Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3604
Sőt, én a kikockázott képek között sem találom.

Mr Holmes, hányas számú kockát kell nézni?
Előzmény: guidin (3603)
guidin Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3603
a rendőrségi videón én sem látom azt a kis részt, ami a képen van. egyébként simán lehet a táska.
Előzmény: Törölt nick (3602)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3602
Nektek megvannak a vágatlan felvételek is? Mert én egyik felvételen sem látom így az egyterűt, később jön be a képbe.
serlokkholmsz Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3601

Watson szívességéből, itt vannak a képek, másodpercenként 4 db:

http://rapidshare.com/files/192865197/Captures.zip

Továbbra is az A-variációban gondolkodom inkább. A B-változat "a haza akart volna menni, de valakik meglátták és elkapták".

Utóbbi bizarrabban hangzik, ezért kevésbé ítélem elképzelhetőnek.

Előzmény: Törölt nick (3597)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3600
Ezt melyik videón van? Amiket én látok, azok "szélesvásznúbbak", nem látszik ilyen sok az autóból és a mögötte lévő korlátból. A police.hu és a youtube-on lévő videókat szoktam nézni.


Előzmény: internal server terror (3594)
serlokkholmsz Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3599

Igen, talált elsüllyedt....Egy táska oda van akasztva (lásd karika).

Watson még egy fontos körülményre is felhívta a figyelmemet ugyanezen a kockán!

 

Előzmény: internal server terror (3594)
internal server terror Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3598
Mondjuk nem igazán hasonlít:

kép1
kép2
Előzmény: internal server terror (3594)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3597
A Deák téri 2:40-est hogyan akarta elérni, amikor 2:50-kor volt ott? A Portside 2-3 perc séta onnan. Ha el akarta volna érni, akkor negyed órával korábban indul.
Előzmény: serlokkholmsz (3595)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3596
Olvasgattam a régebbi híreket, hogy hol találták meg a táskát, szinte mindenhol a pesti hídfőt írják. Most akkor a hídfőnél, vagy a pillérnél? Eddig mindig azt hittem, hogy a pesti pillérnél, a híd északi oldalán.
serlokkholmsz Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3595

A videón bemutatott útvonal-térképről kiderül, hogy a lány a II. ker. Barlang utcában lakott! Ez a Szemlő-hegy...

Előfordulhat, hogy egyszerűen lekéste a Deák-térről 2.40-kor induló éjszakai 931-est. Azzal 3-ra simán hazaért volna. A következő járat 3.40-kor jött volna, azzal pedig 4-re ér haza.

 

A távolság gyalog közel 5 km, ami egy óra. Igaz, van benne hegymenet is, ami kicsit lassítja. De így is gondolhatta elvileg, hogy üsse kavics, hazagyalogol. Már elbúcsúzott, nem akart újra visszamenni a Portside-ba s kivárni ott egy erős félórát a következő 931-esig (pedig elvileg az lett volna a célszerű!)

 

Persze jó másfél kilométert buszozhatott is volna a Nyugati-tér és a Margit-híd budai lejáró közt, ami miatt azért célszerű lett volna a Nyugati térre mennie. Oda is indult a felvételek alapján, de:

 

1. tevmódosítás: inkább mégis átmegy a kivilágított Lánchídon s a budai rakparton gyalogol...de rájön hogy azért hosszú a túra, meg hegyre fel, ezért

 

2. tervmódosítás: inkább taxiba száll a Roosevelt-téren

 

Summa summarum: nem lehet eleve kizárni, hogy egyszerűen csak haza akart menni. 

 

Ellenérvek: elég bonyolult variálgatás lenne, de hát a nők már csak ilyenek...

miért sietett, hogy pontban 3-ra odaérjen??

Előzmény: arom (3585)
internal server terror Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3594
Csekély eltérések, ettől még lehetne. Egyébként közben megtaláltam:

kép
Előzmény: Törölt nick (3593)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3593
Az egy világos színű táska, alighanem reklámszatyor. És nem is a híd felé viszi. És nem is csak egy képkockán látszik.
Előzmény: internal server terror (3591)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3592
Ha szabad szemmel nem látható, akkor te hogyan láttad?

Egyébként: elárulnád, hogy hol és mikor látszódik?
Előzmény: serlokkholmsz (3589)
internal server terror Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3591
A lépcsőn feljövő alak jobb kezében levő tárgyra gondolsz?
Előzmény: serlokkholmsz (3589)
Szilvamama Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3590

Serlokk,

 

hol láttad te azt a "táskát" a kikockázott képeken? Mármint helyileg.

Előzmény: serlokkholmsz (3589)
serlokkholmsz Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3589

Félreértesz! A hátul várakozó - árnyékban feketének látszó - taxira gondoltam, amelyik a belső sávba sorolt elindulás előtt. Ezen a részen már nem látszik annyira feketének,hanem ahhoz hasonlónak, ahogy a Lánchídra felhajtó második.

A tőle jobbra haladó másik taxi nem játszik a történetben, legfeljebb a Deák-téri felvételen segített helyesen beazonosítani a keresett taxit.

Az új elem, amire céloztam az, hogy egy képkockán látható tárgy az egész ügy legfőbb tárgyi bizonyítéka lehet. Már persze, ha azonos Ophélie táskájával? Egyetlen képkockán van rajta, szabad szemmel nem látható.

Előzmény: Törölt nick (3562)
arom Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3588
Sajnos az emberek eszméletlenül közönyösek. Egyáltalán nem biztos, hogy bárki is a segítségére sietett volna, pláne éjjel 3-kor... Be kellett volna szaladnia egy szállodába, vagy akár egy kocsmába, igen...
És ha esetleg egy taxiba akart beszállni R. téren, azt gondolván, hogy így meg tud lógni az üldözők elől? És vesztére, pont az a beavatott taxi várta...
Előzmény: Törölt nick (3583)
Szilvamama Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3587

Jó reggelt!

 

Igen, ezt én is megállapítottam, hogy napok óta semmi új hír sehonnan. Remélem nem azért, mert már teljesen letettek az ügyről. Lehet, hogy arra várnak, hogy a Duna végre felveti?

 

Sajnálnám, ha ilyen vége lenne, de egyre kevesebb az esély, hogy élve előkerül.

Előzmény: Törölt nick (3584)
arom Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3586
Azért ne felejtsétek el, ez csak hipotézis a család részéről. Ők is csak találgatnak, ahogy mi is.
Előzmény: internal server terror (3578)
arom Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3585
Nem hiszem, hogy kamu lenne, az apja maga mutogatta az útvonalat.
Vagy gondolod, hogy én kamuzok? ;) Akkor nem írtam volna be, ha nem lennék benne biztos, hogy miről beszéltek a filmben. Nem mondom, hogy szinkrontolmács-szinten tudok franciául, de azért ennyit megértettem. :)
Az éjszakai járatnak meg utánanéztem, azonfelül én is itt lakom, és utaztam is már vele.
Előzmény: laci781 (3580)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3584
Nagy a csönd az utóbbi napokban. A francia nyomozók vajon mire jutottak?
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3583
Én meg a széles és forgalmas Andrássy út felé mentem volna és kiabáltam volna tele torokkal.
Előzmény: laci781 (3577)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3582
Lehet tudni, hogy az sms-es olasz mikor érkezett a Portside-ba?
Előzmény: laci781 (3581)
laci781 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3581
Az olaszokrol par szot mert tobben meg mindig zavarban vannak a tenyeket illetoen:

3 olasz merult fel az ugyben, tobbrol nem tudunk. A 2 olasz akik a taskat megtalaltak, ok baratok voltak. Kozuluk az egyik itt tanult a masik meg vendegsegbe erkezett hozza Olaszorszagbol. Ez a vendeg utazott masnap reggel haza mivel elore megvolt a jegye. 1 het mulva visszajott, hogy ot is kihallgassak a rendorok. Szoval nem lepett le. A rendorok szerint nem ismertek a 3. olaszt, sose talalkoztak vele, legalabbis erre semmilyen adatot nem talaltak. Kozos ismeros se volt. Ergo Opheliet sem ismertek.

A 3. olasz a bizonyos "SMS barat" akik kozeli kapcsolatban allt a lannyal. A rendorseg szerint nem voltak szeretok, ezt az SMSek tartalmabol es a kozos baratok vallomasaibol allapitottak meg. De jol kijottek. Vele volt az uccso tarcsazott telefonbeszelgetese is a lanynak meg a Portsideba erkezes utani korai idoszakban.
Ez az olasz nem utazott el. A rendorseg kihallgatta, sot az apa is ugy nyilatkozott h beszelt a sraccal mar bar ez nem hivatalos.

Szoval ennyi. Minden mas ujsagokban jelent meg, foleg a Blikkben, ami maradjunk annyiban 90%ban fantazmagoria.
laci781 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3580
"nagyon sokat kell hegymenetben gyalogolni odáig, ellenben az az éjszakai járat, ami 2.40-kor indult a Deák térről (majd 3.40-kor) jóval közelebb vitte volna."

Nos, most h ezt tudjuk (remeljuk nem kamu), en is elgondolkodom bizonyos dolgokon. Most mar nem tartom kizartnak h tenyleg vmilyen kulon dolga lehetett meg ejjel a varosban mert valoszinutlen h az 1. keruleten keresztul gyalogolt volna hazaig ami ugy tunik eleg hosszu seta.

Itt tenyleg felmerulhet egy ledumalt talalkozo a Lanchidnal. Vagy mas okbol akart a Dunapartra menni. Szellozni, meghalni.
Előzmény: arom (3573)
internal server terror Creative Commons License 2009.02.05 0 0 3579
"az elrablást tartják legvalószínűbbnek a család"

Ez azért nem túl meglepő.

"és ügyvédjük."

Ez meg pláne :)
Előzmény: arom (3575)
internal server terror Creative Commons License 2009.02.04 0 0 3578
"valakik autóval üldözhették O-t, ezért tért le eredeti útvonaláról a sétálóutca felé"

Miért nem fordult a végén az ellenkező irányba és ment be a szállodába (azt nem kérdezem, miért nem telefonált valakinek/többeknek, mert a rendőri közlés alapján nem zárható ki, hogy megpróbálta)?
Előzmény: arom (3574)
laci781 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 3577
"valakik autóval üldözhették O-t, ezért tért le eredeti útvonaláról a sétálóutca felé (Zrínyi u.). "

Akkor a Bazilika ele menekulve miert nem hivott segitsegen a mobiltelefonjan? En azt tettem volna nem menekultem volna bele az ismeretlenbe, ahol esetleg megint osszefuthatok az uldozokkel...

Raadasul - bar mi ezt a felvetelt nem lattuk - a lanyt lattak kijonni a Zrinyibol a Roosevelt teren, es a rendorok semmi olyat nem allitottak hogy menekult volna. Azaz valszeg olyan ritmusban ert ki a terre amilyennel lathattuk a Madach teren.

Előzmény: arom (3574)
internal server terror Creative Commons License 2009.02.04 0 0 3576
Pontosan a kamera felé, vagy (mint ebben az esetben) attól el, azaz sugárirányban.
Előzmény: Törölt nick (3572)
arom Creative Commons License 2009.02.04 0 0 3575
A harmadikban az apa is mutogatja azt a kis rést, ahol át lehet bújni a járda és a kocsiút között a hídon, a táska megtalálási helyének közelében.
4 dolog történhetett (öngyilok, baleset, lelépés, elrablás) ebből az elrablást tartják legvalószínűbbnek a család és ügyvédjük.
Előzmény: arom (3574)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!