Keresés

Részletes keresés

RNK Creative Commons License 2010.04.15 0 0 183

szia!

 

Szerintem keresd meg az Elephantot! nem hiszem hogy közülünk bárkinek is lenne a kazánról fényképe vagy a épületgépészetről!

sok sikert!

 

üdv!

rovcsi75 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 182

Mégegyszer elnézést!

Olyan képekre lenne szükségem,amin csőszerelési munkálatok láthatok,főleg a kazánházról és a csővezetékekről.(a szerelés ideje alatt volt egy Úr az Elephant-tól vagy az Épker-től a nevét sajnos nem tudom,Ő  majdnem mindennap készített felvvételeket.

rovcsi75 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 181

Üdvözlöm a Vigóház lehendő lakóit!

Elnézést,hogy zavaron Önöket életük egyik (talán legnagyobb,legmeghatározóbb) története előtt!(ha információim és a fórum olvasása ezt igazolja,nemsokára költöznek?)

Engedjék meg,hogy névnélkűl(de amúgy publikus a nick név alatt)bemutattkozzam:

-Víz-gáz-fűtés-szerelő,mai divatos szóval épületgépész vagyok,eddig gondolom ez nem mond semmit?-de,ha igy:-én,mi és kollégáim csináltam/tuk az Önök,szerintem szépre sikeredett,lakásaikat,irodájukat.Ezen belül ís a fürdőszoba konyha,kazánház,vízkezelő stb.....csőszerelési munkálatait,szakmai tudásom/unk,gyakorlatom/unk legjavát adva.

Ezen rövid ismertető után rátérnék szándékom valódi okára.Sajnos a kényszer úgy hozta,hogy a tavaly nyárvégi az építkezés "zűrzavaros"időszakában (nem emiatt)újra külföldre "kényszerűltem"munkát keresni,azóta is ott dolgozom.

Kérésem a következő lenne az új munkáimhoz szükségem lenne egy pár referencia fotóhoz(valami oknál fogva nem dukumentáltam),tudomásom szerint Önöknek van.

Ha van birtokukban, kérem rakják fel erre az oldalra vagy küldjék el az e-mail cimemre.

Előre is köszönöm!

Kivánom,hogy lakásukban nagyon sok örömöt leljenek és nagyon jó egészséget kivánok hozzá!

Tisztelettel:Egy építő

 

RNK Creative Commons License 2010.04.15 0 0 180

én ezeket az információkat kaptam:

az infók szerint a lakhatási már be van adv...:)mire teljes egészében kész lesz a ház az is meg ezért remélem a  1-1,5 a költözésre:) és az "A" és a "B" egyszerre lesz kész:)

üdv

 

Dain Bramaged Creative Commons License 2010.04.13 0 0 179

Nem akarok ünneprontó lenni, de szerintem 1-1.5 hónap kell még a műszaki átadásig. Azután -az eddigi tapasztalatok szerint- 1-2 hónap a költözés. Én is mindig látok változást, de még sok munka van hátra.

Honnan van az infód?

Előzmény: RNK (178)
RNK Creative Commons License 2010.04.13 0 0 178

Sziasztok Szomszédok!

 

Új infók szerint állítólag 1 - 1,5 hónap és költözhetük!!!! :)

Közel a cél. Ismét voltam arra látszik a változás!

 

ÜDV!

 

 

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2010.03.31 0 0 177

Úgy legyen! Köszi a képeket!

 

Mindenkinek szép húsvétot :)

Előzmény: RNK (176)
RNK Creative Commons License 2010.03.30 0 0 176

Sziasztok!

 

Jártunk ma a háznál!!:)kívül elég jól haladnak! állítólag belül is!:)

 

 

 

Az "A" épületen kívülről már csak egy kevés munka van. A "B" épületen is állítólag kész a hőszigetelés és csak a színezés van hátra!

MI egyre jobban bizakodunk abban, hogy valóban április végén műszaki átadás:)

 

üdv!

RNK

Pubel Creative Commons License 2010.03.18 0 0 174
Sziasztok!

Bép jelenleg
B

Aép jelenleg
A
RNK Creative Commons License 2010.03.17 0 0 173

sziasztok!

 

Lebontották végig a kerítést csak egy nagyon kicsi darab maradt az őrbódénál!

és láttam hogy egy csomó parkettát visznek be a házba!:)

 

haladunk!!!

 

 

Ida23 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 172
Kedves Vigo Ház lakók!

Segítséget szeretnék kérni a szakdolgozatomhoz. A Fővárosi Gázművek Zrt. szolgáltatásáról, a Gázőrzőkkel kapcsolatosan készítettem egy kérdőívet. Elsősorban azok válaszait várom, akik megrendelték ezt a szolgáltatást, de természetesen mások válaszait is szívesen veszem március 22-ig.

http://FreeOnlineSurveys.com/rendersurvey.asp?sid=xpqh1kzklpfzcqp723151

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.
Dain Bramaged Creative Commons License 2010.03.15 0 0 171
RNK Creative Commons License 2010.03.12 0 0 170

WoW!

 

:) haramadikon tatanak a "B" épületben a hidegburkolással?? ez nem semmi!Szerintem ha lesz idő akkor ma én is elugrok arra! csinálok egy két képet és felteszem ide őket!Szerintünk a melegurkolatta még gyorsabban haladnak majd...

:)

Dain Bramaged Creative Commons License 2010.03.11 0 0 169

A harmadikon.

Szerintem a melegburkoláshoz még nagyon hűvös és nedves az idő. Láttam egy halom gipszkartont az udvaron. Azokkal burkolják le a lépcsőház mennyezetét és a lakásokban az elszívócsöveket.

Tovább bontották a kőkerítést.

 

Előzmény: RNK (168)
RNK Creative Commons License 2010.03.11 0 0 168

Mi is...!

és a B épület hányadik emeletén van a lakás(otok) ahol csempéznek?

és elkezdték rakni a melegburkolatokat is? tud valaki valamit?

 

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2010.03.11 0 0 167
Ezek igazán jó hírek. Akkor hátha tényleg tudják tartani az áprilisi átadást, mi is nagyon reménykedünk, hogy így lesz!
Előzmény: Dain Bramaged (166)
Dain Bramaged Creative Commons License 2010.03.11 0 0 166

Sziasztok!

Korábban írtam, hogy a bejáráson találtam egy kis problémát. Konkrétan az egyik fal nem ott, vagy nem úgy volt ahogy az a tervrajzon szerepelt. Jegyzőkönv, e-mail, levél.

Ugyan nem elsőre, de kijavították az eltérést. Küldtek fényképet is az új állapotról. Minden e-mail-re azonnal válaszoltak. Korrekt!

Hab a tortán, hogy a fényképen látszik, hogy a lakásunk már ki van festve és a hátérben meg csempézik a fürdőszobát!

 

:)

RNK Creative Commons License 2010.03.09 0 0 165

Sziasztok!

 

Az "A" épület  villamos felöli oldalánál a tereprendezés kész és az "A" épület mögött már kezdik kialakítani a kocsi beállókat !:)

 

A "B" épület utcafront is le van színezve...:)

 

ÜDV....!

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2010.03.02 0 0 164
Sziasztok!

mi is most voltunk bejáráson, nagyon izgalmas volt! velünk tartott a műszaki szakértőnk is, ő is meg volt elégedve a látottakkal, azt mondta, úgy tűnik, jól összerakták a házat :)

hát, nagyon jó volt látni végre a lakást, amit eddig csak elképzeltünk. szép napfényes, tágas, nagyon szuper :) a lépcsőházban pedig nagyon tetszik, hogy van természetes világítás, így sokkal barátságosabb lesz!
szóval elégedettek és izgatottak vagyunk a látottak alapján, és várjuk az átadást :)
Dain Bramaged Creative Commons License 2010.03.01 0 0 163
Elkezdték lerakni a térburkolatot az A épület előtt.
RNK Creative Commons License 2010.03.01 0 0 162

Szia!

 

Te is lakó leszel?

"A" vagy "B" ház?:)

 

Előzmény: NTBE (161)
NTBE Creative Commons License 2010.03.01 0 0 161
Én úgy tudom, hogy február 10.-e óta szinte minden nap van bejárás és szerintem ma is volt néhány a B épületben.
RNK Creative Commons License 2010.03.01 0 0 160

Ez nagyon jó hír és megnyugtató a fűtés szempontjából!

valaki bejáráson mostanában??

 

 

Jrich Creative Commons License 2010.03.01 0 0 159

Sziasztok!

Újabb hírt találtam:

Energiafelhasználásból jeles az Elephantnak
Kiváló, „A” minősítésű energiatanúsítványt kapott az Elephant Holding XX.kerületben épülő lakóparkja a Vigo Ház.

A Vigo Ház kiváló minősítése egyedülálló a „tömeges lakásépítések” piacán, főleg ha figyelembe vesszük, hogy a fejlesztésben épülő valamennyi lakás az „A” osztályzatot érdemelte ki, beleértve a kedvezőtlenebb adottságokkal rendelkező sarok- és tetőlakásokat is.
A vizsgálat során számításba veszik a szigetelések, nyílászárók minőségét, a fűtés korszerűségét, az ingatlan egyéb adottságait, majd ezt egy betűjellel osztályozzák. „Az „A” minősítésnél csak egy jobb osztályzat létezik, az „A+”, de ezt csak passzívházak szokták kiérdemelni” – mondta el Végvári Gábor, az Elephant Holding műszaki igazgatója.”

Jrich
RNK Creative Commons License 2010.02.23 0 0 158

Ikea: egy közepesebb konyha 450-500 ezer FT de nem sztárolom ennyire :) ja és bár csak fenyő (antik pác esetén...) de tömör az előlap ;) 

 

ÜDV!:)

Előzmény: Jrich (155)
RNK Creative Commons License 2010.02.23 0 0 157

Nem semmi! 110 ember? az igen! szerintem ha így haladnak akkor végeznek vele áprilisig!

Tényleg hamarosan rakják a meleg burkolatokat is?:) Ez igen!

EZ CSUPA JÓ HÍR!

 

ui.:

Hát nem irigyeljük azokat akik ilyen nagyon korán vágtak bele!

 

Dain Bramaged Creative Commons License 2010.02.23 0 0 156

Megvolt a bejárás!

A lakásunk be van vakolva, néhány radiátor be van szerelve, és megy a fűtés. Leellenőriztük, az áram, víz, stb... kiállások a helyükön vannak. Egy kis eltérést találtunk az egyik falon, azt jegyzőkönyvbe vettük. Meglátjuk, hogy megy a problémakezelés. A teraszunk még sehol sem áll, valami fekete kavicsok meg hó van rajta. A két vezetőnk Ákos és Szabolcs nagyon rendesek, segítőkészek voltak.

Kb. 110 ember dolgozik naponta. Az A épületben kb 60 lakás teljesen kész van ami azt jelenti, hogy megvan a hidegburkolat. A padlóburkolók még nem tudnak dolgozni a hideg és a nedvesség miatt. Állítólag a hetekben kimennek nedvességet mérni, és ha lehet akkor elkezdik.

Láttam egy pár raklapnyi térburkolatot, azt is nemsokára elkezdik lerakni az A épület külső részén.

Úgy búcsúztunk el, hogy találkozunk Áprilisban a műszaki átadáson, de én örülni fogok ha a Május 30.-át be tudják tartani!

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

 

Sziasztok,

 

Dain Bramaged

Jrich Creative Commons License 2010.02.22 0 0 155

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget a konyhával kapcsolatban mindenkinek. Eddig mi kaptunk egy 550e-s ajánlatot, illetve a D&T-nél egy 600e-est, de mivel ott elfogadják a bont, eddig ez a nyerő. Sajnos a konyhákat csillagászati árban adják... Pedig a miénk még egy kis konyha ráadásul.

A hitelfolyósítással kapcsolatban tudok egy pár variációt mondani, mint szakmabeli. Abban az esetben,ha a hitelt a projektfinanszírozótól veszi fel valaki, akkor lehet, hogy nem kell megvárni a jogerős használatbavételit, hanem az értékbecslő záróriportjára, ( 100 %-os készültség ), utal a bank. Így volt már más mkb-s projektnél is. Amennyiben más bankot választottatok, akkor viszont biztos meg kell várni a jogerős használatba v. engedélyt és albetétesítést, 30-60 nap. Ráadásul, ha az építtető valami plusz dolgot is ígért, csak akkor kapják meg, ha azt elvégezték ( Csillagkertél, útépítés, a mai napig, ha jól tudom nincs meg az albetét).

Sajnos a mi esetünkben még nem tudok konkrétumot, de ki fogom nyomozni, bár reménykedem, hogy a gyorsabbik lesz.

Amúgy mi is tervezőasztalról vettük, nem ma volt, már nagyon költöznénk.

Üdv

Jrich
RNK Creative Commons License 2010.02.22 0 0 154

 

Nem semmi! Mi egy éve vágtunk "csak" bele....de ez is egy örökkévalóságnak tűnik, hogy végre beköltözzünk! Mi is "A" épület!

A burkolás szerintünk gyorsan megy ... a hidegburkolatnál nem gondoljuk hogy 2 ember ne végezne 1 lakással 1 nap alatt (akár két fürdő is van benn) és szerintünk nem 1 csapat dolgozik a hideg burkoláson. A parketta sem lehet nagyon lassú folyamat! bár lehet hogy csak mi gondoljuk ezt és a valóság sokkal sokkal lassabb!

 

Meglátjuk!:) 

tpap Creative Commons License 2010.02.22 0 0 153
Szia,

Mi az A épületben vettünk még akkor amikor el sem kezdték az építkezést. Azóta csak várunk, várunk és várunk...
Remélem már nem kell sokat.
Előzmény: RNK (152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!