Keresés

Részletes keresés

pert1 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 36
»Úgy látszik, a ’68-as nemzedék lázadó generációjának gyermekei is lázadnak. Csak ők éppen szüleik baloldali liberális eszméi ellen.” Ez olyan életmódbeli tradicionalizmusban, annak visszatértében ragadható meg, mint a drog- és alkoholfogyasztás csökkenése, a fiatalkorban végrehajtott abortuszok számának apadása, a válás-görbe visszaesése és az oktatási eredmények javulása. »

Hozzánk úgy látszik, még nem ért el a konzervatív ellenforradalom - az abortuszok száma ugyan jeletősen csökkent - de a fogamzásgátlót nem valószínű, hogy a konzervatív ellenforradalmárok terjesztették volna el.
Előzmény: jhirsch (-)
jhirsch Creative Commons License 2008.12.08 0 0 35
sosemhazudtam,

azért itt vannak új fejlemények is a jobboldalon (Reakció-Kommentár-Konzervatórium köre)...

ld. például az idézett szerzőtől az Ifjúkonzervatív készülődés c. írást
Előzmény: Törölt nick (29)
jhirsch Creative Commons License 2008.12.08 0 0 34
figyelő, veled sok értelme nincsen leállni, mert láthatóan nem a produktív vitában vagy érdekelt... :(
Előzmény: figyelő (33)
figyelő Creative Commons License 2008.12.07 0 0 33
Egyszerű vagy sem: pontos.
Előzmény: jhirsch (31)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.12.07 0 0 32

ebben a mélyen államfüggő, kádárista országban kötelező komcsi propagandát nyomni legalább is a pártbrossúrák szintjén, az összes párt ezt teszi

 

a szockók pedig a gyakorlatban is kivitelezték, csak remélni lehet, hogy a fidesznek lesz vér a pucájában szakítani ezzel

Előzmény: Törölt nick (29)
jhirsch Creative Commons License 2008.12.07 0 0 31
Ez pedig egyszerű címkézés :(
Előzmény: figyelő (30)
figyelő Creative Commons License 2008.12.07 0 0 30
Ez is süket, már-már bornírt duma. Széljobbról származó.
Előzmény: jhirsch (28)
jhirsch Creative Commons License 2008.12.07 0 0 28
Miért is? Az ÉS mainstream balliberális véleménye közismert dolog. Nem kokózni és szívni, monogám, tartós kapcsolatban élni, dolgozni és alacsony adókat követelni stb. ma tényleg lázadásnak számít.
Előzmény: figyelő (24)
Cs. András Creative Commons License 2008.12.07 0 0 27
"Másik, ugyancsak megfontolandó megállapítása úgy hangzik, hogy az elmúlt 15–20 év gazdasági és társadalmi viszonyai között a fiatalság két nagy, „osztályszerű” csoportja alakult ki: a rosszul kereső és képzetlen underclass, valamint a tanult és tehetősebb fiatal középosztály. Ez utóbbiakra, az ún. yuppie-csoport tagjaira jellemző leginkább a jobboldali politikai szimpátia és a piacgazdasággal is összefüggő értékek tisztelete (teljesítmény-orientáltság, munkatudat, versenyszellem, tax-cut)."

Tehát az új konzervatív egy 20-as, 30-as vadkapitalista?
figyelő Creative Commons License 2008.12.07 0 0 26
Keresd tovább.
Előzmény: halkergető (25)
halkergető Creative Commons License 2008.12.07 0 0 25

"Mindenesetre a cikk szerzőjének általam idézett buta, elfogult mondata..."

 

Akárhogy igyekszem felefedezni a postodban, sehol nem találom azt a mondatot, amit idéztél a szerzőtől!

 

Pedig biztos tudod: "Idézni Dolgozni csak pontosan..." 

Hátha mégis sajátja lesz ez a felnövekvő generációnak!

Előzmény: figyelő (17)
figyelő Creative Commons License 2008.12.07 0 0 24

Még egy apró adalék a szerző "tárgyilagosságra törekvéséhez" (Szomorú, hogy egy alapjában véve színvonalas orgánumban megjelent írásban ugyanazok a bornírt elfogultságok érzékelhetők, mint mondjuk a "Magyar Nemzet"-ben vagy a Magyar Hírlapban.):

 

Az ÉS számára bizonyára kellemetlen megjegyzés hatását még azzal lehetne fokozni, hogy Gábor Kálmán szociológiai vizsgálatai a Szigeten részt vevők és a pesti egyetemisták körében készülnek – milyen lehet akkor egy vidéki katolikus gimnázium fiatalsága? (Még belegondolni is jó…)

 

 

Előzmény: figyelő (17)
figyelő Creative Commons License 2008.12.07 0 0 23

Egyébként végre egy olyan téma, amely nem vált ki föltétlen reflexként fröcsögést, és amely színvonalas jobboldali orgánumra hivatkozik.

maonika Creative Commons License 2008.12.07 0 0 22
Soha nem kételkedtem ebben.
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 21
És szerinted megérte? :-)
Előzmény: maonika (20)
maonika Creative Commons License 2008.12.07 0 0 20
Én is dolgoztam végig egész nyarat a kilencvenes években úgy, hogy a végén egy pár nagyon király cipőt tudtam venni a fizetésből, és ez egyáltalán nem volt kivételes.
Előzmény: Törölt nick (11)
Egyes! Creative Commons License 2008.12.07 0 0 18
Értem én a felháborodásod, amikor a pofátlan verziószámú ezen fiatalokból nekiáll teli tüdőből "nyuggerezni". Erre törvényszerű válasz, hogy a fiatalja meg csak a diszkó, meg a teknó - meg a szex! Pfuj! Bár ez utóbbi cselekményekre ált. azok irigykednek, akiket stílszerűen már csak "bácsinak" emlegetnek. Azt meg tudjuk, hogy hivatalosan azt nevezik bácsinak, akinek már nem...:-)
Előzmény: Törölt nick (7)
figyelő Creative Commons License 2008.12.07 0 0 17
Mindenesetre a cikk szerzőjének általam idézett buta, elfogult mondata kétségessé teszi a tárgyilagosságra törekvést is.
Előzmény: figyelő (15)
zividivi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 16
//"...az írás sokkal inkább vágyakat, semmint tényeket tükröz.."//

Éppen azért szoktak ide-oda, re-és forradalmárkodni, hogy a vágyak ténnyé változzanak.
Előzmény: jehu (10)
figyelő Creative Commons License 2008.12.07 0 0 15

Akár az is előfordulhat...

Ellenőrizni kellene.

Abban azonban bizonyos vagyok, hogy az az "ellenforradalom" (nem először történik meg ez - lásd hatás-ellenhatás) a középosztályban tapasztalható elsősorban, és semmi ok sincs annak föltételezésére, hogy a vállalt értékekben esetleg tényleg lezajlott (?) változás valójában "erkölcsösebb" életet is jelent.

 

Ami a házasságkötéseket és a házasságon kívül született gyermekek számát illeti: nem árt több év adatait összevetni, és tudni, hogy ezeknek tényleg nincs közük semmiféle értelemben se az erkölcshöz.

 

Meg fog nőni a bordélyok száma és forgalma...

 

(Az erkölcsről azért írtam, mert az ilyen típusú felmérések és értelmezések látens tartalma gyakran valami olyasmi, hogy az erkölcstelen liberalizmustól térünk vissza az erkölcsös konzervativizmushoz.)

Előzmény: halkergető (12)
zividivi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 14
Végre egy jó hír.

Hajrá ifjúság!

Csak aztán találjatok olyan tanító környezetet is magatoknak, amelyik mér emlékszik az értékek helyes használatára. Dobrev Klárára ne nagyon számítsatok!
Előzmény: jhirsch (-)
halkergető Creative Commons License 2008.12.07 0 0 13

+l

 

Pardon!

Előzmény: halkergető (12)
halkergető Creative Commons License 2008.12.07 0 0 12

"Egyébként azt hiszem, az írás sokkal inkább vágyakat, semmint tényeket tükröz." (A kiemelés tőlem.)

 

Ezzel szemben a topikcím alatti részben az szerepel, hogy a korosztályban végzett felmérés alapján...

 

A kettőt összevetve joggal következtethetek arra, hogy a te hiedelmed jobban mutatja a valóságot, mint egy femérés? 

 

Előzmény: jehu (10)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 11
Én ismerek olyan fiatalt, aki tizenhat évesen azért dolgozott nyáron egy gyárban 12 órás műszakokban, hogy menő ruhákat tudjon venni, hogy a buliban ő legyen a májer. Meg olyat is, aki otthon ül és nem csinál semmit, bulizni se jár. Semmi összefüggés a bulizás gyakorisága, a munka, a tanulás között, mint ahogy a 20 évvel ezelőtti fiataloknak is kb. ugyanolyan aránya volt lusta.
Előzmény: Törölt nick (7)
jehu Creative Commons License 2008.12.07 0 0 10

"Rosszindulatú balliberális értelmiségiek számtalanszor idézik Churchill egyik bonmot-ját – volt persze több is, mondjuk a bolsevizmusról, de az valamiért nem tetszik nekik –, amely szerint „nincs nevetségesebb dolog a fiatal konzervatívnál és az öreg radikálisnál”. "

 

Gondolom, a cikk többi része nem ennyire ostoba.

Egyébként azt hiszem, az írás sokkal inkább vágyakat, semmint tényeket tükröz.

Előzmény: jhirsch (-)
locsemege Creative Commons License 2008.12.07 0 0 9
Azért fura egy lény vagy te, hallod. Szakmai topikokban gondolkodásra alkalmasnak tűnsz, nem ragadtatod magad ilyen szintű hozzászólásra. Mondjuk, ha valaki szerdán dolgozik, mint állat, az milye összefüggésben van egy pénteki kukaborogatással? Kicsit olyan ez, mintha abból, hogy valaki a munkahelyén jól dolgozik, levonnád azt a következtetést, hogy nincs nemi élete.
Előzmény: Törölt nick (4)
jhirsch Creative Commons License 2008.12.07 0 0 8
Már bocs, de hány évesen gondolod ezt te így?

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 7
Jaja, az átlagos fiatal az utál dolgozni és a bulizásnak él.
Előzmény: Egyes! (6)
Egyes! Creative Commons License 2008.12.07 0 0 6
No hát, kérlek, nem tudom, hogy te milyen alapon firtatod a fiatalok munkakedvét?
Tekintve, hogy említettem már máshol, bátran lehet jelentkezni közmunkára. Akkor úgy elvesztél a topikból, mint varjú a tarisznyában.

Azok a kukaborogatók nem átlagos fiatalok, hanem egyszerű huligánok. Ne általánosítsunk belőle az ún. fiatalokra.
Előzmény: Törölt nick (4)
jhirsch Creative Commons License 2008.12.07 0 0 5
hajh...:(
Előzmény: Törölt nick (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!