Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.01 0 0 6678
Előzmény: Menyus72 (6677)
Menyus72 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 6677

Régi Ofotért (az a szürke félbevágott henger formájú) ff laborlámpához van valakinek eladó üvegje, szűrője?

Az van ráírva egy kis címkén, hogy típ.:10x15cm, de persze lemérve nagyobb! :-) Meg az is rá van írva, hogy : fogyasztói ár : ...! :-)

A szűrő lenne fontosabb, üveget akár tudok bele vágatni!

Köszi!

Laja Lajos Creative Commons License 2011.01.29 0 0 6676

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (6675)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.29 0 0 6675

Ha jó légmentesen le tudod zárni, ½ év 1év garantált, ½ év után lehet kicsit hosszabbítani kell a hívásidőn, de ez függ a tárolási hőmérséklettől is.

 

Ha esetleg le tudod vinni 16-17ºC egyenletesen minimális ingadozással (Pl. egy igen jó pince), az már nagyon jó.

Előzmény: Laja Lajos (6674)
Laja Lajos Creative Commons License 2011.01.29 0 0 6674

Akkor ezek szerint: hagyhatom nyugodtan szobahőmérsékleten, és szépen elosztva a vegyszert azért eláll egy ideig gond nélkül, igaz?

Előzmény: Törölt nick (6673)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.29 0 0 6673

30ºC célszerű oldani ezt a vegyszert, tárolni meg 20ºC körül, mint az összes más oldott vegyszert is, ha lényegesen lehűtöd (Mondjuk 10ºC alatt), kicsapódnak (kicsapódhatnak) klf. összetevők, amik ha visszamelegíted akár 30ºC –ra akkor sem biztos, hogy rendesen visszaoldódik…

Előzmény: Laja Lajos (6672)
Laja Lajos Creative Commons License 2011.01.29 0 0 6672

"abban kiválnak összetevők a vegyszerből"

Ezt a részt nem teljesen értem :)

Előzmény: Törölt nick (6671)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.29 0 0 6671

Sajnos be kell keverned az 5l különben bizonytalan, lehet az eredmény, a porban az összetevők nem egyenletesen vannak elosztva. Az 5 litert oldás után, célszerű szétönteni, a Syrex –ben, vegyél 1db nagy 2db kicsi harmonikás tankot, így szépen tudod adagolni a vegyszert, a normál teres hűtőben 3-5ºC –van, abban kiválnak összetevők a vegyszerből.

 

Ha nem laborálsz annyit, jobban jársz a DD-x hívóval…

Előzmény: Laja Lajos (6670)
Laja Lajos Creative Commons License 2011.01.29 0 0 6670

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok. A napokban szeretnék Xtol hívót venni, ugyanis elég sok jó kritikát olvastam már róla.
Eddig egyszerűbb hívót, a Fomának a 250ml-es lötyijét használtam, de gondoltam kipróbálok valami újat. A kérdés pedig a következő:

Ha csak 1-1 tekercs filmet szeretnék hívni benne, akkor mi az a legkevesebb mennyiség amit érdemes bekeverni? Ha jól sejtem azért 1 liter körül kellene. Ezt a mennyiséget kimérhetem-e mérőedénnyel a porból. Miután lehívtam 1 tekercset, hűtőben tárolva (megpróbálom légmentesen) 1-2 hónapon át  is képes lesz még jó eredménnyel további 8-10 tekercs hívására? Illetve ha kevésbé effektív a hatása, érdemes-e a hívási időt szépen egyre inkább növelni.

Pizo_S70 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 6669
Köszi!

Küldeni fogok levelet.
Előzmény: Törölt nick (6668)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6668

Szia!

 

Tegnap próbáltam hívni, több dolog miatt is. Nem tudtam elérni, lehet megváltozott a száma.  Az egyik van nálam még két db a „könyvből”, és vissza akartam adni neki, ha vevő lennél keress meg (Dobj egy mélt.), ha jól emlékszem 1500Ft / db.

Előzmény: Pizo_S70 (6667)
Pizo_S70 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6667
Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyen kérdezem (amiért elnézést kérek), de nem tudja valaki Brezina Zoltán elérhetőségét?
A brezi.hu oldalon azt írja, hogy a könyvét (laborálás témában) meg lehet rendelni tőle, de az elérhetőségek oldalon semmit nem találok.

Előre is köszönöm!
Rőth Sándor Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6666

Akkor most már beszélhetünk a hüvelygombáról.

rollex Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6665

apca, köszönöm, akkor itt el is köszönök mindenkitől, bevackolom magam a másik topicba :-))

Előzmény: apca (6664)
apca Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6664

A fenébe!

 

Ez az ökör index elb...a a linket.

 

Tehát akkor ide kukk:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9206871

 

Előzmény: apca (6662)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6663

Sztorizgassatok nyugodtan, a sztorik biztos nem digik  ;-)

Előzmény: rollex (6661)
apca Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6662

Én javasoltam neked, hogy nyiss egy ilyen jellegű kötetlen storyzós topicot, szerintem páran törzsvendégek lennének :-)

Kedves volt kollégám, mesterem!

 

Már a múltban is rájöttem érdemes megfogani hasznos tanácsaidat, ötleteidet, így ezt is magamévá tettem.

 

Akkor hát rajta:

Megnyílt a Fotós anekdóták topik!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9206871

Előzmény: rollex (6661)
rollex Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6661

Na csak óvatosan....elkezdünk storyzni aztán mnindjárt kapunk a fejünktre, hogy ez egy komoly topic, mi meg renitenskedünk :-) Én javasoltam neked, hogy nyiss egy ilyen jellegű kötetlen storyzós topicot, szerintem páran törzsvendégek lennének :-)

Előzmény: apca (6660)
apca Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6660

apca, miért ne figyelnék? :-))

Hogy ne lásd, mikor a Junákumot ilyen lájtos verzióra cserélve szégyent hozok ősz fejedre. :)

 

te még emlékszel arra a bizonyos FD-Y hívásra?  K.J. nagy találmánya volt. :-)

Nem rémlik sajna. Fel kellene frissíteni a memóriámat. :(

 

(az viszont örök élmény marad, mikor a "tanár úr" epokittal megfogorvosolta GL-t :-D )

Előzmény: rollex (6659)
rollex Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6659

apca, miért ne figyelnék? :-)) A Jäger eléggé közel áll hozzám, mondhatni úgy is, igen jó barátok vagyunk :-) Más.... hogy a topichoz is legyen valami köze.... te még emlékszel arra a bizonyos FD-Y hívásra?  K.J. nagy találmánya volt. :-)

Előzmény: apca (6651)
arry_ Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6658

16? 13...

Előzmény: D94A (6653)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6657
Eladtad őket? Mi volt az oka? Egyébként én ugyanezeket néztem,vagyis 12-es izs bockot és cz 550 stucnit, csak a stucniban nincs .308 :(
Előzmény: D94A (6652)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.01.27 0 0 6656
Jó is az,legjobb :D
Előzmény: apca (6650)
kondenzor Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6655

Facsavaró=kondenzor

Gyorsan léptem, kihagyhatatlan volt  = ez az unicum.

Előzmény: facsavaro (6654)
facsavaro Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6654

Lelövöldözöd a legyeskedőket? :))

Előzmény: D94A (6653)
D94A Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6653

Sebaj! Ha a lányam betölti a 16. évét, újra kell a fegyver.:-)))

Ne csak OFF legyen.

Abban az időben a kedvenc filmem az ORWO NP55 volt. Gyönyörű víztiszta hordozójú anyag.  Jelenleg is gyártják egy módosított változatát ORWO ( Filmotec) UN54 néven. A gyár ajánlja a fordítós kidolgozását is. 16mm-ben már használtam, nagyon frankó matéria.

D94A Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6652

ZKK 600

A legkedvesebb pedig egy  16-os IZS BOCK, 3 éves voltam mikor az édesapám vette. Ballagásra megkaptam.

Mikor el kellett adnom őket, az autóban megsirattam.

Előzmény: NSfromHungary (6647)
apca Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6651

Zwack Peti és rollex most ne figyeljetek ide:

 

Egészségedre! :)

Előzmény: apca (6650)
apca Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6650

Megyek , iszom egy pálinát és lapátolok havat, mert ezt nem lehet bírni :)

Bár sokkal jobban szeretem a Junájkumot, de a kedvedrt most felhajtok egy kupica Fővadászt. (vagy Vadászmestert?)  :)

Előzmény: NSfromHungary (6649)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6649

Kész.Kispuskával rókára.Abban van kihívás :)

 

 

Megyek , iszom egy pálinát és lapátolok havat, mert ezt nem lehet bírni :)

Előzmény: apca (6648)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!