Keresés

Részletes keresés

CAIN Creative Commons License 2010.02.10 0 0 35
Aha. Megtértek. Világos :).
Előzmény: AAAaaa (33)
Moha79 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 34
Elnézést az ismeretlenül való hozzászólásért. Kérdőív kitöltésében szeretném azok segítségét kérni, akik a Kádár-rendszer ideje alatt már legalább fiatal felnőttek voltak.
http://ripet.hu/feedback.php?kid=1u9tthpryk3feu5j

Köszönöm segítségüket!
AAAaaa Creative Commons License 2010.02.08 0 0 33
csak eddig volt - matol uj vilag jon:

Bajnaiék azt üzenik, hogy eddig ment a mutyizás

* Haász János

2010. február 8., hétfő 11:23 | Frissítve: 27 perce

Ghanima Creative Commons License 2008.12.14 0 0 32
Hmmm, ami azt illeti, én az idézetrészletemmel a következő rezsim típusára akartam utalni. Úgy látszik, túlfinomkodtam a dolgot, de a Horst Wessel szövegét nem ismerem (és nem is akarom megismerni, ami azt illeti).
Előzmény: mb3rgyulolo (31)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2008.12.13 0 0 31
Nép megunja, rájön, h korrektebb keretek között akar élni, vagy megdönti a kormányt, vagy felakasztja, amelyik képviselőt meglátja, attól függően, épp milyen napja van, aztán x évtől új kormányt juttat a hatalomra és hoz törvényt, miszerint x év előtt képviselőnek választott túlélő nem vállalhat közéleti szerepet, feloldja a titkosított dokumentumokat és 20 évvel a rendszerváltás után megejti az elszámoltatást, 'osztgutentag.
Előzmény: Ghanima (30)
Ghanima Creative Commons License 2008.12.13 0 0 30
... "Und das heißt"... ???
Előzmény: mb3rgyulolo (29)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2008.12.13 0 0 29
Van harmadik lehetőség is ám, ezt senki ne feledje.
Előzmény: alienfromspace (27)
Ghanima Creative Commons License 2008.12.13 0 0 28
És ezt így most hogy?

Móricz Zsigmond:1879-1942... Mit értesz azon, hogy az ő korában _vagy_ horthy alatt?? :-ooo
Előzmény: zividivi (26)
alienfromspace Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27

Nem lenne elég, az új politikai elit rögtön teljes erővel újraszervezné az oligarchikus hálót, csak a saját embereivel. Lényegében bármelyik párt ezt tenné. Szerintem két megoldás lehet, Mo-ot teljes gyámság alá helyezeni és a a magyarokat kirekeszteni a döntéshozásból vagy a másik az amit a topicnyitó ír, nyiltan felvállalni a terhes örökséget, kilépni az EU-ból és a poszt-ottomán/poszt-szovjet rokonság, mint természetes szövetséges felé orientálódni.

 

Előzmény: zividivi (24)
zividivi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 26
//"..Már a háború előtt is urambátyám világ volt, .."//

Mennyivel a háború előtt?

Móricz korában, vagy Horthy alatt????

Előzmény: lamed (25)
lamed Creative Commons License 2008.12.13 0 0 25
"Elég lenne a mostani politikai vezetesnek elkotródi. "

Az égvilágon semmi sem változna a mutyi terén.
Már a háború előtt is urambátyám világ volt, ezt a "nemes" hagyományt sikerült azóta is töretlenül továbbvinni, csak a személyek, a megszólítások és a jelképek változtak.
Jó példa: a rendszerváltáskor az akkori ellenzék milyen nagy hangon követelte a Kútvölgyi kórház elit jellegének megszüntetését, hogy ne csak a kommunista párt és állami vezetők számára tartsák fenn. Egészen addig, amíg ők nem kerültek pozícióba, azóta is a párt és állami vezetők elit kórháza maradt változatlanul. Függetlenül attól, hogy éppen melyik bűnöző és bandája van hatalmon.
Előzmény: zividivi (24)
zividivi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 24
//"...Én már javasoltam hogy a magyaroknak egy balkáni, poszt-ottomán unióba kellene belépnie .."//

Elég lenne a mostani politikai vezetesnek elkotródi.
Előzmény: alienfromspace (3)
zividivi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 23

Végre egy topik, hol jókat lehet magyarozni.

 

A mutyi akkor sem a a magyar kultúra része, hanem a politikai kultúra része Magyarországon, méghozzá éppen a megszállásunk óta.

 

Méghozzá pártpolitikai sajátosság.  A komcsik umbuldának  becézték és jókat vigyorogtak egyes sikeres akciójukon.  Erre tetézett rá nagyban és nemzetközileg a "liberális" szárny.

 

 

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.13 0 0 22
hát, én segíthetek elintézni, de akkor te se lehetsz majd hálátlan, ha érted mire gondolok
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
lamed Creative Commons License 2008.12.13 0 0 21
A mutyi azért nem egyenlő a korrupcióval, bár valóban szervesen hozzá tartozik. Szerintem a mutyi társadalmát jellemzi, amikor szándékosan végrehajthatatlan szabályokat hoznak (lásd adótörvények), gyárilag tele kiskapukkal (lásd adótörvények), aztán ezeket szinte senki sem tartja be (lásd adótörvények). De az is igaz, hogy ha ma Mo-n véletlenül betartható jogszabályt sikerülne előállítani, azt is tömegesen játszanák ki.

Ez pedig oda vezet, hogy az "élelmes" "ügyes" emberek a kiskapukkal élve előre jutnak, a társadalom jelentős része pedig lemarad, vagyis szélsőségesen szétszakad a társadalom (ilyen példák vannak Dél-Amerikában, vagy Ukrajnában, Oroszországban stb.). Errefelé még a vezetésre termett jó képességű emberek vágyait is a legundorítóbb szemétdomb kellős közepére épített kastély meg egy luxusautó testesíti meg.

Jó lenne kettéosztani a világunkat egy mutyizós, sunnyogós, kiskapus, szabályokat kijátszó részre, valamint egy szabálykövető részre (a kettőt aknamezővel elválasztva), aztán mindenki a neki szimpatikus térfélre költözhetne, és pár évtized múlva összehasonlítanánk az eredményt.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.13 0 0 20
"el lehet" de mi azé maradunk egy kicsit ingyexelni ugyi. :D
Előzmény: geszthi (18)
geszthi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 19
Ki alatt is kezdodott meg az egeszsegugyi szakma tomeges kivandorlasa?!

Hol volt akkor meg Gyurcsany?!

Előzmény: sörösalkoholista (17)
geszthi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 18
Elhangzott a felhívás: "El lehet innen menni". Erre mit csinál az okos magyar? Motyózik. Veszi a motyóját oszt elmegy külföldre.

Ki is mondta ezt Gyurcsany elott joval? Kiknek is volt ez az EUs celja?! Kik is mondta tobbszor tobb teruleten is hogy az a jo ha kulfoldre megy a magyar?

Előzmény: subadubadu (15)
sörösalkoholista Creative Commons License 2008.12.13 0 0 17
Külföldre megy az orvos, a mérnök, az ápoló, meg még 1-2 szakma képviselője,
mert meHET és számíthat megbecsülésre.

A nagy többség kimehet szopni, a nők szó szerint, a férfiak meg mosogatóként.
No de szopni kishazánkan is lehet, minek ezért elmenni.

Van egy csomó becsületes nyugdíjas, őket az ittmaradók tartják, persze ez így természetes.

És van még egy réteg. Sokkal tarkább a kép mintsem a romák kizárólagosan.
Nem. Ide tartozik a közbeszerző, aki 10 forintból 9-et ellop, a 35 évesen nyugdíjazott tisztek, stb.
Előzmény: tbando (16)
tbando Creative Commons License 2008.12.13 0 0 16
Erre mit csinál az okos magyar? Motyózik. Veszi a motyóját oszt elmegy külföldre.

A sok hüje meg itthon marad. Észrevettem.
Előzmény: subadubadu (15)
subadubadu Creative Commons License 2008.12.13 0 0 15

"Szerintem a matyizás is. Oszt fogy a magyar."

 

A motyózás miatt is. Elhangzott a felhívás: "El lehet innen menni". Erre mit csinál az okos magyar? Motyózik. Veszi a motyóját oszt elmegy külföldre.

Előzmény: tbando (14)
tbando Creative Commons License 2008.12.13 0 0 14
Szerintem a matyizás is. Oszt fogy a magyar.
fityisz Creative Commons License 2008.12.12 0 0 13
Nem értek egyet!

A mutyizáshoz legalább 2 fél kell...

A legnagyobb mutyikat külföldiekkel intézik akik intézik...(autópálya, kombino, metró, energia, kínai piacok...stb.)


Szerintem minden nemzetnek vannak saras ügyei, ez nem magyar sajátosság
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
comad Creative Commons License 2008.12.12 0 0 12
Engem egyszer megkorrumpáltak 500 Ft-al + 2 feles és 2 sör, azóta se akar senki :-((((
mb3rgyulolo Creative Commons License 2008.12.12 0 0 11
:))))))
Előzmény: pert1 (9)
6k Creative Commons License 2008.12.12 0 0 10
Ipari-antikorrupció
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
pert1 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 9
keménye küzdünk a mutyizás meg a korrupció ellen:

már antikorruppciós testületünk is van:



2007-ben korrupció elleni küzdelemre 6.563.440 Ft került elszámolásra.

Magyar Gallup Intézet közvélemény-kutatás 2.964.000
Szonda Ipsos közvélemény-kutatás 1.872.000
Jóri András tanulmány 500.000
Fordítási költség 500.000
Szakmai fórum, BM Duna Palota 319.440
8 előadó, moderátor szakértői díja 288.000
AKT tagok költségtérítése 120.000

http://www.irm.gov.hu/download/akt_jelent_2007_080131_vegleges.doc/akt_jelent_2007_080131_vegleges.doc



sőt egy nem működő honlap is:

http://www.antikorrupcio.hu/


AAAaaa Creative Commons License 2008.12.12 0 0 8
ha nyugdijas vagy akkor kapal 18 ezer magyar forintot
ha nem vagy, akkor a szamlajat

ennyi nem eleg te telhetetlen?
Előzmény: mac.m (2)
forgoajto Creative Commons License 2008.12.12 0 0 7
Akkor tiltakozz, hiszen eddig pl. kívánságodnak megfelelően képviselőink teljesen legálisan vették föl költségtérítésüket számla nélkül. Most viszont megszavazták annak megadóztatását. 15% egész százalékkal!
http://k-monitor.hu/node/7670
Vagy talán ezzel tették mégis legálissá...?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
MrJones Creative Commons License 2008.12.12 0 0 6
Most mit hörögsz, máshol is mutyiznak.
Többek közt a nagybüdös júeszéjben is, csak ott már legalizálták.

Lobbi.

Mond valamit nektek ez a szó?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!