Keresés

Részletes keresés

Venyerin Creative Commons License 2010.07.14 0 0 23
Bejelentkeznék, mint egy 2006-os Draco boldog tulaja. :)

Úgy tűnik, látszik is rajtam, hogy szeretem a gépet, mert azóta lett a családban egy Crater Lady ás egy Corvus is...
kivi Creative Commons License 2010.02.15 0 0 22
Kis szériában nem éri meg egy vázat gyártatni, nagyban meg nem tudták eladni. Összteleszkópos vonalon a konkurrencia jóval erősebb.
Előzmény: Makakk0 (21)
Makakk0 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 21
De most miért nem gyártják?
Előzmény: kivi (20)
kivi Creative Commons License 2010.02.10 0 0 20
DH vázat (Vega) még 2005 után is gyártottak, ahogy a Gemini nevű országútit is. De szerintem még a Capella is készült 3-4 évvel ezelőtt.

Összteleszkóposból először volt a Deneb, amit felváltott a Vega. A nem-DH vonalon először a Scutum jelent meg (ez valamikor 2002-ben lehetett), utána kijött a Pyxis FS is, majd pár éve a PolarX FS.
Előzmény: Makakk0 (19)
Makakk0 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 19
A Magellan meddig gyártott ösztelós, valamint országúti vázakat?
Én jelenleg 2003-asokat találtam...
Érdekesek...
kivi Creative Commons License 2009.09.13 0 0 18
Jó lenne megnézni azt a kereket egy centírállványban, vagy akár egy másik vázban. Nem biztos hogy a váz ferde, esélyesebbnek tartom a kerék félrefűzését.
Előzmény: sztiv_p (17)
sztiv_p Creative Commons License 2009.09.12 0 0 17
sziasztok!
új vagyok itt, és lehet, hogy amatőr a kérdésem.
2008 -as magellan crater 22''-os gépem van.
most fejlesztettem volna a hátsó féket xt v-fékre (2006-os párhuzamosítós álom), és jagwire ripc. bowden szettre, de képtelen voltam a féket belőni. először is nem akart a pöcök a helyére menni, reszelni kellett a lukakat.

Aztán meg nem bírtam a féket feszesre beállítani. Rájöttem, hogy nem 1enlő a két oldala a hátsó fertálynak. Az egész hátsó kerék kicsit balra van a váz középvonalától. Az eredeti B+ v-féknél úgy is volt belőve, hogy a jobb oldali fékpofa a nagyobb közdarabbal, a baloldali a vékonyabbal.
Kérdésem, sztetek ez normális?

Egyébként már egy csomó mindent upgradeltem, shit alivio ki, xt be, shit acera fékvkar ki, shram attack +avid sd7 be. shit B+ hajtómű + középcsapi ki, shimano ipcsap + specialzed strongarm II be. még első váltó, plusz vmi jobb fék kéne hátra, xt v bement előre, ott nem volt gond a beállítással.
Lehet, hogy csak tárcsa féket lehet hátra tenni? a bb7-re már nem maradt lé.

kösz
tarsolyz Creative Commons License 2009.06.25 0 0 16
Kedves mindenki!
2009.06.24-én az Alkotmány utca és a Szemere utca sarkáról vitték el 11:28-kor és a közlekedési lámpához volt zárva egy vastag acélsodronnyal amit max 2 másodperc alatt nyitott ki a tetű:
Sötétkék mattszínű férfivázas magellan corvus, egyedi ismertető jegyei: a felső tagon M betünél kopás(1-1.5cm) látható, kulacstartó metálközépkék, olcsóbb fajta mattfkete müanyag sárvédők. Első teló, Kmóra, és lámpa tartók. pozicionált shimano váltó. kitámasztója nem volt meghuzva igy laza volt.
a gerinctelen féreg fekete télikabátot viselt melynek a vállrésze és az ujjai citromsárgák voltak. az utcában ekkor többen jöttek mentek, biztosan látták is...
VÁZSZÁM: FMR0101280
ha esetleg valamelyik boltba bevinnék kérem szépen értesítsenek!
köszönettel:
Tarsoly Zita
06304595729
Rbatka Creative Commons License 2009.06.14 0 0 15
Nos, ha minden jól megy, holnap én is bevásárolok :)

Nagyon kíváncsi vagyok :o)
P1tuning Creative Commons License 2009.03.17 0 0 14
Szia!
Én egyelőre még az újdonság varázsában égek. Nagyon örülök neki, próbálgatom határaim, s a bringa határait is.
Amire eddig használtam a bringát arra ez bőven jó, megúszom vele a régi gondokat, az állandó javítgatást.
Jó tekerést!
Előzmény: Mrteo (13)
Mrteo Creative Commons License 2009.03.17 0 0 13
Nekem is van szétszedve, szinterezve egy Crater vázam valahol. Az volt az első komolyabb MTB-m.
Aztán elkezdtem cserélgetni a "gyenge" alkatrészeket, és most egy komplett bringa van szétszedve a szekrényben.
Azt hiszem, csak a nyeregcső maradt használatban a Craterből.
Előzmény: P1tuning (9)
P1tuning Creative Commons License 2009.03.15 0 0 12
Sziasztok!
Kicsit pangás van a topikban, így gondoltam beírok :-)
Szombaton tekertem kb 30km-t a városban. Valami katasztrofális amit a budai oldalon a Duna parton művelnek a csatornázás miatt.
Jó idő volt, a bringa jól szuperált.
Mindenkinek jó cangázást!
Üdv: András
P1tuning Creative Commons License 2009.03.12 0 0 11

Sziasztok!

Elvittem egy próbakörre múlt szombaton. Mentem vele 34km-t hegyre fel, völgybe le.

Nagyon meg vagyok elégedve a bringával, bár hátránynak érzem, hogy több helyen is megsérült a festék. Nagyon vigyázni kell vele, mert könnyen lekopik, lepattan a festék. Még nem sikerült teljesen hozzám állítani a nyerget, de azért így is jó volt.

Üdv: András

Előzmény: Makakk0 (10)
Makakk0 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 10
Remélem minden vérbeli Magellanos nevében, hogy meg leszel elégedve a felszereltségével, kitartásával, minőségével, és nem utolsó sorban a tempójával!
P1tuning Creative Commons License 2009.03.05 0 0 9
Sziasztok!

Tavaly egy teljesen átlagos montival mentem városban 2000km-t. Most tavasszal megvettem életem első új, normális bringáját, egy Magellán Cratert.
Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket és hű társ lesz az útjaimon :-)
Mindenkinek jó tekerést kívánok!

Üdv: András
kivi Creative Commons License 2009.03.01 0 0 8
Képen, papíron vannak. A valóságban még csak minták vannak, talán a március végi kiállításon már meg is lehet őket tapogatni.
Előzmény: Makakk0 (7)
Makakk0 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7
Szia!
Nem rég mentem fel a magellan.hu-ra, és láttam az új Pyxis Team vázat... Tehát vannak új bringák! ;-)
Előzmény: kivi (6)
kivi Creative Commons License 2009.02.17 0 0 6
Elindult egy pletyka, ami szerint a Cseke csődbe került, és nem lesz idén Magellan. * A valóságban csőd (még) nincs, a cég valóban küzdött anyagi és humán gondokkal (sokan elmentek tőlük), de lesz idén is bringa, március végén jönnek ki velük.

* Az külön "vicces", hogy az egyik hazai konkurrens kerékpárnagyker munkatársa is körbeküldött egy emailt, miszerit a nem lesznek Magellanok.
Előzmény: Zool (5)
Zool Creative Commons License 2009.02.17 0 0 5
Sziasztok. Valahol olvastam a napokban, hogy 2009-ben már nem lesznek új Magellan bringák. Tud erről valaki valamit?
Polar-P88 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 4
Gyerünk, gyerünk, haladjon a topik! :) Nekem is magellánom van (polarX) A magellán a király! XD
gyzozo Creative Commons License 2009.01.06 0 0 3
[size1N] Szerintem az![sizeegyN]
Előzmény: gyzozo (2)
gyzozo Creative Commons License 2009.01.06 0 0 2
[size1]Szerintem az![/sizeegy]
Előzmény: gyzozo (1)
gyzozo Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1
[1N]Szerintem az![/egyN]
Előzmény: Via Galvani (0)
Via Galvani Creative Commons License 2009.01.02 0 0 0
Nem Magelhaes?
Előzmény: t.bende (-)
t.bende Creative Commons License 2009.01.02 0 0 topiknyitó
Láttam van már Merida bringák nevű topik, akkor miért ne lehetne egy Magellán bringák nevű topik is?
A magellán bringák tulajdonosai, kedvelői, avagy leendő tulajdonosai részére.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!