Engem ez személy szerint nagyon érdekelne, mivel jelenlegi autóm egyre többször hagy cserben, pénzem pedig nem nagyon van. Érdemes még várni, hátha lejjebb mennek az árak?
Amíg a regisztrációs adót el nem törlik, vagy elfogadható mértékre (pár tízezer Ft) nem csökkentik, addig itt nem lesz az autóárakban lényeges _tartós_ változás. Ilyen átmeneti kampányok mindig lesznek, hogy a kereskedők a készleten levőtől szabadulni akarnak. Sajnos mivel üres a kassza, ezért nem valószínű, hogy Állam Bácsi lemondana erről a reg. adóból származó pár milliárdról.
Nekem is gyanúsak az árengedmények. Egy Renault Megánom van, amin lévén, hogy 3 éves, gondolkodtam, hogy le kéne cserélnem újra. Körbejártam a kereskedéseket. Azt látom, hogy ezek a 20-30%-os árengedmények elég szigorúan korlátozódnak a készleten lévő autókra. Amit rendelni, gyárttatni kell, azt elég vastagon számolják. Végülis arra jutottam, hogy rendbeteszem kicsit a megánt, és marad szépen még pár évig. Hiába az 1.9-es dci kombi 4.2M-s akciós ára, ezt a mostanit olyan nyomott áron számolnák be, hogy rosszabbul járok, mintha listaáron vennék új autót, és ezt egy 2-3 évvel ezelőtti használt áron adnám el..
Szóval az akcióknak nagyon ovatosan szabad csak bedőlni.. Hiába olcsóbb az új, ha a régit csak gagyi áron tudjuk eladni.
A másik oldal viszont, amit tapasztalok, hogy ezzel párhuzamosan az alkatrészárak, - amik pont időszerűek egy 3-4 éves, 100-130e km-es autónál - 20-50%-al drágábbak, mint a pár hónappal ezelőtt. Így ördögi körbe került megintcsak az autós nép.
Ez a mostani helyzet legjobban a zugbontóknak, és kp-ra használtautót vásárlóknak kedvez. Nagyon jó vételeket találni 2-3 éves, nagyszervíz utáni autókból.. Szinte új ár feléért...
Talán most leginkább ezek között érdemes szemezgetni.
De fordítva is igaz lehet, ha a reklámozott árengedmények a készleten lévő modellekre vonatkoznak (vagy kifutó modellre, pl. 1.3-as Toyota motor). Konkrét esetet nem tudok, de félek, hogy a reklámtól túlfűtve aztán csalódnék a kereskedésben.
"a Daimler januar elsejevel 1,9%-al megemelte - aszt hiszem - a Smart (?) arat."
Ami egy szép A/4-es lapon lévő listaár. Természetesen ember listaáron ma nem vesz autót, meg mást sem. Ismerős bement a Möbelixbe. Ki van írva az ára. Poénból benyögte, hogy csak ennyi pénzt szán rá. Jó, viheti volt a válasz. A Hülyék Boltjában pedig az eladó hívta fel a figyelmét a vevőnek, hogy azt a Tyélévízsont, ha tetszik lehet vinni olcsóbbéér is. Vitte is.
A magyarországi Renault is nagy akciózásba kezdett, kiváncsi vagyok ez milyen hatással van/ lesz a használt piacra. Mennyiert tudod eladni az egy éves / 3.5 millás/ autódat, ha az újl engednek el 800.000et??
Máris olcsóbbak lettek az újak. PL: a Nissan 30, a Fiat 20 %-al adja olcsóbban az autóit. Természetesen ez a használt autók árait is lefelé húzza. Egész addig tartani fog a folyamat, amíg a felső réteg új autói , el nem érik a 3 éves kort. Viszont a termelés akkor sem fog ugrásszerűen megnőni.
Lefelé mozdul, óriási, több százezres engedmények vannak, kiskocsikra is. Állítólag legalább 50000 eladatlan kocsi áll raktárakban és márkakiépviseleteknél Magyarországon.
Ha általános gazdasági pangásról van tudomásunk, az szerintem annyit jelent, hogy az újak értékesítése stagnálni fog. Ha nem pörög az értékesítés, előbb-utóbb drágulni fognak az új autók - mert bevétel nélkül nincs termelés-, és ez magával rántja az összes, így a használt autók árát is. Nincs kereslet, mert az emberek nagy része a fennmaradásra fókuszál, még annak is örülhet, ha az aktuális járgányát meg- ill. fenn- tudja tartani.