Keresés

Részletes keresés

-Melák- Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14019
Ez már csak akkor lehetett volna extrémebb, ha megérkezik az esőhöz a beígér viharos/orkán erejű szél is.
schankox Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14018

Ez a T100 minden várakozásomon túltett. Egyszerűen képtelen vagyok szavakba önteni, mennyire extrémre sikerült. Lehet, hogy később írok beszámolót, de az élménynek még ülepednie kell. Csendes anyázásom közepette sokszor csak az tartotta bennem a lelket, hogy Ndurance egy szál trikóban tolta - sokat mentünk együtt, pedig nem is ismerjük egymást. A vége 12:50 lett. A pálya jelölését azért át kéne gondolni. Mindenesetre lesz mit mesélni az unokáknak. Gratulálok minden teljesítőnek, feladónak és pontőrnek is, mert a pontőrködés sem tűnt ma egyszerű feladatnak.

üdv

Fat Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14017
Előzmény: zsotyek (14015)
medvegyu Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14016
Gratulálok mindenkinek, aki a hétvégén kint tolta ebben a kőkemény időben, különösképpen a T100 teljesítőknek (vagy sokáig pályán lévőknek).
Kemény lehetett, minden tiszteletem a Tiétek!

Pár napja még ujjongtam a meleg, illatos tavaszi esők gondolatától, na ebből inkább csak az eső jött össze :-).
A Mátrában én is jól szétfagytam, pénteken durva zivatarokban, szombaton ,,csak'' zuhogó esőben, két jégesőt tanulmányoztam a bőrömön (a jég nem csak szúrja az ember bőrét, de hűti is).
K.(ülönösen) hidegnek tűnt az idő Kékesen és Galyán, ismét bebizonyosodott, hogy a Mátra egy hegység, Sombokornál kezd nyílni a kankalin, Galyán lassan a pitypang, Mkeresztesen már kezdődik az orgonaillat, de a Havas déli oldalában májusi pereszke, Kisnána fölött pedig óriáspöfeteg várt.

Futómozgást gyakran csak imitálni tudtam az iszapbirkózásban.
Innen nézve a 9 feles T100 emberfeletti teljesítmény (és persze a többi idő is, csak azokat még nem ismerem).
zsotyek Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14015

Szerintem normális tavaszi idő van.

Khmm. :)

 

Gratulálok mindenkinek, aki megküzdött tegnap az elemekkel!

Előzmény: csanya. (13966)
Rhiannon21 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14014

Sziasztok!

 

Óriási gratulációm minden T50/100-as vízenjárónak!

Elkeserítő időjárás volt, az égiek legalább annyira utálták a terepfutókat, mint a reggel papucsban-köntösben Csanyának reklamáló utcabeli. :((

 

Nagyon jó volt pontőrködni, köszönöm Csanyának és Lupusnak a lehetőséget, és Nyúlnak és SK-nak a jó társaságot, és a türelmet, hogy elviselték a nyirmogást, amikor már kezdtem komolyan aggódni Kabóca miatt...

 

Kékvirág azt hiszem jól döntött, hogy inkább menjek be a célba, és ne várjam meg Kabócát a Kisrigó 2-nél, mert lehet hogy nem lettem volna jó hatással rá.

 

És még köszönetet szeretnék mondani mindenkinek, aki hosszabb-rövidebb ideig együtt ment Kabócával egyes szakaszokon, mert sokat jelentett neki!! Sportszeráek vagytok!!!!

 

Mindenkinek jó pihenést kívánok, várjuk a beszámolókat!

 

Kriszti

Ndurance Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14013
T100: ez emlékezetes marad, az biztos. Igazából az első 30-40 km ajándék volt, ami utána jött, azt várhattuk.
Mindenesetre végigtoltam a Mátrabérces trikómban a 15 fokos esőben :-)
Gratulálok mindenkinek, örülök, hogy veletek futhattam.
Az apokaliptikus idő ellenére beértem 13 órán belül.
Köszönöm akibacsinak, hogy levitt a buszpályaudvarhoz este.
drakulady Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14012
Tegnap a Terep Hatvanas került abszolválásra, mivel már az elején sikerült eltévedni a Szénásnál vagy hol, megtoldva olyan 4-5 kilivel (az egyéb kavarokról nem is beszélve =). A frissítés pazar volt, leginkább a kóla csúszott le. Épp, hogy beértünk szintidőn belül, a lezúduló víz és sártenger a legkevésbé zavart már, nyakig bele. Asszem a Kisringyóban sem nyújthattam építő jellegű látványt, de a leves pöpec volt. Mondjuk gyanús volt, hogy nem volt hajlandó szünetet tartani a masszív remegésem, ami még az itthoni forró zuhany után is kitartott, aztán azt tapasztaltam, hogy kitört rajtam a szombat esti láz. A helyzet súlyosságát mutatja, hogy még a sört se kívántam.
Összességében tán ez volt eddigi pályafutásom legszopatósabb versenye, és a szar időeredmény és tájékozódási deficitjeim ellenére örülök, hogy végigvánszorogtam, és nagy köszönet a szervezőknek, hogy a szombat délutáni kandallós, meleg szobás punnyadás helyette egy ilyen eseménnyel gazdagították a porfóliómat, és a frissítőknek is, hogy elviselték a sirámaimat =]
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14011
Minden elismerésem a T100-on versenyzőknek, akik ebben az időben nyomták végig. Én a T50-en indultam és csak másfél órát kellett áznom, nem is gondoltam bele mi lenne, ha tovább kellene mennem a Kisrigótól...
Óriási gratulációm minden célba érkezőnek!!!!!!
-Melák- Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14010
Nem. már Klaptromusztán éreztem a szokásos combfájdalmat. Lefelé még csakcsak ment, de felfele alig bírtam emelni a lábam. Ennek és az eső ellenére még kimentem egy körre, de a Nagy-Villámhoz felfele már erős fájdalmaim voltak. Onnan már csak séta volt, képtelen voltam futni. 75-nél kiszálltam.

Azért nagy élmény volt az a "patak túra" de ennyi elég volt belőle :-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (14007)
norb29 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14009
Én rég láttam olyan esőt, mint ami tegnap volt. Az egyik legmegdöbbentőbb kép az volt, amikor Solymárról mentem kocsival a célba és az aszfalt alól a víz gyűjtők 0,5-1 méteres magasságban sugárban tört fel a víz. Emlékezetes este marad.
Gratulálok, kemény menet volt!
Csináltam 1-2 képet, ízelítőül 56 darab.
mindenholottvagyok Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14008

Kedves T100-as indulók és célbaérők!

 

HŐSÖK VAGYTOK!!!

 

Mindannyian, akik ilyen körülmények között ott volt és küzdött a végsőkig.

Felnézek rátok!

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14007
És te végigértél? Izgultam érted.
Előzmény: -Melák- (14002)
vajonmerre Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14006
mielőtt elásom magam, még gyorsan elnézést kérek a két sporitól, akiket magammal rántottam a Nagyszénás utáni végzetes kavarásba ... vége csapó
cs70 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14005
T100 röviden: az első 40 nem volt olyan jó, de aztán egyre jobban esett, s a kilométerek egyszerűen összefolytak. A szervezők nagyszerű munkát végeztek, ár/elmény arányban felülmúlhatatlan eseményt csináltak. Javaslom viszont jövőre az útvonal bolyákkal való kijelölését.
Előzmény: géem (14004)
géem Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14004
Vagy négy órát tudtam aludni. Nem tudom mi teszi, az össze-összeugró vádlim, a rettenetes szélben 45 fokba döntött fák zúgása, vagy az elmúlt nap eseményei a fejemben? Pedig igazán rám férne, nehéz napon vagyok túl.
Röviden a következőkre emlékszem:
50-ig eszement szerencsénk, hogy az előzetes jelzések ellenére szinte semmi nem esett. 6 órán belül vagyok Psztlászlón, ami kb 25 perc előny tavalyhoz. Ez meglep, hisz azért eddig sem volt tökéletes a talaj, no és a tavalyi ultrakönnyű menetfelszerelés kb. plusz 1,5kg-mal növeltem Lavaredo főpróba címen.
A java innen következik. Visegrádra lefele már esik, és ha már esik, akkor úgy emberesen. Fellegvártól még jobban rákezd, és elkezdődik az utak patakokká változása. Az első beázás óta ugyanakkor ez itt még nem nagyon zavar. 75 után viszont már olyan mennyiségű víz van az utakon és annyira kezd lehűlni az idő, hogy kezdem nagyon nem komfortosan érezni magam, először a versenyen. Az előnyöm tavalyhoz hol csökken, hol nő kicsit, 15-25 perc között mozog. Kevély nagyon megvisel, pláne lefele a teljesen köves meredek.
A fejlámpát az utolsó ponton kell felraknom. És innen következik a fekete leves. A Csúcs hegyen még fokozottabb iramban kezd esni, és leszáll a köd. Ettől kb. 1,5 m-re lehet látni. Nagyon kihűlök, nincs erőm már gondolkodni. Ez nagyon megtör, csak megyek, amerre sejtem az utat, mert a jelzéseket egy ideje nem találom. És persze rosszul sejtem. Egy idő után beérek a házak közé, de az időmön látom, hogy nem igazán oda, ahova kell, már a célban kellene lennem. Elkezdek bolyongani az utcákon és számos segítő eligazítás után érem el az iskolát.
Hát vhogy így kell az utolsó 6 kmen egy 20 perces előnyt 50 perces hátránnyá redukálni...
Nagyon sajnálom ezt a végét, de mivel az első 92kmen úgy érzem, teljesen helytálltam, és tudom, h 13 órán belülre hozhattam volna az időt, nem panaszkodom.

Gratulálok minden résztvevőnek, a mezőny érezhetően sokkal erősebb volt tavalyhoz képest, a körülmények ellenére is. Remélem senki nem került bajba kint az erdőben.

Gratulálok Csanyáéknak is, jó szervezés volt, a felfestések időállóságán kellene javítani, de nagyon-nagyon sokat segített a sok jel. A nyolc órási indítást javaslom csak megfontolni, plusz 1-1,5 óra világosban mindenkinek segítség.

A felszereléseim jól vizsgáztak, különös köszönet a LaSportiva Crosslite-nak, sárban 100%-ot teljesített, gyakorlatilag SEHOL nem csúsztam meg (bár nem volt az a szaggatós a tempóm...:-). Aszfalton viszont nem erőltetném.
Lavaredot ugyanakkor erősen fontolgatom. A tegnapi nap után nem érzem magam még elég erősnek ahhoz, hogy annyival nehezebb körülmények között harcoljak az elemekkel.
DJ_RushBoy Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14003
Szintén! :-) Jó éjszakát!
Előzmény: -Melák- (14002)
-Melák- Creative Commons License 2010.05.16 0 0 14002
Gratulálok minden indulónak és célba érőnek! Nem semmi teljesítmény ilyen körülmények között végigmenni ezen a terepen! Ügyesek voltatok!
FelkupicaFeherFonok Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14001
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.05.15 0 0 14000
Most néztem ki, akkora zuhé van, ami egész nap nem volt. Még csak most jön a java. Szegények ott kint!
Bozótkutya Creative Commons License 2010.05.15 0 0 13999
Nagygratulák a T100-asoknak! Nem tudjátok elképzelni,mennyire irigykedtem egész nap!
berzso Creative Commons License 2010.05.15 0 0 13998
Bezáruk a visegrádi pontot és bementünk a Kisrigóba fagyott feladókat menteni. Én még életemben nem láttam ilyen vízátfolyásokat és ennyi vizet. Jójó, még kiscsirke vagyok, de akkor is...
(Sanci: "Nehogy elüss egy pontyot!":-))

Nem tudom kifejezni, mekkora elismerésem azoknak, akik végig mennek...

Úton a cél felé.
Előzmény: olipapa (13997)
olipapa Creative Commons License 2010.05.15 0 0 13997
Óriási gratulációm Balázsnak, nagy idő főleg az ismert időjárási körülmények mellett! Minden elismerésem azoknak akik ebben az időben végigmennek.
Én féltávnál kiszálltam, már nem bírtam futni a sarokfájásommal. Az elején a 3-4. helyen pozícionáltam magam Pap Gabivel, aztán Carlos elkavart, így lettem 2. Balázs után (ő jó messze előttem), majd visszaelőzött Carlos és ismét a 3. helyen találtam magam. Mindenki Kavart valamennyit az elején futók közül. Klastrom után jött egy elhúzódó holtpont ami bár vészes nem volt, de addig az 50 es futók elejével szo-szó tudtam tartani a lépést, most már ez nem ment, illetve JB is szépen rámszaladt Dömösnél. Prédikálóra fölfelé pikk pakk el is lépett, én még mindíg önmagamat kerestem, de alapvető gond nem volt. Fölérve viszont hamar kiderült, nem bírok sem elrugaszkodni, sem leérkezni az egyik lábamra, így hosszú séta következett PSZLászlóig, pedig ekkor már lett volna erőm. így szokott ez lenni..A séta közben szép csendben eleredt az eső is.
A nem nagy, de hosszú energetikai holtpontra még keresem magamban a válszt, hisz ettem, ittam terv szerint. A fájás okát valószínűsíthetőleg a régi, már kitaposott cipő jelentette. Sajnos nem tudok egy ideje itthon beszerezni magamnak normális csukát, így a régiek közül "guberálok". Na ennyit a jajjveszékelésből, már nagyon várom a sikeres teljesítések pozitív beszámolóit! Tessék, tessék, jöhet, jöhet!
mindenholottvagyok Creative Commons License 2010.05.15 0 0 13996
Jujj!!!
Előzmény: procaliber (13993)
ef zé Creative Commons License 2010.05.15 0 0 13995

 Jó volt! Köszi!

t50képek
ef zé Creative Commons License 2010.05.15 0 0 13994
az kemény..
Előzmény: procaliber (13993)
procaliber Creative Commons License 2010.05.15 0 0 13993
Hajduska Balázs 9:30-as idővel ért célba.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.15 0 0 13992
18:30 Visegrád, 80. versenyző áthaladt.
mindenholottvagyok Creative Commons License 2010.05.15 0 0 13991

Uhhh a pontőrök, tényleg. Nekik is kitartást és türelmet. no meg jobb időt!

ganki Creative Commons License 2010.05.15 0 0 13990
Szegény T100-asok rendesen kapnak most a fejükre.
Mi családilag csak a 50-es céljában tébláboltunk három órát és így is ronggyá ázva értünk haza.

Hajrá mindenkinek! A pontőrségnek meg kitartást kívánok! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!