Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 2773

Kérdés ha B vizsgád is volt,hogy-hogy Novice lett az engedély?

Előzmény: Veterán kezdő (2770)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 2772

Gratulálok !

Előzmény: Veterán kezdő (2770)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.01 0 0 2771

Gratulálok!

Miután elég széles a joszabályi lehetőség,a Cept-Novicére is sávok,teljesítmény,sok sikert kivánok!

73'DX

HA7AJ

Előzmény: Veterán kezdő (2770)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.04.01 0 0 2770

Nem áprilisi tréfa! Ma délelőtt csengetett a postás (egyszer) egy "laminált" okirattal.

CEPT Licence

Morse: kipipálva

Most örülünk. ;)

A vizsgára készülőknek kitartást és sikeres vizsgát!

73' HA5SZL Laci

Előzmény: Törölt nick (2751)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.27 0 0 2769

nekem arra is kicsivel több mint 2 hetet kellett várnom.

Előzmény: alfa117 (2768)
alfa117 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 2768

A múlt csütörtöki vizsga után tegnap már meg is érkezett postán a vizsgabizonyítványom! Gyorsan el is küldtem az engedély kérelmet. :) 73'

Előzmény: Törölt nick (2767)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.27 0 1 2767

jó munkához idő kell.

majd áprilisban összejön,remélem én meg addigra csak megkapom már végre a hívójelem,lassan másfél hónap alatt.

Előzmény: HA5OPI (2764)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.25 0 0 2766

Kösz az infót!

Előzmény: alfa117 (2765)
alfa117 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 2765

Konkrétan az előzményben említett kérdés is szerepelt a mostani vizsgában, ugyanezekkel az értékekkel. Az 1-2 pontok közti feszültségesést kérdezték, ha jól emlékszem 8 pontért. (feleletválasztós formában, 2V, 4V, 6V...) Ez volt az egyetlen kérdés, ahol egyáltalán számolni kellett valamit. 73!

Előzmény: Törölt nick (2616)
HA5OPI Creative Commons License 2019.03.22 0 0 2764

Szokás szerint... már teljesen rutinosan rohanok be tátott szájjal az ...erdőbe.:-)

 

Viszont a Morse megvan.

Úgyhogy ápr.18. és megint jogászkodunk. Végül is egy évem van rá.

Előzmény: Törölt nick (2763)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.22 0 1 2763

Gratulálok,így kell ezt csinálni,én már csak a hívójelemre várok,vagyis azt már tudom mi lesz,csak az igazolványt kell,hogy ki küldje Nándi a közeljövőben.

Üdv a körünkben

HA7... 73'

BFO: jog?

Előzmény: alfa117 (2755)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.22 0 0 2762

:)

Előzmény: HA5OPI (2761)
HA5OPI Creative Commons License 2019.03.22 0 0 2761

Én megfontoltan haladok. Betűrendes sorrendben teszem le az egyes részeket.:-)))

Előzmény: Törölt nick (2760)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.22 0 0 2760

És ? HA5BFO ?

Előzmény: HA5OPI (2758)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.22 0 0 2759

Gratulálok ! Így kell ezt csinálni. Remélem gyorsan megjön az engedély is!

 

Előzmény: alfa117 (2755)
HA5OPI Creative Commons License 2019.03.22 0 0 2758

Csak egy apróság: rákérdeztem, 3-an jelentkeztünk be és 3-an is voltunk ott. tehát én azt az információt kaptam, hogy nem volt visszamondás.

Előzmény: alfa117 (2755)
oldgoldfox Creative Commons License 2019.03.22 0 0 2757

Gratula  ,  érdekel téged  a  dolog , vizsgázni mentél,  sikerült.  No kifogás , para ,  nyögdécselés   , ha7wdh,  73!

Előzmény: alfa117 (2755)
XANTIi Creative Commons License 2019.03.22 0 0 2756

Gratulálunk! Köszönjük a beszámolót és üdvözlünk a vizsgázott amatőrök között.

73, HA7VW   Tóni

Előzmény: alfa117 (2755)
alfa117 Creative Commons License 2019.03.22 0 1 2755

Köszi! Mindössze hárman vizsgáztunk tegnap, az elmondások szerint egész sokan visszamondták. Eléggé családias légkörben zajlott a dolog, mindenki nagyon barátságos, kedves, közvetlen volt.

 

Szerintem a műszaki kérdéssor nehézségét egyáltalán nem a megkövetelt tudásszint mélysége okozza. A 25 db kérdésből 10-15 könnyű, alap dolog volt. Ellenben volt 5-6-7 kérdés, ugyancsak egyszerű fogalmakról és jelenségekről, amik némileg elvonatkoztatva, beugratósra, nehezebben értelmezhetőre voltak megfogalmazva. Jópár, a régi tesztsorokból ismerős feladat is előfordult, valamint az elmúlt hónapok kérdéseiből is jött vissza néhány, változatlan formában.

 

A lényeg, hogy nem szabad kapkodni, elhamarkodni a válaszokat, főleg, hogy a válaszlapon nincs javítási lehetőség. El kell olvasni mindent, a rossz válaszokat is, még ha ismerős is a kérdés, néha csak egy apró csavar van a kérdésben, ami mindent megváltoztat. Ily módon talán egy kicsit szűkös az egy óra a tesztre.

 

Érdemes a Puskás és a HA5KDR jegyzetből párhuzamosan készülni, az aktuális RA rendelet követelmény táblázatát alapul véve, valamint ismerkedni a régi tesztkérdésekkel.

 

Nekem ez így működött, nem ördögtől való, meg lehet csinálni első nekifutásra, ezt kívánom minden jövőbeni vizsgázónak! :)

 

73!

Előzmény: Törölt nick (2747)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.03.21 0 0 2754

Köszi! Én két évvel utánad érettségiztem ugyan ott. Az összes általad említett név ismerősen cseng a fülemben.

Igazából csak a rókavadász sporttársakról tudok érdemben bármit is mivel nagy részük szintén a Krúdys diákok közül verbuválódott. Akikről most tudok az a HA0LR Dody és HA0LO Pali, valamint Miki felesége HA0MP Ildi

És igen! Ha nagyon leások az arcmemóriámban, elődereng az arcod s a neved is ismerős. Még talán a hangod is "megvan".

Előzmény: schlumberger (2753)
schlumberger Creative Commons License 2019.03.21 0 0 2753

Mostanában már csak ősszel szoktam eljutni a nullás körzetbe (temetői járat), legutóbb be akartam kukkantani az Iskola utcai házba, de nem tudtam, zárt kapu van.

Sipos Pista, Horváth Laci, a Szesztay testvérek, Berzeviczy Laci, Huszár Pista bácsi... vajon mi van velük? Érdekes lenne, ha valaki megírná a klub történetét. Akkoriban még sokat jártunk kitelepülni is, a főiskolán is volt állomás, hej de sok éjszakát átrádióztam én ott 80 és 40 méteren gyártva szebbnél szebb DX-eket (BM-adó, Marconi RG44, G5RV 4 emelet magasan). Otthon szerényebb berendezésem volt akkor, a kis ML-gyártmányú kémadó, nehézegységes vevő, 30 m LW. 

Előzmény: Veterán kezdő (2750)
schlumberger Creative Commons License 2019.03.21 0 1 2752

Én 1970-ben érettségiztem a Krúdyban, és bizony előfordult, hogy fizikaóra helyett a szomszéd adószobában QSO-ztam :-). Én is az Iskola utcai klubban kezdtem, 1965-ben, akkor még nyolcadikosként, külön engedéllyel járhattam oda. Akkor még Borbély Zoli bácsi (nekem) volt a klubvezető, Dr. Székely Imre (Doki bácsi) volt a konstruktőr. Adott egy nagy doboz csavart, hogy válogassam külön a hármas-négyes-ötös csavarokat :-). A tanfolyam és a vizsga után lettem HA0LS. Venczel Mikivel egy utcában laktunk, megfordultam náluk is néhányszor. Az új székházban én már nem sokszor jártam, mert érettségi után BP-re kerültem, majd a Kandó után Szegeden dolgoztam három évig (HA8EI) az OVIT alállomáson, utána meg Győrbe (HA1US) költöztem. Hát ennyi.

Előzmény: Veterán kezdő (2750)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.21 0 0 2751

TE nem vizsga nélkül leszel ismét amatőr,miután rendelkezel RH-A-B vizsgával!Azt se a "legyek hordták" össze!Bár ha valaki magába néz

önkritikusan a mai "elktrotechnikai ismertek" tesztlap lehet,hogy sok réginek nem menne/kivéve szakmabeliek!/Miután amatőr barátaim egy része nem az/30-40-es múlttal/van köztük szobafestő stb,mindig szakemberrel javitatott ,és már az a a kellemes gond nyomasztja,hogy nem nagyon talál új DCXX-t.Ha mód van rá válassz kétbetűs suffixot,célszerűbb,pláne ha távírózni akarsz....De akkor "sovány malac" vágtában,mert emiatt ne álljon az eljárás!Kevés káros izgalmat!

73'

Előzmény: Veterán kezdő (2736)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.03.21 0 0 2750

...Nálunk, a nyíregyházi klubban... 

Bevallom ezzel a mondatoddal kíváncsivá tettél mivel '54 -től 2008-ig Nyíregyházán éltem. Anno még az Iskola utcán lévő

MHSz Rádióklubba kezdtem a klubéletet, ha jól emlékszem a Hibján Laci volt a klubvezető. Majd az MHSz székház felépülte után az Arany J. utcán. A rezet pedig a Krúdy-ban a Venczel Miki (0LZ) vezette HA0KLZ állomáson döngöltem.

Nem tudom kit tisztelhetek benned, de ha nem akkora titok, legalább a hívójeled elárulhatnád. Szerintem személyesen is találkozhattunk akkoriban.

73'

Előzmény: schlumberger (2745)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.21 0 0 2749

Az éjjel itt felütötte a fejét Lem, tudod, a sci-fi író. Beírtam a keresőbe. Visszatérés a novella címe. Pont úgy beszélsz, mint Bregg, aki 130 év múlva tért vissza a Földre. Ne aggódj, én is! Ahogy látom, pár évtized alatt majdnem úgy elsilányult minden, mint a regénybeli 130 év alatt. Szóval Lem optimista volt. Nem gondolta, hogy a silányulás ennyire gyors lesz.

Tudom, hogy szó szerint nem erről írtál, de valahogy mégis ez jutott eszembe.

Vagy én vagyok kövület...

Előzmény: oregbela (2748)
oregbela Creative Commons License 2019.03.21 -1 1 2748

Ezt a békababát még nem hallottam! :-)

A pipásbácsit, a libáslilit, a karcsikám, a misziszipit, a picirit használtuk anno! (Ezekre emlékszem)

Én vitáznék ennek a tiltásáról!

1969-ben, elsőéves ipari tanulóként, egy haverommal estünk be az MHSZ tanfolyamára, alig néhány héttel a vizsga előtt! Rögtön egy sokkal indult a dolog, mivel egy általános iskolai tanárom tettetett haraggal ránk ordított, hogy mit keresünk ott! :-)

Ő tanította a morzét, civilben énektanár volt. A következő mondata pedig az volt, hogy már lekéstünk, mivel mindjárt itt a vizsga és lehetetlen behozni a lemaradásunkat a többiekkel szemben, akik már több hónapja űzik az ipart!
Jelentem levizsgáztunk a haverommal, a többiekkel együtt! Nem is akármilyen eredménnyel!

Alig egy hét után már ismertünk minden betűt és jelet, de csak nagyon lassan ment a dolog. Állítom, hogy ebben az időszakban hasznos a pipásbácsi és társaik! Aztán elmehettünk egy egy hetes DX lágerbe Csárdaszállásra, ahol kis túlzással, napokig szünet nélkül morzét hallottunk és persze adtunk is. Sokszor zsongott tőle a fejünk. Az elején szintfelmérés volt, csoportokra szedtek minket a tudás szerint. Ha jól emlékszem három vagy négy csoport volt és közben folyamatos felmérések után ugrani lehetett magasabb szintre. A hét végére nagyjából mindenkinek egy szinten volt a tudása! A pontos létszámra természetesen már nem emlékszem de legalább harminc körülire saccolom.

A morze szünetekben elektronikát és forgalmazást is tanítottak nekünk.

 

Visszatérve a morze oktatás módszertanára! Szerintem az elején nincs semmi baj azzal ha ezeket a tréfás emlékeztetőket használja az oktató! A memorizáláshoz nagy segítség, aztán ha már magasabb szintre lép a delikvens, akkor a növekvő sebesség miatt már úgy is rögzítődik a hangkép! De tiltani a használatát dőreségnek tartom!

 

Ez a DX láger egy tizenöt éves gyereknek egy óriási élmény volt! A legmagasabb csoportban morzézó emberek ülhettek felváltva az adó mellé, felügyelet mellett ott születtek az első QSO-k! A vevő ML-400 volt, az adó amatőr építésű cucc.
Az amatőr élményeken kívül rengeteg más behatás is ért minket, ami feledhetetlenné tette a dolgot! Egy tehenésztelep melletti munkásszálló szerűségben laktunk, szalmával töltött párnáink voltak. Egyik éjszaka olyan párnacsatát vívtunk a szobában, hogy mikor a táborvezető dühösen felkapcsolta a villanyt, az egész szobába bokáig ért a szalma! :-)
A másik feledhetetlen élmény az volt, hogy hasmenésjárvány ütötte fel a fejét, amiből mi, a mi szobánk szerencsésen kimaradt, mivel mi nem ittunk az előtérben található vízcsapokból. Helyette leginkább tejet ittunk, amit a helyi fejőnőktől kaptunk. Négy-öt, fából ácsolt budi állt egymás mellett és mindegyik előtt sor állt, sűrű topogással várakoztak az emberek, aztán aki nem bírta kivárni a sor végét, az a budik mögött guggolt le! ;-)

Előzmény: Veterán kezdő (2743)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.21 0 0 2747

Nagy kalappal a ma vizsgázóknak.

schlumberger Creative Commons License 2019.03.21 0 1 2746

Ő először lassan, majd 50-60-as ütemben mutatta be nekünk a jeleket, később, mikor már ismertük az ABC-t, 100-as ütemig felmentünk. A betű hangképét kellett megjegyezni.

Előzmény: schlumberger (2745)
schlumberger Creative Commons License 2019.03.21 0 1 2745

Nem! Nálunk, a nyíregyházi klubban az 1965-66-ban zajló rádióamatőr tanfolyamon az oktatónk (HA0LG) kifejezetten tiltotta, és a betű hangképét tanította.

Előzmény: Törölt nick (2744)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.21 0 0 2744

Ezzel a káros módszerrel tanították az MHSZ klubokban és néphadseregnél is.

Előzmény: Veterán kezdő (2743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!