Keresés

Részletes keresés

joy Creative Commons License 2020.08.14 0 0 70

Paprikás?

Előzmény: FalusDeii (69)
FalusDeii Creative Commons License 2020.08.14 0 0 69

E.T. valójában krumpli.

 

joy Creative Commons License 2017.12.04 0 0 68


?

 

joy Creative Commons License 2017.11.24 0 0 67

ETIt keresem!

Hy Creative Commons License 2014.08.31 0 0 65

Írásod qultúrszinted jól mutatja.

Menj haza gróf Papabányai Orsós Győzikédhez!

Előzmény: AndraTrendl08 (62)
AndraTrendl08 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 62

Lehet, hogy ez nem tartozik ide. (De engem ez egyáltalán nem érdekel.) Vegyük azt, hogy most én vagyok ET, ET lettem most, mint Pompom. Elegem van a szardobálásotokból. Puszér mester szavaival élve az indexesek azok, akik 5000 Ft-ért eladnák a saját anyjukat is. Fölfelé lőjetek, ez egy jó tanács a jövőre nézve, tőlem. Véleményem szerint a ker.tv-knek és a magyar online újságírásnak, -(azért nem raktam idézőjelbe az újságírást, mert kevesen ugyan, de van aki valóban űzi ezt itthon)-, nagyon jelentős szerepe van abban, hogy a magyar társadalomban élő értékek minden rétegben devalválódtak. Egyszerűen szólva elhülyítettétek és tompává tettétek a saját népeteket. Ja erre van kereslet persze jönne a válasz. Drogra is van kereslet, ennyi erővel azt is árulhatnátok. Jelentős érdeme van a kereskedelmi médiáknak és az indexnek is a jelenlegi helyzetért. Úgy gondolom. Persze azért mondom mert egy lúzer vagyok, aki így kompenzál, ne arra figyelj amit mondok, hanem, hogy ki mondja. Egy szónak is száz a vége: emberek akkaszátok föl a köcsög indexeseket! ;)

 

Szép napot!

Menroting Creative Commons License 2014.06.21 0 0 61

S talán épp azért mert külön-külön mindegyik egy jelentéktelen semmi..Igy aztán könnyedén összekapcsolódhatnak mivel álmukban sem jut eszükbe a másikon való uralkodás...:-)

Előzmény: joy (55)
encike.time Creative Commons License 2014.06.21 0 0 60

Ez most elvi kérdés volt? ;)

joy Creative Commons License 2014.06.20 0 0 59

Esetleg ETI-k intelligens 2 méteres szúnyogok, akik Földre szállva semmi mást nem tesznek majd, mint leteperik az elkapott embert-állatot és kiszívják belőlük a piros lét, hogy csemetéiket vele cumisüvegekből itassák?

joy Creative Commons License 2014.06.20 0 0 58

Vajon, ha ETI -egy másik világ szülötte- tengeri lény, hogyan közlekedne az űrön át, és milyen szerelésben jelenne meg előttünk?

Kellene-e neki a Föld fura vize, amely néhol édes, de többnyire sós, mindenféle maszattal, rengeteg bioaktív lénnyel teli?

joy Creative Commons License 2014.06.19 0 0 57

-1. Olvass vissza!

 

-2. Nem életformáról, földönkívüli intelligenciáról szólna a topic. Életforma a földön is sok milliárd létezik (bár mind az általunk ismert "C" alapú szerves), de csak az ember él, mint gondolkodó-társadalom építő lény.

 

-3. Egészen más az elv, nincs köze a képzelgésekhez.

 

-4. Nem kell génsebész tudományosság, hogy az intelligenciát ne keverjük össze az állati léttel!

 

-5. Pontosan nem arról szólna a topic!

Előzmény: encike.time (56)
encike.time Creative Commons License 2014.06.12 0 0 56

" Ítéletet mondasz anélkül, hogy megpróbálnád!"

 

1. Ezt most nem igazán értem!

Mire gondolsz? Mit is kellene nekem úgymond megpróbálnom,még mielőtt ítéletet mondanék?

 

2.Valóban a " szürke patkány" kifejezést viccnek szántam, viszont "szenes ember" kifejezést a " C alapú életformára "  asszociálva használtam .

 

3. Nem igazán értem,miért gondolod,hogy én vagy más itt a rejtélyes fórumon nem engedi szabadon szárnyalni a fantáziáját ( természetesen az más lapra tartozik,hogy érdemes e a szabadon szárnyaló gondolatainkat írott formában másokkal megosztani :-) ) . Ugyanakkor azt éreztem a mondandódból,hogy nem tetszik,hogy az elképzeléseikhez ragaszkodnak ......." oly görcsösen ragaszkodtok ETI-t érintő képzelgéseitekhez,"

 

Te talán nem ragaszkodsz az elveidhez ?

 

4.Miért gondoltad,hogy keverem a szürke patkányt a tudatos emberrel? Szerinted " génsebész "vagyok én?  :-))) 

 

 

 

 5. Ha majd a tudomány eljut oda,hogy az élet lehetőségeit és megjelenési formáit más égitesteken  tanulmányozva megváltoztatja az általad ismert " realitás talaját" :-), akkor ......

 

 maradok tisztelettel: E.T.  :-)  / encike time


 

 

joy Creative Commons License 2014.06.10 0 0 55

Épp most olvtam Asimov "Nemezis" c. könyvét.

Ott igen különös ETI: egy bolygónyi mikroorganizmus, amely külön-külön sejtekben jelentéktelen semmi, de együtt óriási tudat.

Ez is 1 verzió.

joy Creative Commons License 2014.06.10 0 0 54

Ítéletet mondasz anélkül, hogy megpróbálnád!

Hiba.

 

"Ha ránézek egy "szenes-emberre" :))  vagy egy "szürke-patkányra " ....hát bizony nem sok hasonlatosságot találok bennük!..."

Lehet, hogy viccnek szántad, de látom, sem te sem más nem meri elengedni fantáziáját, oly görcsösen ragaszkodtok ETI-t érintő képzelgéseitekhez, hogy "Itt kóbászol, és bármi más hazugság, de ezrért földbe döngölést kapnak a hívők".

 

Ne keverd a szürke patkányt a tudatos emberrel!

ETI=extraterrestrial intelligence, azaz földön kívüli intelligencia!

 

Ez nem ufonautista topic, hanem exobiológiai agymenés lenne -akkor is, ha én azért megmaradnék az általam ismert realitás talaján.

  =X=  

Előzmény: encike.time (52)
encike.time Creative Commons License 2014.05.25 0 0 52

"Vajon ETI hogy nézhet ki valójában?"

Látom az évek alatt még mindíg nem sikerült "dúlőre jutni" ebben a komoly kérdésben!  Csak találgatni lehet,mert ha netán valakinek lenne is valamiféle " halvány" fogalma róla, addig míg személyesen be nem tudná mutatni itt a rejtélyes dolgok fórumán,( vagy bárhol a világban) ,addig a szkeptikusok hada . :)) ,( és moderátorok :))) ) földbe döngölnék, vagy törölnék a föld színéről,az elméleteivel,és hozzászólásaival együtt! 

 

/ ill.lsd.itt ! ;) / Láttad? Nem látod! Na látod !  //

 

  Előre bocsánatot szeretnék kérni ezért a megjegyzésemért! 

 

 

Nos ! Komolyra fordítva s szót! Sajnos nem értek veled teljesen egyet,joy !  Ha ránézek egy "szenes-emberre" :))  vagy egy "szürke-patkányra " ....hát bizony nem sok hasonlatosságot találok bennük!  ( vicc volt! ;)

 

  De lehet,hogy én tévedek! :)

 

joy Creative Commons License 2014.05.16 0 0 51

Vajon ETI hogy nézhet ki valójában?

 

Ha a jelenleg ismert "C"-alapú életformákat nézzük, minden másutt született hasonlatos kell legyen hozzánk.

Méghozzá minden tekintetben!

joy Creative Commons License 2010.07.05 0 0 50

- Joäh! Nekem kezd tele lenni a hócipőm ezekkel a földiekkel.

- Mi a bajod Noäh?

- Két holdciklussal ezelőtt azért rimánkodtak, legyen elég mennyei víz, azután amikor megadtam, hogy sipákoltak, mert hideg van. Hát csináltam nekik meleget.

- Tudom Noäh, és?

- És-és-és... Akkor meg azért rimánkodtak, hogymegüti őket a hőguta, legyen hűvös és essen, mert minden kiszárad.

- Tudom, megint csináltál esős hideget.

- Igen Joäh. Csináltam hűvös-nedveset, de meleget is, de akár mit teszek, mindig az ellenkezőéért rinyálnak. 1*űen lehetetlen eligazodni ezeken a földlakókon. Legszívesebben rájuxakítanám az eget!

- Azt azért még se tedd Noäh, sztem hagy békén az időjárásukat, legyen ahogy esik, úgy puffan.

- Talán igazad van Joäh, akkor hát legyen hideg-meleg: Kánikula és jeges vihar. Válogassák szét, kinek-mi tetszik!

joy Creative Commons License 2010.05.21 0 0 49

Viszont!

:o)

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m (48)
e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.05.20 0 0 48
1.
Rendben!
Megfogadom a tanácsodat. ;)

2.
"Naosztakkólössszámlóvé" :)))))


3.
Csak annyi,mint az"ETI."-nek az angyalokhoz,és az ördögökhöz! ;)


4.( halkan súgom,hogy senki meg ne hallja: A megfejtés: rejtély) :)))))


5.
Esőmentes szép hétvégét kívánok Neked és mindenkinek!
Előzmény: joy (47)
joy Creative Commons License 2010.05.20 0 0 47

Ha idézel, pontosan tedd!

Kisbolygó=/=kisbolygó övezet.

 

Naosztakkómilesz, ha kinyílik a ládika?

 

Egyébként, mi köze írásodnak ETI-hez?

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m (46)
e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.05.19 0 0 46
Így született a Nap körüli két bolygó után egy újabb kisbolygó"

(Angyali és ördögi terv) :)

........" Történt egyszer,hogy az istenkirály felesége három gyermeket szült,három kislányt,halandó lelkű félistent.Születésükkor édesapjuk mindegyiknek egy-egy ékkövekkel díszített amulettet ajándékozott védelmül.......
.......Nem ártottak senkinek,csak fényt és szépséget vittek a "Függöny" mindkét oldalára.De maradtak árnyékok,boszorkánysággal,irigységgel minden elővigyázatosság ellenére becsalták őket a "félvilágba"A rájuk bocsátott varázslattal örök álomba,eleven halálba merültek..........
........halandó lelküket bezárták egy ládába,melynek három zárja van.......

- Hol vannak a kulcsok?

- Hogy hol van,az talány.
Sok varázslatot és bűv igét próbáltak ki a láda kinyitására,de mindegyik kudarcot vallott. - ám vannak nyomravezető jelek."

Három kulcs nyitja a "lelkek ládikáját":

A fény kulcsa

A tudás kulcsa

A bátorság kulcsa

.....és a sikeres küldetéshez kell három nő,akiknek csak meg kell nyitniuk a szívüket és elméjüket,és hinniük kell,hogy minden,és bármi lehetséges.

//" kulcsok már az asztalon" ;) //

Előzmény: joy (45)
joy Creative Commons License 2010.05.18 0 0 45

- Hé Bi-Ba! Nézd, milyen szép kék golyó ez! Hazaviszem, jó lesz a gyereknek játszani!

- Vigyázz Ba-Bi, mert az a nagy sárga forró, leégeti mancsodról a szőrt!

- Mommá, maj' kinől!

...

- Bammeg Bi-Ba, ez nedves, meg néhol szúr is! Milyen fura kinövések vannak rajta, meg jééé, aurája is vann, benne röpködő micsodák.

- Te ez nem is síma golyó, hanem mikro Föld! Lehet, hogy ez az egész egy mikro Naprendszer, és ezen a golyón mikroemberek mikrocivilizációja él?

- "...T". Élt, mert már agyoncsaptam. Nem kell ez a nyírkos vacak. Visszadobtam...

 

Így született a Nap körüli két bolygó után egy újabb kisbolygó övezet a 3. vörösbolygó és az óriás gázbolygó közöttinek társa...

joy Creative Commons License 2010.05.15 0 0 44
Mi van, ha se nem angyal, se nem ördög, csupán nem létezünxámára, észre sem vesz bennünket, eltapos, mint terepfutó a fűben bóklászó hangyát?
joy Creative Commons License 2010.05.15 0 0 43

Érdekes, nálam fordítva volt.

Anno a hétvége sepillanat alatt elillant, már is ott volt a hétfő -pontosabban pihen/munkanap, mert folyamatos műszakban melózzam.

Ezzel szemben ma minden na vasárnap.

:o)

 

Nálam máslént van, véletlenul sem szeretnék más lenni, mint ami vagyok. +ismertem, elfogadtam önmagam, eszem ágában sincs másnak látszani, másként cselekedni.

 

ETI-ken gondolkodok, rengeteg elképzelésem van, nem akarom mind itt leírni.

 

Nem vagyok biztos benne, hogy annyira jó az emberi civilizációnak, ha ide eszi a fene őket, amint azt sok képzelgő leírja.

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m (42)
e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.05.11 0 0 42
Az időm akár a tenger! Főleg ha olajozottan mennek a dolgok!

Jaj! Nehogy "két malomban őröljünk!";)
( Bocsánat a poénért! Más időkben talán jó lett volna,de most nem volt túl szerencsés ezzel poénkodnom ! :(

"Még, ha én mondanám,..."

Talán néhány évvel lehetsz idősebb nálam ! :)
Egy biztos....Ahogy múlik felettünk az idő,úgy gyorsul is. Fiatal koromban egy hét végtelen hosszúnak tűnt számomra. Mostanában pedig egyik hónap a másik után úgy elszalad, hogy észre sem veszem.

„ Nagyon nehéz az embernek önmagát megismerni”

Így vagyok vele én is. Éppen ezért szeretek mentális és lelki szinten rugalmasan „kibújni saját bőrömből, és megpróbálni önzetlen módon eltávolodni egy kicsit saját magamtól,majd másképp gondolkodni.

Azaz,különböző helyzetekben a másik helyébe képzelni magam,és megpróbálom látni és érezni, azt amit az embertársaim látnak és éreznek.
Átérezve az ő helyzetüket, mindig arra törekszem, hogy ne okozzak senkinek szomorúságot, fájdalmat, és igyekszem a tehetségem és erőm szerint jót tenni nekik.
Ezzel az életfelfogással próbálok kapcsolatokat teremteni,és ezáltal vagyok képes önmagamat is megismerni.
(Ami tényleg nem könnyű feladat senkinek)

A vallásosságról most csak egy vicc erejéig ;) :

Ha te szólsz istenhez,akkor vallásosnak mondanak,de ha ő szól hozzád,akkor tuti a diliházban van a helyed! ))

Jó éjszakát!





Előzmény: joy (41)
joy Creative Commons License 2010.05.11 0 0 41

Remélem még sok időd van, nem fogy az olyan gyorsan!

:o)

Még, ha én mondanám, bár akkor sem olyan gyorsan fogy, noha 1 biztos, már megettem kenyerem javát.

De én rá se retye!

 

Csak halkan jegyzem meg:

Nagyon nehéz az embernek önmagát megismerni, gondolatait reális logika alapján elemezni, összevetni a mindennapok valóságával.

Két olyan képesség szükségeltetik alapvetően hozzá, amely az emberek legtöbbjének nincs, vagy elfogadhatatlan:

A valóság megismerésének -tények ridegek- és önmagunk korlátai efogadásának képessége -gyarlóságunk beismerése.

Megértem, hogy sokan képtelenek erre, hiszen nagy teher, ha az emberben nincs hatalmas adag optimizmus, örömszeretet, és ezért fordulnak földöntúli, mennyei hatalmakhoz segítségért.

Az bosszant föl, ha másoknak ezt megkísérlik beetetni, mint egyeztlen "igaz utat".

 

Nagyon nagy lelki erő kell önmagunk megismeréséhez, elfogadásához!

Nem is javaslom az akaratgyenge, vallásos híveknek.

 

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m (40)
e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.05.11 0 0 40
Teljes mértékben egyetértek veled!

A szüleim helyében én is szakemberhez fordultam volna.Ők nem tették meg,és úgy vélem, közel ötven év távlatából már felszínre hozni álmaimat teljesen felesleges.

"Egy pszihológus segíthetne megfejteni a rejtélyt, ha egyáltalán az."......

.......csak azért nem teszem meg,mert ismerve magam,és a mindennapjaim "érdekességeit"( itt most kérlek ne gondolj semmi bűncselekményre utalóra),tudom sokkal több rejtély kerülne felszínre,mint amit képes lennék feldolgozni.

Inkább a magam "magyarázom a mechanizmust";))) módján élem a kis "szürke":)))
életem.

Sajnos sietnem kell,mert fogy az időm!

Szép napot Neked is!
Előzmény: joy (39)
joy Creative Commons License 2010.05.10 0 0 39

Álomlátás ugyan nem ETI, de nem baj, mert a jelen állás szerint ETI is csupán a képzelet szülötte.

Hidd el, nem véletlenül keresték annyira a fölnőttek a fénylő cukrosbácsit!

Az más dolog, hogy képzeleted szülötte, de jogosan keltett riadalmat a többiekben, mert mint a hírekből tudjuk léteznek pedofilek még a papok között is.

Hogy te ma, milyen tulajdonságokkal ruházod föl, miként magyarázod, csupán hited tükörképe semmi egyéb.

Egy pszihológus segíthetne megfejteni a rejtélyt, ha egyáltalán az.

 

Sokan, nagyon sokan kérik-fogadják el képzeletüxülte fényemberek, fölsőbbrendű lények, Mindenhatók, Istenek segítségét háborgó lelkük megnyugtatására, bizonytalanságaik, gyengeségeik leküzdésére.

Addig jó, amíg ez nem válik elsődlegessé, és mindennapi cselekedeteik mozgatójává, tetteiket alapjaiban meghatározóvá.

Sajnos a határt csaxakember ismeri föl, az érintett legkevésbbé sem, sőt környezete jelzéseit is visszautasítja, durva bántalmazásnak, támadésnak véli!

Nem jó, kezelendő!

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m (38)
e.n.c.i.t.i.m Creative Commons License 2010.05.10 0 0 38
Még csak annyit, én nem lámpással, hanem fejszével kerestem volna a gyermekemet molesztáló "fényembert"!

Lehet,hogy én nem fogalmaztam világosan,hogy félreérthetted.
Soha senki sem molesztált gyermekkoromban.Ez a "fényember" segítette (gondolatban) a gyermekkoromat!.

(Ha féltem valamitől,rágondolva megnyugodtam,vagy ha csak tudni szerettem volna mikor felelek, az iskolában,rágondoltam.)

Szóval inkább egy gyermek mindennapi kis problémáinak "rávilágítójaként" játszott szerepet.

A gyermekkori álmaimat pedig egy folyamatosan visszatérő érzés jellemezte.

A repülés.

(ezért szeretnék csak egyetlen egyszer kisgéppel szállni! :))))

A telepátia is része volt a gyermekkoromnak.( Sok mindent előre "megéreztem")

(Mint ahogy most reggel is! ;) Tudtam hogy indulás előtt ide kell ülnöm a gép elé) ;)
Most sajnos mennem kell!

Szép napot! (mindenkinek!) :)))
Előzmény: joy (34)
joy Creative Commons License 2010.05.09 0 0 37

Nem mákvirág, egyik sem.

 

Képzelet!

:o)

Előzmény: e.n.c.i.t.i.m (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!