Keresés

Részletes keresés

Nemozoli Creative Commons License 2017.01.13 0 0 31

Ezt pont 8 éve írtam be, az Indesit azóta is rendületlenül üzemel... az egyetlen dolog, amit javítani kellett rajta: kétszer cseréltem benne csapágyat. :) majdnem 17 év alatt nem rossz!

Előzmény: tunderlala-3 (3)
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 30

Reméljük, az ipari mosógépek dobja jobban pörög, mint ez a topik :)

Afrikaans8 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 29

"Danube DA8
Danube WED6
Electrolux WE50
Electrolux W455H
Girbau HS6
Grandimpianti WFC5
Grandimpianti WF-EC/EP6
IMESA LM5 EGDP
IMESA LM6
IPSO WFF65
IPSO HC60
Lavamac LH60
Maytag MAH21PN
Maytag MAH22PRAWW
Miele PW5064
Miele PW5065
Primus P6
Primus P7
SpeedQueen LES37"

 

Ezekről bővebben? Mind ipari mosógép? Mik a különbségek, hol érdemes őket megvenni, mennyiért vesztegetik őket?

Előzmény: katonalajos (-)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 28

Meg hát lejár a naptár, mire egy Energomattal az ember kimossa a szükséges mennyiséget :)

Közben látom, hogy foglalkoztatok ezek fogyasztásával, és az Energomat még kb. D kategóriás. Na mindegy, ez csak inkább érdekességként jönnek szóba ipari jellegű mosás esetén. Ami viszont a gyakorlatban érdekes, hogy a Samsung mosógépeket újabban kerámia fűtőszállal adják, aminek élettartama háromszorosa a fémszálénak, és a hazai "kemény" víz esetén különös a jelentősége.

Előzmény: Afrikaans8 (26)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 27

Jav.: nem 2-3 évre tervezték

Előzmény: Afrikaans8 (26)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 26

Az Energomat ma is keresett cikk, bár fogalmam sincs, az áramfogyasztása hogyan alakul, megéri-e vele foglalkozni. Mindenesetre nem 2-3 éve tervezték.

Előzmény: tunderlala-3 (6)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 25

Lutri. Van, akinek bejön a harmadvonalbeli márka, van, aki a legjobb márkákkal is szív. Itt most a normál háztartásokba tervezett mosógépekről beszélek.

Előzmény: katonalajos (2)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 24

A Mielével régóta szemezgetek, de mindig sajnáltam rá a pénzt. Másfelől sejtem, hogy ipari mennyiségre nem az az igazi megoldás.

Előzmény: cheerke_ (9)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 23

"nem ez a világ legpörgősebb topikja! :-) Akár még éveket is kell várni egy-egy válaszra"

De centrifugázásnál 1400-as fordulat alá nem megyünk :)

Kár, hogy itt egyik sem tud átlépni a B energiatartományon... Amúgy az általam említettek mosást illetően A+++-osak voltak.

Előzmény: katonalajos (16)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 22

Valószínűleg igazatok van: ipari mennyiséghez elsősorban ipari márkákat, mert azok verhetetlenek. Most egy olyan helyet alakítok ki, ahová csak a recepcióra teszek be gépet, ezért is csillant fel a szemem, amikor ráakadtam a topikra.

Előzmény: Ahorvy (19)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 21

LG gépem is felméri az elején a töltősúlyt, egy-egy negyed fordulatot forog, miközben "Detecting" felirattal jelzi, hogy épp kiszámítja a szükséges mosási időt.

Előzmény: Ahorvy (19)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 20

Én egy elöltöltős 12 kg-os LG mosógépet tesztelek pár hete, egyelőre nagyon megbízható, hangját nem hallani, maximális töltet mellett sem. Elődje egy 9 kg-os Samsung gép volt - naponta többször dolgozott, és nem tönkremenetel miatt ért véget a kapcsolatunk, hanem ellopták, a lakás kipakolásakor... A Samsung mint mosógépmárka egészében véve kellemes meglepetést okozott, és nemcsak a fülbemászó Schubert-dallam miatt, hanem mert nagyobb nevű riválisaival ellentétben sohasem kellett szervizelni. Egy AEG-hez például már két hét után szerelőt kellett hívni, és bár garanciális alapon pár napon belül megjavították, már az a viszonylag rövid kiesés is problémákat okozott. Engem az apartmanozás miatt érint a téma :)

Előzmény: bull (17)
Ahorvy Creative Commons License 2012.10.16 0 0 19

Egyetértek Veled, mi is ipari mosógéppel dolgozunk egy kis hotelt üzemeltetünk, és anno 5 éve amikor megvettük az IPSO ipari gépeket (szárító és mosógép) nem is gondoltuk, hogy tényleg ennyire strapabíróak. Ráadásul a cég nagyon korrekt, és ha bármilyen kopó alkatrészt ki kell cserélni, azonnal számíthatunk rájuk, nagyon profik. Most kicsit bővíteni fogunk, és biztosan az IPSO márkánál maradunk. Épp most voltunk egy előadásukon, az idén kifejlesztett új gépeket okos-mosógépként mutatták be, és tényleg elképesztő mit tudnak ezek a gépek. Tulajdonképpen megfelelő használattal pár év alatt be hozzák az árukat, mert jóval takarákosabban lehet velük mosni, mint egy kevésbé jó minőségű géppel, az eredményről nem is beszélve. Szerintem olyan cégtől érdemes egyébként ipari mosógépet venni, aki csak iparit gyárt, a háztartási piacon ismert márkák iparinak szánt gépeiben én nem hiszek.

Előzmény: uaxione (18)
uaxione Creative Commons License 2012.10.01 0 0 18

Vendéglős vagyok és nálunk Primus gépek mosnak és szárítanak. Hihetetlen mit kibírnak az ipari mosógépek. Nem véletlen ezeket nem úgy gyártják mint a hagyományos háztartási tömegtermékeket. Az otthoni gépeket pár év használat után szó szerint a kukába lehet dobni. Otthon kb 2-3 évente cserélnünk kellett a mosógépeket, de megelégelve ezt így mi is beszereztünk egy félipari Whirpool gépet. Erre azt mondják elnyűhetetlen. Anno nnen vettük: www.dormos.com még az ára is tűrhető volt akkor. Már megvan lassan 4 éve és hozzá sem kellett nyúlni. Pedig megdolgoztatjuk rendesen. Szerintem megérik az árukat azoknak akik nagy mosásokat csinálnak.

bull Creative Commons License 2012.01.14 0 0 17

Csak infóként, hátha valaki ilyet keres. Mai nap láttam a "franciáknál" (madaras):

- 10 kg töltetű whirlpoolt, 400 000Ft, (elég nagy volt)

- 11 kg LG 300 000Ft (vicc, de ez kisebb volt mint a 10 kg-os WP)

-   9 kg whirlpool 300 000Ft

-   9 kg valami olcsó márka 150 000Ft

Mind elöltöltős.

katonalajos Creative Commons License 2011.07.05 0 0 16

Vigyázz, mert nem ez a világ legpörgősebb topikja! :-) Akár még éveket is kell várni egy-egy válaszra.

Előzmény: Norbert8 (15)
Norbert8 Creative Commons License 2011.06.23 0 0 15

Bocsi!

Grandinpianti WFP 50V

 

Norbert8 Creative Commons License 2011.06.23 0 0 14

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy egy Grandinpianti WF 50V típusú mosógéphez gépkönyvet eljuttason nekem, vagy, hogy honnan lehet esetleg letölteni?

Köszönöm előre is a segítséget

freshpoint@freshpoint.hu

Boros Norbert

katonalajos Creative Commons License 2011.06.11 0 0 13

 

EUDORA

 

 

péter.w Creative Commons License 2009.11.17 0 0 12
Üdv!

IPSO WF235-höz keresek robbantott rajzokat, leírésokat.
katonalajos Creative Commons License 2009.11.14 0 0 11
katonalajos Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10
Különben neked milyen mosógéped van? (És milyet szeretnél?)
Előzmény: cheerke_ (9)
cheerke_ Creative Commons License 2009.04.29 0 0 9
Szerintem érdemes komolyabbat venni már akkor is, ha nagy a család. Miele, Maytag, ilyesmi. A Maytag élettartama várhatóan 25-30 év, ami több, mint elég szerintem. A mosodagep.hu oldalon találsz háztartási, és ipari gépeket is, a háztartási gépeknél van egy pár, a 3RMTW a mosó része, én azt ismerem csak, de nagyon tudom ajánlani.
csanyiv Creative Commons License 2009.01.26 0 0 8
Áram tekintetében meg közben feljött átlag D-ről A++ energiaosztályig a fogyasztásuk (ami azért már szvsz nem mindegy), meg az átlagos zajkibocsájtásuk is legalább a tizedére csökkent. Plusz az ipari gép árából még mindig vehetsz három jót otthonra.
Előzmény: katonalajos (7)
katonalajos Creative Commons License 2009.01.18 0 0 7
Akkor picit módosítok az állításomon:

Valahogy nekem feloldhatatlan ellentmondás feszül a között a két állítás között, hogy a mai háztartási gépeket 3-5 évre tervezik, illetve hogy nem éri meg ipari vagy félipari gépet venni otthonra!

Meg mi az a forradalmi változás, ami bekövetkezett a mosógépek szerkezetében az elmúlt 20 évet figyelembe véve???

A 400-600 cetrifuga fordulat felment 1000 fölé.
Lett egy csomó bekonfigurált program, hogy ne kelljen végig gondolni az egész mosást.
Csendesebb lett.
Kevesebb vizet fogyaszt (áram tekintetében nem lehet nagy változás)


Előzmény: tunderlala-3 (6)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 6

1 évre semmit nem terveznek, mert ennyi garit is adnak hozzájuk, nem érné meg, ha gari alatt gallyra menne teljesen.

3-5 évig ha kibírja egy kommersz márka, mint candy, ariston, indesit, stb., akkor már jó...a friss gyártásúaknak nem adnak többet.

 

A jobb gépek, siemens, aeg, jó eséllyes bosch minimum 10 évet gond nélkül fog üzemelni, ennyi nem elég?

 

Akkor vegyél 20 évre szóló mielét, ha kibékülsz azzal, hogy addigra totál elavult lesz, még ha kifogástalanul működik, akkor is...

Előzmény: katonalajos (5)
katonalajos Creative Commons License 2009.01.11 0 0 5
Valahogy nekem feloldhatatlan ellentmondás feszül a között a két állítás között, hogy a mai háztartási gépeket 1-3 évre tervezik, illetve hogy nem éri meg ipari vagy félipari gépet venni otthonra!
Előzmény: tunderlala-3 (3)
katonalajos Creative Commons License 2009.01.11 0 0 4
"Nem tanulsz a másik topikban?"
Olvastad el a topikleírást! :-) Ez egy másik topik! Nagyon pörgős...
Előzmény: tunderlala-3 (3)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 3

Az az indesit azért bírja, mert 9 éves...amit ma gyártanak, nem fogja bírni egy évig sem. Nem tanulsz a másik topikban? Nagya gépe is azért megy csodaszámba a topicon indesit létére, mert régebbi gyártású...azok még jobban bírták, mint a maiak.

 

Az ipari gépek aránytalanul drágábbak, mármint háztartási használatra felesleges pénzkidobás.:s

Előzmény: katonalajos (2)
katonalajos Creative Commons License 2008.12.21 0 0 2
Te, le a sapkával!!! 9 év? Szép.
Tudsz egy linket dobni a gépedről, ahol van műszaki leírás róla?
Előzmény: Nemozoli (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!