A nemzetközi pénzügyi rendszer és vele a forint összeomlása vis majornak tekinthető-e a devizahitelesek szemszögéből?
Tényleg gazdasági világválság van jogilag is? Vagy csak felfújják az egészet? Most akkor mekkora válság van tulajdonképpen?
„A vis maior tehát olyan esemény, amelynek bekövetkezése egyrészt nem előre kiszámítható, másrészt az ember (bármilyen ember) kevés ahhoz, hogy elhárítsa akár magát az eseményt, akár következményeit.”
Nem kerül semmibe ha elolvasod, ezért kérlek szánj rá egy percet!
A lent részletezett probléma túlmutat a devizában nyilvántartott hitel károsultakon, ezt kell megértened, és ezért kell NEKED is az összefogásban részt venned ha van hiteled, ha nincs!
Kedves , Honfitárs!
Téves az a tájékoztatás, ami arról szól, hogy a deviza alapú hitelesek felelőtlenül vették fel a hitelt. Ezek a hitelek, bár szerződésszerűen fizetve vannak, mégis a Ft-ban meghatározott visszafizetendő összegek nőnek. A folyósított összeg dupláját kérik vissza a bankok, és erre számolják még rá a kamatokat. Ezek a hitelek korlátlan, adós számára kezelhetetlen kockázatokat tartalmaznak, amit nem lehetett volna a lakosság számára értékesíteni még megfelelő tájékoztatás mellet sem. Ez egy szándékos kitervelt csalás, amivel gyarmatosíthatják a bankok Magyarországot! Így is igazságosnak tűnik a banki követelése? Mi adósok, tudjuk, hogy a felvett hitelt vissza kell fizetni, de akár az életünk, gyerekeink élete árán is???
TÉNYFELTÁRÁS
„A PSZÁF adatai szerint a bankok mintegy 1626 milliárd forintnyi hitelt vettek fel eurón kívüli valutában, ugyanakkor több mint 7600 milliárd forintnyi hitelt helyeztek ki. Vagyis a bankok bizonyítható módon nem váltottak devizára forintot”
„A deviza-eladósodás okait vizsgáló parlamenti albizottsági jelentés szerint a bankok úgy tették a devizahiteleket a központi termékükké, hogy a „kezdetektől tisztában voltak a kockázatok aránytalan megosztásával”. A szerződések úgy épültek fel, hogy a rendszerszintű kockázatokat az ügyfelekre lehessen terhelni, miközben azt is pontosan tudták, hogy az emberek nem képesek ezeknek a kockázatoknak a reális felmérésére.”
Úgy gondolom ehhez nem szükséges semmit hozzáfűzni!
Az idézetekből látható hogy, tudatos és kivált képpen koordinált folyamatokkal, hihetetlenül kedvezményesnek tűnő hitelfelvételre buzdították a magyarországi polgárokat, úgy hogy a hazai fizetőeszköz hitelkamatait, indokolatlanul magasan tartották. Az eredmény, egy millió család lakhatása és megélhetése veszélyeztetett, szinte az összes önkormányzat a csőd szélén és több ezer öngyilkosság. Személyi felelősök eddig nincsenek, a felügyeleti szervek és nyomozó hatóságok, elhárítanak minden ez irányú intézkedést.
Végrehajtó, közjegyző is kéne egy mondatban.
Tudtad, hogy 1,5 millióan vagyunk devizában nyilvántartott hitel károsultak?
Tudtad, hogy az ország, melyben élünk független, demokratikus jogállam?
Tudtad, hogy nem csak kötelezettségeink, hanem jogaink is vannak?
Tudtad, hogy a BANKOK a deviza nyilvántartással tisztességtelen, jó erkölcsbe ütköző, egyoldalú szerződésekkel VISSZAFIZETHETETLENNÉ tették a forintban folyósított kölcsönöket? Tudtad, hogy az egyoldalú szerződésmódosításokat az EU jogszabályai tiltanak?
Tudtad, hogy jelenleg több mint 7000 árverés zajlik az országban?
Tudtad, hogy hetente véget vet valaki az életének a deviza alapú hitele miatt?
Tudtad, hogy csak EGYÜTT vagyunk képesek változtatni a dolgokon?
Kérünk minden olvasót, fentiek tudatában bíráljon minden deviza alapú hitellel rendelkezőt!
Ha te is fogságba kerültél ebbe az adóságspirálba, akkor itt az idő, hogy segíts magadon és a többieken is. Ne hidd azt, hogy magadra maradtál!
Ha mindannyian panaszt teszünk a bankoknál, hatóságoknál, a parlamenti képviselőinknél, akkor KÉNYTELENEK lesznek velünk foglalkozni.
Nem elég, ha 100 ember teszi, ezt 1,5 milliónak kell tennie!!
Csatlakozz hozzánk, akik tenni akarunk ez ellen: ….......................
MAGADÉRT és MINDENKIÉRT! Higgy a nép erejében!
Vannak jogorvoslati lehetőségeink!!!
................
Jogi lehetőségeinket segítő szervezetek a teljesség igénye nélkül:.........................
Nem mondd, hogy nincs rá időd, mert ha most nem teszel valamit, később nagyon sok időd lesz hajléktalanként!
Meddig bírod még fizetni?
GONDOLKOZZ!
„ Valljuk, hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki.”
Nem kerül semmibe ha elolvasod, ezért kérlek szánj rá egy percet, sok munka van mögötte, hogy eljutott Hozzád!
A lent részletezett probléma túlmutat a devizában nyilvántartott hitel károsultakon, ezt kell megértened, és ezért kell NEKED is az összefogásban részt venned ha van hiteled, ha nincs!
Kedves , Honfitárs!
Téves az a tájékoztatás, ami arról szól, hogy a deviza alapú hitelesek felelőtlenül vették fel a hitelt. Ezek a hitelek, bár szerződésszerűen fizetve vannak, mégis a Ft-ban meghatározott visszafizetendő összegek nőnek. A folyósított összeg dupláját kérik vissza a bankok, és erre számolják még rá a kamatokat. Ezek a hitelek korlátlan, adós számára kezelhetetlen kockázatokat tartalmaznak, amit nem lehetett volna a lakosság számára értékesíteni még megfelelő tájékoztatás mellet sem. Ez egy szándékos kitervelt csalás, amivel gyarmatosíthatják a bankok Magyarországot! Így is igazságosnak tűnik a banki követelése? Mi adósok, tudjuk, hogy a felvett hitelt vissza kell fizetni, de akár az életünk, gyerekeink élete árán is???
TÉNYFELTÁRÁS
„A PSZÁF adatai szerint a bankok mintegy 1626 milliárd forintnyi hitelt vettek fel eurón kívüli valutában, ugyanakkor több mint 7600 milliárd forintnyi hitelt helyeztek ki. Vagyis a bankok bizonyítható módon nem váltottak devizára forintot”
„A deviza-eladósodás okait vizsgáló parlamenti albizottsági jelentés szerint a bankok úgy tették a devizahiteleket a központi termékükké, hogy a „kezdetektől tisztában voltak a kockázatok aránytalan megosztásával”. A szerződések úgy épültek fel, hogy a rendszerszintű kockázatokat az ügyfelekre lehessen terhelni, miközben azt is pontosan tudták, hogy az emberek nem képesek ezeknek a kockázatoknak a reális felmérésére.”
Úgy gondolom ehhez nem szükséges semmit hozzáfűzni!
Az idézetekből látható hogy, tudatos és kivált képpen koordinált folyamatokkal, hihetetlenül kedvezményesnek tűnő hitelfelvételre buzdították a magyarországi polgárokat, úgy hogy a hazai fizetőeszköz hitelkamatait, indokolatlanul magasan tartották. Az eredmény, egy millió család lakhatása és megélhetése veszélyeztetett, szinte az összes önkormányzat a csőd szélén és több ezer öngyilkosság. Személyi felelősök eddig nincsenek, a felügyeleti szervek és nyomozó hatóságok, elhárítanak minden ez irányú intézkedést.
Végrehajtó, közjegyző is kéne egy mondatban.
Tudtad, hogy 1,5 millióan vagyunk devizában nyilvántartott hitel károsultak?
Tudtad, hogy az ország, melyben élünk független, demokratikus jogállam?
Tudtad, hogy nem csak kötelezettségeink, hanem jogaink is vannak?
Tudtad, hogy a BANKOK a deviza nyilvántartással tisztességtelen, jó erkölcsbe ütköző, egyoldalú szerződésekkel VISSZAFIZETHETETLENNÉ tették a forintban folyósított kölcsönöket? Tudtad, hogy az egyoldalú szerződésmódosításokat az EU jogszabályai tiltanak?
Tudtad, hogy jelenleg több mint 7000 árverés zajlik az országban?
Tudtad, hogy hetente véget vet valaki az életének a deviza alapú hitele miatt?
Tudtad, hogy csak EGYÜTT vagyunk képesek változtatni a dolgokon?
Kérünk minden olvasót, fentiek tudatában bíráljon minden deviza alapú hitellel rendelkezőt!
Ha te is fogságba kerültél ebbe az adóságspirálba, akkor itt az idő, hogy segíts magadon és a többieken is. Ne hidd azt, hogy magadra maradtál!
Ha mindannyian panaszt teszünk a bankoknál, hatóságoknál, a parlamenti képviselőinknél, akkor KÉNYTELENEK lesznek velünk foglalkozni.
Nem elég, ha 100 ember teszi, ezt 1,5 milliónak kell tennie!!
Csatlakozz hozzánk, akik tenni akarunk ez ellen: ….......................
MAGADÉRT és MINDENKIÉRT! Higgy a nép erejében!
Vannak jogorvoslati lehetőségeink!!!
................
Jogi lehetőségeinket segítő szervezetek a teljesség igénye nélkül:.........................
Nem mondd, hogy nincs rá időd, mert ha most nem teszel valamit, később nagyon sok időd lesz hajléktalanként!
Meddig bírod még fizetni?
GONDOLKOZZ!
„ Valljuk, hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki.”
"A biztosítók több ezer kárbejelentést várnak a vasárnapi viharkárok miatt; miután a mostani vihar vis maiornak (elháríthatatlan külső oknak) minősül, sok kárt szenvedett csak a saját külön biztosítása alapján, vagy sehogy sem juthat hozzá kára megtérítéséhez."
Ez baromság, ha a vihar vis maior lenne, akkor nem lehetne rá biztosítást kötni. Legalábbis én ezt így tanultam a biztosítónál.
Vis maior a háború, sztrájk, zavargások stb., de ilyesmire nem is lehet biztosítást kötni.
| 2009. február 12., csütörtök 07:20 | Frissítve: 3 órája
A válság a bankoktól és az adósoktól függetlenül következett be, így a Czirmes György ügyvéd szerint a pénzintézet nem háríthatja egyoldalúan a hitelfelvevőre a megemelkedő törlesztőrészletet. Hogy közös legyen a teherviselés, az ügyvéd próbapert indít, beadványát már el is fogadták.
A forint gyengülése miatt megnövekedett törlesztőrészletekről hamarosan a bíróságnak is tárgyalnia kell, ugyanis próbaper indul az egyik bank ellen. A keresetet beadó Czirmes György ügyvéd az RTL Híradóban csütörtökön reggel elmondta: azt szeretné elérni, hogy a szerződésekben szereplő összeghez képest jelentősen megnövekedett mostani törlesztő részlet különbözetét osszák meg a bankok és az adósok.
A szerződésmódosításra, még az egyoldalúra is lehetőséget ad a magyar polgári jog, ha előre nem látható esemény történik. A próbaper azért indul, hogy kiderüljön: a mostanihoz hasonló, jelentős törlesztőrészlet-emelkedés már az a kategória, aminek költségeit nem terhelheti egyoldalúan a bank az adósra.
Vagyis a bank is vállalja a kockázatát annak a helyzetnek, ami a bankoktól és az adósoktól függetlenül következett be. A próbaper beadványát elfogadták, az ügyvéd szerint várhatóan 3-4 hónap múlva kezdődhet a tárgyalás.
Fogalmam sincs hol lehet határidőre devizát venni, de nem is érdekel és nem vagyok spekuláns. Azt látom, hogy összeomlott a világ pénzügyi rendszere és vele a forint is, ami előre nem látott kényszerítő körülmény ill. elháríthatatlan akadály, amely meggátol valamely kötelezettség teljesítésében.
Azt viszont nem tiltják, hogy határidőre vegyél devizát. PL. A 150 forintos franknál azt mond, hogy kéne nekem x chf szeptemberben, októberben, novemberben stb. mennyiért adod? És akkor mondanak valamit, ésszerűen 150-160 körül. Te lefoglalózod, megveszed 150-ert, átváltod 190-en, a banknak befizeted a részletet vígan.
"A vis maior (vagy vis major) jelentése szó szerint „nagyobb erő”. A Bakos-féle Idegen Szavak Szótára (Akadémiai Kiadó, 1983) a következőt írja a kifejezésről: előre nem látott kényszerítő körülmény ill. elháríthatatlan akadály, amely meggátol valamely kötelezettség teljesítésében."
És ez a topic azt firtatja, hogy mikortól akkora a válság, hogy vis majorról lehessen beszélni.
Nézzünk egy hazai vis major példát. Ugye alapeset, hogy a biztosítóknak fizetni kell kár esetén:
A biztosítók több ezer kárbejelentést várnak a vasárnapi viharkárok miatt; miután a mostani vihar vis maiornak (elháríthatatlan külső oknak) minősül, sok kárt szenvedett csak a saját külön biztosítása alapján, vagy sehogy sem juthat hozzá kára megtérítéséhez.
Az adósok devizát ígértek a banknak, miközben forint jövedelmük van. Nem fedezték a pozíciójukat? Elvárható lett volna? Ez elővigyázatlanság, nem vis major. Az pedig alapjog. Aki nem használ óvszert, ne csodálkozzon semmin :)
Tök mindegy, a kölcsönt vissza kell fizetni - ennyi a lényeg. Aki más pénzéből élt nagylábon, és nem hajlandó megadni a tartozást, ahhoz kimegy a végrehajtó. Ez így helyes: a betétes pénze az első.
Ez az egész válság-maszlag nem vis major. Akkor nincs is válság, csak sokat beszélnek róla?
A pénzügyi világ mozgatói és bennfentesei régóta (kb. 20 éve) tudják, hogy az egész egy nagy blöff, amit a bankárok, tőzsdecápák és egyéb manipulátorok irányította, irányítnak. Na most akkor a pénzügyi rendszer csak egy blöff, amit nem mondtak el a devizahiteleseknek? Akkor mégiscsak válság van?
Na jó, de ha elkezde 100 vagy 200%-al mozogni a világgazdaság összeomlása miatt, az már akkor vis major? A háború, meg a forradalom pl. vis major. Szóval ha a válság miatt forradalom tör ki itthon, akkor az már vis major?
A devizahitelesek csak észérek voltak:((((((( Észérek????? Talán még az sem, csak igen szegények, akiknek 10 Ft is jól jön, nemhogy 100!!!!!!! Bíztak benne, hogy nem omlik össze:((((((( Pedig tudhatták jól, hogy a Ft játékszer, persze nem az ő kezükben, hanem láthatatlan külföldi kézben:((((((( Ja, persze, ezért nincs még ajrónk:(((((
Ez az egész válság-maszlag nem vis major. A pénzügyi világ mozgatói és bennfentesei régóta (kb. 20 éve) tudják, hogy az egész egy nagy blöff, amit a bankárok, tőzsdecápák és egyéb manipulátorok irányította, irányítnak. Soros György is írt erről pár éve az Amerikai lufi, és most Mészáros G. László a Neoliberalizmus a közellenség c. könyvében.
Tessék elolvasni mindkettőt! Tanulságos olvasmány, sok megdöbbentő ténnyel és adattal.
1. A devizahitel természete az árfolyammozgás. Az aranystandard bukása óta 20 éves időtávban szinte minden deviza minden devizával szemben elmozdult 30-50%-t valamelyik irányban. Elmúlt 10 év termése: a legjelentősebb, legkereskedettebb devizapár, az EURUSD 0.8-1.6 mozgott.
2. A válság sem vis major. Ha meghalsz, az sem vis major egy lakáshitelnél, ha az örökös nem fizet, ugrik az örökség.
A nemzetközi pénzügyi rendszer és vele a forint összeomlása vis majornak tekinthető-e a devizahitelesek szemszögéből?
Tényleg gazdasági világválság van jogilag is? Vagy csak felfújják az egészet? Most akkor mekkora válság van tulajdonképpen?
„A vis maior tehát olyan esemény, amelynek bekövetkezése egyrészt nem előre kiszámítható, másrészt az ember (bármilyen ember) kevés ahhoz, hogy elhárítsa akár magát az eseményt, akár következményeit.”