Keresés

Részletes keresés

Akarkij Creative Commons License 2009.01.15 0 0 8
Szerintem nem megy le magától a víz...
Előzmény: Who111 (4)
Csapszi Creative Commons License 2009.01.14 0 0 7
Nyíssál még pár topicot ugyanarról! :-P
Előzmény: Ipari-antidepresszió (6)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.01.14 0 0 6
Nélküle.

Ha ez fontos, itt vannak a fogyasztási adatok tavalyról:

2007.09.21-2007.10.20 1 235 495 Ft 12 863m3
2007.10.21-2007.11.23 2 369 405 Ft 25 718m3
2007.11.24-2007.12.14 1 876 506 Ft 19 951m3
2007.12.15-2008.01.22 3 135 214 Ft 32 142m3
2008.01.23-2008.02.22 1 684 282 Ft 16 964m3
2008.02.23-2008.03.21 1 123 442 Ft 11 492m3
2008.03.22-2008.04.21 1 054 542 Ft 10 525m3
2008.04.22-2008.05.22 480 043 Ft 4 650m3


Az árban benne van az alapdíj is.
Ezen időszak alatt a hőmennyiségmérőkön 603 173 kwh hőmennyiséget mértünk és volt 2 510m3 melegvízfogyasztás.
Idén nagyobb lesz a fogyasztás, mert tavaly nem volt teljesen lakott az épület. Ekkora méretekben lehetséges a termálfűtés?
Előzmény: Who111 (5)
Who111 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 5

Ekkora hőmennyiséget több furattal szoktak kinyerni.

A gázszámla összege támogatással v. nélküle értendő?

Előzmény: Ipari-antidepresszió (3)
Who111 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 4

Talán nem olvastad figyelmesen:

Az U-alakú cső szolgál arra, hogy az U egyik szárán lemegy a hideg víz, a másikon

meg feljön felmelegedve. Így nem veszünk ki vizet a talajból...

Előzmény: Akarkij (2)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.01.14 0 0 3
Mennyire drágítaná meg? Jelenleg havi 2 millió forint körüli a gázszámlánk. Egyaltalán mennyi hőt lehet kivenni ilyen módszerrel? Most itt egy 978 kw-os kazán van. Lehet ekkora hőmennyiséget kinyerni? Ha 22 fokos hőmérsékletet tudna biztosítani az jó lenne.
Előzmény: Akarkij (2)
Akarkij Creative Commons License 2009.01.14 0 0 2
Plussz a vízet illik visszasajtolni is (ez megdrágítja valamennyit), hogy ne két hét alatt szivattyúzzák ki a teljes termálkészletet a földből...
Előzmény: Who111 (1)
Who111 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1

Hőcserélőt szoktak, ami gyak. egy U-alakú cső.

Ha vizet veszel ki, akkor bányaengedély, illeték, stb. kell hozzá.

Előzmény: Who111 (0)
Who111 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 0

Nem szokásom nullázni, de:

Tudtommal a MOL és a Műegyetem képes ilyen fúrásra kis hazánkban.

1-2 éve 1,5 milla körül rebesgettek egy fúrást 7-800m-re.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.01.14 0 0 topiknyitó
Látva a gázzal kapcsolatos ellátási zavarokat próbálok utánajárni az egyéb fűtési módoknak...

Egy nagyméretű társasházat lehet valahogy termálvízzel fűteni?
Pár száz méterre innen termálkútfúrásra kértek engedélyt.
Kinek adnak ilyen engedélyt Pesten egyaltalán?
Mennyi idő az engedélyek kiadása?

Valami hőcserélő kell hozzá vagy a termálvizet közvetlenül be lehet vezetni a fűtési rendszerbe? Mennyibe kerülne az egész?

Egyaltalán lehetséges?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!