Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

trizs77 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 32

A pápa KIA SOUL kocsival járt Dél-Koreaban:

 

http://www.automotor.hu/hirek/megugrottak-a-kia-soul-eladasok-a-papa-latogatasnak-koszonhetoen-569111

 

......................:-))

GregHozta Creative Commons License 2013.03.29 0 0 31

Sziasztok,

 

Öt év után újabb nagy lépést tettünk a magyarországi KIA tulajdonosok toborzásának terén.
Fórumunkon elindítottuk az összes, hazánkban kapható KIA modell önálló alfórumát.

http://forum.ceedclub.hu/

 

Reméljük sokaknak nagy segítség lesz ez az apró módosítás, és mostantól kérdéseitekre is könyebben, illetve hamarabb fogtok választ kapni.

Jó fórumozást kívánok.

GregHozta

http://facebook.com/ceedclub.hu

http://ceedclub.hu

szistipisti Creative Commons License 2011.07.13 0 0 30

Sziasztok!

 

Hátha olvass még ide valaki…

Én is sajnálom, hogy ilyen kevés felhasználói információ található a neten erről a típusról, de hát kell nekem mindig ilyen ritka autó iránt érdeklődni.

Ezt találtam a Pappas.hu-n (érdekes, hogy csak ott)

http://www.pappas.hu/static/pappas/hu/pdf/models/kia/arlista/Soul_12.pdf

Ezek szerint az új 1,6-osok 140 lóerősek?! Egyre érdekesebb.

jezol Creative Commons License 2009.12.12 0 0 29
Az biztos, hogy nálunk, Magyar O. nem ez a legsikeresebb KIA típus. Épp ezért fura, hogy az a néhány tulaj sem keresi egymást a fórumokon keresztül akik vannak. Nem értem.....
Előzmény: vbandit (28)
vbandit Creative Commons License 2009.12.07 0 0 28
Ez egy sikertelen autó a KIA részéről,a cee'd eladásait meg sem közelíti!
jezol Creative Commons License 2009.07.01 0 0 27
Mizu jezol? Hogy vagy ma reggel? Köszönöm a kérdést magamnak, jól! :)))))))))
Előzmény: jezol (25)
vbandit Creative Commons License 2009.06.04 0 0 26
:)))
Előzmény: jezol (25)
jezol Creative Commons License 2009.06.04 0 0 25
Mekkora mákom van, hogy Ceed-et vettem! (Több szempontból is!!!) Most itt beszélgethetnék magammal.....:)
Előzmény: vbandit (24)
vbandit Creative Commons License 2009.06.03 0 0 24
Nincs egy soul tulaj itt?
A ceed-esek jobban "összejárnak"...
hae7es Creative Commons License 2009.04.06 0 0 23
"...Papp Tibi-teória szerint viszont máshogy programozták a motorvezérlő elektronikát: menjen az autó tompábban, de ne fogyasszon annyit, amennyit fürgébb programozás esetén ezzel a szögletes dobozformával megenne...."

forrás: http://totalcar.hu/tesztek/c3picasso!2 (valahol a közepe felé írják)
Előzmény: jezol (22)
jezol Creative Commons License 2009.04.03 0 0 22
Én is fürgébbnek találtam az 1,4-es Ceed-em mint az 1,6-os Soul-t. Valószinű motorvezérlést módosítottak!! Vagy valamit, de vajon miért????
Előzmény: vbandit (21)
vbandit Creative Commons License 2009.04.02 0 0 21
Múlt héten én is kiprobáltam!
A futoműve tetszett,nem döl annyira kanyarban se.
Egész jól látni az autó elejét, a hátát annyira nem,de mivel szinte lapos,igy biztos könnyen meg lehet szokni!
1,6 crdi-t próbáltam,a ceed-embe is ilyen van,de ez valahogy nem indult meg úgy.
Lehet a váltóáttétel miatt volt fura,de érzetre nem megy ugy mint a ceed.
A műanyagok már most 2000km környékén nagyon karcosak voltak a műszerfalon:(
pedig állítólag vigyáznak rá!
Nincs automata klima, könyöklő,fed comp...

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 20
:)
Előzmény: jezol (19)
jezol Creative Commons License 2009.03.19 0 0 19
:)

Gondoltam, ha már közös a szülői ház, egy kis figyelmet megérdemel a tesó is! ;)
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 18
no lám csak ismerős nevek :)

Üdv Márkatársak!

hae7es
ceedclub.hu
jezol Creative Commons License 2009.03.17 0 0 17
Ha esetleg egy boldog új autó tulajdonos is erre vetődne szívesen vennénk a beszámolóját! ;)
vbandit Creative Commons License 2009.03.14 0 0 16
köszi!
Előzmény: ProgiBee (15)
ProgiBee Creative Commons License 2009.03.13 0 0 15
Az elsők típusra (Macpherson) biztosan megegyeznek, de a ceed független hátul, míg a soul csatolt torziós tengelyes.

http://www.kiamotors.hu/kia/admin/pdf/Soulmuszaki.pdf
Előzmény: vbandit (14)
vbandit Creative Commons License 2009.03.13 0 0 14
Nem tudja esetleg egy jól informált forumtárs,hogy a ceed futóműve van a soulba hosszabb rugokkal?
jezol Creative Commons License 2009.02.20 0 0 13
Egy kicsit csalódott vagyok emiatt. Úgy gondoltam ha nem is előrelépés a SOUL a Ceed-hez képest de egy párhuzamos hajtása a KIA-nak. De ez inkább visszalépésnek tűnik!!!

Annyira nem olcsó hogy ez ne lehessen a felszereltségben. Most nem is beszélve mennyit kostál ha kicicomázzuk.....!
Előzmény: Reding Itell (12)
Reding Itell Creative Commons License 2009.02.20 0 0 12
Fedélzeti computer nincs benne, a központi kijelző csak egy külső hőmérsékletet tud mutatni.
Előzmény: vbandit (11)
vbandit Creative Commons License 2009.02.16 0 0 11
lehet csak járatni és erösebb lesz, kellett nekem is a ceedet, 3000km körül majd 15000Km környékén kezdett jobban menni és jól fogyasztani...
elején 6 körül evett mostanába 5,5.
de ez csak az én feltételezésem, sajnos még nem volt alkalmam kiprobálni:(
Lehet a váltó áttételezeése is más mint a ceed-nek?!

A fed. comp. érdekelne van e benne...
jezol Creative Commons License 2009.02.15 0 0 10
Sziasztok!

Nekem is ma volt szerencsém kipróbálni a SOUL-t mindkét motorral. Abszolút hasonlóak a tapasztalataim mint az előttem szólónak. Nem érezni azt az erőt ami a Ceed-nél megvan. Most egy 1,4-es Ceed SW-t hajtok és nagyon meg vagyok elégedve a teljesítményével! :)
Illetve én a csodahifi hangzásától sem voltam elájulva. De egyébként egy jól összerakott kocsi benyomását keltette. Bár nekem hiányoztak a színes dekorelemek mert mindkét változat egy alapszínnel felszerelt modell volt. Illetve nem találtuk benne a fedélzeti számítógépet, a fogyasztást szerettem volna megnézni. Lehet, hogy nincs bennük??

Üdv
Előzmény: Monk (144) (9)
Monk (144) Creative Commons License 2009.02.15 0 0 9
Üdv!
A hétvégén próbáltam ki egy Soul 1.6-os dízelt (nekem most cee'd-em van, ugyanilyen motorral). Összességében nagyon tetszett, belül kifejezetten tágas, vannak benne elmés megoldások, mégsem cserélném le a cee'd-et.

A kesztyűtartó ugyan hatalmas, de az alsó rekesz annyira mély, hogy a vezetőülésből nem lehet elérni. Tárolórekeszek viszont bőven vannak. Nincs könyöklő, ami pedig jól jönne, de a kereskedő szerint már gondolkoznak a megoldáson, mert mindenki panaszkodik a hiányára.
A kényelem viszont kifogástalan, sőt, megkockáztatom, én kényelmesebbnek éreztem, mint a cee'd-et, legalábbis ami az üléseket illeti. Hátul kb. akkora a hely, mint a cee'd-ben, ami óriási helyet jelent. A csomagtartó nagyon pici, a fedél alatti rekeszek kárpótolnak valamennyire, de nagy csomagok az ülések lehajtása nélkül nem férnek be; igaz, nem is európai körútra tervezték a kocsit.

A tükrök jó nagyok, mind a külsők, mind a belső, a tolatókamera zseniális (a belső visszapillantó bal szélén jelenik meg a kép), valóban használható, meglepődtem, mennyire jól működik, bár nem adnék ki érte százezreket, főleg mert a tolatóradar szériában jár (EX felszereltségben).

A motort én jóval gyengébbnek éreztem, mint a cee'd-ben, pedig azonos motorokról van szó és a Soul elvileg nem nehezebb. A teszt után visszaültem a cee'd-be és határozottan jobban ment. Lehet, hogy a kocsi felépítése miatt van ez, talán a váltó áttételezése miatt, nem tudom, de érezhetően gyengébb volt.

A Soul futóműve kifogástalan, a tesztpéldányon lévő 18-as kerekek ellenére nem pattogott, nem volt túl kemény, de lágy se - érzésem szerint a futóművet jól eltalálták.

A kormányzásra sem lehet panasz, bár a bőrőzés tényleg elég műanyag hatású. A áltó pont olyan, mint a cee'd-ben, bár a hátramenetet nem próbáltam.

Az összbenyomások az általam felfedezett hibák ellenére nagyon jók, kifejezetten vidám kis jószág, élvezet volt benne ülni és vezetni. Asszem ha most vennék autót, főleg a kisebb kategóriákban, elgondolkoznék, és szerintem nehezen tudnék dönteni.

Üdv
Viktor
vbandit Creative Commons License 2009.02.07 0 0 8
Ma voltam, 40 000 Km -es szervizen a ceed-el és meg tudtam nézni két Soul-t.
16" os alufelnivel is szép.
A vaj színű nekem nem tetszett!!
A fekete az nagyon jó és ráadásul alap szín is!!!
A belső részéből hiányzik ami ceed be van,sok kis tárolórekesz,okos fűtés szabályzó.
A műszerfala szebb,de a kezelőszervek,index,ablaktörlő piktogramjai egy 90es évek eleji koreai autót design-át idézi,nagyon lehangoló ha ránéz az ember:(
Nincs könyöklő csak az automatába,a dizelbe van viszont PET fűtés!!!
Menni nem tudtam vele most sajnos,de igyekszem bepótolni!!!
A csomagtartó tényleg nem túl nagy!!nincsenek akasztók,kis rekeszek.
A potkerék fölött van egy több rekeszből álló tároló,de ez elvesz a csomagtartó méretéből:(
És fel kell nyitni az eléréséhez a csomagtartó padlózatát.
A beltere nagy,egy ilyen kis autohoz mérten!!

Reding Itell Creative Commons License 2009.02.02 0 0 7
Hétvégén teszteletm egy CRDi-t. A váltó kitűnő, a motor halk, de nekem egy kicsit gyengébbnek tűnik, mint a cee'd-ben. Véleményem: összességében remek. :-))
vbandit Creative Commons License 2009.01.30 0 0 6
Nekem most cee'd em van!:))
A csomagtartója alapesetben egyforma a két autónak,de lehajtott ülésekkel majd a duplája a ceed-é ami azért néha nagyon jól jön!!
Sokkal több kis apro extra van ceedben amit nem lehet kapnia soulhoz.
De a soul magasabb és rövidebb,ami városba jól jön,jobban kilátni,és parkolni is könnyebb + az alap modellben is van már ESP!!
De egyelőre a gyengébb diesel motorral kapható (nem lebecsülni akarom,nekem most is ilyen van,de akkor már jó lenne az erősebb).
Úgy döntöttem egyelőre marad a cee'd.
Élőbe még nem láttam soult,de a képeken tetszik!!
Ja és még törésteszt adatokat se tudunk...
Amikor majd pár év múlva lecserélem a ceed-et,akkor majd elgondolkozok rajta (ha nem kell kombit vennem a család miatt) addig lemegy az ára és talán lesz összkerekes verzio is:))
A ceed értéktartása szerintem elég jó,köszönhetően a hosszu garinak és a pozitív sajtó visszhangnak.
Ezek mit sem érnek ha valóban nem megbizható auto,de ez elég jól sikerült még nem hallottam egyről sem ami lerobbant volna az út szélén!!600 autó közül (ceed klub)
Már csak a kia szervizeknek kellene felzárkozni,mert csapnivaló a kiszolgálás a legtöbb helyen sajnos (igaz más márkaszervizekbe nem járok,így nem nem tudom ott mi van) !!
Előzmény: karesz2 (5)
karesz2 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 5
Én anno azt hittem hogy kisebb lesz és jóval olcsóbb, szal nem fog 1000 szaladni, még a válság nélkül sem.
Én a Cee'd-et jó gépnek tartom, de mivel nem tudjuk az igazi áresését, valamint akciók csak úgy vannak ha igaz, hogy kiszedtek 4 légzsákot, szal az előnye elenyészik. Pedig igen jól éreztem benne magam egy hosszú próbaút erejéig.
vbandit Creative Commons License 2009.01.30 0 0 4
Megjelentek az árak:ar
érdekesen alakul,nem mondanám olcsónak...
a felszereltség sem teljesen világos:felsz.
Egyelőre maradok a ceed-nél!
Reding Itell Creative Commons License 2009.01.19 0 0 3
Február végére, március elejére ígérték, hogy megérkezik a szalonokba, s akkor lesz nyílt hétvége is.
Előzmény: vbandit (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!