Keresés

Részletes keresés

RedDevilAngel Creative Commons License 2008.11.30 0 0 334
te meg nézd meg a gépelési hiba és a helyesírási hiba közti jelentésbeli különbséget :)
ez egy fórum, ahova az ember azonnal leírja és elküldi gondolatait és utólagós javítás már nem lehetséges (vannak olyan fórumok, ahol a saját hozzászólását utólag tudja az ember módosítani, szerkeszteni, de ez nem ilyen)
ráadásul a többiek én is ugyanúgy, mint a hozzászólók többsége, a tartalomra/mondanivaló koncentrálok és a többiek írására, és azok információ tartalmára :)

ha valakinek konstruktív észrevétele van a helyesírásommal kapcsolatban, akkor azt szívesen fogadom - de arra nincs fölösleges időm, hogy a hozzászólásaimat órákig szerkeszgessem és ellenőrizgessem, hogy hol hagytam ki/cseréltem fel/írtam eggyel több betüt a szavakban
ugyanis ez egy gyorsan pörgő fórum és nem pedig blog/hivatalos jelentés/tanulmány/házidolgozat/hivatalos beszámoló/cikk/stb, ahol az írását az ember a publikálása előtt többször átnézi/ellenőrzi
:)
Előzmény: Törölt nick (333)
vizinikk Creative Commons License 2008.11.25 0 0 332

a kép azért elég vegyes - informatika terén nálunk nem olyan rossz a helyzet, lassan már a legkisebb könyvtárban is van internet, és a nagyobbak egyéb dokumentumállománya is kielégítőnek mondható, bár az új könyvek beszerzése nehéz probléma, különösen a külföldi könyveké.

az amerikai közkönyvtárak engem is elbűvöltek, az egyetemeké meg egyenesen futurisztikus (sajnos) a számunkra. és minden előítéletem (és az itteni közhiedelem)ellenére, (én Californiában jártam) az ott élő emberek is elég tájékozottnak bizonyultak.

De hát én azért szeretem a vidéki falukat (és Budapestet pláne) mert én itt vagyok otthon, még, ha lehetne minden sokkal jobb is.

:-)

Előzmény: RedDevilAngel (331)
RedDevilAngel Creative Commons License 2008.11.24 0 0 331
hát akkor szépen összegyűlünk itt azok, akik a kultúrát és művelődést fontosnak tartjuk, és akik nem hiszik el azt, hogy műveletlen ország is tud gazdasági sikereket felmutatni

szerintem (tapasztalataim alapján) csak azok az országok értek el gazdasági sikereket, amelyek a kultúrába, művelődésbe, tudásba nagyon sokat befektettek, invesztáltak
(a neolibsi közhiedelemmel ellentétben az usa is ilyen - elég megnézni new york, la, washington, seattle, chicago kulturális életét, amikhez képest budapest sajnos csak egy vidéki falunak számít)
Előzmény: vizinikk (329)
vizinikk Creative Commons License 2008.11.24 0 0 330

épp ma olvastam, hogy a novemberben indult server a nagy érdeklődés miatt kiakadt

:-)

Előzmény: RedDevilAngel (328)
vizinikk Creative Commons License 2008.11.24 0 0 329

nekem is ez a szakmám.

:-)

Előzmény: RedDevilAngel (327)
RedDevilAngel Creative Commons License 2008.11.24 0 0 328
ja, az előbb kimaradt a google könyvdigitalizálási projektje, ami nemrég indult újra, mert a szerzői jogdíjak kérdése miatt nekik is szüneteltetni kellett a digitalizálást - csak a googlenak volt pénze drága ügyvédekre a kiadókkal szemben
Előzmény: RedDevilAngel (327)
RedDevilAngel Creative Commons License 2008.11.24 0 0 327
bárcsak így lenne! :)))
de sajnos a könyvek és újságok kis része van csak digitalizálva, és azok többsége is csak autóbbi 10-15 évben, vagyis az internet korszakában keletkezett
a régebbi könyvek és újságok digitalizálása még nyugaton is hiányos, nálunk meg... (milyen kifejezést használjak ami egy nyílvános fórumon szalonképes?)

az a fő gond, hogy a piaci alapú digitalizálás csak a kereskedelmi forgalomban profitot hozó könyveket, újságokat digitalizálja
az állami pénzből finanszírozott intézményi/könyvtári digitalizálás (pl. british library, oszk, stb) nagyon lassú (az oka: pénz, pénz, pénz)
a legnagyobb eredményt a silent library érte el, ami teljesen ingyen készült lelkes amatőrök segítségével, csak a szerzői jogok kérdése miatt a kezdeti nyílt, mindenki által hozzáférhető változatból zártkörűvé vált
hiába ingyenes, hiába digitalizálták a silent libraryban a többszörösét mint a british library (főleg a retrospektív ebből a szempontból a releváns), de csak kevesen férnek hozzá, és azok is csak nagy macera után, miután leellenőrizték őket, hogy a "hálózatukra" nem jelentenek veszélyt (ugyanis a kiadók a szerzői jogdíjak miatt üldözik a silent libraryt) ***


***erről írtam a szakdogámat,
a valóságban ennél sokkal bonyolultabb az ügy, de remélem eme rövid pár mondatos houzzászólásban a lényeget sikerült leírnom
Előzmény: vizinikk (326)
vizinikk Creative Commons License 2008.11.24 0 0 326

á, hagyjad.... hiszen már a Borosbocskor is megmondta, kinek kell ma könyvtár, amikor minden fennt van az interneten?

:-)

 

Előzmény: RedDevilAngel (323)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.24 0 0 325

a szovjet állam fénykorában is a lakosság 5-10%-át gyakorlatilag rabszolgaként dolgoztatták a gulágokokon

 

a magyar állam logikája hasonló, csak nem zárnak be egy kurva hideg táborba

Előzmény: swill (324)
swill Creative Commons License 2008.11.24 0 0 324
"Az az allam, amelyik ugy mukodik mint a magyar sajat maga taszitja el az adofizetoit. Ki kell eheztetni, csodbe kuldeni, beszantani a helyet es bevetni soval aztan lehet elolrol kezdeni. "

Számból vetted ki a szót.
Előzmény: Mbazsika (247)
RedDevilAngel Creative Commons License 2008.11.23 0 0 323
"Kitalálom. Kommunikációs büfé manager."

nem talált, van egy logisztikám (csak protkó nélkül sajnos csak targoncásnak vagy raktárosnak veszik fel ezzel az embert, középvezetői állásba nem) + egy olyan szakmám, amit münchenben highly qualified professionnak neveznek, de néha még highly creative professionbe is be szokták "skatulyázni"
nálunk pedig az egyik legalúlfizetettebb, pedig enélkül az ország információtárolás, -elosztás, -biztosítása, -működtetése nélkül maradna, és visszasűllyednénk a sötét középkorba (könyvtár-informatika)
a diákok, kutatók, tudósok nem tdunának miből tudásokat bővítani, tanulmányokat készíteni, szakmai tudásukat karbantartani, mert nem lenne ilyen intézmény, piaci áron megvenni az összes szakkönyvet, szakújságot, szakkiadványt megfizethetetlen ráadásul mindezt rendszerezni, nyomonkövetni és amikor szükség van rájuk, akkor villamgyorsasággal előteremteni - hát igen, ez egy külön szakma, csak míg nyugaton megbecsülik, addig nálunk sajnos nem
(és akkor csak a szakkönyvtár jelentőségéről írtam, a mezei közkönyvtár általános műveltségben való szerepéről egy szót sem írtam, márpedig egy ország átlagos eq-jában és iq-jában ennek is nagy szerepe van)
Előzmény: Törölt nick (317)
kopasznyakú Creative Commons License 2008.11.21 0 0 322
és az időskori ellátásunk érdekében több gyereket is kell nevelnünk
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (318)
kopasznyakú Creative Commons License 2008.11.21 0 0 321

lószart

a 300 ft-al az volt a baj, hogy mellé még járulékot is emeltek és az inaktívak gyakorlatilag mentességet kaptak

 

járulékemelés után meg ne pofázzon senki öngondoskodásról.

Előzmény: Törölt nick (298)
G.B.Bejja Creative Commons License 2008.11.21 0 0 320

"és az én generációm miről tehet? sokkal keményebb feltételek között sokkal többet dolgoznak,"

 

Hát tényleg.

Előzmény: Abrosz Tisztakosz (318)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.20 0 0 318

a 2. és 3. pontban azért van némi részük....

 

és az én generációm miről tehet? sokkal keményebb feltételek között sokkal többet dolgoznak, sokkal több járulékot fizetnek (már aki) és ezért sokkal kevesebbet fognak kapni mint a mostani nyuggerek, ezen gondolkodj el egy kicsit

RedDevilAngel Creative Commons License 2008.11.20 0 0 313

"...Sokan még a nyugdíjba vonulásuk előtti években sem értik meg, hogy járulékból lesz a járadék - mondta. Korózs Lajos közölte, hogy ..."

 

ez a gondom az egésszel, hogy a vezetőink pártoktól függetlenül nem tudják megérteni, hogy nem az alkalmazott dönti el, hogy be van-e jelentve, és ha igen akkor a teljes bére után vagy kevesebbre

köztisztviselői védett állásból könnyű pofázni, hogy keressen az ember más melóhelyet, ha a főnöke nem akarja bejelenteni, csak a kérdés: hol? talál-e? és ha talál, akkor mennyi idő alatt és addig ki fizeti a rezsit + kaját?

 

pesten is alig lehet legális munkahelyet találni - minden állásra legalább 20-30-an jelentkeznek

amiből sokat keresnek: segédmunkás (persze feketén), diplomás műszaki mérnök, jogász, könyvelő (itt sok helyen az okj-st is elfogadják), diplomás közgazdász, cnc esztergályos

de közép és felsőfukó végzettségek/szakmák száma ennél szélesebb, csak azokat alig-alig keresik

én sem a végzettségemnek megfelelő szakmában dolgozom, sőt: soha egy percet sem dolgoztam abban - ami szerintem az ország és a foglalkoztatási és oktatási politikánk kudarca és szégyene (mivel nem egyedül vagyok ilyen, ha csak egy vagyok a sok közül)

 

ha a kormány érdemben akar tenni valamit ebben a kérdésben, akkor nekiáll a probléma valós okát feltárni, majd intézkedni

de addig amíg úgy gonjdolják, hogy a munkavállaló tehet arról, hogy mennyire van bejelentve, addig nem fognak tudni jó döntéseket hozni, mert hibás a kiindulópontjuk***

 

az eu foglalkoztatási portáljának magyar nyelvű honlapján a külföldön álláskeresők száma (ez csak azokat tartalmazza, akik regisztrálták magukat az eresen: europa.eu.int/eures) meghaladja a 300ezret!

 

 

*** tényleg, mi lehet ilyenkor a vezetőink agyában, hogy ez így műxik:

alkalmazott: főnök bácsi, legyen szíves jelentsen be a teljes fizum után

főnök/tulajdonos: jaj tényleg, hogy eddig ez magamtól nem jutott eszembe, rohanok is bejelnteni, ha sietek még zárás előtt odaérek a hivatalba

 

mert én a politikusaink iq-ját ítélve el tudom képzelni, hogy ők azt gondolják, hogy ez a valóságban ez így műxik

Előzmény: Törölt nick (307)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.20 0 0 312

természetesen, mivel nekem már nem jut nyugdíj 30 év múlva

 

még fecó is megmondta

 

ehhez képest a mai nyugger generáció a 30% csökkentéssel is nagyon jól jár

Előzmény: Törölt nick (311)
G.B.Bejja Creative Commons License 2008.11.19 0 0 308
Legyen úgy.
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (305)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.19 0 0 305

nem kell ennyit kombinálni

 

a nyugdíjkiadásokat jó 30%-kal csökkenteni kell

 

akinek nem lesz elég a kevesebb nyugdíj, megy a gyerekeihez, a hildhez, vagy a szegénykonyhára

 

 

Előzmény: G.B.Bejja (301)
G.B.Bejja Creative Commons License 2008.11.19 0 0 303
Értem én....Csak már rég lemondtam a 13. haviról.
Előzmény: Ipari-antidepresszió (302)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.19 0 0 302
Legyen jelzáloggal terhelve - ne csak a 13. havi, hanem az egész nyugdij összegével !!!! - az ingatlan.
Ne térj el a tárgytól. Határozottan benne van a topicnyitóban, hogy csak arra a részre lenne jelzálog, aminek nincs fedezete. A befolyt nyugdíjjárulékot természetesen maradéktalanul fel kell osztani a nyugdíjasok között.
Előzmény: G.B.Bejja (301)
G.B.Bejja Creative Commons License 2008.11.19 0 0 301
"Vagyis szerinted kuss a fiataloknak, és mosolyogva fizessék a földkerekség százalékosan legnagyobb adó és járulékterheit, amitől még egy svéd szocdem is sírva fakadna. Csak a Ti generációtoknak legyen jó, mert megérdemlitek. Na persze. ""

 

Maradjunk a topik címénél.

Legyen jelzáloggal terhelve  - ne csak a 13. havi, hanem az egész nyugdij összegével !!!! - az ingatlan.

Aztán majd lófasse örököltök, nem baj ?

Előzmény: Abrosz Tisztakosz (286)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 300
,,A görög beéri 20 éves rozzant járgánnyal, de a magyar nem. "

Aha.

,,Görögországban 112,3%-kal, 3959-ről 8403 darabra nőtt az értékesítés....."

Ez csak a dízel személyautókra vonatkozik.
Előzmény: Törölt nick (298)
ZR Creative Commons License 2008.11.18 0 0 297
Ne nevezzük adócsalásnak az adóelkerülést...az őstermelőtől való gyümöcs/lekvár vásárlás, pálinkafőzés otthon, szlovákiában tankolás/dvd vásárlás, elektronikai holmik Bécsben/Ebay-en való beszerzése, külföldre adózás, autó-telefon elköltségelés, etc. etc., megannyi olyan apró trükk, amivel csökkenthető a sok kis sáp, ami nem adócsalás...az persze kérdéses, miért is olyan a szabályozórendszer, hogy ilyenekre fecsérelje az ember idejét/energiáját...
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (290)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.18 0 0 296
De gondolom a szoc.támogatásokat már senki nem akarja megvonni sem magától, sem a gyerekeitől, sem a szüleitől?

Ezek a támogatások olyanok, mint a kábítószerek. Jó érzést okoznak, de függővé tesznek, majd leépítik a szervezetet. Nem véletlenül vannak betiltva. A (szociális, gázár, mezőgazdasági, stb.) támogatásokkal a magyar politikusok beetették az embereket, akik most függnek tőlük. Ideje lenne egy elvonókúrának.

Ráadásul nemcsak hogy kismillió támogatás van, de ezek jó része hitelből megy.
Előzmény: Törölt nick (295)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.18 0 0 291
márpedig ezek aaz adómértékek a magyar jövedelmi viszonyokhoz képest kifizetethetetlenek, erre már az összes régiós ország rájött, csak mi nem
Előzmény: ZR (289)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.18 0 0 290

nekem mondhatod angyalkám, én olyan hardcore adófizető vagyok hogy ihaj, sok-sok éve

 

ezzel együtt látom, hogy elsősorban a rendszer a hibás, nem ecceri minimálbéres józsi, akire persze haragudhatnék, mert lehet hogy a nettó jövedelme nagyobb mint az enyém, de gázártámogatást is igényel, amit én mint rohadt szemét (papíron) gazdag nem tehetek

 

az irreálisan magas adóterhekre pedig adócsalás lesz a válasz, tetszik vagy sem, ez a világon mindenhol így működik, skandináviában is, legfeljebb az adófizetők tűréshatára magasabb

Előzmény: RedDevilAngel (288)
ZR Creative Commons License 2008.11.18 0 0 289
Nekem nem a mértékkel van bajom, mert ám legyen, hanem a rendszer kimagaslóan alacsony hatásfokával...ez pedig nem a befizetők, sem pedig a potyautasok hibája, hanem "magasabb" szinten kell keresni a felelősöket...
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (286)
RedDevilAngel Creative Commons License 2008.11.18 0 0 288
ezt a véleményedet skandináviában is hangoztatnád?

nyugodtan propagáld skandináviában az adóelkerülési hozzáálásodat, mert a véleménynyílvánítás terén liberálisak, tehát nem fognak ezért dutyiba zárni, csak persona non gráta leszel a szemükben, és csodálkozol, ha a hátad mögött összesúgnak


abban igazad van, hogy magasak az adóterheink, de erre nem az adócsalás a megoldás, mert egyet ne feljts el, az adócsalással negem is, a rokonaidat, a barátaidat, az itteni topictársaidat is meglopod, megkárosítod és nem csak a hülye döntéseket hozó politikusokat
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (286)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 287
,,a 14. havit a fidesz ígérte be 2006-ban,.."
Aztán a szocik is átvették,csak más néven.
Előzmény: RedDevilAngel (281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!