Keresés

Részletes keresés

almabimbo Creative Commons License 2012.09.30 0 0 20

Sziasztok! Eléggé off-topik, de nem találtam megfelelő topikot, újat pedig valamiért nem nyithatok itt. Azt szeretném megkérdezni, hogy el lehetne-e érni azt valamilyen beállítással, hogy vadidegenek ne láthassák, hogy milyen videókat nézek a youtube-on? Nem mintha bármi olyat néznék, amiért szégyenkeznem kellene, de valahogy kiszolgáltatottnak érzem magam. Bárki a világszerte több tízmilliós youtube felhasználó közül rákattint a profilomra, évekre visszamenőleg láthatja, hogy milyen dolgokat néztem. És bármikor visszaélhet vele.

Gambrinus Creative Commons License 2012.06.09 0 0 19

Sziasztok!

 

Talán picit más téma, de a youtube-hoz kötődik, amolyan szerzői jog féleség probléma. Feltöltöttem pár videót a youtube-ra, majd később privátba tettem. Ennek ellenére megtaláltam, hogy valaki összeszerkesztett egy videót az enyéimből, gyakorlatilag az én videóim kikerültek az akaratom ellenére. Megoldható- e a tartalom letiltatása. Hallottam arról, hogy meg lehet csinálni, de nem vagyok ebben biztos, hogy van iylen pl hogy youtube tartalomazonosító, és letiltás, stb. Tud valaki ebben segíteni, hogyan is kell? Picit elvesztem ebben.

Hierro Nyh. Creative Commons License 2009.01.26 0 0 17
+ a kép és hang elcsúszása.
Előzmény: .ZsL. (16)
.ZsL. Creative Commons License 2009.01.26 0 0 16
A rossz képfelbontáson kívül a Youtubéra föltett filmecskék legnagyobb hibája a silány időbeli felbontás: a mozgás darabos. Nyilván nem 25 kép/sec. Erősen reméljük, hogy ez is javulni fog pár éven belül.
.ZsL. Creative Commons License 2009.01.26 0 0 15
Nem a pixeleket kell nézni, hanem "mögötte" a képet.
A teljes képernyős képen jobban érzékelhető a távlat, és a méretarányok reálisabbak, persze elsősorban olyan filmeknél, ahol a képnek mélysége is van, és a mozgás alapvető szerepet játszik. Hasonlítsd össze a kép realitás-érzetét kisképes és kinagyított változatban az alábbi filmeknél, ha van rá időd, biztosan jobban tetszik majd a kinagyított:

http://www.youtube.com/watch?v=n9-4wLOrdIg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=cgiBEEiuYFI

http://www.youtube.com/watch?v=kJ3A6Tnegkg

http://www.youtube.com/watch?v=D0nY5ICWJPs

http://www.youtube.com/watch?v=J-rlMtdqkFc
Előzmény: Hierro Nyh. (10)
.ZsL. Creative Commons License 2009.01.26 0 0 14
Ez inspirációt jelent arra, hogy minél inkább a HD felbontás terjedjen el.
Előzmény: Törölt nick (12)
.ZsL. Creative Commons License 2009.01.26 0 0 13
Azt a gombot valóban könnyű értelmezni, de tény, hogy a számítástechnikában, a képernyőkön és az utóbbi években gyártott elektronikai készülékeken a szimbólumok, ikonok és jelek nem egyértelműek, nem logikusak, nem szemléletesek: nehéz kitalálni jelentésüket, gyakran elhúzódó próbálkozásokkal lehet csak. A '70-es '80-as években gyártott HiFi és videokészülékeken még egyértelmű jelek voltak.
Előzmény: LSB (6)
nyílméregbéka Creative Commons License 2009.01.26 0 0 11
Én például pont ilyen vagyok. A nagyításra ugyan rájöttem magamtól, de egy csomó dolgot nem tudok, és a környezetemben nincs is olyan, akitől megkérdezhetném. Ezt  a tényt magam részéről nem találom olyan nevetségesnek.
Előzmény: forumozok (8)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2009.01.26 0 0 10
Bár azt nem tudom, mivel jobb teljes képernyős pixelhalmazt nézni, mint kis méretben, de úgy, ahogy elfogadható minőségben ("tisztelet" a kivételnek).
acid Creative Commons License 2009.01.26 0 0 9
rég röhögtem ilyen jót :)))))
forumozok Creative Commons License 2009.01.26 0 0 8
Nem tudom volt-e dolog mostanában olyanokkal, akik nem értenek nagyon a géphez.

Tipikus, hogy nem beszélik a gép "vizuális nyelvét", nem értik, hogy mit jelentenek az ilyen célzások. Neked meg nekem, meg aki ebben nő fel, ez triviális, de nem mindenki van így vele.

Az idősebbekre gondolok elsősorban, akiknek az egész olyan, mint egy idegen nyelv. Nem a tiniket kell felvilágosítani erről.
Előzmény: LSB (6)
3x Creative Commons License 2009.01.26 0 0 7
Parlamenti bizottságot a témának, kőccségtérítéssel, de azonnal !
LSB Creative Commons License 2009.01.26 0 0 6
Tényleg baromi jól titkolják, csak egy hatalmas animált gombot raktak a jobb alsó sarokba, hogy a szellemi fogyatékosok is észrevegyék...
forumozok Creative Commons License 2009.01.26 0 0 5
Alt F4 sem közismert, a billnetyűt csak gépelésre használják általában.
Előzmény: locsemege (2)
.ZsL. Creative Commons License 2009.01.26 0 0 4
Vannak teljesen kezdők is itt, akik még semmihez sem értenek (mint ahogy én is csak sejtek egy-két dolgot), különben is olyan ez az egész számítástechnika, meg a Net is, mint egy kásahegy: sose leszünk benne abszolút nagymenők, mert mindig kitalál valaki valamilyen új marhaságot, aztán még a Youtubét is változtathatják, fejleszthetik, ki tudja?
Előzmény: locsemege (2)
.ZsL. Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3
Mármint a gépbe letöltés után, és azzal a lejátszóval nemcsak többféle méretben lehet megnézni, hanem egyebekre is mód van, pl. hangszínszabályozás; hasonlít a Winampra, de egyszerűbb, a Windows Media Playernél pedig sokkal praktikusabb!
Előzmény: .ZsL. (1)
locsemege Creative Commons License 2009.01.26 0 0 2
Szerintem indítsunk topic-ot az ablak fejlécére duplaklikk ügyében. Rögtön utána jöhetne értekezés az Alt-F4 billentyűkombinációról, de az Alt-Tab-ot se hagyjuk ki. De lehetne a böngészőn a középső egérgomb használatáról is értekezni.

Ezért minek indítottál topic-ot?
Előzmény: forumozok (-)
.ZsL. Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1
G0M playert kell használni!
bindera Creative Commons License 2009.01.26 0 0 0
0k
forumozok Creative Commons License 2009.01.26 0 0 topiknyitó
Egy kezdőnek tényleg nem intuitív, ha nem ismeri az "ikonográfiát".

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!