Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

LUCzI FERencz Creative Commons License 2009.01.02 0 0 19
Amíg a regisztrációs adót el nem törlik, vagy elfogadható mértékre (pár tízezer Ft) nem csökkentik, addig itt nem lesz az autóárakban lényeges _tartós_ változás.
Ilyen átmeneti kampányok mindig lesznek, hogy a kereskedők a készleten levőtől szabadulni akarnak.
Sajnos mivel üres a kassza, ezért nem valószínű, hogy Állam Bácsi lemondana erről a reg. adóból származó pár milliárdról.

gessztenye1 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 18

Sziasztok!

 

Nekem is gyanúsak az árengedmények. Egy Renault Megánom van, amin lévén, hogy 3 éves, gondolkodtam, hogy le kéne cserélnem újra. Körbejártam a kereskedéseket. Azt látom, hogy ezek a 20-30%-os árengedmények elég szigorúan korlátozódnak a készleten lévő autókra. Amit rendelni, gyárttatni kell, azt elég vastagon számolják. Végülis arra jutottam, hogy rendbeteszem kicsit a megánt, és marad szépen még pár évig. Hiába az 1.9-es dci kombi 4.2M-s akciós ára, ezt a mostanit olyan nyomott áron számolnák be, hogy rosszabbul járok, mintha listaáron vennék új autót, és ezt egy 2-3 évvel ezelőtti használt áron adnám el..

 

Szóval az akcióknak nagyon ovatosan szabad csak bedőlni.. Hiába olcsóbb az új, ha a régit csak gagyi áron tudjuk eladni.

 

A másik oldal viszont, amit tapasztalok, hogy ezzel párhuzamosan az alkatrészárak, - amik pont időszerűek egy 3-4 éves, 100-130e km-es autónál - 20-50%-al drágábbak, mint a pár hónappal ezelőtt. Így ördögi körbe került megintcsak az autós nép.

 

Ez a mostani helyzet legjobban a zugbontóknak, és kp-ra használtautót vásárlóknak kedvez. Nagyon jó vételeket találni 2-3 éves, nagyszervíz utáni autókból.. Szinte új ár feléért...

 

Talán most leginkább ezek között érdemes szemezgetni.

 

gesszenye

 

 

Gyurma73 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 16
az nem Bécsben hanem Moszkvában,és nem zsigulit hanem volgát,és nem osztogattak hanem Fosztogattak.
Előzmény: Törölt nick (11)
KTTech_ Creative Commons License 2009.01.02 0 0 15
De fordítva is igaz lehet, ha a reklámozott árengedmények a készleten lévő modellekre vonatkoznak (vagy kifutó modellre, pl. 1.3-as Toyota motor). Konkrét esetet nem tudok, de félek, hogy a reklámtól túlfűtve aztán csalódnék a kereskedésben.
Előzmény: soonó (14)
soonó Creative Commons License 2009.01.02 0 0 14
"a Daimler januar elsejevel 1,9%-al megemelte - aszt hiszem - a Smart (?) arat."

Ami egy szép A/4-es lapon lévő listaár. Természetesen ember listaáron ma nem vesz autót, meg mást sem.
Ismerős bement a Möbelixbe. Ki van írva az ára. Poénból benyögte, hogy csak ennyi pénzt szán rá. Jó, viheti volt a válasz.
A Hülyék Boltjában pedig az eladó hívta fel a figyelmét a vevőnek, hogy azt a Tyélévízsont, ha tetszik lehet vinni olcsóbbéér is. Vitte is.

Ez van. Nem 1973-at írunk.
Előzmény: Törölt nick (8)
soonó Creative Commons License 2009.01.02 0 0 13
" kenytelenek lesznek az autokat aron alul adni."

Vagy éppen valós értékre árazzák be őket.

Astra H 2004-ben 4,2. 2009-ben 2,8.
Előzmény: Törölt nick (10)
PanaC Creative Commons License 2009.01.01 0 0 7
A magyarországi Renault is nagy akciózásba kezdett, kiváncsi vagyok ez milyen hatással van/ lesz a használt piacra. Mennyiert tudod eladni az egy éves / 3.5 millás/ autódat, ha az újl engednek el 800.000et??
Beer-ci Creative Commons License 2009.01.01 0 0 6
Máris olcsóbbak lettek az újak. PL: a Nissan 30, a Fiat 20 %-al adja olcsóbban az autóit. Természetesen ez a használt autók árait is lefelé húzza.
Egész addig tartani fog a folyamat, amíg a felső réteg új autói , el nem érik a 3 éves kort. Viszont a termelés akkor sem fog ugrásszerűen megnőni.
KTTech_ Creative Commons License 2009.01.01 0 0 5
A hitellehetőségek szűkültek be nagyon, de az a használtpiacot is ugyanúgy érinti. Nagy árcsökkenést sem várok, nincs annyi árrés.
Előzmény: cirkóniu (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.01 0 0 4
Lefelé mozdul, óriási, több százezres engedmények vannak, kiskocsikra is. Állítólag legalább 50000 eladatlan kocsi áll raktárakban és márkakiépviseleteknél Magyarországon.
czelesztin Creative Commons License 2009.01.01 0 0 3

Ha általános gazdasági pangásról van tudomásunk, az szerintem annyit jelent, hogy az újak értékesítése stagnálni fog. Ha nem pörög az értékesítés, előbb-utóbb drágulni fognak az új autók - mert bevétel nélkül nincs termelés-, és ez magával rántja az összes, így a használt autók árát is. Nincs kereslet, mert az emberek nagy része a fennmaradásra fókuszál, még annak is örülhet, ha az aktuális járgányát meg- ill. fenn- tudja tartani.

Szerintem.

Előzmény: cirkóniu (2)
cirkóniu Creative Commons License 2009.01.01 0 0 2
Vegetálni, azaz stagnálni, vagy esetleg csökkeni?
Előzmény: Endiman (1)
Endiman Creative Commons License 2009.01.01 0 0 1
az újautó-eladás vegetálni fog, a használt autó piac komolyan fel fog pezsdülni. ennyi.
bogel Creative Commons License 2009.01.01 0 0 0
A 0 irányába!
Előzmény: cirkóniu (-)
cirkóniu Creative Commons License 2009.01.01 0 0 topiknyitó
Lesz esetleg végkiárusítás, 50%-os kedvezmények, mint a ruhaboltokban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!