Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.20 0 1 6250

Pontosan.

 

Lehet akármit mondani vagy hinni, de a tüzifa-brikett összevetésben egy esetben "jobb" a brikett. Ha az ember ott áll a fűtési szezon közepén tüzelhető (megfelelően száraz) fa nélkül, és esélye sincs, hogy tudjon ilyet szerezni. De ezt a szituációt minden magára valamit is adó fával tüzelő igyekszik elkerülni.

 

Akác, gyertyán, bükk, tölgy, kőris : ezeket használtam az elmúlt években. Mindegyik mindenben jobb volt, mint a brikett. Persze kell hasogatni gyújtóst, nagy dolog...

Előzmény: csiba00 (6249)
csiba00 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 6249

De azt gondolom tudod, hogy ha nincs láng, akkor nincs fagázok elégetése. A fagáz elégetése pedig a fűtőérték jelentős részét adja. Izzítva totál veszteség a fa égetése. Elég érdekes lenne, ha izzítva tudná a brikett a megadott energiát leadni, mert akkor jobb bele sem gondolni, hogy mit művelne normálisan égetve. 30-40 mj/kg? :) Szétolvasztaná a kazánt :)

 

A fának van egy optimális elégetése. Hogy a fa milyen formában van, az ebből a szempontból lényegében mindegy, mert az összetétel számít. Izzítva te nem égeted el a fagázokat, rengeteg energiát pazarolsz. Iszonyatosan veszteségesen tüzelsz.

 

 

Előzmény: Tubetown (6247)
Tubetown Creative Commons License 2017.11.20 0 0 6248

Én akkor szerencsés vagyok, mert nekem jól szabályozható a levegő mennyisége briketthez. Azt mondanám fával nekem nehezebb fűteni.

 

Előzmény: kigyokrisz (6246)
Tubetown Creative Commons License 2017.11.20 0 0 6247

Üdv.! Az már elég baj, ha lánggal égetted a brikettet.A fűrészport, faaprítékot izzítani kell! Apámnak asztalos műhelye volt. Nekünk "adott volt" a tüzelő. A műhelyt egy fűrészporos kályha fűtötte, sőt volt fűrészporos kazánunk is. Abba nem nagy nyomáson volt a fűrészpor, forgács sajtolva, mint a brikett, hanem döngölve egy nagy 20kg-os kalapáccsal. A lényeg az, hogy mikor megdöngölte az öreg a kazánt akác fűrészporral és este begyújtotta reggelig izzott, az fűtötte az egész házat. Volt vele meló, de "ingyen" volt a tüzelő. A műhelyben reggel begyújtotta a fűrészporos kályhát, este még rá kellett nézni, hogy nincs e valami gond vele, mert sokáig izzott. Én ott és akkor tanultam meg mivel hogyan kell fűteni. Tényleg jó a brikett hőértéke, pl. a napraforgóhéj brikett iszonyat hőt termel, na persze kormoz is. Van amelyik sokáig ég, csak nagyon nem mindegy ki hogyan, mibe tüzel vele. Ha nincs száraz fa, mert pl. télen már nem tudsz venni, vagy van egy látvány kandallód a nappaliban és nem akarsz a fával sz@rakodni, akkor ott a brikett. A mai árakon nézve drága. Drágább, mint a száraz tűzifa! A RUF,WOODO2, pini-kay igenis nagy sűrűségű, ezért nehéz többek között begyújtani. Nekem az első kettőt nem sikerült baltával sem széttörni vagy szétvágni. Ha este 11-körül tettem a kandallóra volt úgy hogy reggel 8-kor még izzó parázs volt benne. Én éveket fűtöttem brikettel, most száraz bükkel, mert ezt tudtam olcsóbban szerezni. Nem mondanám, hogy szar a brikett, vagy átverés, de a mostani áron már drága. Igen tárolni is másképp kell, mint a fát, mert ennek árt a párás levegő, de pl a garázsban sem koszol a tárolása. Én amit használok tölgy brikett karton dobozokban 20kg van. Simán fel lehet stószolni a garázs egyik falára, és még olyan sok helyet sem foglal el. Próbáld ezt meg tűzifával.

https://aprohirdetesingyen.hu/hirdetesek/ads_new2/374/3743567/tolgyfa-brikett-premium-minoseg_21417726858.jpg

A mostani áron már csak gyújtósnak veszem, mert egy kocka alágyújtóssal nagyon könnyen begyullad, olyan száraz. Rárakom a fát, amit annyira hasogatni sem kell. Nem kell ennyire mereven hozzáállni dolgokhoz. Van előnye, de az az ára hátránya lett.

 

Előzmény: Jobb agyfélteke (6245)
kigyokrisz Creative Commons License 2017.11.17 0 1 6246

Én a beköltözésünk utáni első szezont nyomtam végig RUF brikettel, vegyes kazán+pufferrel, mert nem volt száraz fám. 

Nekem is lánggal égett. A tapasztalatom az volt,  hogy ha elengedtem a primer levegőt, akkor a kéményben égtek el a fagázok. Ha folytottam az égést, akkor meg nem adta le az ìgért teljesìtményt + kormolt. Elfogyott 4 tonna, utána inkább akáccal fűtöttem. 

Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.11.17 0 0 6245

Egyébként az általam próbált brikettek mindegyike égett lánggal is...... :-) Tehát újabb kamu.....

Ülnek az íróasztalnál agyalnak a marketingen és fingjuk nincs az egészről...

Előzmény: csiba00 (6243)
NyiMisi Creative Commons License 2017.11.17 0 0 6244

Végre valaki érti a lényeget.

Előzmény: csiba00 (6243)
csiba00 Creative Commons License 2017.11.17 0 2 6243

Nekem az is tetszik, amikor írja, hogy "A brikett nem lángol, hanem izzik, a fűtőértéke pedig a tűzifáénak kétszerese."

 

Igazából fingja sincs a fa anyagok égéséről, meg a láng szerkezetéről, hogy melyik részén mi történik. Mert ugye azt tudott már, hogy a fa égetésekor a jelentős fűtőértéket a fagázok elégetése adja (ezért is hatékonyabb pl. egy faelgázosító kazán az egyszerű vegyes kazánnál).

 

Viszont ha csak izzásod van, akkor a fagázokat (amik a brikettben is vannak, hiszen fából van) lényegében el sem égeted.

Előzmény: NyiMisi (6236)
NyiMisi Creative Commons License 2017.11.17 0 0 6242

Hiába lökik a sódert, ezeket a mendemondákat már senki sem hiszi el. Aki egyszer kipróbálta a brikettet és elmaradt a csoda az többet nem dől be ezeknek.

Látom Zöld Bika is megjött, megkaptam a mínuszt :-D

Előzmény: Jobb agyfélteke (6239)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6241

Ezen az egy két "teljesen jelentéktelen szó"-n akár olyan jelentéktelen dolgok is múlhatnak, mint egy GVH elmarasztalás...

Előzmény: ksanci (6240)
ksanci Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6240

Ne izélj már, nincs itt semmi hazugság.

Csak néhány, teljesen jelentéktelen szó kimaradt. Mint pl. "frissen vágott" meg "átlagosnál jobb hőszigetelésű"... :)

Előzmény: Jobb agyfélteke (6238)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6239

Ha 960 kg =80.000 ft, akkor ez - "1 csomag 20kg/24 db 790 ft" - már csak a vásárló megtévesztése kategória lehet......

Az egy csomag féláron lenne kilónként?! :-)

Előzmény: NyiMisi (6236)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6238

Még1 hazugság....

 

"a fabrikett fűtőértéke (18-19,5 MJ/Kg) a tűzifához képest (9-10 MJ/Kg) a duplája"

 

A tölgy fűtőértéke 14,5 MJ/Kg.....

 

Előzmény: NyiMisi (6236)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6237

" fűtőértéke pedig a tűzifáénak kétszerese."

 

További hazugságok?!

 

És ezen senki nem gondolkodik el?! Tölgyfából készül - itt bukott a fűrészüzemek hulladéka téma, mert azok 99%-ban fenyőt vágnak - és a fűtőértéke kétszeresére nőne mint a tölgyfának? :-) Ez vicces!

Előzmény: NyiMisi (6236)
NyiMisi Creative Commons License 2017.11.16 -2 0 6236
Előzmény: csiba00 (6233)
rotring05 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6235

Engem az szomorít el, hogy ilyen szinten hülyének nézik a leendő vásárlókat, és ezt a weboldalán - mint "okos" tanácsadást - büszkén fel is vállalja, (brikettmester).  Grrrrrrr.........

Előzmény: csiba00 (6233)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6234

Hangzatos marketing lufi az egész....pillanatok alatt durran ki :-)

Előzmény: csiba00 (6233)
csiba00 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6233

Még szerencse, hogy a szigetelést, hőigenyt nem veszik figyelembe :) No meg a végén egy nappaliból komplett otthon lesz :)

Hol találtad?

Előzmény: rotring05 (6232)
rotring05 Creative Commons License 2017.11.16 0 1 6232

,,Kurva nagy átb@szás az egész!"

 

Egyetértek.

 

Ezt a "gyöngyszemet" most találtam, idézet egy fabrikettet árusító cég oldaláról: ,,Ha Önnek egy kb. 40-50 m2-es amerikai konyhás nappalija van, amelyet szeretne kifűteni brikettel, akkor egy napra egy csomag brikettet vásároljon. Ez azt is jelenti, hogy egy raklapnyi brikett megvásárlásával 3 hónapra biztosítja otthona melegét."

 

Ugye mindenkinek nyilvánvaló a turpisság :DDDD

 

 

 

 

Előzmény: Jobb agyfélteke (6231)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.11.16 0 1 6231

Mostanában kipróbáltam az összes kapható brikettet. Hát mit ne mondjak, az árához képest siralmas! A legjobbnak a pinkay hengerest találtam, de k...va drága. A másik, hogy meg sem közelíti vele a kandalló a száraz bükkfával elérhető égésidőket, parázstartást, és hőben sem több.....

 

Kurva nagy átb@szás az egész!

 

El ne higgye már senki, hogy 80-95 ft/kg-os áron eladva majd sepregetik az üzemekben a fűrészport, hogy legyen elég brikett alapanyag! Megveszik a fát az erdészettől 26 ft/kg áron és ledarálják, préselik, csomagolják és máris realizáltak 60-70 ft munkabért, hasznot kilónként. Nekem többet nem kell!

csiba00 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6230

A munkaóra nekem annyit ér, amennyit a munkahelyemen fizetnek érte. No jó, azért szeretnék magasabb órabér mellett dolgozni :)

Amit viszont otthon kell dolgoznom, azt én nem ebbe a kategóriába számolom. Ennyi erővel akkor kertes házba sem éri meg lakni - persze, ha az ember gondozza a kertet. Rengeteg munka van egy szép kerttel. Fű nyírás, gereblyézés, gazolás, virágok öntözése, fű locsolás, metszés, permetezés, zöldség-gyümölcs gondozás...... Ha kiszámolnám, hogy pl. zöldséget, gyümölcsöt mennyiért vehetek a piacon és mennyi "munkaórát" fektetek az ápolásukba, akkor teljes ráfizetés lenne. De nem számolom.
Én örülök neki, amikor otthon valami jó kis fizikai munkát lehet csinálni az udvarban. Pl. ilyen a favágás is. Ha már olyan megközelítéssel kéne néznem, amit írtál, akkor még örülnék is neki, hogy így edzhetem magam és nem kell konditerembe járni, bérletet venni.
Jól esett lepakolni a pincébe múltkor 2 tonna brikettet is, és jól esik lemenni a pincébe begyújtani a kazánba.

 

Ettől függetlenül jövőre már gáz lesz, és egy légtérfűtéses kandalló, amivel a ház kb. 40%-át tudom fűteni. De a váltásban egyáltalán nem szerepel az, hogy mennyi időt töltök el a fa feldolgozásával, a begyújtással.

Előzmény: Gabesz15 (6229)
Gabesz15 Creative Commons License 2017.11.16 0 1 6229

"Ezeknek a briketteknek a fűtőértéke 18 MJ/kg, tehát olcsóbb mint a tűzifa, ráadásul a helyigénye raktározáskor is csak az ötöde. A fűtőérték elhagyja a barna szén értékeit, sőt vetekszik a barnaszén brikett értékeivel. Bár kevesen tudják, de ennek a fűtőanyagnak a legjobb a fűtőérték – ár aránya."

 

Ezeknek a briketteknek az ára: 8000 forint/q. Ha valaki nagyon jól tud tüzelni és nagyon jó a tüzelő berendezése, akkor is maximum 80%-os hatásfokkal képes fűteni. Az akkor ugye már csak 4 KWó/kg fűtési hőt szolgáltat, tehát 20 Ft/Kwó az ára a fabrikettel való fűtésnek, és ezen felül állandó felügyeletet igényel, nem kevés szaktudást, és rengeteg veszélyt jelent: szénmonoxid mérgezés, kéménykorrózió a szakaszos fűtés miatt, a cserépkályha szétég tőle, a lemezkazánban tökéletlenül ég (füstöl, és elégetlenül lepereg, mert szétmálik) Átlagember 50%-os hatásfokot ér el vele, az akkor már 32 Ft/kwó. A villanyfűtés is olcsóbb ennél, mert az "éjszakai" pl. csak 23 Ft/Kwó, a nappali is 37 Ft/kwó, és nincs vele gond, nem kell felügyelni, automatikus, csak egy normális, hangtalan elektromos kandalló kell hozzá.

Na de! Nézzük a földgáz-fűtést: 110 Ft/m3, és van benne 10kwó, és van az égéshő kazán, amely 108%.os, tehát 10,8kwó -> 110 Ft, vagyis 10,18 Ft/kwó a földgázfűtés ára, és maximális kényelem, biztonság. mennyit ér nektek egy munkaóra? 1000Ft-ot? Ha fával, szénnel, vagy fabrikettel fűtesz, számold bele hány órát vesz el az életedből. Van aki egyfolytában a kazánja mellett kénytelen ülni, amíg fűt, mert adagolni kell, szabályozni kell, ha elmegy az áram akkor vészhelyzet, stb-stb, tehát elképesztően DRÁGA A FABRIKETT!

 

NE KÁBÍTSUK EGYMÁST MÁR!!!

 

Előzmény: csiba00 (6228)
csiba00 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6228

Tetszik az oldalukról ez a rész:

"Ezeknek a briketteknek a fűtőértéke 18 MJ/kg, tehát olcsóbb mint a tűzifa, ráadásul a helyigénye raktározáskor is csak az ötöde. A fűtőérték elhagyja a barna szén értékeit, sőt vetekszik a barnaszén brikett értékeivel. Bár kevesen tudják, de ennek a fűtőanyagnak a legjobb a fűtőérték – ár aránya."

 

 

A fűtőértéke alapján olcsóbb, mint a tűzifa. Erről valami olyasmi hasonlat jut eszembe, hogy a sólyom gyorsabb mint a veréb, tehát nagyobb a csőre.

 

Ötöde lenne a helyigénye? Nem tudom milyen sűrűségű a brikett, amit forgalmaznak, de ez elég érdekes összehasonlítás. Ha veszek brikettet, akkor mindig legalább 1 raklapnyit veszek, ami 1 tonna. Raklapon van, aminek az alapterülete kb. 1 m2, de a magassága, inkább 1,2. Légszáraz fából nehezen képzelném el, hogy minimum 5 m3 lenne 1 tonna. (Illetve saját tapasztalat: 6 tonna brikettel fűtök ki egy szezont, ha csak brikettet használok, és 8 erdei m3 fával, ha csak fát. A kettő térfogata között messze nincs 5x-ös eltérés.)

 

Kár, hogy a gázzal nem hasonlította össze, bár tény, szilárd tüzelésű fűtőanyagok szerepelnek a táblázatában (gázból ma már olcsóbban állítod elő ugyan azt az energiát, mint brikettből.)

 

 

A kedvenc, meg itt is befigyel a táblázatában, hogy lényegében az élő fa fűtőértékét hasonlítja össze a többivel, ami tüzelésre alkalmatlan.

 

 

Ettől függetlenül lehet, hogy jól használható az általa forgalmazott brikett, erről nekem sincsenek információim. Csak ha már valaki ilyen "ferdítéseket" tesz az oldalán, azt alapból nem szeretem.

Előzmény: ines88 (6226)
NyiMisi Creative Commons License 2017.11.14 0 0 6227

Produktív kisvállalkozás akik a többiekhez képest egész korrekt áron kínálják a brikettet. A minőségről nem tudok nyilatkozni, ki kell próbálni és kiderül.

Előzmény: ines88 (6226)
ines88 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 6226

Sziasztok!

 

A baumart http://www.baumart.hu/ céggel kapcsolatosan van valakinek tapasztalata?(brikett vásárlás miatt)

Köszi!

ksanci Creative Commons License 2017.11.14 0 0 6225

Semmi újat nem ír.

Előzmény: Tubetown (6224)
Tubetown Creative Commons License 2017.11.14 0 0 6224
csiba00 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 6223

Szeretem én is nagyon a tűz látványát. Ezért egy legterfűtéses kandallót betervezek a gáz mellé. Szerencsére keményből van 2. 

 

Előzmény: ksanci (6222)
ksanci Creative Commons License 2017.11.10 0 1 6222

Amikor eldöntöttük(tem :D ), hogy mivel fűtsünk, a pellet lett a nyerő. És nem gazdasági megfontolásból, mert aki azt állítja, hogy a pellet, meg pláne a brikett ócsóbb, mint a száraz tüzifa, vagy a gáz, az egyszerűen hazudik, ebben egyetértek a topik címével.

Azonban más megfontolások is vannak, és az ember azért nem állat többek között, mert elvei vannak :)

Esetünkben az udvaron ott a gáz (osztatlan közös tulajdonú telek, 5 család), szóval adva volt a lehetőség, de azt elvi okokból nem. És még egyszer nem, meg azért sem. Pedig a hipiszupi turbóskondenzációscsilivili csoda szerintem még a gáztervvel-bevezetéssel is olcsóbb lett volna, mint a szintén csilivili-hipiszupi pelletes kályha. Utána pedig olcsóbb a gáz, mint a pellet. Ezen is kár vitatkozni. Legalább is azt gondolom, mert nem foglalkozom a gázzal.

Fatüzelésben a faelgázosító kazán jöhetett volna szóba, de tudtommal 12-15 kW környékén nem létezik ilyen, pláne kályha formájában :) De ha lenne is, a fát nem tudjuk hol tárolni, a pellett is problémás, de azt meg tudtuk oldani.

A pellett közel olyan jól adagolható, mint a gáz, kényelmes, tiszta, egy kis porszívózást a kályhából pedig kibírok. És gyönyörűen lángol. Szeretjük, kész. Ezeket csak azért írtam le, hogy képviseljek egy olyan álláspontot is, ami itthon nem annyira nyerő, vagyis amikor nem kizárólag az ár számít.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor a felújítást elkezdtük, elég hamar látszott, hogy a gatyánk is rá fog menni és a plusz homlokzati hőszigetelés már nem fog beleférni, az aljzatba a szintemeléssel együt is csak 7 cm szigetelés fért be, különben megoldottuk volna az egész kérdést légkondikkal. Így viszont kellett "igazi" fűtés is.

Egy viszont biztos: a brikett semmilyen formában nem jött szóba tüzelőanyagként :) Azt a cuccot nem is nagyon értem, annó, mikor először hallottam róla, úgy képzeltem, hogy a hétvégi házikóba összeröffenéskor be lehet pakolni a kandallóba és nem kell a fával sz****odni. De hogy ezzel fűtsön valaki állandóra? Az ára meg józan paraszti ész: a jó minőséget ugyanúgy fából csinálják, csak azt még fel is kell dolgozni, préselni. csomagolni. Mi a fenétől lenne olcsóbb a fától?? Ez igaz a pelletre is. De a különbözetben elvileg a kényelmet és a környezetbarátabb fűtést fizetjük meg, nem a szélhámosok árréseit.

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.10 0 0 6221

Igen, nekem is ez a több éves tapasztalatom. Felülről takarni (ami nem egy bonyolult dolog), és ennyi.

Előzmény: csiba00 (6220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!