Keresés

Részletes keresés

Steve Baxx Creative Commons License 2015.07.23 0 0 78

Steve Baxx Creative Commons License 2015.07.14 0 0 77

Steve Baxx Creative Commons License 2015.07.14 0 0 76

Steve Baxx Creative Commons License 2015.07.12 0 0 75

Watch "Home made chicken griller" on YouTube -

Előzmény: Steve Baxx (74)
Steve Baxx Creative Commons License 2015.07.11 0 0 74

Watch "Home made griller" on YouTube -

SzegediSzatír Creative Commons License 2015.06.08 0 0 73

Bushido project

A Yaskawa Electric ipari robotokat gyártó vállalat nem mindennapi kisfilmet dobott össze. Melyen egy valódi szamuráj és az autógyárakból jól ismert ipari robot méri össze „tudását”. Forrás: http://i.imgur.com/ Ahhoz, hogy megértsük mit is szemléltet ez a videó[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

nero2007 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 72

Sziasztok. Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy Maruyama típusú háti permetezőm van, és szeretnék benne a légüstön lévő kettő tömítést kicserélni, de nem tudom hogyan lehet összeszerelni! Mert nagyon szorosan illeszkedik az új tömítés. Aki csinált már ilyet kérem segítsen, köszi

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.27 0 0 71

Sziasztok. Olvastam, hogy volt szó szivattyuról.

Tudna nekem valaki ötletet adni, hogy erről a lapátkereket hogyan lehet leimátkozni?

https://plus.google.com/photos/108451889274015621828/albums/6142331318959849041?banner=pwa&authkey=CKyP2I2b88yYhwE

Állás keresési tanácsa Creative Commons License 2015.04.07 0 0 70

Pojekt menedzser (villamos mérnők, vagy épületgépész)

 

A munkakör betöltőjének feladatai:

 

- Projektek teljes körű ügyintézése, műszaki felmérés, ajánlatadás, alvállalkozók

  koordinálása, ügyfelekkel való tárgyalás, kapcsolattartás és Ajánlatkészítés

- Megrendelés/szerződés jóváhagyása

- Projekttervezés és szervezés, feladatkiosztás

- A projekt teljesítésének ellenőrzése

- Projekt teljes körű dokumentálása, projektzárás

- Kiviteli- és időütemterv megvalósításának felügyelete

- Szakmai ellenőrzés

 

Feltételek:

- Felsőfokú szakirányú végzettség (villamos mérnők, épületgépész)

- Alapszintű épületgépészeti- és villanyszerelés ismeretek

- Angol nyelv tárgyalóképes ismerete és használata

- B kategóriás jogosítvány

- Erkölcsi bizonyítvány

- Műszaki beállítottság

- Tárgyalóképes kommunikatív készség

- Magas szintű problémamegoldó készség

- Határozottság

 

Előny:

- Értékesítői tapasztalat

 

Munkavégzés helye:

- Budapest

 

Jelentkezés az állásra:

 

A fényképes pályázatokat, az iskolai végzettséget igazoló okiratok másolatával és a fizetési igény megjelölésével kérjük, küldje el. Köszönjük

 

Amennyiben pozíciónk felkeltette Ön, rokona, barátja, ismerőse érdeklődését, küldje el önéletrajzát a maria.fekete1@upcmail.hu címre

arpard Creative Commons License 2015.03.12 0 0 69

3 lépcsős apollo szivattyú összerakáshoz kérnék segítséget! az egyes lépcsőket el kell forgatni egymáshoz képest, vagy egy irányba kell álljanak mind? sajnos szétszedés előtt nem fotóztam le. a tárcsákon vannak beütve szimpla és dupla vonalak, de nem egyértelmű h mit mivel kell összeforgatni. Összerakás után minimális nyomással nagyon kevés vizet szállít

 

előre is köszi

Kapa bácsi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 68

A dugattyúnál lévő tömitéshez a dugattyú rudazatát szeddszét,a dugattyúház a készülékházhoz általában 2.db hatoscsavarral van rögzítve,vedd ki a dugattyúház tetejét lekell venni akkor kihúzható a dugó,két db gumiharang van,egy aluminium hengeren,a tengelyre 1.6-s rézanya rögziti,cseréld ki a gumikat,mg boltokban kaphatóak.A dugattyúház alján van 1.golyós szelep ezt is cserélni szoktuk ha lehet kerámia golyóra.Jó szerelgetést!

Előzmény: ha4nz (67)
ha4nz Creative Commons License 2014.03.28 0 0 67

Köszi a választ, még talán annyit:

Hogyan lehet a légüstnél lévő második szelepet megnézni és a dugattyúban lévő tömítéshez hogyan tudok hozzáférni, hogy megnézzem az állapotát?

Előzmény: Kapa bácsi (66)
Kapa bácsi Creative Commons License 2014.03.26 0 0 66

A nyomást a tartály közepében(bellül)lévő szürke színű légüst tartja.A nyomást a gép pumpálló karján át mozgatott dugattyúrendszerrel állítjuk elő.A gépnek két szelepe van ezek a golyók.A kézikarral mozgatott dugattyú fölfelé haladásakor légritkítást idéz elő a hengerben igy a tartályban a külső légnyomáson lévő folyadék a megemelkedő szívószelepen keresztül beáramlik a hengerbe.A dugattyú lefelé hadtában kiszorítja a folyadékot a nyomószelepen és légüstön keresztül a szórófejhez.A szelepek golyók.Mire vagy még kiváncsi?Üdv!

Előzmény: ha4nz (65)
ha4nz Creative Commons License 2014.03.23 0 0 65

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, régi sárga-piros 20l-es vegyépszeres permetezővel kapcsolatban: 

Nem tűnik bonyolultnak, de mielőtt teljesen szétborítanám karbantartás/felújítás előtt, valaki el tudná magyarázni, hogyan is működik ez az egész? Az nem teljesen világos, hogy a permetlé tetejénél ha a kupak szellőzik akkor hogyan lehet nyomás alatt tartani azt a mennyiséget ami a szórófejbe kerül? Az alján van egy csavar golyóval, de nem teljesen tiszta a kép...

 

Esetleg egy rajz is jól jönne, hátha tud valaki hozzá valami robbantott rajzot.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Zsoltigcv Creative Commons License 2013.12.13 0 0 64

Sziasztok SOS segítséget kérek vettem egy kf 04 típúsú víz szívattyút.Nem veszi fel a vizet felöntöm és semmi  (fúrott kutam van 400 as pvc csővel nem tom hány méter lehet)  http://www.profikisgep.hu/vizszivattyu_kf_gepekhez_5265

 

Gépész 99 Creative Commons License 2013.10.19 0 0 63

Pedrollo JSWm (egyfázisú) vagy valami hasonló 500÷1000W-os bőven elég!

Kíváló minőségűek, rengeteget kibírnak, az enyém 10 éve megy!

 

A lábszelep nem szokott nagyon mélyen lenni, 1÷2m közt van.

Érdemes körbeásni a kútcsonkot, aztán levágni és felszerelni másikat helyette.

Lehet kapni például gazdaboltokban sok helyen.

 

Régi kúthoz - mármint rég nem használt - érdemes kútfúrót hívni hátha ki tud belőle hozni valamit (bugyborékoltatja meg hasonlók).

Kistudatlan Creative Commons License 2013.04.25 0 0 62

Szervusztok !

 

Előrebocsájtom, hogy nem nagyon értek a dologhoz, ezért szeretnék kérdezni, szivattyúval kapcsolatban.

Adott egy fúrt kút, amit vagy tíz éve nem használtak, az eredeti szivattyú már nincs meg , vmi magyar gondolom BAJAI lehetett 220V-os.

A kút állítólag 40m-re volt fúrva. Kérdésem, milyen szivattyút érdemes venni kertlocsolás céljára? Például IKLADI kétlépcsős 1200 W-os , felújított megfelel erre a célra? Egyáltalán lehet még ehhez a tipushoz alkatrészt kapni, ha szükséges a későbbiekben?

Vagy esetleg venni egy új jó minőségű szivattyút, pl Pedrolot, de abból melyik tipus felelne meg?

Mi a teendőm a kútcsonkkal, tisztítani vagy levegővel esetleg meg kell nyomatni a szívócsövet? Volt egy Jancsi pumpa is valamikor a kúton, de azt is ellopták , így most nincs rajta semmi. Hogyan tudom kipróbálni, gondolom, először vmi kézi pumpával kellene próbálkoznom, és csak utána szivattyúban gondolkodni!

Lábszelep milyen mélyen lehet, gondolom ez még acél golyós, mert vagy 30 éve fúrták.

Ha leragadt, azt hogyan tudom megnézni?

Köszönök minden segítséget , előre is!

NeomatiK Creative Commons License 2013.04.11 0 0 61

Vagy még így kialakítva, kell-e ott aláköszörülni? C=?

 

 

Előzmény: NeomatiK (60)
NeomatiK Creative Commons License 2013.04.11 0 0 60

Sziasztok!

 

Van arról adat, hogy lemezvágógépnél, max 2-3mm vastag sík acéllemez vágásánál hogyan helyezkednek el a vágó felületek (ábrán: X?, A?, B? - ezek értéke a kérdés) és milyen anyagból vannak a vágóélek (alsó, felső)?

Valami keresztmetszeti ábra lenne a legjobb, ami a geometriát illeti. Nem tudom, hogy alá van-e köszörülve vagy csak két hasáb alkotja a vágóélt?

 

 

Gépész 99 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 59

Korongméret kérdése a dolog.

120-150-es koronghoz jó lehet.

300-as koronghoz már karcsúnak tűnik a 720W.

Előzmény: Bubus1111 (58)
Bubus1111 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 58

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek egy 720w-os villanymotorból lehet-e köszörűt csinálni? Szóval, hogy nem túl nagy a 720w egy kisebb köszörűhöz?

Teati Creative Commons License 2012.05.20 0 0 57

A probléma megoldódott, tökéletesen működik a szivattyú.

Előzmény: Teati (56)
Teati Creative Commons License 2012.05.13 0 0 56

Sziasztok!

 

Nekem is egy BVG203-asom van és szimeringes lett. Szétszedtem már, viszont a szimeringek nem jönnek ki. Nem csináltam még ilyet úgyhogy nem is mertem erőszakoskodni vele. Volt benne valami rugó, ami sok darabban jött ki, mert össze volt rohadva és egy zéger gyűrű. Logikusan gondolva ahonnan a zégert kiszedtem, arrafelé kellene kijönnie a szimeringeknek is ugye? Lehetséges, hogy be vannak azok is rohadva? Egy megfelelő méretű csővel próbáljam meg kikalapálni belőle? Vagy van valami finomabb módja a szétszedésnek?

 

Köszönettel:

 

Teati

 

u.i.:

Milyen méretű kell bele? Még nem tudtam megmérni, mert benne van. Ezt néztem, hogy talán jó lesz:

http://bolthely.hu/orczy/id/USI027_12x22x7_szivattyu_szimering_HAJDU_BIO_303_95

Vélemény?

_nyunyuka Creative Commons License 2011.11.02 0 0 55

Üdv a topiknak!

 

Kicsit késői a válasz, nem Sever ez, hanem a jó öreg "bajai" szivattyú, amit az ikladi Ipari Műszergyár gyártott. A képen egy utolsó szériás típus van, BVG 101 a típusa.

 

(Azért bajai, mert a Ganz Villamossági Művek bajai gyáregysége kezdte gyártani.)

 

Itt mindent kapsz hozzá: www.vlbt.hu

 

Nekem is ilyen van csak kétlépcsősben, rendesen karbantartva és a házat kihézagolva örök élet+40 nap. Elpusztíthatatlan.

Előzmény: Gépész 99 (43)
Motorbűvölő Creative Commons License 2011.04.10 0 0 54

A szivattyú első öntvényét rácsavarozom a motorra, ebben vannak ugye a szimeringek. Injekciós tűvel juttatok a két szimering közé olajat. Befelé ugye nem jön, mert ott a víznyomás. A belső szimeringet így keni a víz, a külsőt meg az olaj. Nem kell csurig tölteni, csak annyit, hogy a tengelyt elérje, tudja felhordani körbe a külső szimeringre. Az olaj besűrűsödéséhez azért kell jópár év.

Előzmény: peter513 (52)
Motorbűvölő Creative Commons License 2011.04.10 0 0 53

A szivattyú öntvény alkatrészei közé inkább sima rajzlapból vágott tömítések kellenek, amikkel a hézagolást is meg kell oldanod. Annyi papírt kell alátenni, hogy fixre húzva a csavarokat épp finoman súrlódjanak a kerekek az öntvény falán, de könnyen, akadás nélkül forogjon. Ha szoros, több papír kell, ha sok a papír, akkor nagy lesz a járókerekek mellett a résveszteség, és ezáltal csökken a szivattyú munkanyomása, hatásfoka.

Előzmény: peter513 (51)
peter513 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 52

Az enyém egy lépcsős, a tiéd kétlépcsős. (Két járókerék.) Hogy töltik fel olajjal? Nem sok értelmét látom ezeknek a kenéseknek, bár én is annyi zsírt kentem oda amennyi odafért. (Az olaj besűrűsödik, a zsír összeszárad az eredeti térfogat töredékére. Amíg nem szükséges, úgy sem szedi szét az ember, hogy cserélje/pótolja.

Apósnak van két szivattyúja, (mint az enyém) évente cserélte a szimeringeket, aztán áttért a háromévenkéntire. Az egyik dolgozik, a másik tartalék. Havonta 10 köbméter vizet használnak.

Egyetlen probléma a szivattyúkkal, hogy elkopik a szimering aztán a motor megy folyamatosan, amíg le nem ég. Ezért kezdte az évenkénti szimeringcserét, majd úg gondolta, elég ritkábban is.

 

Péter

Előzmény: Motorbűvölő (49)
peter513 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 51

Miután kész lett a szivattyú, a tölcsért feltöltöttem vízzel, az alatta levő csapon leengedtem a szivattyúházba, csapot visszazártam, bekapcsoltam, és már működött is. Csodálkoztam is, milyen hamar kidolgozta a levegőt. A szivattyú jó lett, mert a vizet nyomja és nem folyik az oldalából a víz. De a tartályon levő nyomáskapcsolóból elvinne akár egy méterre is a két kis vízsugár. (Teszteltem a nyomáskapcsolót, gondoltam majd leáll. Leállt, majd leengedte a levegőt a tartályból, elszelelt tán az összes levegő, azóta "vizel".)

 

(A vaterán vettem a hidrofort, gondoltam jó lesz egy darabig. Amikor be akartam üzemelni, nem akarta felvenni a vizet, hiába töltöttem fel ici-pici víz kofolyt a tengelyen, és nem akarta nyomni a vizet. Új szimering és csapágy után megy.)

 

Kocsimosásra, locsolásra vettem.

 

Nem szivárog?

A szivattyúház öntvényei közé vékony kartonpapírt szoktak vágni, vékonyan bezsírozni, és az tömít. Semmi sem szivároghat ki! :)

Előzmény: Gépész 99 (48)
Gépész 99 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 50

Ha inni akarsz a vízből akkor ne olajozzál! Inkább csak vizezd.

Ha meg nem ivóvizes szivattyú, akkor is inkább zsírozzad mint olajozzad (a víz nem bántja)!

 

Lábszelepnek meg porcelán golyósat ajánlok, az nem rozsdásodik  és kevésbé ragadós.

 

De lehet, hogy elég csak egy hosszú dróttal "megpiszkálni" a golyót!

 

 

Előzmény: Motorbűvölő (49)
Motorbűvölő Creative Commons License 2011.04.05 0 0 49

Sziasztok!

 

Én is valami hasonlón ügyködök most.

 

Már szétszedtem, letakarítottam. Megvannak az új szimeringek is. Egy jó ötletként azt ajánlották, hogy a két szimering közti rész töltsem fel olajjal. Ezzel megóvom a külső szimeringet attól, hogy szárazon fusson.

 

Viszont gondom van a lábszeleppel. Leragadt, vagy elrozsdásodott. Ismertek valami jó típust? Egy collos cső megy le a szivattyútól még 7 métert lefelé. (összesen 13 méter mélyre) Annak a végén van a lábszelep. Ha egyszer kiszedem a kútból a régit, inkább egy jóféle újat tennék le.

 

Előzmény: peter513 (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!