Keresés

Részletes keresés

farkzoli Creative Commons License 2009.05.28 0 0 8
Helló. Én nem is a komjutergrafikát hibáztatnám, hisz az is csak egy eszköz.
Számtalan nem SF filmben is alkalmazzák, ha jól csinálják, nem is vesszük észre.
Inkább a mindenen eluralkodó silányság + CG, ami szemet szúr nekem.
Azér nagy szégyen az SF filmiparra, hogy 30 éves filmekhez kell mérni a mai alkotásokat...
inwear Creative Commons License 2009.05.27 0 0 7
zorro sorozat!
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.03 0 0 6
Hát szerintem a mai cg űrjelenetek is rosszabbak mint pl. egy régi Star Wars. Tipikus hiba hogy túlzásba viszik, mert ügye cg-vel "mindent lehet". Őszintén szólva az legutóbbi SW részekből 1-2 űrhajóra vagy járműre emlékszem...
Előzmény: HIFIdzsedáj (4)
luki-luk Creative Commons License 2009.01.03 0 0 5
De pontosan az adja a varázsát!:-)
Össze kéne szedni ezeket a fílmeket!
Előzmény: HIFIdzsedáj (4)
HIFIdzsedáj Creative Commons License 2009.01.03 0 0 4

Pongyolán fogalmaztam, mert a jelenséget ketté lehet választani. A festett hátterek esetében valóban ordít, hogy nem valós térbeli képet látunk. Azonban a karaktereknél én másként látom. A CG karakteranimációt mai napig nehezen viselem, mert bár fejlődik, de még mindíg fényévekre van attól, hogy ne érezzem idegesítően műanyagnak.

Természetesn a CG-nek is van számos olyan alkalmazási területe, ahol nagyszerűen működik. A sci-fi műfaján belül pl. az űrjeleneteknél nagyon hasznos ez a technika.  

Előzmény: luki-luk (3)
luki-luk Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3
Nekem semmi bajom a mostani technikai irányzattal.
Csak ezeknek a régi megoldásoknak is volt egy varázsuk!
Hiszen messziről ordított ,szinte minden esetben,hogy nem valódi a kép amit látunk,de általában nem is ez volt szerintem vele a cél!
Ha emlékeztek az első Batman epizódra!
Ezekkel a megoldásokkal,egészen jól visszaadták a képregények kontrasztos,sötét szinű,képi világát!

A mai digitális trükökk,lehetővé teszik,hogy egy fílm iszonyatosan pörgős,és akció jelenetekben gazdag legyen!
Ami természetesen felettébb látványos!
Persze ezáltal,nagyon el tud veszni a mondanivaló,vagy elcsépelté változnak a dialógusok,a kis párbeszédes jelenetekre,szinte oda sem bagózunk!
Pár napja néztem meg a nemrégen újjított tv-en,a Transformerst(ezzel az ujjítással kb 1000 évet léptem előre technológiai szinten magamhoz képest):-))
Már a közepén a fílmnek,nem tudtam,hogy miről is szólt az eleje!:-)
Igaz,erre a személyes ellenpéldám:a legenda vagyok című film.
Amiben talán a mondanivaló az,ami előtérbe kerűlt,s a technika csak az ehez szükséges hátteret biztosítja.
Előzmény: HIFIdzsedáj (2)
HIFIdzsedáj Creative Commons License 2009.01.02 0 0 2

Ami azt illeti, magam részéről ezeket a régi megoldásokat bizonyos szempontból máig jobban tudom értékelni. A CG-vel az a bajom, hogy műanyag. Bármilyen fejlett legyen is, még manapság is azonnal látni egy jeleneten, hogy az CG. Nem csak a karakterek esetében, hanem az egyéb renderelt képek/animációk esetében is. Például egy báb -ha nem is élő-, materiális értelemben valós, a róla készült felvételek szintén a valós világban, valós környezeti hatások között készülnek, emiatt sokkal életszerűbb és hitelesebb, hiszen bármilyen fejlett a CG, a környezetszimuláció (pl. részecskék, fénytörések ész szóródások, stb.) mai napig nem képes visszaadni a valós világot. Legjobb példa erre Jabba, vagy Yoda a Star Wars-ból, ezeknél számomra máig hitelesebb az eredeti báb verzió, mint az új CG.

Ugyanakkor a fejlődés nem állhat meg, és bizonyosan eljön majd az idő, amikor már a CG-t is el lehet hinni. Az átmeneti időszak viszont, az arra érzékenyek részére kicsit most szenvedés.

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 1
Ma is használnak festett háttereket, persze ma már számítógépen festik őket és digitálisan keverik össze, de tényleg festett hátterekről van szó.
Előzmény: luki-luk (-)
mocsári nyehőce Creative Commons License 2009.01.01 0 0 0
0ll0kéz
luki-luk Creative Commons License 2009.01.01 0 0 topiknyitó
Ilyen fílmekre gondoltam,mikor ez a topick az eszembe jutott:
Ollókezű Edvard
Legenda
Fantasztikus labirintus
Adams Family

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!