Keresés

Részletes keresés

ágika1 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 118

Beköszöntött a paplanszezon.

ágika1 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 117
Ilyen melegben se paplan, se takaró csak a huzata.
ZsuR Creative Commons License 2009.07.26 0 0 116
Nekem volt "tukros" paplanhuzatom - dupla paplanra... eleg nehez volt kezelni a kicsi mosogepekben, majd bekakaltam mire a kad vizeben kiolbitettem... mindig "holyag" lett, szoval... nem volt jo. Az is selyem szeru volt, talan sarga es bordo szinu? Csuszkalt mint a csuda...

Előzmény: ágika1 (115)
ágika1 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 115
A konyhatrükkös papalanozásról juott eszembe, hogy a régi magyar filmekben  szines selyem huzatos paplanok voltak gombbakkal a rekeszeknél, hogy oda lehessen rögzíteni a lepedőszerű védőhuzatot. A dunyhákra meg a mostanában használt teljes borítást tették.
ZsuR Creative Commons License 2009.01.15 0 0 114
Tegnap megerkezett a rozsas szalveta... mind a negy nagyon szep - kellemes eleg vastag pamut, nem lenvaszon...

Boldog vagyok! Ferjem szerint ideje a tavasznak jonnie, mielott tul sok szalvetat vennek unalmamban...

Suru, nagy pelyhekben hulla ho...
Előzmény: ZsuR (112)
I.C.A. Creative Commons License 2009.01.13 0 0 113
Sublótfiók és a vitrin.....

Én ott őrzöm mindazt amit csak a családi ünnepeken és ha vendégeim jönnek csak akkor használok.
A száz éves kézzel szőtt abroszok és a csak karácsonykor használt azsúrozott csodák, mind-mind szorgos kezek remekművei. A negyven éves hiánytalan, hibátlan étkészlet, a kecses ónból készült hat személyes lágytojástartó kanállal egy szép álvánnyal, rajta a két metszett üveg edényke a sónak és a paprikának. A rézből készült gyümölcskések csont nyéllel és egy szép metszett ecetes kancsó. A réz petróleumlámpa, gyertyatartók, vázák, hamutálak, nagyon szép cukor- só- és szalvétatartók.
Különböző süteményes készletek, gyümölcstálak, leheletfinom üveg pudding forma.
A kosárfonáshoz hasonló technikával készült porcelán kenyérkosár, tortatál, díszgyertyák, és tortagyertyák.

Semmit sem én vettem, minden darab ajándék és mindnek a története is ismerős a megterített asztalnál.
ZsuR Creative Commons License 2009.01.10 0 0 112
Jujj de nagyon boldog vagyok - uj szerzemeny a sublot fiokomba... sok a feher asztalteritom, es szoktam oket szines szalvetakkal hasznalni (kezdek faradt lenni a feher asztalterito, feher szalveta, feher edeny osszeallitastol). Szinte minden egyszinu!!! Semmi minta (nem vagyon nagyon oda a mintakert). Viszont a szalveta az mas... nem nagy befektetes, es megis kicsi szinfolt.

A sarga es zold nekem is kedvencem - es nem tudtam ellenallni a szalvetaknak amiket lattam az ebayen... most sikerult :)) eleg penzzel idoben tettem be.


VKOrsi Creative Commons License 2009.01.09 0 0 111
az ikeában van sokféle textilszalvéta, ma láttam, fehér és színes is, mind1ik 60 fokon mosható a címke szerint
sans souci Creative Commons License 2009.01.09 0 0 110

Laura Bush új szerzeménye a Fehér Ház sublótfiókjába. Magyar származású festőművésznő tervezte, és Magyarországon festették meg a porcelánt. 75 darabos (vagy személyes?)  7 részes, hétköznapi használtra, de ha jól értettem karácsonyra is jó lesz a színvilága miatt. :-)

 

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2009/01/07/AR2009010702829.html

belba2 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 109
Tényleg nagyon jó ez az oldal, remek rajzok, megjegyeztem a címet.
OFF
De ha megnézed, a Hardangerben nincs keresztszem. Annyi köze van csak a keresztszemeshez, h mindkettő szálszámolásos. A Hardanger a vagdalásos hímzések egyik fajtája, mindkét irányban elvágja a szálat, de nem teljes hosszában. Aztán mindenféle módon kitölti.
Előzmény: Zitka (106)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.09 0 0 108
Oh! Ez egy nagyon jo oldal!!!
Előzmény: Zitka (106)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.09 0 0 107
Erre gondoltam - szalkihuzas nelkul.
Előzmény: Zitka (103)
Zitka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 106

Ez egy elég jó oldal, ahol a hímzési technikát is láthatod:

http://www.myhobbycraft.com/tech/hdgrtech.asp

 

Úgy látom, ez a hardanger az azsúr és a keresztszemes hímzés egyfajta kombinációja.

Előzmény: Zitka (105)
Zitka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 105

Nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy a hardanger technika tökugyanaz, mint az azsúr, de pl. itt van egy jó kép erről:

http://www.teszvesz.hu/item502126877_hardanger_terito_minta.html#gallery

 

Talán a "szövés-varrás" topikban meg kéne kérdezni a szakértőktől. :-)

Zitka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 104

Itt lehet látni valamennyire:

http://gabcika.atw.hu/himzes.htm

 

De ez csak az "alap" azsúrozás, amit az abroszok-szalvéták szélére szoktak tenni.

Előzmény: ZsuR (101)
Zitka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 103

Nem-nem! A darázsolásnál csak összecsípik az anyagot, váltakozva soronként. De nem húznak ki  szálat.

Itt látszik egy képen: http://www.nepmuvesz.hu/index.php?tipus=vhaz&oldal=kezimunka/ingszedes.htm

Előzmény: ZsuR (102)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.09 0 0 102
Aha... darazsolas... azt kislany ruhak elejen szoktam latni...
Előzmény: Zitka (100)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.09 0 0 101
No de orulok, hogy kitalaltam. Ez gepi munka, sorozatgyartas - el tudom kepzelni, milyen csodakat lehet kihozni belole! Kepet! Kepet! Sokat!

Azt hiszem mi is csinaltunk ilyesmit a napkoziben - ott tanultam meg horgolni, kotni, himezni - jo tanarunk volt nagyon.
Az oltes valami trukkos, az koti ossze a szalakat, igaz?
Előzmény: Zitka (99)
Zitka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 100

Kár, hogy képek nincsenek, de a wikin van egy elég részletes leírás arról, hogy hányféle azsúr létezik.

http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81tcsavar%C3%A1sos_%C3%A9s_sz%C3%A1lvon%C3%A1sos_%C3%B6lt%C3%A9sek

Előzmény: Zitka (99)
Zitka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 99

Ez a minimál aZsuR :-) , de ennél lehet sokkal változatosabb mintákat is csinálni azsúrozással.

A lényege, hogy az anyagból kihúzkodnak vetülékszálakat, a láncfonalat pedig összehúzzák, összevarják, és ebből adódnak ki a minták. Akár virágmintát is lehet így készíteni.

Előzmény: ZsuR (97)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.09 0 0 98
A csipke az lopott az ebayrol - a gyertyak az enyemek... igaz, most adtam oda parat a gyereknek, ugy ereztem, kell neki gyertyatarto :)). Elfogadta.

Szinte mindegyiknek van tortenete - mert ritkan veszek boltban gyertyatartot.

Az egyik elefantot igen, boltban talaltam, olyan boltban, ahol a nagyobb rendelesekbol megmaradt arut (sokszor divatos tervezoket) lehet nagyon olcson megkapni. Sok az aru Indiabol... es talaltam egy elefant gyertyatartot (imadom az elefantokat). Megvettem.
Kolleganom meglatta, es mondta, neki is van egy pont ilyen - odaadja nekem. Most elhozta Karacsonyra!

A feher gyertyasat bolhapiacon vettem. Vagy ezust, vagy nagyon jo ezust bevonatu... valami jel van benne, meg kutatom, mi lehet - de sokat nem szamit, mert sajnos takaritani kell, vagy vedeni (kis zacskoban kellene tarolni) hogy ne patinasodjon olyan hamar. Egyszeru kedves darab, es az altalanos gyergya meret - mert nem szeretem, ha faragni kell. No meg egy nagyon kedves kislannyal voltam ott, ha ranezek a gyertyatartokra, o jut eszembe (a fiam volt menyasszonya).

Aztan ott vannak a tobbi femek, szeretem oket... nem sok takaritast igenyelnek.


Előzmény: Tibeth (96)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.09 0 0 97
Nekem is az a fajta az igazi szeretem... a lenvaszon valami csodalatos dolog. Mit jelent az azsuros? Halvany az elkepzelesem... ilyesmi lehet?...Ha igen... kedvencem!
Előzmény: Zitka (93)
Tibeth Creative Commons License 2009.01.09 0 0 96

Kedves Zsúr!  Ideje lenne betiltani ezt a topikot:-)

 

Ezek a Tieid?

 

 

Tanulmányozom, meseszép!  Köszike!

 

Nem tudod, hogy a növények, amiket küldtem, mifélék?

 

vagy bárki, aki tudja, mondja!

 

 

A csipkékhez utólag.

 

a fekete, az egy selyemszoknya alja, a másik magáért beszél. mármint hogy polcszegély.

dszysssz Creative Commons License 2009.01.09 0 0 95
Nálam az az alapelv, hogy amit 2 évig nem használtam, az mehet ajándéknak a rászorulóknak (kuka).
Előzmény: ribizli (75)
Zitka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 94

Nekem is rengeteg mécsesem, gyertyám van.

Most hirtelenjében csak ezt a modern installációt :-) találtam meg, a nyári zakynthosi tengerparti kavicsokból alkottam. Hamburgban meg egy filléres boltban találtam hozzá kavics alakú mécseseket. :-)

 

Előzmény: ZsuR (91)
Zitka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 93
A nagymamámnak voltak gyönyörűséges lenvászon ünnepi abroszai. Hófehérek, és a szélük "csak" azsúrozva volt. :-)
Előzmény: ZsuR (89)
úrnő Creative Commons License 2009.01.09 0 0 92
Hm... A gyertyákba én is bele tudok veszni! Rengeteg van! A hétvégén talán lesz alkalmam néhány fotót készíteni.
Karácsony előtt vettem egy különleges mécsest, pontosabban kanóctartót. Étolajjal működik, vízzel töltött edényben. Nagyon sokoldalúan, kreatívan fel lehet használni, majd ezt is megmutatom.
Előzmény: ZsuR (91)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.09 0 0 91
Gyertyak... ki milyent szeret... illatosat, szep szineset, formasat...
Itt van egy par a kedvenceim kozul... azt hiszem maniakusan szeretem oket.

ZsuR Creative Commons License 2009.01.09 0 0 90
Igaz lehet, hogy sotarto... talaltam en is (ebay) egy csodaszepet... tul szepet ahhoz hogy megvegyem:))!
Előzmény: ribizli (83)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.09 0 0 89
Jajj de elindultam a csipkek fele! Nem kellene, erzem, de nincs megallas...

Nezd miket lattam! Nekem azt hiszem egy helyen nagyon szep lenne - ott is volt feher lenvaszon vastag csipkevel. Tiszta csipke meg szebb lenne...


Előzmény: Tibeth (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!