Keresés

Részletes keresés

barka Creative Commons License 2009.02.11 0 0 234

"Foglalkoztál te valaha is bármilyen szinten aktív politizálással?"

 

Hát, "sajnos" annak idején csak a kisztagságig vittem, de azt se sokáig... :)

 

"Kétlem, mert akkor nem írtad le volna ezt a semmitmondónál is semmitmondóbb mondatot."

 

Ha az "semmitmondó", amit én leírtam, akkor szrinted mégis, miért miért választanak az emberek maguknak politikusokat?. Te biztosan tudod és én hajlandó vagyok minden ésszerű tanácsot elfogadni...

 

Előzmény: alto (233)
alto Creative Commons License 2009.02.10 0 0 233

A politkusainkra visszatérve: azért választottuk meg őket, hogy képviseljék az érdekeinket.

 

Foglalkoztál te valaha is bármilyen szinten aktív politizálással?

 

Kétlem, mert akkor nem írtad le volna ezt a semmitmondónál is semmitmondóbb mondatot.

Előzmény: barka (231)
barka Creative Commons License 2009.02.10 0 0 232

takarózok = takarózom

 

Előzmény: barka (230)
barka Creative Commons License 2009.02.10 0 0 231

"Éppen ezért fogalmam sincs, hogy Göncz mennyire ért a dologhoz."

 

Göncz semennyire sem ért a dolgához. Amit művel, bárki meg tudná csinálni. Nem kell hozzás semmi diplomáciai érzék, csak egy kis jólneveltség, udvarias mosolygások és máris beállhatnál a helyébe.

Azért egy külügyi tárca vezetéséhez ettől kissé többecske kell(ene), hogy finoman fejezzem ki magam...

 

"...a külhoni magyarokon való bosszúállás lehetősége miatt eszközei igen korlátozottak. Szövetségeseket meg sehol nem fog találni, mert Európában senkit nem érdekel két kisállam kakaskodása..."

 

Na látod, tipikus példáját adod a magyar hozzáállásnak: "úgyse lehet semmit sem csinálni"...

Sajnos a magyar közgondolkozásnak ez a negatív, pesszimisztikus beállítottsága nagyon rányomja a bélyegét mindenre. Nem azt keresi, hogy miként lehetne a problémákat megoldani, hanem eleve abból indul ki, hogy úgysem lehet...

Szerintem ez a magyarság egyik legsúlyosabb lelki betegsége, amiből nagyon sürgősen ki kell gyógyulni... 

 

A politkusainkra visszatérve: azért választottuk meg őket, hogy képviseljék az érdekeinket. Ha erre nem képesek, akkor takarodjanak. Ha nem képesek az érdekeink védelmében szövetségeket kötni, támogatókat találni, akkor egyszerűen nem alkalmasak a politikusi pályára és távozniuk kell.

 

A politika tudománya nagyon leegyszerűsítve az érdekképviseletek és szövetségkötések tudománya. Ha valaki ezekre képtelen, ne menjen politikusnak. A mi "politikusaink" ebből a két tudományágból eddig igen gyatrán teljesítettek - sajnos...

 

 

Előzmény: alto (226)
barka Creative Commons License 2009.02.10 0 0 230

"Mindenki ezzel a mondattal takarózik, aki nagyon tudja (illetve azt hiszi, hogy tudja), mit KÉNE tenni, ugyanakkor mástól várja el, hogy azt a bizonyos gesztenyét kikaparja."

 

Figyu!

 

Én, mint kisember, azt látom, érzem, tapasztalom, stb., hogy a magyar politikai elit nem jól végzi a dolgát, képtelen a magyar érdekeket képviselni, a megvédésükről meg már ne is beszéljünk. Viszont azt is tudjuk, hogy elsősorban azért lettek megválasztva a nagyon nem tisztelt politikusaink, hogy képviseljenek bennünket, képviseljék és védjék meg az érdekeinket. Ha erre nem képesek, akkor takarodó! Ez ilyen egyszerű.

 

Egyébként meg nem takarózok semmivel. Mondtam ötleteket is, hogy mit kéne nekik csinálni. Lobbizzanak, kössenek szövetségeket az érdekünkbe. Ez a dolguk!

 

Előzmény: alto (225)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.10 0 0 229

"Legyen újra Pozsonyban a kormány és a Diéta."

 

Hosszas diétára már most felkészülhetsz.

Előzmény: burjas (222)
manaszu Creative Commons License 2009.02.10 0 0 228
"Európában senkit nem érdekel két kisállam kakaskodása és senki nem fog önként belemerülni Európa keleti felének nacionalista mocsarába." Ez pont igy van, de amikor több kisállam van egy másik állam ellen az nagyon is érdekli Europát és Amerikát és a demokrácia alapszabályai szerint minden erejükkel a "több kisállam" mellé állnak az egy államocskával szemben. Ma konkrét példa a volt Jugoszlávia, holnap magyarországocska lessz a példa. Más megoldást csak a Te korábban leirt
javaslatod szerint lehetne elérni, de ahoz nem egy hungarofobb kormány kéne magyarország élére.
Előzmény: alto (226)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.10 0 0 227
Nem kell 80 évnek eltelnie ahhoz. Mindenki látja, hogy nem tudja, vagy nem akarja a magyar érdekeket képviselni.
Előzmény: alto (226)
alto Creative Commons License 2009.02.10 0 0 226

Nem hiszem, hogy állt valaha is tehetségtelenebb ember egy ilyen fontos tárca élén

 

Nézd, én nem értek a diplomáciához, de azt tudom, hogy az nem a nyilvánosság előtt zajlik. Amit látsz belőle, az a politikai színházi része. Éppen ezért fogalmam sincs, hogy Göncz mennyire ért a dologhoz. Majd ha 80 év múlva hozzáférhetők lesznek a mostani tágyalások jegyzőkönyvei, akkor kiderül.

 

Egyébként állíthatsz te egy Talleyrandot is a magyar külügyminiszter posztjára, az is azzal fog szembesülni, hogy a külhoni magyarokon való bosszúállás lehetősége miatt eszközei igen korlátozottak. Szövetségeseket meg sehol nem fog találni, mert Európában senkit nem érdekel két kisállam kakaskodása és senki nem fog önként belemerülni Európa keleti felének nacionalista mocsarába. 

Előzmény: barka (220)
alto Creative Commons License 2009.02.10 0 0 225

nem tudom, de nem is az én feladatom ezt megmondani

 

Mindenki ezzel a mondattal takarózik, aki nagyon tudja (illetve azt hiszi, hogy tudja), mit KÉNE tenni, ugyanakkor mástól várja el, hogy azt a bizonyos gesztenyét kikaparja.

 

Ezt csinálja és mondja honi közgazdisznóink tetemes része, ezt mondja a Fidesz és ezt mondod most te.

 

 

Előzmény: barka (219)
burjas Creative Commons License 2009.02.09 0 0 224
Szerintem is játékszerei vagyunk a környező országoknak. A Haza Bölcse óta nincs ütőképes elitünk. Sőt, a magyarban az elit lassan egy pejortív jelző szinonimája lesz.

Van ugyan egy azonos foglalkozású kaszt, amelyiket erkölcsileg nem lehet lejáratni és csak a láncait vesztheti, de kellő megszervezésük nagyon nehéz. Én a szövetségük – a prosti szövetség – vezetőiben, de a mezei tagokban is jobban megbíznék, mint adókerülő képviselőinkben. Szívesen látnám az őszinte hölgyeket a politikai életben a leendő női kvóta névsorában. Ettől eltekintve nem látok lehetőséget valamiféle tiszta kezű, tehetséges vezető réteg kialakulására a hagyományosan elitadó népcsoportokból.

Ennek a helyzetnek kíméletlenül le kell vonni a történelmi következményeit, figyelembe véve azt is, hogy függetlenségünk az IMF-kölcsönnel végképp a nulla felé tendál. Új merész kiegyezés kell az egyre hatalmasabb szomszédjainkkal, mert Göncz Kinga és társai, bármilyen magyar utódai képtelenek megvédeni magyarjainkat. Helyettük senki se teszi ezt meg.

Az új kiegyezés után viszont csak közemberként és csak úgy lesz szabad magyarkodni, hogy kocsikázás helyett csinálunk négy-öt gyermeket, kombinatorikát, közgazdaságtant tanulunk - meg jogot, amit be is tartunk robotolás közben is. Kivéve engem, az echte magyarságomat bizonyító előbbi versek összeszedése fejében.
Előzmény: burjas (223)
burjas Creative Commons License 2009.02.09 0 0 223
S M S

Volt Muhipuszta, Mohács, Trianon, Voronyezs. Budapest van.
Lesz Muhipuszta, Mohács, lesz Trianon, Voronyezs!

Előzmény: burjas (222)
burjas Creative Commons License 2009.02.09 0 0 222
<b>Eposz</b>

Isten, féltem a nemzetemet. Könyörögve könyörgök,
egyszer s mindenkorra csatoltasd vissza hazámat
régi vidékeihez. Legyen újra Pozsonyban a kormány
és a Diéta. Dzurinda vezesse a szláv birodalmat,
hogy majd összefonódjon a sok balkáni rokonnal.
Végre megint lesz vad s gyönyörű Kárpátja hazánknak,
végre megint lesz bácskai búzánk, tengeri flottánk,
s végre nem egymást marjuk a történelmi kudarcért.
Összejön egyhamar országolni a szláv a románnal,
s visszamegyünk Erdélyhez is, eljön aranykora. Mondom.

Messze szakadtunk már minden külföldi magyartól.
Jöttek volna velünk, de becsaptuk előttük az ajtót.
„Bozgor lett a kevély magyar, és ha barátod e népség,
nincs szükséged alattomos ellenségre” – tanítják
gyermekeiknek a szomszéd népek öregjei. Szégyen.
Menjünk vissza sietve mezítláb, ócska csuhában,
hogy térden könyörögjük a régi helyére hazánkat.
Húsz év múlva kisebbség lesz végképp a magyarság.
Akkor majd szégyelljük a népszavazási eredményt,
akkor végre megértjük a szlávok minden imáját.

Isten, rendeletedre lejegyzem az égi ajánlást:
Pest-Buda hadd legyen üzleti szórakozóhely,
zónásítva, s ezer revizornő szedje a sápot
minden sarki teremtéstől, ki megadja, mit ígért.
Fekve dugók erkölcstant oktathatnak anyáknak,
házasulóknak, apácáknak cigarettaszünetben,
mint ahogyan sok ezer cinikus tőkés emeszempés
oktatgatja nekünk a demokratikus magatartást.
Menjen vissza zabot köszörülni Hazugja Hazánknak.
Jan Slota pártja fogadja be azt, ki vitázni akar még.

Előzmény: burjas (221)
burjas Creative Commons License 2009.02.09 0 0 221
prb

<b>Induló </b>

Honunk, legyél urunk!
Pasizni jól tudunk…
Gyerünk, kuruc sereg,
miképp a fergeteg!
Legyen fogoly, ha lop
fidesz, szadesz, maszop
vezér vagy alvezér!
Legyen magyar kenyér
a börtön asztalán
hazugnak is. Talán
kevés a börtönünk?
Ezen se törpölünk!
Ha dolgozunk sokat,
kapunk forintokat,
csináltatunk dutyit,
veszünk szatén bugyit,
kapunk szabadjegyet,
tanítunk illemet,
hiszen lesz érdemünk,
s a száj a fegyverünk.


barka Creative Commons License 2009.02.09 0 0 220

"Göncz Kinga személyesen pofozza fel Ficót és tapossa ki a belét?"

 

Ja igen, ez még lemaradt: Göncz Kinga megválasztása a külpolitikai tárca élére, fényesen igazolja a magyar politika bénaságát, hozzánemértését. Nem hiszem, hogy állt valaha is tehetségtelenebb ember egy ilyen fontos tárca élén...

 

Előzmény: alto (214)
barka Creative Commons License 2009.02.09 0 0 219

"Igazad van, ne cicózzunk, atomot nekik, de legalábbis néhány ballisztikus rakétát fullra tömve TNT-vel! Az ilyan fattyak csak ebből értenek!"

 

A határozott, érdekérvényesítő politizáláshoz sajnos tehetség is kellene, azzal meg a magyar politikusok híján vannak. Az a tény ugyanis, hogy a magyar diplomácia képtelen az ellenszerét annak a magyarellenes politikának megtalálni, amit Szlovákia már évek óta folytat a szlovákiai magyarság ellen, sőt, annak a sunyi aknamunkának is, amit a magyar állam ellen elkövet, csak és kizárólag a magyar politika tehetségtelenségét és idiotizmusát húzza alá.

 

Teljesen fölösleges tehát ez a túlzásokba eső okoskodásod, mert nem ez jelenti a határozott politizálást. Hogy mit kellene a magyar politikusoknak a határozott, érdekérvényesítő politizálás érdekében tenniük - talán lobbizniuk, szövetségeket kötniük, stb. - nem tudom, de nem is az én feladatom ezt megmondani. Egy tehetséges és sikeres diplmáciát nekik kell(ene) kidolgozniuk, ezért politikusok. Azért fizejük őket, hogy képesek legyenek a magyar érdekeknek (legyenek azok bármineműek) érvényt szerezni. Ha erre nem képesek, akkor menjenek a fenébe - hogy finoman fejezzem ki magam...

 

Előzmény: alto (214)
manaszu Creative Commons License 2009.02.09 0 0 218
Közzel jársz az igazsághoz. A Dunaszerdahelyi események és azok tisztázási lehetöségeinek magasról való leszarása a szlovákok álltal miközben a  magyar kormány tátja a száját és nyeli a szart elégé világosá tette, hagy valahol a mélyben pontosan a hungarofobb magyar kormány szervezése huzodik meg, csak egy kicsit kell odafigyalni és rögtön látszik, hogy ugyanazok ugyanazokkal az emberekkel állnak a veszprémi események megszervezése mögött is. Nem véletlen, hogy három külföldi lett az áldozat, és az sem véletlen, hogy a szervezök kiszedtek a tartalékból, két romát kik ha magukra válaják nagy jutalékot kapnak a magyar kormány mosva lessz, a nép pedig kitéve nemcsak a szomszéd országok lakosságának mégnagyobb ellenségeskedéseinek,  de az ország lakosságát belülröl is mégjobban szét lehet szakitani, söt talánkiss háborút is lehet csinálni romák és nem romák között. Most ez kell a kormánynak.
 
Előzmény: Amerigo61 (217)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 217
Én Szlovákiáról szoktam írni, vagy ha úgy tetszik, Tóciáról. Na, az valóban nem létezik :-)
Előzmény: manaszu (213)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.09 0 0 216
olvasd el a netikett helyesírásra vonatkozó részét, aztán kérj bocsánatot mindenkitől.
Előzmény: Amerigo61 (211)
alto Creative Commons License 2009.02.09 0 0 214

hogy az efféle ostobaságaink, ez a bugyuta, gügyögő politzálgatás az ellenfeleink malmára hajtja a vizet

 

Igazad van, ne cicózzunk, atomot nekik, de legalábbis néhány ballisztikus rakétát fullra tömve TNT-vel! Az ilyan fattyak csak ebből értenek!

 

Mégis, szerinted mit kéne csinálni? Göncz Kinga személyesen pofozza fel Ficót és tapossa ki a belét?

 

Amikor az úgymond "határozott" intézkedéseket kéritek számon a mostani kormányon, mindig Viktor szánalmas hepciáskodása jut eszembe az "osztrák vircsaft" kapcsán.

Előzmény: barka (204)
manaszu Creative Commons License 2009.02.08 0 0 213

OK ezek után csak magyarországocskának fogom  nevezni mert az jobban ráilik, amiröl pedig Te irsz ojasmi nincs is.

Előzmény: Amerigo61 (211)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 212

kezőbetűvel = kezdőbetűvel

 

Csak azért, hogy valami sikerélményed is legyen ennyi égés után :-))

Előzmény: Amerigo61 (211)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 211

"Nekem teljesen mindegy, hogy Imre vagy  József felölem Pista is lehetett"

 

Általános műveltséged lenyűgöző :-))

Csak azt nem értem, hogy minek ütöd bele az orrod olyan témába, ahol még minimális ismereteid sincsenek? Össze-vissza hablatyolsz olyan emberekről, akiknek még a nevét sem tudod ...

 

"De légy szives azt mond meg, hogy Antal József magyarország miniszterelnöke és Grosz Károly (de lehet ami neveket illeti most is tévedek, mert annak idején nem
a politikával hanem a nökkel foglalkoztam) magyarország akkori elnöke között miért volt olyan rossz viszony, hogy még köszönö viszonyban se voltak egymással ?"

 

Na jó, most az egyszer még segítek: Antall József, Grósz Károly. Ennél sokkal súlyosabb, hogy Magyarországot nagy kezőbetűvel kell írni, még a magadfajtáknak is.

Most leülhetsz, elégtelen. Majd akkor visszajöhetsz, ha ezen alapvető ismeretekkel felvértezted magad.

Előzmény: manaszu (210)
manaszu Creative Commons License 2009.02.08 0 0 210
Nekem teljesen mindegy, hogy Imre vagy  József felölem Pista is lehetett. De légy szives azt mond meg, hogy Antal József magyarország miniszterelnöke és Grosz Károly (de lehet ami neveket illeti most is tévedek, mert annak idején nem
a politikával hanem a nökkel foglalkoztam) magyarország akkori elnöke között miért volt olyan rossz viszony, hogy még köszönö viszonyban se voltak egymással ?
Előzmény: Amerigo61 (196)
barka Creative Commons License 2009.02.08 0 0 209

"Akik ilyen hatékonysággal képesek történelmet kreálni maguknak, azoktól bármi kitelik :-)"

 

Én bízom benne, hogy - mint annyi más - ez a varázslatuk is sikeres lesz, ha végrehajtják... :)

 

Egyébként is a Felvidéken csak elszlovákosodott magyarok élnek, nemde? :-)

 

Mivel a varázslat csak a "fajtiszta" szlovákokat érintené, lenne meglepetés...  :)

 

Előzmény: Amerigo61 (208)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 208

Akik ilyen hatékonysággal képesek történelmet kreálni maguknak, azoktól bármi kitelik :-)

 

Egyébként is a Felvidéken csak elszlovákosodott magyarok élnek, nemde? :-)

Előzmény: barka (207)
barka Creative Commons License 2009.02.08 0 0 207

"Szlovákok tkp nincsenek is :-)"

 

Figyeld meg, ha így folytatják, egyszer még sikerül magukat is elvarázsolniuk... :)

Előzmény: Amerigo61 (179)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 206
:-)))
Előzmény: alto (202)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 205

Bocsánat, az indulat kihozta belőlem :-)

Előzmény: alto (200)
barka Creative Commons License 2009.02.08 0 0 204

"Mint a későbbi események mutatják, valszeg ők már sejtettek valamit."

 

Igen, mint az események mutatják, ha a szocik nem akadékoskodnak, akkor most nem lenne egy adu sem a szlovákok kezében, mert az viszont az ő bunkóságuk, hogy egy, a témához szorosan hozzátarozó dokumentum megtekintését egyszerűen elutasítják. 

 

Ezt kellene már az igen mélyen nem tisztelt politikusainknak megérteniük - és még jó pár emberkének ebben a hazában -, hogy az efféle ostobaságaink, ez a bugyuta, gügyögő politzálgatás az ellenfeleink malmára hajtja a vizet. Ezért tehetnek meg velünk szinte mindent a románok is meg a szlovákok is, mert látják hogy semmi érzékünk az érdekérvényesítő politizáláshoz. Egyszerűen nem vesznek bennünket komolyan és magukban jókat röhögnek rajtunk...

 

Előzmény: alto (184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!