Keresés

Részletes keresés

Sinuhe54 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6031

960 kg fér egy raklapra.

Előzmény: a végtelen (6029)
Sinuhe54 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6030

Üdv. Mindenkinek! Valamit nagyon nem jól csinálhatok, segítséget szeretnék kérni. 1,5 hónapja költöztem egy kisebb családi házba, ahol szintén itt-ragadt a "tűzre majd jó lesz", rengeteg raklapmaradvány. Előtte még volt hasogatott fa, ami sajnos elfogyott. Most januárban száraz fát vásárolni nem lehet. A ház cirkófűtéses, szerintem a fűtőértéke igen alacsony, kidobott pénz (szerintem!), viszont a nappali-konyhában van egy öntöttvas-kályha, KAMINO. A fával ontotta a meleget, a cirko le lett állítva nappalra, előszoba, fürdő-WC szintén melegebb volt, mint a gázzal.  Aztán ahogy mindennek, a fának is vége lett, így elkezdtem keresgélni, így találtam rá a fabrikettre, amit másnap ki is szállítottak. Akitől megrendeltem, elmondta, hogyan kell vele fűteni, ilyen irányú fórumokat éjszaka olvasgattam is. Egyedül élek, nem félek a favágástól nő létemre sem, de ekkora mínuszban nem esett volna jól. De száraz fa sem volt, maradtam a fabrikettnél. Az éjszakámat átolvastam, hogyan, miként kell vele fűteni. Tegnap déli 12 órától este 7-ig 10 hasábot tüzeltem el. Rendesen begyújtottam, parázsra került 2 db fabrikett, ami 1 óra alatt leégett, nem mondanám hogy hú de nagyon tartotta a meleget. A levegőnyílást kicsire vettem már az elején, mert lángolt, mint a tábortűz, de ha elzártam, akkor is. Reggel egy reklámszatyor félig volt hamuval.  Hartholz-Briketts, kartondobozos (nem áruházláncon keresztül vásárolt), 12 kg, ill. 12 db van egy dobozban. Nekem sehogy nem jön össze, hogy 3-4 órán át meleget ad, mennyi ideig ég. Ma 13 órakor fűtöttem be, 2 db-ot tettem rá. A parázs szép, de nem érzem azt a "hú de meleg van" érzést, csak addig, amíg beindul az égés és valóban izzik. Ez már a hamu felé izzik. Köszönök minden tanácsot, mert ennyi  hamut nem kellene termelnem, és napi (fél napi) 11-12 gurigát sem eltüzelni. Köszönöm, aki válaszol.

Előzmény: Tubetown (6018)
a végtelen Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6029

Üdv !  Egy raklapra mennyi fér rá ?

 

 

 Csak a szállítás miatt érdekel. Van utánfutóm, ebbe és a kocsiba egy rakat elmegy ??

Előzmény: Törölt nick (6025)
tenkju Creative Commons License 2017.01.11 0 1 6028

Üdv!

A hevesi tűzépen vettem,6900 ft egy mázsa.Itt a környéken gyakorlatilag mindenki lignittel fűt,mert az 800 ft mázsánként,viszont baromi sok kell belőle.152 m2 a házunk,fával megindítom és után egy napra átlag 15 kg elég,alul egy réteg fa rá a fekete szén,6 órát kibír egy rakat ebben a csodás időben is.Végeredményben ugyanannyiból jövök ki,mintha lignitet vennék,viszont kevés anyagot kell megmozgatnom és kevés hamu is keletkezik.A lengyel lángnál lényeges,hogy milyen kazánod van,mert nem mindegyikben használható.

Előzmény: zeBUBI (6027)
zeBUBI Creative Commons License 2017.01.10 0 0 6027

Szia Tenkju

"Vettem lengyel láng fekete szenet"

Hol?

Mennyiért /kg?

Kimérve mázsára szállitják ki vagy zsákokban kg-ra?

A kiszállitás mennyi volt?

Én is kiprobálnám!!!!

Köszi szépen a választ! 

Szia.

Előzmény: tenkju (6026)
tenkju Creative Commons License 2017.01.06 0 0 6026

Vettem lengyel láng fekete szenet,na ezzel lehet fűteni és ugyanannyi mint a brikett.A fa a legtisztább stb.,de nem tudok letárolni évekre 200 mázsát,illetve bár jó és aránylag tiszta,de ilyen hidegben 2 óránként pakolni kellene.

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 6025

Ja még annyi, hogy egy barkácsáruházban vettem próbára a szóban forgó brikettet is (persze ott jóval drágábban), és úgy kerestem meg a forgalmazót. Míg az előbbinél 10 kg, addig az utóbbinál 1 raklap a minimális mennyiség. Valamit valamiért...

Előzmény: Törölt nick (6024)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.05 0 0 6024

Keress rá a "10 kg-os fabrikett" szóösszetételre. A találatokban középtájon. Bp-i cég, Bp-i telephellyel. Ár a weboldalon nincs, ajánlatot kell kérni. Én 50.-Ft/kg-os ajánlatot kaptam októberben (3szállítás, ha kell), de mivel tudtam közben szerezni 45.-Ft-ért baráti alapon, azt vettem. A cég nevét nem írom ki, ez itt nem a reklám helye.

A brikettgyár sajnos egyre drágább, cserébe sajnos a minőség (tapasztalataim szerint főleg a sötétebb árnyalatú fűtőértéke nem olyan jó) nem kiszámítható.

Előzmény: Varek1 (6019)
zümcsi Creative Commons License 2017.01.05 0 0 6023

Szia Energetikus! Gyártáshoz vagy értékesítéshez keresel alvállalkozót?

Előzmény: Energetikus (5997)
Tubetown Creative Commons License 2017.01.05 0 0 6022

Nem tudom BP-en hol van ennyiért brikett. Nem az én világom az a város....

Előzmény: Varek1 (6019)
Tubetown Creative Commons License 2017.01.05 0 0 6021

Fűtsél gázzal vízteres kandallóba. Nekem nincs, és nem is lesz, és nem is akarom, hogy gázom legyen.

Előzmény: szocske_ (6020)
szocske_ Creative Commons License 2017.01.05 0 0 6020

A gaz sem kormoz, kenyelmes is, es joval olcsobb, mint a brikett. Az ingyen faval kevesbe versenykepes

Előzmény: Tubetown (6018)
Varek1 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 6019

És Bp.-en 55 ft/kg -ért hol lehet kapni brikettet  ?

Előzmény: Tubetown (6018)
Tubetown Creative Commons License 2017.01.04 0 0 6018

Üdv.! Volt a kerti tárolóban az előző tulajtól megmaradva fa. Vegyesen az ágvégektől a fenyőfa, diófa, cseresznyefa, és tujafától minden. Mondom a 2cm átmérőtől a 30-40cm átmérőig. Kb 2-3 éve száradhattak a rönkök. A rönk méretűeket kettő, négy részre hasogatva tüzeltem el.  A gallyakkal ugyanolyan meleget lehetett csinálni, mint a többivel, csak értelem szerűen nem győztem pakolni a vízteres kandallóba. A cseresznye az tovább égett, mint a brikett. A tuja és a fenyő a gyanta tartalma miatt égett, mint az állat. A dió az büdös volt. A lényeg az, hogy eltüzeltem szinte mindent, hogy ne legyen útban és ne kelljen a  kukába rakni, ha már össze is van vágva. A lényeg az, ha van száraz (és ez a lényeg) fa, akkor sem mindegy milyen fajta. Azt elértem, hogy eltakarítottam az egyébként szemétbe kerülő "tűzrejó" fát. De: nem győztem reggelente hamuzni és volt olyan hogy nem égett el teljesen, azaz maradtak üszkös darabok. Illetve a fenyő és a tuja bekormozta a tűzteret. Brikettel ez soha nem fordult elő még. Sőt akkora hőértékkel ég, hogy a fa utáni kormozódás egy részét is leégette. És itt nem a napraforgó brikettről beszélek, mert az is jól ég, nagy a hőértéke, de nagyon kormoz az olajtartalma miatt. A lényeg szerintem, hogy aki nem tud, nem akar fát hasogatni, nehezen tudja tárolni, hogy ki tudjon száradni két év alatt, illetve nem engedheti meg magának az egy összegű beruházást, annak még mindig jó alternatíva a fabrikett, de nem 60-70Ft-os árakon. Kipróbáltam egy csomag akác brikettet is. Hát az sem az igazi. El kell ismerni, hogy erdei köbméterre vásárolt legolcsóbb fűtési alapanyag a száraz akác, tölgy, bükk, gyertyán stb fa. Ha a saját munkádat nem számolod, mire tüzelésre kész nem lesz. Én egyelőre maradok a tölgy hengeres brikettnél, mert nem kell hasogatni, mindig száraz, kevés a hamuja, jó a hőértéke, nem kell nagy teret befűtenem, apróra tördelve nincs szükségem gyújtósra, és még mindig meg tudom venni 55ft-ért. Az ismerősöm tudna hozni 26500Ftért erdei köbre készre vágott tölgy bükk fát, de az sem teljesen száraz Így marad a brikett.

NyiMisi Creative Commons License 2017.01.03 0 0 6017

Jó anyag ez, a brikett is ilyenből készülhet.

Előzmény: successful77 (6016)
successful77 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 6016

 

 

Valami hatezerer adnak negyven kilot v mit

 

ez volt fuvarral 46ezer

 

 

Előzmény: NyiMisi (6007)
tenkju Creative Commons License 2017.01.03 0 1 6015

Évek óta használom a fabrikettet,főleg komolyabb hidegeknél éjszakára.Határozottan jó Volt! eddig a véleményem róla.Mindig a wood o2 -t használtam,de idén más lett a minősége,valahogy nem tudja azt amit eddig,úgyhogy befejeztem vele.Jelenleg ami jó minőségű az valamilyen román dobozos fajta,viszont árban kezdenek annyira elszállni a kereskedők,hogy már nem éri meg.40 ft-os árnál nem gondolkodnék,de jellemzően 60-70 ft körül kérnek érte,ez pedig már irreális.

Ország titka Creative Commons License 2017.01.01 0 2 6014

Nekem van tapasztalatom, és nem jó. Illetve nem olyan mint amit pr hallasz. Pont annyit ér fűtésben mint a száraz fa. Se többet se kevesebbet. Fából préselik. A kamu dumáknak meg ne dőlj be 3x-os áron!

 

Lehet tüzelni vele, ha nincs száraz fád, csak k..va drága!

Előzmény: Guelue (6010)
Energetikus Creative Commons License 2017.01.01 0 0 6013

Úgy tűnik ebben a társaságban nincs tapasztalat. Legyél te az első! Meggyőződésem, hogy beválik. A fabrikettel történő vegyítés csak segíthet, a fűtésed hatékonyabb lesz. Azért nagyon ne tömd meg a kazánt, mert a brikett izzás közben jelentősen megduzzad, a tágulásnak helyet kell hagyni.

Előzmény: Guelue (6010)
Energetikus Creative Commons License 2017.01.01 0 0 6012

Boldog Újévet kívánok mindenkinek!

bord30 Creative Commons License 2016.12.31 0 0 6011
Előzmény: Guelue (6010)
Guelue Creative Commons License 2016.12.29 0 0 6010

Kedves Fórumozók! Én ideáig lignittel tüzeltem, de sajnos nehézségek akadtak a beszerzésében. Van még belőle, arra gondoltam, hogy keverem valamilyen fabrikettel és vegyesen tömöm meg a kazánt. Van valakinek tapasztalata?

 

Lentebb valaki említett hőtárolós villanykályhát. LEGOLCSÓBB FŰTÉS KLÍMÁVAL lehetséges. Még egy kondenzációs gázkazánhoz képest is kb. FELE!!!! költség, feltételezve, hogy a házban a klímát "H"-tarifás mérőórával szerelték. De ez másik fórum témája lehetne...

NyiMisi Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6009

Azt nem írta melyik hónapban igaz.

Előzmény: csiba00 (6008)
csiba00 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6008

Nem gyenge :) Már az lényegében nem is érdekel, hogy 1/3 annyi kell mint a fából, mert ismerjük az ilyen összehasonlításokat, tudjuk, hogy a friss vágású fához hasonlítják.

 

De azért, hogy 3-5 kg brikett elég egy felfűtéshez :) Persze a megoldás kulcsa ott van az "átlagos" feltételekben. Vajon mi lehet az? Oké, hogy én 110 m2-t fűtök de azért egy felfűtésre 10-15 kg simán elmegy.

Előzmény: NyiMisi (6007)
NyiMisi Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6007
Előzmény: csiba00 (6006)
csiba00 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6006

Ez így teljesen jogos, friss fához képest utcahosszal nyer a brikett, legyen az bármilyen.

 

Azt pl. nem tudod valahogy kigazdálkodni, hogy ne ősszel vedd meg a fádat? Vagy amit ősszel veszel, azt nem ugyan abban az évben használod fel? Mert így teljesen pénzkidobás. Vizet raksz a tűzre, vagy ha brikettel együtt keverve teszed, akkor a brikett fűtőértékének jelentős része arra fog elmenni, hogy a vizes fából a nedvességet elpárologtassa és nem arra, hogy a kazán vizét felmelegítse. Végül is minden változat mellett (nem ősszel veszed, ősszel veszed de 1 év múlva használod) is csak évente egyszer kell rá költeni. Vidéken, ahol sokan fűtenek vegyes kazánnal, azért sokat megoldják, hogy 1 évig száradjon a fa, pedig szintén kispénzűek (persze nem ismerem a te helyzeted, csak szerintem nem lehetetlen).

 

Gázzal van lehetőséged fűteni? Mert most már sok esetben ugyan azt az energiát a gázból olcsóbban ki lehet hozni, mint brikettből. Persze ez is sok tényezős dolog, mert ha valakinek van egy jó vegyes kazánja, ami mellett egy nagyon rossz gázkazán van csak, akkor egyértelmű, hogy a vegyes a nyerő.

 

Alapvetően a topik címe szerintem azért született, mert amikor megjelent a piacon a brikett, akkor igen csak "hamis" összehasonlítások voltak. Vagyis inkább mondjuk úgy, hogy elfelejtették azt pl. odaírni, hogy a megadott fűtőértékek friss vágású fára vonatkoznak. Amikor én elkezdtem használni a vegyes kazánunkat, akkor engem is meg tudtak vezetni, persze még jóval olcsóbb volt a brikett, mint most. Emlékszem olyan oldalakat is láttam, ahol képpel szemléltették, hogy 1 tonna brikett = 4 db 1,7 m3-es kalodás fával. No meg akkor még azt se tudtam, hogy mi az a fűtőérték, csak azt tudtam, hogy a gázkazánunk az egy ősrégi volt.

Előzmény: Antal791 (6005)
Antal791 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6005

Hello mindenkinek.Most olvasgattam bele ebbe a témába.Vannak itt érdekes vélemények amint látom.Én a napraforgóhéj brikettre teszem a voksot,ezért tartom magam ahhoz hogy a fabrikett és...nem átverés!Véleményem szerint a fabrikettet nem azon embereknek "találták ki aki 1 vagy két évig tudja szárítani a kamion keményfáját,hanem a kisebb pénzű embereknek-én ide tartozom.Elmegyünk a tüzépre fát venni(mi ilyenkor ősszel veszünk mert ugyebár erre futja...) mondjuk 500 kg akácot,ami 16500 ft-ba kerül.Azért írtam az akácot mert az "vizesen is el lehet tüzelni a tölgy bükk az felejtős.Ebből a tüzifából jó eséllyel 70% a tényleges fa a többi víííz!Tehát 350 kg tüzifát vettem durván.A brikettek maximum 7-8% víztartalommal bírnak,igaz több mint kétszer ennyibe kerülnek de mindjárt a többi..

Fűtőértékek:

Frissen vágott fa: 6,8 MJ/kg

Vizes fa:8,2  MJ/kg

Száraz fa:16 MJ/kg

 forrás:http://www.tuzifaarak.hu/tuzifa-vasarlas/akac-tolgy-bukk-gyertyan-melyik-a-legjobb-tuzifa/

A napraforgóhéj brikett fűtőértéke 18 MJ/kg körül mozog,amit a tüzépen veszünk vizes fa 8,2 MJ/kg ami fele sincs fűtőértékbe a füstről nem is beszélek.

Összesen árba megegyezik a kettővel fűteni de a briketett töbre tartom mert nagyságrendekkel melegebb van a lakásba  és ezért.

Mindenki döntse el mi a jobb,megvenni a tüzépen a tüzelőt amivel mondhatjuk nehézkes a tüzelés,vagy a brikettel fűteni.A fűtésről annyit hogy a napraforgóhéj briketthez kell fa. i

Aki nem hiszi próbálja ki.

Energetikus Creative Commons License 2016.11.24 0 0 6004

Szakszerűen és lelkiismeretesen -sokféle biomasszából.

Keresd vissza "Tájoló" 5875. számú hozzászólását!

Előzmény: Törölt nick (6001)
NyiMisi Creative Commons License 2016.11.24 -1 1 6003

Azért az ma már nem igaz, hogy fával fűteni fele annyiba kerül mint gázzal. A gáz ára picit csökkent, a fa ára nőtt szóval egyre kisebb a különbség. Nemrég rakattam a műhelybe hőtárolós villanykályhát. Egy kémény árába került és a kisujjamat sem kell mozdítanom a melegért.

Előzmény: Tubetown (6000)
Zöldár Creative Commons License 2016.11.24 0 1 6002

Talán csak nem Felcsútról származol ??

Előzmény: Energetikus (5995)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!