Keresés

Részletes keresés

NyiMisi Creative Commons License 2017.10.11 -2 0 6174

Nem tudom miért hülyeség. Olcsó és kényelmes a villanyfűtés. Oké, először nagyobb beruházás, de onnantól hátradőlhetsz és élvezheted. Nincs kémény, nincs hamu, korom ráadásul a villanyszolgáltatónál kedvezményesebb díjtarifába kerülsz.

Előzmény: johannes. (6172)
johannes. Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6173

70 forintert rendeltem.

Előzmény: Tubetown (6170)
johannes. Creative Commons License 2017.10.11 0 1 6172

fbocs de hulyesegre nincs szuksegem....van vezrelt aramon futofilm, van elektromos finn radiator, 3 kobmeter fa araban egy sem jon ki....egyszer kell megrakni a cserepkalyhat egy nap, nincs olyan berendezes ami takarekosabb, de ha tudsz valami ujabb urtechnologiat, en kerek elnezest 🙂

Előzmény: Hisztor (6171)
Hisztor Creative Commons License 2017.10.11 0 1 6171

Olcsóbb ha villannyal fűtesz....

Előzmény: johannes. (6169)
Tubetown Creative Commons License 2017.10.11 0 1 6170

Szia! Szerintem brikettből mostanában nem nagyon lesz korrekt ár. Ha 60-65 Ft-ért tudsz venni, az mostanában jónak számít. Én már most láttam 80Ft-os árakat is a multiknál, tüzépeknél. Fakereskedéseket kérdezz meg, mert ők is árulnak, és sokszor jobb árakon, mint más.

Előzmény: johannes. (6169)
johannes. Creative Commons License 2017.10.10 0 0 6169

sziasztok!

 

Tudom ezer hozzászólás van ezzel kapcsolatban, épp ezért nehéz rákeresni a megfelelőre, és az sem mindegy mikor írták, tehát inkább kérdezek:

 

Kis családi házunk van, szigetelés előtt 2.5-3-3.5 köbméter fa fogyott egy télen, cserépkályhával fűtünk, próbáltam a brikettet, semmi bajom nincs vele, de még ugye drágábban jöttem ki vele, ezért fát rendeltem.

 

Idén elég nehézkes a fa rendelése, késik, drágább stb. és a házat is leszigeteltük, ennél jobban már nem is lehet, sokat számít már most érezni.

 

Arra gondoltam, hogy ha egy kicsit drágább is, de nem sokkal, akkor berendelnék most brikettből, nem keveset.

 

Fejér megye északi részére lenne, honnan tudok rendelni megbízható forrásból, úgy hogy a szállítási költség is megfelelő legyen?..illetve mi az a korrekt ár?

 

köszönöm.

 

 

araucana Creative Commons License 2017.10.05 0 0 6168

Ezt a fajtát ismerem. Tavaly télen, amikor hazalátogattunk, ilyennel fűtöttem. Nekem nagyon bevált. Viszont a szögletes, világos színű, amit most 6000Ft/40kg-ért árulnak nem ért egy kalap szart se.

Előzmény: Tubetown (6167)
Tubetown Creative Commons License 2017.10.03 0 0 6167
Tubetown Creative Commons License 2017.10.03 0 0 6166

Üdv.! EDILKAMIN AQUA vízteres (szabadon álló) kandalló. 7db radiátor a víz oldalon.(2x szoba 1x konyha 1x étkező 1x folyosó 1x wc 1x fürdő) Falon 5cm nikecell, műanyag ajtók, ablakok. Az étkező illetve a folyosó radiátorai nincsenek kinyitva, mert a légteret befűti a kandalló. Enyhe időben, 0-3C 3nap alatt fogyott el 20kg, azaz 24db hengeres tölgy brikett/doboz. Mostani áron 400/nap, tavalyi áron 333Ft/nap. Nagyobb hidegben -5-10 fok körül 2nap/20kg. Lényeg, hogy tavaly fogyott a legtöbb, kb. 15-18,000,-Ft/hó, de voltak -18-20 fokok. Máskor 10-14,000,-Ft/hó. Bent a kandalló körül 24-28C szobákban 22-24C. Ez tölgy hengeres brikett volt 24db/doboz/20kg. Azért írom, mert szinte minden félét próbáltam, de nekem ez volt a legjobb.  Vigyázat, mert árulnak zacskós hengeres brikettet mire azt mondják 20kg, de ha leméred, csak 18kg!!! Én is megszívtam vele. Ukrán brikett. Még van egy pini-kay nevű, ez szögletes közebén 2cm lyukkal. Ez is nagyon jó, akár csak a Wood O2, de ezek drágábbak és nehezen gyújthatók be. Éjszakára tökéletes, vagy hőt tartani. A napraforgóhéj brikett nagyon nagy hőt ad, de nagyon kormol. A RUF is hasonló, mint a Wood O2, nehezen gyújtható, hosszan parázslik. Most, hogy 1300Ft/doboz már csak gyújtósnak veszek. Van egy ügyfelem Ő szlovákiából hozza a szerszámnyél gyártásánál kiselejtezett 5cm-es repedezett, görcsös pallókat. Ezt vágja fel 33-35cm-re. Van olyan ami 5x5cm-es de 5x20cm is. Száraz, könnyen gyújtható és nekem ez most olcsóbb, mint a brikett, igaz több hamu marad utána, mint a brikett után

Előzmény: rotring05 (6164)
zerger88 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 6165

Azárt a 2500as száraz hánts nélküli bükköt szépen kifogtad. Simán adhatta volna "vizes" áron is és még akkor is jó üzlet.

Előzmény: Tubetown (6163)
rotring05 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 6164

,,Tavaly brikettel fűtöttem,"

 

Mivel készülékkel fűtesz, és mennyi fabrikett fogyott ?

Előzmény: Tubetown (6163)
Tubetown Creative Commons License 2017.10.02 0 2 6163

Üdv.! Pénteken felhívtam a kereskedőt brikett ügyben. Mondja 20kg-os kartondobozzal (24db van benne) 55Ft/kg, azaz 1100-Ft doboza. Ma reggel megyek érte, közli, hogy 65Ft/kg azaz 1300Ft/doboz. Kérdezem tőle mi történt a hétvégén, hogy 1000Ft-ot ment mázsánként??? Mondja, hogy október lett, és ennyi az ára. Otthagytam, inkább veszek fát. Van egy ismerősöm 2500/q adta a száraz bükköt 30-35cm-re összevágva, 5cm-vastag háncs nélküli tömör fa. Ami nem jó szerszámnyélnek, összevágják tűzre. Majd harmadáron van a briketthez képest, igaz egyszerre meg kell venni 20-25q-t, annyi fér a kocsijára. Tavaly brikettel fűtöttem, de a tüzelő hiány miatt igencsak elmentek az árak, volt, hogy 80Ft volt kilója. Nekem annyit nem ér.

ksanci Creative Commons License 2017.10.01 0 0 6162

A fűtési pellet átmérője 6 mm és max 3cm hosszú.

De beírod a gugliba és megtudod :)

Előzmény: araucana (6158)
rotring05 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 6161

,,Csakhogy a brikett  8 eft / mázsa !"

 

Hol adják ennyiért a fabrikettet?

Előzmény: Brikk stone (6160)
Brikk stone Creative Commons License 2017.10.01 0 1 6160

 Csakhogy a brikett  8 eft / mázsa !

Előzmény: rotring05 (6159)
rotring05 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 6159

 ,,addig az ára közel négyszerese a fának."

 

Nnna, eljött az idő, hogy nálunk már majdnem annyiért adják az akác tűzifát mint a fabrikettet, azaz 5000 ft-ért mázsáját.

Hinnye az anyjuk úristenit,.... hát mivel fog a nép fűteni télen !?

 

Van valakinek tapasztalata azt illetően, hogy a hagyományos német-kályhába érdemes-e csak brikettet használni (nem ég el túl hamar?) , vagy maradjak a fánál ? Kösz a választ.

araucana Creative Commons License 2017.10.01 0 0 6158

Gyerekek, meg tudja nekem valaki mondani, hogy a pellet milyen átmérővel kerül forgalomba? Sürgős lenne, s nem találtam erre vonatkozó adatot.

Előre is köszi!

kigyokrisz Creative Commons License 2017.08.02 0 0 6157

Ha alkalmas a tüzelő berendezésed a benne rejlő energia hasznosítására akkor valóban, most olcsóbb, télen meg nem lesz...

 

Előzmény: Émile (6156)
Émile Creative Commons License 2017.08.02 0 0 6156

Most érdemes brikettet venni !

 

 

 Vagy tévúton járok ??

NyiMisi Creative Commons License 2017.06.23 0 0 6155
kodorzsolt Creative Commons License 2017.04.26 0 0 6154

Bevallom férfiasan még bedurrantotam ,de jól is esett és a lányok se tiltakoztak a meleg ellen a házban.

Előzmény: amplitudinis2 (6153)
amplitudinis2 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6153

még fűtötök?

Most könnyű:)

tenkju Creative Commons License 2017.03.20 0 0 6152

Nem,az még ezen felül jön.Ezzel szemben ha erdei köbre veszek Eger vagy Miskolc környékéről kihagyva a tüzépeket,ott lényegi árváltozás nincs,tehát a kereskedőknek köszönhető az áremelés.

Előzmény: einohyl (6151)
einohyl Creative Commons License 2017.03.18 0 0 6151

  Plusz a szállítás vagy  az benne van ?

Előzmény: tenkju (6150)
tenkju Creative Commons License 2017.03.18 0 1 6150

Szerintem nem fogják csökkenteni,majd valahol megragad itt,feltéve ha megveszik majd ennyiért.Én most vettem utoljára szerintem,ennyiért nincsen értelme,illetve  van gáz rendszerünk is.A fával is hasonló a helyzet,jelenleg a legkzelebbi tüzépen 3800/mázsa az akác.

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 6149

És a szezon végre mennyi csökkenés várható ?

Gondolom ez is olyan mint bizonyos zöldségfélék. Azok szezonban ólcsók, a szezon vége után pedig emelkedik az áruk.

Előzmény: tenkju (6146)
csiba00 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 6148

Amíg el tudják adni ilyen áron is, addig szerintem hülyék lennének nem emelni. Van rá kereslet, megveszik. Bár szerintem egyre több ember kezd el gondolkozni, mert most már nagyon sok forgalmazó árához képest olcsóbb a gázzal való fűtés. (Persze ehhez kell egy gázzal működő rendszer.)

 

 

Előzmény: tenkju (6146)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.03.15 0 0 6147

Idén nagy volt a kereslet...

Előzmény: tenkju (6146)
tenkju Creative Commons License 2017.03.15 0 2 6146

Felénk-Heves megye,a brikett ára már az egekben,75-95 ft,már vicc kategória,pofátlan vicc.

Téli nap Creative Commons License 2017.03.14 0 0 6145

 Egy nagyon jól szerkesztett írás !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!