Keresés

Részletes keresés

notiservice Creative Commons License 2013.06.27 0 0 79

Játékra ezt ajánlom vagy valam hasonlót

Számok a felbontás jelentik.

 

Előzmény: Laura40 (78)
Laura40 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 78

1366x768 kijelző  HD                           1920x 1080 FULL HD

 

Mind két kijelző 15,6 colos.Ezek a számok mit hivatottak jelezni.Valamennyire sejtem,de biztos azért nem vagyok benne.

Kérem aki tudja legyen szives irja meg.

Gondolom,gogy a FULL HD jobb,de miért??? Szeretném végre megtudni ezt a dolgot,hogy laptop vásárlás előtt fontos-e nagyon,hogy ezt is nézzem-e . A laptop filmezésre és játék célra is kell.Köszönöm szépen bárki válaszát szivesen fogadom.

Laura40 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 77

Jó lett volna specifikációkat olvasni,hogy mit nézzek,hogy milyen adatok fontosak ,hogy egy elég szép kijelzővel rendelkező laptopot tudjak kinézni itt a Neten,mert előszőr a potenciális vásárló itt nézi kimagának.

A másik,hogy a felgyülemlett por eltávolitása fél évente FONTOS szerepet játszik abban,hogy ne melegedjen és ne menjen tönkre a gép.

Ám jó lett volna olvasni,hogy milyen alkatrészek azok amelyek hőt termelnek.Persze gondolom,hogy minden alkatrész termel hőt.De gondolom ,hogy egy kis teljesitményü alkatrész (direkt nem nevezem meg) kevesebb hőt termel mint például egy jóval nagyobb specifikációkkal rendelkező.Nem tudom pontosan ,csak gondolom. Próbállom detektiv módón kideriteni,hogy melyek azok.Gondolom,hogy a fogyasztás is felelős a melegedésért.Mert gondolom,hogy egy 172 wattos fogyasztásu laptop jobban is melegszik mint egy 47 wattos. De ezt sem tudom... nem értek hozzá : ( Ha ön igen akkor kérem segitsen.Köszönöm.

Laura40 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 76

Ez most komoly???

Én ugy tudom,hogy sem a sima pro sem a retina kijelzőt nem tudtta egy laptop gyár eddig hozni,de hasonlót sem tudttak létrehozni.Éppen ebben (kijelző) terén lettek most nagyon népszerüek,valamint a nagy betekintési látószögnek.E kijelzőknél már elfelejthetjük nyugodttan a szellemképet ha kicsit jobban oldalról nézzük a kijelzőt.

De nem vitatkozom,mindenesetre utánna nézek,mert vennem kell laptopot,elfog jönni az ideje,és mivel nem olcsó lesz jól és sok alap szempontnak meg fell felelniAz egyik ami a legfontosabb az éppen a kijelző.

Köszönöm a mostani ám kicsit szükszavura sikeredett választ.

 

Előzmény: notiservice (75)
notiservice Creative Commons License 2013.06.23 0 0 75

A Macbook-ban is ugyan olyan kijelző van mit akármelyik másik laptopban.

Bemész a boltba kioróbáld és kiderül.

Előzmény: Laura40 (74)
Laura40 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 74

Még valami,elnézést.

Akinek nem telik Apple MacBook Pro-ra de beleszeretett az álom szép és kristálytiszta kijelzőbe az milyen laptopot vegyen mely talán nem ugyanolyan szép kilyelzője van mint az előbb emlitettnek de megközeliti valamennyire AZT.

De ha már itt tartunk akkor milyen kijelző specifikációkat kell nézni egy 15 colos méretü kijelzőnél,hogy jó minőségü szép kijelzőt lássunk? 

Laura40 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 73

Huha ....  : O  nem semm!!! Köszönöm a nagyon hasznos tanácsot,és persze a gyors választ is!

Tehát akkor az átthidaló megoldás az lenne ha olyan laptopot keresnék amely komolyabb hütési rendszerrel van felszerelve és a szürőbetétek egyénileg is lehessen tisztitani (HA van rá mód) de ha nincs akkor szervizbe vele.

Rendben ....  ezt a FONTOS kérdés kört akkor tisztáztuk.Mármint a melegedés lehetséges egyik kiváltó okát.

De mi van a teljesitmény háza táján?A több RAM ,fejletebb processzor stb stb??? Itt mit lehet tenni ???

Előre is köszönömszépen  a hozzáértő választ,és a mostanit is.

Előzmény: notiservice (72)
notiservice Creative Commons License 2013.06.22 0 0 72

Laptopok általában azért melegszenek mert alapvetően alul méretezet a hűtőrendszer.

Hűtőrendszer általéban áll egy ventilátorból egy hőradiátorbol melyben gáz áramlik cpu és a északi hid hőjeét hívatott ez eltávolítani.

Gázt hütené a vemtilátor, de ha elszennyeződik akkor rohamosan csőkken a hőleadó képessége.

 

Ez a hűtőrendszer nagyon érzékeny az elszennyeződésre.

 

sokszeor ez a rendszer annyira elszennyeződik, hogy valóágos por szönyegrakodik le a radiátorra.

 

Ájánlot minden laptopot használattól függöen évente félévente elvinni egy szervizbe, hogy aszennyeződésektől és akiszárad elhasználódott hőcsatolokat kicseréljék.

Készülék meghálálja ezt akis oda figyelést. Jelentősen meg hosszabodik élettertama.

 

 

Üdv Notiservice

Előzmény: Laura40 (71)
Laura40 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 71

Sziasztok!

 

Hát itt aztán marhára nem megy az élet : )

 

Mindegy aki tud majd válaszoljon,met nagyon érdekel most ez a téma,hogy MITŐL MELEGSZIK EGY LAPTOP????

A másik gondolom a forró levegő,vagyis a fejlett hütési rendszer is tud ezen mérsékelni.

Leszámitva a hőségriadót : )

Mert végül is ilyenkor NAGY HŐSÉGBEN mégjobban melegszenek a laptopok.

 

De melyik alkatrész a legjobban felelős ezért?,Nagy teljesitmény ami JÓ : )  ám jobban is melegszik : ( 

A több RAM pl 8 GB RAM-tól jobban melegszik egy laptop??? Nem tudom,ezért kérdezem.Vagy melyik processzor termel több hőt (ha lehet egyeltalán ilyet kérdezni) Intel Core i3-as,i5-ös,vagy az i7-es???

Aki tud és szaki kérem válaszoljon,szeretnék mindent tudni,analfa-béla vagyok : )))

Köszönöm.

 

akika111 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 70

Sziasztok!

 

Eladó a képen látható Lenovo S205 tipusú Laptop kihasználatlanság miatt dobozával, leírással, driver CD-vel, windows 7 oprendszerrel.

 

Paraméterek:

 

CPU: E350 1.6Ghz Dual Core!

RAM: 4Gb DDR3 1066MHz (8Gb-ig bővíthető)

HDD250Gb (500Gb-ig bővíthető)

Kijelző 11,6" HD Led (1366x768)

Full HD video lejátszás 

Wifi: 802.11b/g/n; 3 x USB; kártyaolvasó: 6in1; HDMI™; VGA; webkamera: 0,3 Mpx; LAN: 100Mbit; Intel High Definition Audio; akkumulátor (cella): 6

 

Elecom Zeroshock tokot adok hozzá, amibe belefér a táp is.

 

Fotók mentésére használtam volna, de kb. 10X volt használva, így szinte új.

 

Az ára fix 75.000Ft

 

Érdeklődni E-mail-ben lehet.

 

notiservice Creative Commons License 2013.01.31 0 0 69
Előzmény: arcsi1993 (68)
arcsi1993 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 68

Sziasztok

 

Volna egy kérésem! Pár napja lett vásárolva egy Packard Bell Dot S ez7-es tipusu netbook! Ezen a gépen egy meeGO-nak nevezett operációs rendszer volt, felraktam egy Windows7 starter oprendszert helyette de a Lan és a Wifi nem működik driver softver hiányában a packard bell oldalán ami fent van azzal nem működik! Tudnátok ebben segíteni?  a Wifi a gombjára még csak nem is reagál! Ha bedugok egy netkábelt akkor az sem tűnik el hogy nincs bedugva valami!

 

Mi lehet ennek a pontos oka és hogyan tudnék hozzá drivert szerezni?

 

Köszönettel

ELLobo Creative Commons License 2013.01.24 0 0 67

Feleségemnek vásárolt Medion Akoya 250Gb Atom Prozessor, teljesen új állapotban, nem haszálta, csak áll a szekrényben és szerintem kár a gépért.

 

Ára: 160-Eur

 

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/neuwertig!-medion-250gb-netbook-25,4cm/95759062-278-6252

lupo0991 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 66

köszönöm!

Előzmény: notiservice (65)
notiservice Creative Commons License 2013.01.09 0 0 65

Szerintem asus!

már csak azért is mert fiatalabb kiadás.

 

Előzmény: lupo0991 (64)
lupo0991 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 64

Sziasztok!

nem értek a számítástechnikai dolgokhoz és lenne egy kérdésem,remélem valaki segít aki ért hozzá!

a lényeg hogy asus x55u-sx035d vagy fujitsu esprimo v6535?

most a fujitsu van, de a régi asztali gépünben vmi gond volt és monitorral együtt bevették alkatrésznek és az asust hoztuk ki helyette persze nem csere volt hanem csak beszámították a régi gépet.nekem az asus jobban tetszik, és megpróbálom rábeszélni egy cserére öcsém, de csak ha megéri a csere. csak netezésre használom, meg tanuláshoz, zene és képek vannak rajta szóval az jó ha sokminden elfér rajta.

szóval melyik jobb?

 

köszi előre is!

Laura40 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 63
Előzmény: notiservice (62)
notiservice Creative Commons License 2012.11.28 0 0 62

Full hd felbontású 10.1 kijelző nem létezik.

Netbookban nincs full hd felbontás és kétlem hogy tabletbe lenne.

Ezeket a készülékeket nem erre találták ki

Netbook nevében is benne van hogy netezésre van kitalálva.

12 inch alatt én még nem találkoztam full hd felbontással pedig már megfordult kezem alatt pár ezer készülék.

 

 

 

Előzmény: Laura40 (61)
Laura40 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 61

Én a képfelbontást 10.1 colosnál értettem az 1300 as értéket nem 11-15 colosnál : ) Tudom,h a képfelbontás a képernyő méretével egyenesen arányosan nő : ) De még akkor mindig ott vagyunk ahol a part szakad : (  Azért köszönöm szépen!

Egyre jobban ugy látom,h mégis csak táblagépet kell vennem,de még keresek,hátha talállok ugyan olyan jó felbontásu 10.1 1920x1200 Netbook-ban.De bevallom már nem nagyon reménykedem.

Előzmény: notiservice (60)
notiservice Creative Commons License 2012.11.27 0 0 60

Kedves Laura 40!

 

Nézd meg ezt a készüléket

http://jtc.hu/cikkek/reszletek/pag_cikkreszletek.aspx?CIKKID=58759879

vagy

http://jtc.hu/cikkek/reszletek/pag_cikkreszletek.aspx?CIKKID=58757853

 

Ebbe van bluetooth

 

http://jtc.hu/cikkek/reszletek/pag_cikkreszletek.aspx?CIKKID=58756190

 

Manapság 160 GB alatt nincs HDD(winchester)

Hidd el hamar megfog telni.

 

Felbontásban mindegyik 1366*768

Ha nincs benne bluetooth az megoldható egy usbs eszközzel ami kb 2000 Ft és nem logki kb 1cm-re a készülékből.

 

notiservice

 

Előzmény: Laura40 (59)
Laura40 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 59

kedves notiservice!

 

Sajnos NAGYON kevésnek találtam a képfelbontását a kijelzőknek 1020x600 : (

Nagyon kedves,hogy gyorsan a segitségemre sietett,nagyon szépen köszönöm!

NAGYON jókat küldött,csupán egy problémám volt amit meg is irtam az imént,h a kijelző : (

Ma már inkább 1300x-tól kezdődnek min : ( Félek,h ha nem kapnám meg azt a vizuális élményt szinekben és kép élességben mint amire vágynék.(kép nézegetés,videózás-tudományos filmek nézése közben)

De ha tud 9.7 esetleg 10.1 colos,(Asus,Apple) valamivel nagyobb képfelbontásu Netbook-ot megköszönném.

De sajnos ugy látom,h mégis csak vennem kell Táblagépet,lehet,h mégsem tudom kikerülni : (Ami jó is hiszen nagyon szép minőségi képet produkáll és a videózás élménye is nagyon minőségi volt.

Volt szerencsém élőben kipróbálni egy 9.7-es Apple Tablet-ot.NAGYON nagy hatással volt rám.

Ha lenne egy olyan Netbook amin nincsenek web kamerák,kártyaolvasó,és nem érintőképernyős,és nem kell 320 GB merevlemez sem,nekem elég lenne a 32-64 GB.

Ez számomra mind felesleges dolgok és pénzbe kerülnek,helyette ami fontos számomra az,h Wifi,Blouthu,és,h az itthoni PC InterNet dugóját ahhoz is csatlakoztatni tudjam.HA jól tudom ezt hivják 3G-nek?Nem tudom,nem értek hozzá sajnos még annyira.

És persze ami még fontos a képfelbontás,az 1020x600 nagyon kevésnek talállom : (

Mégegyszer köszönöm,h elküldte nekem azt a Linket.

Előzmény: notiservice (58)
notiservice Creative Commons License 2012.11.26 0 0 58

Szia!

 

Ide rakok neked egy linket néz körül mindegyik netbook 10.1-11.6 kijelző méretig

 

http://jtc.hu/cikkek/lista/pag_cikklista.aspx?SZURES=netbook

 

Ha valamelyik megtetszik magánban tudok árat adni.

 

8bitszerviz@gmail.com

 

notiservice

 

Előzmény: Laura40 (57)
Laura40 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 57

Sziasztok!

 

Huuuha...nem igen megy itt az élet.Na mindegy azért mégis megpróbállom.

Melyik márka jó ebben?

Videózásra,zenehallgatásra,netezésre szeretnék egyet.

Nézegettem a táblagépeket de a 1.6-os processzor-os is 160 (Apple) -180 (Asus) ezer forint körül mozog.

Nekem egyeltalán nem fontos,h érintőképernyős legyen.De az igen,h 10-12-colos lehet.

Van ekkora netbook egyeltalán? : (

Most,h "mindenki" táblagépet akar venni szerintem egyre olcsóbb lesznek a Netbook-ok.

De nekem nem kell 320 Gb merevlemez,se web kamerák.

Tud nekem segiteni valaki????? : (

2.3 processzor lenne jó,és 1-2 GB Ram és kb 32,de inkább 64 GB merevlemezzel.

notiservice Creative Commons License 2012.11.16 0 0 56

szia

probáld meg az f3 éa fn bill kombinációt kétszer megnyomni elvileg vált a wifi és a bluetooth között.

 

notiservice

http://laptopszerviz.8bitszerviz.com

 

 

Előzmény: danina1987 (55)
danina1987 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 55

Sziasztok!

 

Valaki tudna nekem segíteni? acer aspire one d270 netbookom van és nem tudom ,hogy hól kell rajta bekapcsolni a bluetooth.Tudom ,hogy kicsit hülye  a kérdés de még nem nagyon értek hozzá.... kérlek segítsetek... köszike

Kioron Creative Commons License 2012.09.25 0 0 54

Remélem sikerülni fog,utána néztem,nem is oly egyszerű köszönöm.

Előzmény: mr_ricsi (51)
Kioron Creative Commons License 2012.09.25 0 0 53

Bocsánat,igazad van nem olyannal probáltam,kiprobálom úgy is.

Előzmény: Kioron (52)
Kioron Creative Commons License 2012.09.25 0 0 52

Az volt az első lépés,ott azt írja ki,hogy incorrent disc.

Előzmény: mr_ricsi (51)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.09.23 0 0 51

Az XP telepítőkészletet bootolható pendrivera kell tenni, arról bebootolni, és a telepítőben megformázni a meghajtót.

Előzmény: Kioron (50)
Kioron Creative Commons License 2012.09.22 0 0 50

Üdv Mindenkinek!

 

Segítségre lenne szükségem az alábbi probléma megoldására:

 

Acer Aspire one netbook,angol nyelvű MS XP HE SP3 van rajta,szeretnék(szerettem volna)magyar nyelvűt húzni rá(MS XP SP3) de ezt nem engedte az eltérő nyelv miatt.

 

Gondoltam akkor formázom C: meghajtót (egy particíó van) de erre nem hajlandó valami okból kifolyólag,bár nem indokolja meg miért.

Így most patt helyzetben vagyok,és ha lehet szeretném házilag megoldani.

Köszönöm mindenkinek előre is,az ötleteket, javaslatokat.

 

Üdv,

 

Tibor

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!