Keresés

Részletes keresés

e b o l a Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22790

nem kérte el

azonnal mentem volna másikhoz

Előzmény: Lúdtalp (22784)
e b o l a Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22789

azért linkeltem hátha valakinek jó lenne

Előzmény: zoncsi (22786)
sajtember Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22788
mse-foot Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22787

A lassabb csapat indítását mikor tervezitek?

Előzmény: tapirka1014 (22780)
zoncsi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22786

Úgyis csak 1 db 40 2/3-os van, ne verd a fejed a falba! :)

Előzmény: e b o l a (22782)
XICapitan Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22785

Akkor Te 4.07-s ezrekkel döngettél le. Nekem 44 perc jött ki, ami 5.10-s ezreknek felel meg. Azóta is morfondírozok, hogy tényleg 8.5 km lehet -e a vége. Elég fáradt voltam, meglep, hogy ilyen átlagot produkáltam volna. Érdekes lenne mondjuk az első 10-t összevetni, hogy ki milyen gyorsan nyomta a végét. Vagy ebből nem lehetne semmi értelmeset kikövetkeztetni? Mármint edzés ügyileg, mert pl. Te is pulzuskontrollal mentél.

Előzmény: olipapa (22778)
Lúdtalp Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22784

"ne..."

Előzmény: e b o l a (22781)
Kopi Zoli Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22783

A Salomon cipők közül melyeknek van pronáció elleni védelme?

e b o l a Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22782
e b o l a Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22781

A háziorvosom egyben sportorvos is. Kitöltötte ma az orvosi papíromat és jól megjegyezte: Támogatom a küldetésed, mert ez a papír 6800 forintba kerülni...

tapirka1014 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22780

Kicsit nagyobb körben is meghirdettem a szerda esti szeánszot. Csak azért, hogy elszámolhassam túlórának :-)))

http://www.futanet.hu/cikk/szerda-esti-kozos-terepfutas

Előzmény: csanya. (22775)
-sanci- Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22779

Sosem késő elkezdeni :)

Előzmény: olipapa (22778)
olipapa Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22778

Emlékszem kérdezted Kékesen mennyi idő szokott lenni ez a lejtő, így direkt néztem, most 35p lett. Furcsa, mert a hó a mellett hogy alapvetően persze lassít egy ilyen lejtőzést, sok helyen kiegyengeti a terepegyenetlenségeket és ha nem vagy csúszkálós típus, jól lehet haladni. Közben merült fel bennem, milyen furcsa lehet a családos túrázóknak látni, mikor kötélbe kapaszkodva sikíva csúszkálnak össze vissza a lejtőkön, majd jönnek a futók, akik meg általában rezzenéstelenül veszik az akadályt.

Volt két 70-80 körüli mami, nem épp alkalmas szerelésben és fizikummal, a kékesi pont előtt 300m -re találkoztam velül. Egyik térden, másik hanyat. Hogy mi a túrót kerestek ott a csúszós havas meredek túristaúton, nem tudom. Kérdeztem, rendben vannak aszonták, remélem később sem lett combnyaktörésük.

Előzmény: XICapitan (22776)
laprag Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22777

Éreztem, hogy "pihent agyúak" közé keveredtem!

Előzmény: olipapa (22772)
XICapitan Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22776

Téli Mátra XL

Nekem az idei első rendezvény volt, szerintem bánhatja, aki nem jött. Csodálatos idő, napsütés, hajnalban minusz 15 Celsius, de a Kékesen már majdnem olvadt. Az északi oldalon meg 10 fokkal hidegebb volt. nagyon sok futó-ismerőssel mentem együtt, de sok új arcot megismertem. Legnagyobb élmény az volt, amikor Galyatetőről lefelé németh Csabit próbáltam követni. Kb. 2 km-ig ment is, szerintem 3.30-as ezrek körül nyomtuk. Aztán úgy besavasodtam, hogy inkább visszafogtam magam, Csór-hegynél el is jött a holtpont. Balazito tanácsára próbáltam megfutni az összes emelkedőt - mivel ez csak egy edzőfutás volt - a Pisztrángos-tóig ez ment is. Onnan csak gyaloglós szenvedés. Síháztól Olipapával próbáltam lefelé futni, de szinte állva hagyott.... Azért igyekeztem, hogy még 5 órán belül beérjek. 44 perc kellett erre a szakaszra, így 4.54 lett, saját mérésre. Most futottam elsőre, elégedett is vagyok. Legalább lesz még mit javítani, jövőre is jövök.  

csanya. Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22775

Ne feledjétek: Szerda esti szeánsz! 20.00 Hűvösvölgy, Balázs vendéglő romjai vagy Fenyőgyöngye. Indulás a kéken aztán improvizálunk. Max 2 óra futás a leggyengébbhez (Tapír) igazodva....-)

tapirka1014 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22774

De van!

Ha -balazs- hazajön és még ő is előtted ér be...

Előzmény: Lúdtalp (22769)
emgergeli Creative Commons License 2011.01.31 0 0 22773

:)))

Előzmény: olipapa (22772)
olipapa Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22772
DJ_RushBoy Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22771

Már délután írtam nekik levelet, de egyelőre semmi..

Előzmény: e b o l a (22767)
antinavi Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22770

"egy kuvasz előnyösebb lett volna"

Akkor viszon sokkal jobb lett volna az átlagod:-DD

Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (22768)
Lúdtalp Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22769

Ennél már nincs lejjebb - bizakodó vagyok... ;)

Előzmény: -balazs- (22764)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22768

Akkor azért tartott ilyen sokáig. :D

Ma 24,4 km, 450 szint, 2:21 átlagos tempóban. Ahol jég, ott futás helyett totyogás, ahol nemjég, ott sprint, hogy az átlag kijöjjön. No meg egy kis torzomborz kutya vakkantógép is rásegített (kétszer is az utamba került), aminek nagyfokú és egyöntetű szőrössége, valamint az esti szürkület miatt nem lehetett megállapítani, melyik az eleje és melyik a vége, tehát melyik végén tud harapni. Ebből a szempontból egy kuvasz előnyösebb lett volna, az ő esetében legalább ez kérdéses. :)

Előzmény: DJ_RushBoy (22766)
e b o l a Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22767

sziasztok

mindenki kukkantson bele a hanák kolosék honlapjába mert kegyetlen sok a hiba rajta

márton daniból kettő van, csak úgy mint belőlem

sok településnevet elrontottak

stb

írjatok hogy jó legyen

DJ_RushBoy Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22766

Most ohne gyaloglás (néhány résztől eltekintve), csak futás. Néha ilyen is kell.

Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (22765)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22765

"egy 4:53-at összehoztam"

De ugye most is csak gyalogoltál, ohne futás... :)

Előzmény: DJ_RushBoy (22758)
-balazs- Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22764

Tapír mögött jöttél be?

Hétfőn reggel hozd be a csukádat meg a fekete felsődet a szertárba.

:-)

Előzmény: Lúdtalp (22745)
futobogar Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22763

Sziasztok!

Nagyon tetszett nekem ez a program, gondoltam megosztom veletek:

Március 19 szombat – Káli-medence – sportnap kulináris élményekkel

tájékozódási futás – kinek mit jelent ez a szóösszetétel manapság, amikor minden mozdulatunkat kütyük segítik, és a Káli-medencét övező apró vulkáni kúpok tetejére is GPS lovagok érkeznek: „mindjárt a csúcson vagyunk, még 5” északnak”. Én meg mondanám nekik: nézz föl öcsi, látod azt a bazalt tömböt? Na, oda sétálj föl, az a csúcs.

12 évesen kezdtem ezt a sportot és pár edzés és verseny után fülig beleszerettem. Tavasztól késő őszig jártuk a csapattal az országot, minden szombat-vasárnap verseny volt, iskolák dobogóin, tornatermekben, kempingekben aludtunk, volt, hogy csak a falusi kútnál tudtunk reggel mosdani, fogat mosni.

A versenyek hangulatát nem is igen lehet visszaadni. A rajt/cél hatalmas réteken fogadta az érkezőket, minden egyesület bevackolt az erdőszéli árnyékok alá és kicsik nagyok nyüzsögtek mindenfelé: a 11 éves korosztálytól a seniorig mindenki egyenrangú volt és egyszerre állt rajthoz és egyforma tapsot kapott a célba érkezéskor. Valami nagyon mélyen emberi volt abban, ami gyerekkoromban megérintett, kivéve amikor bemutattak a szövetségi kapitánynak mint tehetséges serdülőt, aki szintén Balogh Tamás volt és nevetve így reagált – hát ezzel a névvel nehezen fogsz itt érvényesülni.

A tájékozódási futás állóképességet, térképolvasási alapismereteket és logikát feltételez. Álljon itt kedv csinálónak néhány bekezdés:...Próbáljuk meg a térképünket úgy forgatni, hogy a tájolónk északja és a térkép észak vonalai egyfelé mutassanak. Sokszor láttam már, hogy ilyenkor sokan forogni kezdenek, és a kezüket csavargatják, minek következtében lassan háttal állnak a kezdeti tájnak. Nem, inkább maradjunk egy helyben, bal kezünkben a tájoló, mely észak felé néz és a jobb kezünkben a térképet úgy forgassuk a tenyerünkkel, hogy a vonalak párhuzamosak legyenek az iránytű É-D vonalával. Ekkor nézzünk föl és próbáljuk azonosítani azt, amit látunk és ami a térképen van. Az első sikerélmény ilyesmi lehet:
ott van az a falu, Mindszentkálla – majdnem bizonyosan kiderül később, hogy Szentbékkálla volt...ami elsőre nem nagy hiba. A Káli-medencében nem lehet eltévedni. A tájfutáshoz szükséges még egy iránytű, amelyet megvehetsz a túraboltokban. Használatát megtanítom az első félórában. Érdemes beszerezni a balatoni turistatérképet is.

A térkép: ami igyekszik visszaadni azt, ami a valóságban a terepen vár. „Legmélyebben” a domborzatot jelképező szintvonalak, mondjuk minden vonal 5 méter emelkedést, süllyedést jelent és ha megszoktad, egy idő után kitűnnek a dombok, sőt aztán azt is megérzed, hogy melyik meredekebb és melyik lankásabb. A szabályos négyzetháló a világba helyezi mindezt, szélességi és hosszúsági körök, leginkább a lap tetején az északkal.

Aztán az utak, ösvények, melyeket érdemes követni, figyelni.
És az egyebek: kékkel a vizek, patakok, tavak, mocsarak, források
Feliratok a hegycsúcsoknak, növényzetnek, helységeknek
és aztán „legfelül” a térkép színe aszerint, hogy milyen a növényzet. Sárga rétek, vagy fehér mezők, más térképeken a fehértől a haragos zöldig az erdők: a szálfa erdőtől az áthatolhatatlan fenyvesekig.

Március 19-én szombaton gyertek el Kővágóörsre. Miénk az egész nap:

Délelőtt futunk egy panoráma kört (16 km), ami jó ismerkedő edzés lesz a május hetedikei félmaratonra (Káli futónap). Kővágóörsről indulunk és ide is térünk vissza, érintve Köveskált és Kékkutat, frissítőnek ott lesz a kékkúti ásványvíz forrás.
Aztán kiadós ebéd Olgi főztjéből a Káli étterem teraszán.

A kávéhoz térképet hozok, körbeüljük, nézegetjük. Amikor már merem, a tájolót is előveszem és megbeszéljük, mit tesz az ember, hogy jó felé induljon, és közben se tévedjen el. És ha mégis eltéved, mire figyeljen.

Rövid, de tanulságos tanpályát fogok kirakni erre a napra: mindenkinek a térképén ott lesz a kitűzött 8-10 pont, kisorsoljuk a rajtolásokat és – tekintettel a túl jól belátható terepre – legalább 5 percenként indultok majd egymás után, nehogy csak az előttetek futót figyeljétek. A rajtban álldogál az ember és van 2 perce arra, hogy eltervezze, hogyan közelíti meg az első pontot, ahol picinyke kartonpapír jelzi a sikert és zsírkrétával tett kereszttel kell igazolni az ottlétet...és máris koncentrálni a következő szakaszra, lehetőleg ne a pont mellett, mert akkor a többiek észreveszik.

Akiknek nem lesz elég bátorságuk egyedül, azokkal a verseny után közösen végigmegyünk és átvesszük a tájfutás fortélyait, meg az érintett romokat is.

Este nagy vacsora és a környék borainak megismerése.

http://5mp.eu/web.php?a=balatonfelvidek&o=s97AgCMvDt

DJ_RushBoy Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22762

yoyooka Nemkovácsiban lakik? :))

larzen Creative Commons License 2011.01.30 0 0 22761

Ha nem üldögéltél volna, meglett volna a dobogó. :)

Előzmény: ganki (22759)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!