Keresés

Részletes keresés

Desert Rat Creative Commons License 2019.10.07 0 0 216

Az UTP kábel maximális hossza 100m, azaz 50-et vidáman visz. Ha a maximálisnál hosszabb távra kell vinni, akkor egy vagy több jel-regenerálót kell tenni (pl 80 méterenként), ami egy sima switch is lehet.  Ha ki akarod használni a 1000Mbitet ezen a vonalon is (nem kötelező!), akkor felsőbb kategóriás kábelt válassz, azaz nem CAT5-öt hanem CAT5e vagy CAT6-ot. Nyilván a drót végére rakott saját router képessége sem mindegy, nem a reklám helye de én gigabites Asust vagy Netgeart vennék.

Lehet átvinni rádiós linken is ha a kábelezés macerás, kifejezetten ilyen célra gyártanak kütyüket, pl ilyeneket:

https://www.tp-link.com/hu/business-networking/outdoor-radio/cpe210/

https://www.tp-link.com/hu/business-networking/outdoor-radio/tl-wa7510n/

Előzmény: taszi6975 (215)
taszi6975 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 215

Nem lesz túl nagy a csillapítás a 40m-n, lehet hogy a vezetéknek többnek is kell lenni,mert nem lehet légvonalban vezetni, hanem fal mellett?

Előzmény: Desert Rat (214)
Desert Rat Creative Commons License 2019.10.07 0 0 214

Ha viccelődnék, akkor minden ugyanúgy nem maradhat mint most van, mert most nincs 40 méterre se wifid, se drótod:-)

Tehát veszel 40 méter CAT5 kábelt, mindkét végére rákrimpelsz egy UTP dugót. Egyiket az optikai modem LAN kimenetébe dugod, a másikat a 40m-re lévő helyen egy Wifi router WAN aljzatába. Itt is lesz wifid és a wifi routerednek van vezetékes kimenete is amibe a laptopot bedughatod.

Előzmény: taszi6975 (213)
taszi6975 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 213

Thome behozta az optikai kábelt a házunkba a végelosztó telekom sagemcom 5655v2 .

Hogyan lehet elvinni a vezetékes internetet kb 40 m-re onnan ahová bekötötték ezt az elosztót. Mindennek ugyanúgy kéne maradni, csak egy laptop lenne onnan 40 m-re mert a wifi már nincs ott, persze nem lenne baj ha a laptop körül a telefonok is tudnák venni a wifit ??

tanácstalanul Creative Commons License 2017.01.23 0 0 212

Kedves szerelő szakemberek!

Adott egy SAT tv parabola két fejjel.  Az egyik fejről megy egy készülék a tetőtérben, a másik fejről a földszinten két készülék üzemel egy elosztóval.

Évek óta így működik, mindenki azt néz, amit akar. Három box (tipusa CO 1000, kínai) üzemel, minden tv-hez egy-egy.

Karácsomy és Újév között jelentkezett egy hiba, a két földszinti tv képernyőjén megjelent egy parabola lavór képe, piros x-el áthúzva.

Egy napig nem volt kép, (az emeleten a másik fejről minden rendben ment).

Minden földszinti csatlakozást szétbontottam, újból összeraktam, s a hiba eltűnt.

Csak másnap vettük észre, hogy a két földszinti tv oda-vissza piros x-el áthúzott lavórt mutat, ha a 18-as csatornán (Viasat 6) néznénk valamit. Ha ezt a csatornát nem használjuk, tökéletesen megy minden.

Mi lehet a hiba oka?

A válaszokat előre köszönöm.

Vikiteam1990 Creative Commons License 2016.12.28 0 0 211

Sziasztok!

Beköttettem két hete a Telekom TV Családi HD csomagját (Spíler TV).

Nagyon elégedett vagyok vele, viszont mivel !csak! TV szolgáltatásom van, ezért több speckó szolgáltatás is elérhetetlen számomra.

Előző kedden megrendeltem az 50Mb-s Internetet is hozzá. 

Vélemények az internetről? Elég az 50Mb úgy hogy TV is megy mellette, néha felveszek adásokat és telefonozok is közbe?

Úgy tudom minden szolgáltatás az internet sávszélből megy.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Vikiteam1990 Creative Commons License 2016.12.28 0 0 210

Szia!

Ha nem akarsz furkálni és toldani, akkor a Powerline-t ajánlom figyelmedbe: http://powerline-adapter.arukereso.hu/

Ez lényegében otthoni adatátvitel elektromos hálózaton.

Előzmény: Sipi Jani (209)
Sipi Jani Creative Commons License 2016.11.20 0 0 209

Sziasztok.

Nagyon körülményes lenne a ruterből átvinnem az internetet a tévémhez.

Nem furkálhatom át a tokot és a falat,hogy a kábelt átvezessem.

Milyen megoldást tudtok nekem ajánlani? 

Üdv: Sipi Jani 

MesterAron Creative Commons License 2016.10.14 0 0 208

Üdv! 

Nem találtam erre a kérdésre rendes topicot, ha van akkor bocsesz.. :)

Olyan kérdésem lenne, hogy T-Home-os mobilinternet lenne telepítve egy újépítésű házban ami olyan helyen van ahol az utcában nincs kiépítve kábel, csak mobilnetet lehet csinálni, mobilinternet jelet hogyan lehet LAN kábelre "konvetrálni"? A cél az lenne hogy 2 PC menjen LAN kábellel de mobilnetről. Szóval valahol ott kellene megoldást találni hogy hol/hogy lehet a mobilnetet beletenni LAN-kábelbe.. :) 

Köszi a segítséget! 

tanácstalanul Creative Commons License 2016.10.13 0 0 207

Húúú...   Köszönöm.

Ezek szerint mégis kell a Digi.  A tripla hűség 2018 januárig fut, most 20.-ától lesz Digi is.

Mégegyszer köszönöm, fontos info volt.

Előzmény: harcsy (206)
harcsy Creative Commons License 2016.10.12 0 0 206
Előzmény: tanácstalanul (205)
tanácstalanul Creative Commons License 2016.10.12 0 0 205

Üdv!

Három héttel ezelőtt kicserélték a két Intek boxot, sokat rakoncátlankodtak. Két tv megy, két boxról, paraboláról.

Azúj doboz neve valami /1000. A csomag t-home tripla, Magenta1 csomaggal.

Már 8 éve t-home csomagunk van, hozzászoktunk a tv csatornák folytonos variálásához, több csatornát kivesznek a csomagból, néha meg betesznek újakat.

Ebben az évben elvették nagy kedvencemet, a Fishing and Huntingot, majd a Film2-t, majd az Eurosport2-t, meg nem látthattam egész sor adót, mert kiírta, hogy nincs hozzáférésem.

Tegnap egész nap esett, gondoltam körülcsattogok a csatornákon.

Nagy meglepetés ért: minden csatorna működik!

Azok is, amit korábban elvettek, meg azok is, amelyekhez nem volt hozzáférésem. (Persze továbbra sincs HBO és társai.)

Az új boxba a szerelő csak áttette a régi kártyát, az megy.

Időközben megrendeltem a Digi tv bekötését, pontosan azért, hogy láthassam kedvenceimet.

Ha ez  T-home bővítés, akkor nem érdemes havi 3000 Ft-ért behozni a Digit.

A honlapokon sehol nem találok választ.

Tud valaki biztosat?

Ancsesz77 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 204

Sziasztok.

Érdeklődnék, hátha már valaki járt így. Szolgáltatót váltanék, (T-Home-tól el) és a telefon  , tv szolgáltatás november 3-val jár le, az internet november 10-vel. Mikor érdemes a boxot stb bevinni, hogy felmondom a szerződést?

Segítséget előre is köszönöm: Anna

djdna Creative Commons License 2016.08.23 0 0 203

Üdvözlök mindenkit!

Még új vagyok ebben a topikban, de örülök, hogy megtaláltam, hátha kapok néhány hasznos információt a történetemmel kapcsolatban. Kicsit hosszú lesz de, megpróbálom minél rövidebbre fogni.

Szóval a történet ott kezdődik, hogy adott egy kis település belterületén lévő, új építésű, egyenlőre még csak helyrajzi számmal rendelkező ingatlan. A településen a Telekom kiépítette a telefonos hálózatát, ám ekkor még az adott címen semmilyen ingatlan nem volt. Az említett ingatlanhoz szerettem volna tv, valamint internet szolgáltatást rendelni, ezért 2016.07.26-án bementem a legközelebbi ügyfélszolgálatra. Ott közölték velem, hogy az általam kívánt címen a szélessávú internet és IPTV szolgáltatáshoz műszaki munkákra van szükség, amelynek felmerülő költségei lehetnek. A költségek mértékéről, elmondásuk szerint, majd a felmérést végző kollégájuk tud bővebb tájékoztatást adni. Ezen tényeket tudomásul vettem és megtörtént a szerződés kötés, bár a költségekre vonatkozóan nem nyilatkoztattak semmilyen formában.
Ezt követően 2016.08.01-én hívnak is telefonon, hogy végre hajtanák a felmérést, ám ekkor én nem tartózkodtam a településen, de erre a szerelő azt a választ adta, hogy a felméréshez nem szükséges a jelenlétem , majd vissza hív miután azt elvégezte. Ennek ellenére ahogy tudtam az említett címre mentem, de a szerelő már nem volt és telefonon sem hívott vissza ahogy ígérte. Gondoltam az esetleges költségekkel kapcsolatban majd értesítést kapok.
Ezek után 2016.08.04-én hívtak a Telekomtól KOAX létesítési időpont egyeztetés miatt. Ekkor a 2016.08.11. 10:00-13:00 közötti időpont került kiválasztásra. 08.11-én Egész nap a létesítési címen tartózkodtam, de senki nem érkezett a szerelésre és telefonon sem hívtak. Ennek okán délután felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol azt mondta a diszpécser, hogy hát beszélt a műszakiakkal, akik épp most kerestek de foglaltat jelzett amiért éppen vonalban voltunk (ami elég érdekes mert a telefonom hívásvárakoztatásra van állítva, így minden hívás kicsörög nálam és senki nem hívott a beszélgetés közben), továbbá hogy a létesítéshez terveztetés és más munka is szükséges és majd keresni fognak.
Türelmesen vártam, hogy keressenek, majd ma 2016.08.23-án jött egy 2016.08.16-i keltezésű levél a Telekomtól miszerint az általam rendelt szolgáltatást műszaki okból nem tudják teljesíteni.

Mit lehet ilyenkor tenni? Aki új házat épít az felejtse el hogy ott bármilyen szolgáltatást igénybe tudjon venni, mert amikor ők kiépítették a hálózatot akkor nem volt ott ingatlan? 

ratoti Creative Commons License 2015.04.08 -1 0 202

https://www.facebook.com/pages/T-Home-Nesze-nektek/845591712182144

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 201

Sziasztok! 

Kapolcson egy parlamenti képviselő kérésére 4G hálózatot létesítettek! Basszus 450ember lakik ott és a környező településekre el sem jut. Ti értitek ezt? Ne értsd félre örülök neki, nem sajnálom tőlük, de sok egyéb helyen pl a Káli-medencében nincs 3G se, ahol nagy a vendégjárás.  

Tauryn Creative Commons License 2014.05.14 0 0 200

Az van az sms-ben, hogy hibát állapított meg a vizsgálat, és megkezdték a hiba elhárítását. Ezt én úgy értelmezem, hogy a Telekom részén van a hiba, mivel nálam még nem jártak, tehát az én gépemben vagy a modemben nem állapíthattak meg hibát.

Előzmény: harcsy (199)
harcsy Creative Commons License 2014.05.13 0 0 199

" a vizsgálat hibát állapított meg."

Ebben hol szerepel. hogy náluk a hiba, nem nálad?

Tőlem még sosem kértek egy petákot sem, amikor kijöttek. Igaz, ez a 6 év alatt 3x fordult elő.

Előzmény: Tauryn (198)
Tauryn Creative Commons License 2014.05.13 0 0 198

Érdekesen működhet a kommunikáció a T-Home hibaelhárítóknál. Bejelentek egy internethibát, kis idő múlva jön az sms, hogy a vizsgálat hibát állapított meg. Erre pár óra múlva felhív egy szerelő, hogy mikor jöhetnének ki hozzám. Amit gondolom utána ki is számláznának nekem jó vastagon. Ha egyszer azt állapították meg, hogy a hiba náluk van, minek akarnak kijönni az ügyfélhez? Vagy talán részesedést kapnak a kiszállási díjból? Ezek most vagy nem beszélnek egymással odabent, vagy mindenkit megpróbálnak hülyének nézni. (Engem nem sikerült, már háromszor előfordult ilyen eset, mindannyiszor visszautasítottam a próbálkozásukat.)

vorosbanya Creative Commons License 2014.04.17 0 0 197

Keresek olyan károsultakat, akiket a kábelszerelők megloptak, vagy a szerelésért pénzt kértek a helyszínen, számla nélkül persze. Óbudán lakom, kb. 6-700 ezer forint körüli értékű ékszert vitt el az egyik szerelő, részben a fiókból, míg a másik 30 000 forintot kért, a munkalapot adta át helyette. Várom, ha vannak még károsultak.

MZ5 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 195

Grautalok a T-Homenak megint nem solgaltat sem telefon sem internet semtv ebben az évben másodszor Békéscsabán rövidesen letelik a hűség idő!!!!

Norex01 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 194

Üdv mindenkinek!Problémám lenne és arra gondoltam, hogy tudnátok segíteni nekem. A gondom a következő lenne, adott egy Pirelli Rooter a T-home által és egy előfizetés az internetre. Otthon elhelyeztem egy iP kamerát, amit szerettem volna használni dyndns keresztül, hogy majd az interneten megtudjam nézni. A kamerát beállítottam és rooteren is a szükséges beállításokat. A helyi wifin működik is meg minden. Nem először csinálom, de eddig még T-home interneten nincs tapasztalatom, de UPC interneten már több kamerát is beállítottam semmilyen probléma nélkül. Szükséges-e ezt jelezni a t-home felé, vagy valamilyen más beállítás is szükséges?Köszi előre is a válaszokat!  

enginer Creative Commons License 2012.12.21 0 0 193

Vannak tapasztalatok tcom digi vátással kapcsolatban?
nekem van.
ég és föld a2 szolgáltatás
a DIGI fényévekkel jobb TVben is,internetben meg össze sem lehet hasonlitani
Előzmény: szabowo (184)
rfamp Creative Commons License 2012.12.18 0 0 192

Fejlemények...:

Tegnap kaptam egy "sorry" tartalmú levelet T- Home éktól, miszerint elhárították az általam (és a szomszédok által is) bejelentett problémát dec. 4. - én. Nos, kissé elkéstek ezzel mert egy nagylétrával már megoldottuk a saját és a szomszédok kábelébe felhelyezett harmonikus sávszűrő problémáját. Ha kicsit keresgélnek  az oszlopok alatti árkokban talán meg is találják a sávszűrőket az olvadt latyakban...:-) Utólag már nem kideríthető hogy ez most valóban a T- Home , avagy egy "élelmes" telefonszerelő magán akciója volt e. Mindenesetre érdekes hogy egy T-Home os autót megállítva  a benne ülő szaki a problémát ismerve azt mondta,    darabját 5 ezerért hajlandó kivenni a sávszűrőknek..Persze mondtuk neki hogy tőlünk éhen fog halni, erre sértődötten távozott..:-)  

A lényeg hogy újra van analóg adásunk az IP mellett, úgy ahogy az a szerződés kötés és az IP TV szolgáltatás bekötése óta (közel 6 hónapja) is volt.  Részünkről a téma lezárva, a jövőre nézve pedig a mottó : "ahány sávszűrőjük lesz, nekünk annyi létránk..."

Előzmény: rfamp (185)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.14 0 0 191
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.13 0 0 190
Előzmény: Törölt nick (189)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.13 0 0 189

minden levelem elveszett 2012 januárja óta ahogy visszajött a webmail t-online

azt hiszem benyújtok egy szép levelet a cégnek és

januártól pedig az összes Té csomagot lemondjuk

abban bízom, a mai kiesésben egyetlen olyan levél sem érkezett ami hiányozni fog.

KÖSZ TÉ CSOPORT

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.13 0 0 188
Előzmény: Törölt nick (187)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.13 0 0 187

délután óta nem megy a tonline webmail

ez így azért már kezd gáz lenni

rfamp Creative Commons License 2012.11.20 0 0 186

Most hívott a bal szomszédom hogy van e nálunk analóg adás rendesen,  mert náluk este még volt. Reggelre  6 csatorna jön a 42 analógból náluk is mint nálunk. Úgy látszik éjjel az IPTV seknek szépen felrakosgatják a szűrűket. A jobb oldali szomszédomnak még működik az analóg, valószínűleg azért mert az ő kábele már másik oszlopon lévű elosztóra van kötve. Azt T-home ék majd holnap éjjel intézik gondolom... Úgyhogy környékbeli IPTV sek, készüljetek fel rá! Ja, a szolgáltatási terület ahol jelenleg ezt játsszák Gyál. Ezt a genyaságot....

Előzmény: rfamp (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!