Keresés

Részletes keresés

jobbhorog Creative Commons License 2008.12.16 0 0 6
A hétvégén az olasz ligában több mint 40 gól esett, szerintem ez igencsak szokatlan...
Robi ASZK Creative Commons License 2008.12.08 0 0 5
"ezerszebb jobb volt mint a tegnapi Real -Sevilla"
Előzmény: Robi ASZK (4)
Robi ASZK Creative Commons License 2008.12.08 0 0 4
Nembiztos hogy végletekben kell gondolkodni és csak az a jó meccs ahol sok a gól ,én láttam olyan Arsenal meccset ami ezerszebb jobb volt a tegnapi Real -Sevilla , kihagytunk kb 26 helyzetet, meg volt vagy 4-5 kapufa és a végén kikaptunk 1-0 ra :) na ezért szép a foci.
Előzmény: jobbhorog (3)
jobbhorog Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3

Igen, kétségtelen, a holland bajnokság eddigi átlaga 3,16, tehát a Bundesligáénál is jobb.

Engem pontosan azért érdekel a dolog, mert érdekes.

 

Azt tudom, hogy a Bundesliga mindig a gólgazdagabb bajnokságok közé tartozott, bár tavaly messze nem volt ennyi gól. A francia liga mindig dögunalmas, a sok 1:0-ás meccsel és a Lyon évtizedes egyeduralkodásával, pedig a francia válogatott sokáig támadó futballt játszott.

Érdekes, hogy a spanyolok mennyivel több gólt rúgnak, mint tavaly, az olaszok viszont jóval kevesebbet.

Szerintem a gólátlag persze nem minden, de azért a sok gólos meccsek többsége érdekesebb, mint a gólaszály. Milyen jó meccs volt pl. tegnap a Real-Sevilla?,,,

Előzmény: Robi ASZK (2)
Robi ASZK Creative Commons License 2008.12.08 0 0 2
Ja... Erre szerintem nem fogsz kimerítő válaszokat kapni. Ez pusztán csak érdekesség,semmi több.

Így kapásból sztem a Holland bajnokság viszi a prímet a 6-2-es meg 5-3 as meg 3-3 as meccsekkel :)
Előzmény: jobbhorog (1)
jobbhorog Creative Commons License 2008.12.08 0 0 1
Idei adatok, tehát a 2008-09-es szezon eddigi gólátlagai.
Előzmény: Robi ASZK (0)
Robi ASZK Creative Commons License 2008.12.08 0 0 0
Ez mióta van számolva ?
Előzmény: jobbhorog (-)
jobbhorog Creative Commons License 2008.12.08 0 0 topiknyitó

Németország: 3,04

Spanyolország: 2,96

Anglia: 2,60

Olaszország: 2,36

Franciaország: 2,15

 

A leggólgazdagabb és a leggólszegényebb bajnokság között mérkőzésenként csaknem 1 gól a különbség.

Miért esik a Bundesligában ennyi gól és miért van az, hogy évek óta a francia bajnokság a leggólszegényebb?

A színvonallal nem lehet magyarázni, hiszen a legjobb játékosok az angol, a spanyol és az olasz ligában játszanak. De azokban is igen eltérő az átlag.

Ráadásul az egész futball nemzetközi lett. Tehát már nem lehet jönni a különböző stílusokkal sem igazán, hiszen az angoloknál alig van angol, a németeknél pedig alig van német játékos, és az edzők egy része is külföldi.

 

Érdekes még, hogy a sokkal színvonaltalanabb magyar bajnokság gólátlaga 2,91, tehát a jobbak között van.

Szóval érdekelnének a vélemények.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!