Keresés

Részletes keresés

síró-nevető játék Creative Commons License 2024.03.08 0 0 144

Учиться, учиться, учиться (Ленин)

síró-nevető játék Creative Commons License 2024.03.08 0 0 143

"Gute Zeiten, schlechte Zeiten"

pingu22 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 142

„A szerelem elmúlik, és felváltja valami sokkal fontosabb, ami egy életre szól; a szeretet, a tisztelet és a megbecsülés. Amikor ő már én vagyok, én pedig ő. Engedve, hogy a másik bennünk éljen. A megnyugtató tudat, hogy együtt, egy életen át, kölcsönösen kiegészítve a másikat, kimondva vagy csak befejezve helyette a mondatokat, támogatva, kitartva, bízva, szeretve.” - John Cure

Forrás: Idézet Guru

eutin Creative Commons License 2016.01.20 0 0 141

"Abból élünk, amit kapunk, de az éltet minket, amit adunk." – Winston Churchill

mysisterstheslayer Creative Commons License 2013.04.08 0 0 140

"a valóság azoknak való. akik nem bírják a drogokat"

 

Sose szerettem az ilyen vagy-vagy választékokat, hibás kérdésfelvetésre utalnak.

 

Vagy csak nagyon hiányzik egy pohár igazán jó bor.

Vagy valaki más.

 

Teresa7 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 139

– Ó, Emánuel, te ezt nem értheted – mondta a vak, s a hangjának valami furcsa, boldog rezgése volt –, én pedig nem tudom szavakkal elmondani jól, hogy benne legyen mindaz, amit az ember ér ez ott, miután a harang összehívott mindenkit, mint egy nagy, gyönyör ű, boldog családot. Érezni kell azt, ott lenni közöttünk, igen! Miután mindenki elmondta, hogy mi örömet hozott számára a nap, sorra odajárulnak az öregek tüzéhez, s leteszik, amit hoztak. Mindenki hoz valamit. Kosár gombát, vödör szedret, ezerjófű  gyökerét… ha egyebet nem, hát virágot. S télen, amikor virág sincs, egy jávorfából faragott kicsi bárányt vagy egyebet. Ha nem mást, egy zöld, illatos fenyő ágat. Még a legkisebb gyerek is, ha már járni tud. Megáll a tűznél, kezében az ajándékkal, s végignéz az embereken, s azt mondja: – Neked hoztam, Feri. – Vagy: – Neked hoztam, Marcsa, mert rosszat gondoltam rólad a reggel. – Vagy: – Mert haragudtam rád, amikor ezt meg ezt mondtad ma. – Vagy: – Mert megbántottalak durva szóval. – Ezt Lukács bácsi így nevezte el, hogy mindennapi karácsony, mert ajándékot adunk egymásnak, s mert beismerjük a magunk vétkét, s megbocsájtjuk a másét. Minden reggel húsvét van odafönt, s minden este karácsony, Emánuel.

 

 

 

 

gamidka Creative Commons License 2012.01.04 0 0 138

"Egy tévedést nem szabad sorssá rögzíteni."

     (Palotai Boris)   

gamidka Creative Commons License 2011.11.10 0 0 137

"Néhány szikla nem állítja meg a folyót. Az emberi ellenállások közt az események tovább folynak, és nem fordulnak vissza."

                                                          (Victor Hugo)   

mysisterstheslayer Creative Commons License 2011.10.03 0 0 136

"the sacred geometry of chance"  /Sting/

gamidka Creative Commons License 2011.08.31 0 0 135

"A bánat? egy nagy óceán.

S az öröm?

Az óceán kis gyöngye. talán,

Mire fölhozom, össze is töröm."

                   (Petőfi Sándor)

stickee Creative Commons License 2011.08.10 0 0 134

"Te azt hiszed, hogy hallgatok,

Pedig csak nem beszélek.

Jöttek kegyetlen, zord napok,

Bús tegnapok, vad holnapok,

Belém fagyott a lélek.

Nem élhetek, csak halhatok,

Te azt hiszed, hogy hallgatok,

Pedig csak nem beszélek."                /Heltai Jenő/

gamidka Creative Commons License 2011.08.06 0 0 133

“Fanatikus az, akit lehetetlen meggyőzni, de témát sem hajlandó váltani.”

                     (Winston Churchill)

gamidka Creative Commons License 2011.01.09 0 0 131

“Egy olyan ember, aki nem olvas könyveket, semmivel sem különb annál, mint aki nem tudja elolvasni őket.”

 (Mark Twain)

gamidka Creative Commons License 2010.12.21 0 0 130

gamidka Creative Commons License 2010.11.30 0 0 129

“A műveltség jó sorsban ékesség, balsorsban menedék. ”

                                                (Arisztotelész)

gamidka Creative Commons License 2010.11.18 0 0 128

“Tanuld meg a játékszabályokat aztán már csak játszanod kell – persze mindenkinél jobban.”

        (Albert Einstein)

gamidka Creative Commons License 2010.11.10 0 0 127

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

                          (Albert Einstein)

gamidka Creative Commons License 2010.11.08 0 0 126

gamidka Creative Commons License 2010.11.03 0 0 125
“Most valósággá válik minden édes remény,

Mely ott ég a szívünk rejtekén.

Az élet tárt karokkal vár,

Hogy szép lesz-e, csupán rajtunk áll.”

        (Antoine de Saint-Exupéry)

gamidka Creative Commons License 2010.10.29 0 0 124
„Reggel, ha felkelsz, adj hálát a Nagy Szellemnek a reggelért, a fényért, az erődért, az életért. Ha nincs okod hálát adni, a hibát magadban keresd.”

           (Tecumseh sziú-i törzsfőnök)

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

(Azt gondolom, hogy ez csak részben van így.)

Előzmény: peweee (123)
peweee Creative Commons License 2010.10.28 0 0 123
"Én mindig úgy hittem, ha az ember a helyes úton jár, nyugodtabban élhet. Biztosabban áll a lábán, megnyugodhat, tudják.. lazíthat. Engem az rémít meg, hogy előfordul, hogy egyszer csak ronda vihar támad. Ez lehet akár a rák, az alkohol, vagy valami nő, akivel félrelép az ember. És hiába áll az ember biztosan a lábán, ez a nagy vihar felkapja, mint egy falevelet, és magával sodorja. Csak egy ideig vagyunk a magunk urai, aztán tehetetlenek." (A Hírhedt c. film)
Előzmény: gamidka (122)
gamidka Creative Commons License 2010.10.28 0 0 122
“A beszéd képessége emberi kiváltság, a hallgatni tudás emberi kiválóság. A kimondott szavak mögött szándékok rejlenek; a hallgatásba bölcs megértés, türelem, tisztelet vegyül. Egy embert inkább hallgatásából, semmint beszédéből ismerhetünk meg – vagyis abból, hogy kellő pillanatban hallgatni tud.”

                       (Tatiosz)

gamidka Creative Commons License 2010.10.26 0 0 121
“A lelki szépség oly varázsfényt kölcsönöz az ember egész valójának, hogy az egyszerű megjelenésével meghódítja a szíveket, és barátokat szerez anélkül, hogy tudná!”

                                                        (Lev Tolsztoj)

gamidka Creative Commons License 2010.10.23 0 0 120
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.”

                 (Albert Einstein)

gamidka Creative Commons License 2010.10.23 0 0 119
“Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre.”

                          (Albert Einstein)

gamidka Creative Commons License 2010.10.18 0 0 118
“Ha például délután négykor érkezel majd, én már háromkor elkezdek örülni. Minél előrébb halad az idő, annál boldogabb leszek. Négykor már tele leszek izgalommal és aggodalommal; fölfedezem, hogy milyen drága kincs a boldogság. De ha csak úgy, akármikor jössz, sosem fogom tudni, hány órára öltöztessem díszbe szívemet… Szükség van bizonyos szertartásokra.”

         (Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg)

 

gamidka Creative Commons License 2010.10.16 0 0 117

 

„- Nálatok – mondta a kis herceg – az emberek egyetlen kertben ötezer rózsát nevelnek. Mégse találják meg, amit keresnek.

- Nem találják meg – mondtam.

- Pedig egyetlen rózsában vagy egy korty vízben megtalálhatnák…

- Minden bizonnyal – feleltem.

- Csakhogy a szem vak – tette hozzá a kis herceg. – A szívünkkel kell keresni.”

                     (Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg)

 

gamidka Creative Commons License 2010.10.15 0 0 116

 

“Egy pesszimista minden lehetőségben látja a nehézséget; egy optimista minden nehézségben meglátja a lehetőséget.”

                                      (Winston Churchill)

 

gamidka Creative Commons License 2010.10.11 0 0 115

 

„A valódi életbölcsesség abban van, hogy a mindennapokban észrevegyük azt, ami csodálatos.”

            (Pearl S. Buck)                                                           

 

gamidka Creative Commons License 2010.10.05 0 0 114

 

„Tarsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás.”

                                                                                     (Albert Einstein)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!