Keresés

Részletes keresés

Valtermelon1989 Creative Commons License 2020.04.01 0 0 11663

Sziasztok Valter vagyok. Szeretném megkérdezni hogy valaki tudna-e küldeni nekem magokat utánvétellel? Előre is köszönöm 😁

chada-petch Creative Commons License 2020.03.03 0 0 11662

Dezső barátom- ha görcsöt kapnának az ujjaid és felhívod a 20 509 2786 -os segélyvonalat

akkor ne lepődj meg de én leszek a vonal végén - csak figyelmeztetésül"

chada-petch Creative Commons License 2020.03.03 0 0 11661

szokó kialakulása 2

mivel mások foglalkozni kezdtek  adenium szaporításal -azzal a rendszerrel indult el hogy amelyik

tartományban van az anyanövény arról nevezték el az altipust .

időközben az agrárhivatal önálló kultivárként bejegyezte a dísznövények közé- így bizonyos 

tipust csak annak tulajdonosa és az általa felhatalmottak árúsíthattak. 

ha valaki mégis foglalkozni akart vele akkor létre kellett hoznia egy olyan szellekciós altipust ami

külömbözik a levédett alaptipusoktól de magvetve bizonyos mértékű egyöntetűséget mutat az 

alapjegyeiben.így jött létre a kao hin sorn pld.stb.

később robbant a bomba- tömegesen jelentek meg minden tartományban eredményes szellekciók-   a névadás szokását ígazítani kellett- illetve külömbözö tipusok visszakeresztezéssével számos változat jelent meg . 

ezeket bejegyzetten csak a tuljdonosa értékesítheti. minden kertész a maga gyümölcsét reklámozza. stílusjegyek alakultak ki. a szuperkompakttól a pagoda stíluson át a bonsai fomáig

stb. az arabikum vonalon hasonlóan gondolkodhatunk-

 

chada-petch Creative Commons License 2020.03.03 0 0 11660

thai szokó kialakulása

szaud arábia kőolajvezetéképítés 1977.

Boonsherm Kiatkiethorn vendégmunkásként dolgozott kinn és mindíg figyelte ezeket a furcsa fákat. egy nap bejárásra mentek khammit település irányába és látott egy hatalmas tartályszerü

fát aminek hatalmas palackja volt-mintegy 200 literes hordó. viszont az ágai elterülőek  sürübbek

voltak. fényképező nem volt nála de vágott róla ágakat . dugványozás stb. nehezen de sikresen

gyökereztette őket.1988 ban visszatért thaiföldre Baan Nha tartományba.

obesumba oltva kezdte árúsítani a szaporított ágakat. a tartományról elnevezve peth baan na 

néven. közben mások is hoztak adeniumot a szaudi részről de ez teljesen más habitusú lett.

Bang Khla nevet kapta mert a tartomány ahol az anyanövény volt - bang khla tartományban volt.

a külömbség sok volt ,-a peth baan na ágai finomabbak, levelei hosszúkás kékesen viaszosodó,

bőre vékony finom , magjából egyöntetüen ugyanolyan példányok jönnek stb.

bang khla ezzel szemben merev ágú rövidebb hegyesebb zöld levelű.bőre vastag ,

magjából teljesen külömbözö egyedek jöttek.

 

chada-petch Creative Commons License 2020.03.03 0 0 11659

szia- és sziasztok mindenkinek-  lassan lassan alakulok .-   tervek vannak -  

szóval ha nagyon rövid akarok lenni -hát pokoljáráson voltam. 

tőmondatokban-

anyámat megölték és belefutottam egy 6 éves torturába - totálkár agyilag - 

úgy 400 gaz ott fagyott meg ahol volt - durván kijátszották a talajt alólam -

most szekszárdon  vagyok - tengődöm - de tervek vannak - 

az ebayról biztos hogy hozatok magot de ha egy 20-30 ezer beugrik pluszban akkor 

van forrásom thaiföldön és betudok hozatni olyan szellekciós magokat is amitől még

gdezs barátunk is üvegház építésbe kezd.

tung tong, nong nae,szuper törpe kao hin son stb. arabikumból is az az igazi extrapufi 

(tehéntőgy) tipusokat. minden dollár kérdés. 

de igyekszem feldobni egy kicsit a kedveteket. időnként feldobok képeket. írok a thai adenium 

kultúráról .úgy ezer szemet szeretnék elszórni az idén . persze ahogy korábban is - 

haszon nélkül fogok azért átadni majd magot -jelezni is fogom itt a fórumon ha hozatok-

tipus,ár,stb.így kis forintal is hozzájuthat bárki a vetés öröméhez.

Előzmény: Lisznyai Imréné (11658)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2020.01.07 0 0 11658

Szia! Viszont kívánom neked is! De rég jártál erre! Sajnos az utóbbi időben nagyon haldoklik a topik! Vége a "régi szép időknek" amikor napi szinten voltak bejegyzések. Ha lehet mutass légy szíves képeket az állományodról. Mert ugye nem számoltad fel? Régebben ilyenkor már azt fontolgattuk, mikor érkezik majd a magocska amihez általad jutottunk hozzá. Most pedig pang minden! Remélem ezután jelentkezel sűrűbben!

 

Előzmény: chada-petch (11655)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.12.29 0 0 11657

Nagyon megkönnyítenéd az amúgy értékes írásaid olvasását, ha használnál mondatvégi és mondatközi írásjeleket. Azaz pontot és vesszőt. Minden kötözködés nélkül írom.

Előzmény: chada-petch (11656)
chada-petch Creative Commons License 2019.12.29 0 0 11656

az obesum duványok is felpalackosodnak idővel- tartástól függ - minden tavasszal vagy ahogy átrakja  a polgár - eltávolítjuk a felső 1-2-3 cm talajt -gyakorlatilag mintegy kiemeljük a növényt- ezzel 4-5 év alatt 12 15 cm el növeljük a caudex földfeletti láthatóságát- 

az obesum egyébbként is gyökérről vastagodik fel - de kerülni kell a gagyi virágföld használatát

mert abban csak haldoklik évekig- rögösödik a tőzeg- tehát benzinkúti olcsó meg árúházi jóez-

nem alkalmas  egy kellően laza inkább csak párát tartó közeghez- 

egy esetem volt- 2 ik nyaras potya bolti dugványom müanyag cserepe őszre tojás alakú lett-

kifordítottam -hát kérem 5-6cm vastag répa lett az eggyik főgyökér plussz a többi sem ludast olvashatott a nyáron- szerintem titokban konditeremben gyurhattak - akkor láttam hogy majd szétdurrant már a cserép-

szoval az obesum földallatt vastagít aztán idövel feltolja magát -a felső rész mintegy követi- hozzápuffad ahhoz ami a föld alatt képződik - a finom lassú folyamatot gyorsítjuk fel a kiemeléssel -tehát ahogy a növény kinézne 15 év alatt azt hozzuk előre 4-5 év alatt- 

no meg lehet ezt még vagányabbul is-de azt majd máskor- no jó éjszakát  nektek.

chada-petch Creative Commons License 2019.12.29 0 0 11655

sziasztok fanok- azért boldog magvetésben gazdag boldog újévet mindenkinek-

 

Lisznyai Imréné Creative Commons License 2019.10.25 0 0 11654

Szia! Magról vetett növényről van szó vagy dugványról? Mert ha dugvány annak sohasem lesz olyan vastag a kaudexe mint a magról vetett növényeknek! Tehát ha esetleg boltban vásároltad a növényt akkor nagy valószínűséggel pedig dugvány. Idővel azonban nekik is vastagodhat a száruk mert nekik ugye mivel dugványok csak az van. Ültess magról és az nagyon szép tömzsi kaudexet fog nevelni!

Előzmény: bearbearbear (11653)
bearbearbear Creative Commons License 2019.10.24 0 0 11653

Sziasztok. A Sivatagi rózsának mikor kezd el megvastagodni a törzse? Az enyém már kb. öt éves, és alig vastagodott valamit. Inkább nyurga :(

Lisznyai Imréné Creative Commons License 2019.10.24 0 0 11652

A sivatagi rózsának meg kell keresni mindig a legmelegebb illetve legvilágosabb helyet! Kevés neki a fény ezért kopaszodik, dobálja le a leveleit. Ha megoldható akkor az ablakban volna a legjobb helye!

Előzmény: tibikat (11651)
tibikat Creative Commons License 2019.10.12 0 0 11651

Sziasztok! Kb.1-2 hete behoztam az egyetlen féltett Adenium Obesumom. Normális, hogy már most elkezdte potyogtatni a leveleit? Szórt fényt kap, egy ablak (nem közvetlen) melletti asztalon van, fűtött helyiségben. Tudom, hogy teljesen lekopaszodik,de hogy ilyen gyorsan nekiáll!? Ráadásul van ahol bent is zöldell és virágzik. Én mondjuk még így nem jártam korábbi Adeniummal, pedig annak is örülnék! Köszi minden hozzászólást!

Bediiii Creative Commons License 2019.10.08 0 0 11650

"10 fok illetve az alá csökken"

 

Köszönöm, bevettem őket.

Előzmény: Lisznyai Imréné (11647)
Vyky85 Creative Commons License 2019.10.08 0 0 11649
Sziasztok.
Egy hete vettem egy sivatagi rózsát ám a levelei sargulnak és hullanak. Illetve a levélfonakon fekete folyadek van. Nem. Tudom mi baja lehet.
A lakásban. 20 21 fok van napos világos szobában van.

Csatolnek képet, de. Nem tudom sajnos itt hogy kell. 😁
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Vyky85 Creative Commons License 2019.10.08 0 0 11648
Sziasztok.
1.hete vettem egy sivatagi rózsát. Ám a levelei sargulnak és lehullanak. Illetve a levelfonakon fekete folyadék szerű valami van. Mi lehet a baja?
Csatolnek a de nem tudom itt hogy kell. 😂
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2019.10.08 0 0 11647

Amikor az éjszakai hőmérséklet 10 fok illetve az alá csökken be kell vinni őket!

 

Előzmény: Bediiii (11644)
Bediiii Creative Commons License 2019.10.07 0 0 11644

Sziasztok,

 

Milyen hideg időig szabad kint hagyni őket a szabadban?

Még tele vannak virággal, még bimbó is van rajtuk.

 

Köszönöm.

törpelány Creative Commons License 2019.10.07 0 0 11643

Köszönöm. Próbálkozom a nevelgetésükkel. Néhány naponta forgatom őket, hogy ne egy irányba fejlődjenek. 

In Lak'ech Creative Commons License 2019.10.07 0 0 11642

Szépek, aranyosak. :-)

Előzmény: törpelány (11641)
törpelány Creative Commons License 2019.10.07 0 0 11641

Első sivatagi rózsáim. Augusztus 26án tettem őket földbe. Most ilyenek.

zegedi Creative Commons License 2019.09.04 0 0 11642

Ezek a tavaszi vetésem obesum magoncai. Kb. 10 levelesen levágtam a felő leveleiket, hogy ágasan fejlődjenek. Ilyenek voltak két hónapja. 

Ha meleg volt, minden nap locsoltam őket. Ilyenek lettek.

zegedi Creative Commons License 2019.09.04 0 0 11641

Sajnálom, hogy kihalt ez a fórum, pedig rengeteg hasznos infót olvastam a régi hozzászólásokban. Megosztom egy tavalyi vetésű magoncom képeit. Tavaly nyáron óvatosan locsoltam, ez meg is látszik az első két képen (nagyon sovány volt). A harmadik a tavaszi átültetéskor készült. Ezen a nyáron bőven locsoltam. Szépen meg is hízott.

krisztijaan Creative Commons License 2019.08.17 0 0 11640

Köszi a segítséget! 

Előzmény: gdezs (11637)
gdezs Creative Commons License 2019.08.14 0 0 11639

Szia!

Igazad van nem garantálható a siker, ha túl nedves a közeg és nincs meg a kellő hőmérséklet, akkor könnyen berohadhatnak (,ámbár gyökereztettem már vízben is).

Üdv. gdezs.

 

Előzmény: Lisznyai Imréné (11638)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2019.08.13 0 0 11638

Sajnos nekem csak rossz tapasztalatom van a gyökereztetéssel kapcsolatban. Sokszor próbáltam egyetlen egyszer eredt meg. Mindig berohadtak az ágak!

Előzmény: gdezs (11637)
gdezs Creative Commons License 2019.08.12 0 0 11637

Szia.

Célszerű kora nyáron dugványozni, hogy a teleltetésre kellően megerősödjön a már gyökeres dugvány, de melegtalpon, pótmegvilágítással akár télen is lehet , ámbár azt tapasztaltam, hogy  ilyenkor az elvileg optimális körülmények ellenére is rosszabb az eredési arány. Én  általában enyhén nyirkos kókuszrostba szoktam dugványozni az adeniumokat és  gyökereztető port (Incit) is használok.

Üdv. gdezs.

 

Előzmény: krisztijaan (11636)
krisztijaan Creative Commons License 2019.08.11 0 0 11636

Szia. Van kifejezetten meghatározott ideje hogy mikor dugványozható? Gondolok itt évszakra vagy hónapra. És kell e bármiféle gyökérzet fejlődést elősegítő szer alkalmazása?

Előzmény: gdezs (11632)
tibikat Creative Commons License 2019.07.17 0 0 11635

Rendben, köszönöm szépen! Nagyon féltem!:)

Előzmény: gdezs (11634)
gdezs Creative Commons License 2019.07.16 0 0 11634

Szia!

Szerintem néhány centivel följebb ültetheted a sárga rész pedig majd beszürkül.

Üdv. gdezs.

 

Előzmény: tibikat (11633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!