Keresés

Részletes keresés

Linux fan Creative Commons License 2009.04.19 0 0 49
Az Obama-kormányzat "sajnálattal", de bojkottálja az ENSZ jövő héten tartandó, rasszizmusról szóló konferenciáját. Az amerikai Külügyminisztérium közleménye szerint a találkozó iratai olyan megkérdőjelezhető szöveget tartalmaznak, melyek Izraelt állítják a kritika egyedüli célpontjává, és korlátozzák a szólásszabadságot.

Obama boycotts racism conference
Előzmény: ZSOTYESZ (-)
prenotalis Creative Commons License 2008.11.11 0 0 48

emlékszem még rezsővel, wolanddal miket mulattál Bush győzelme idején:

Bush-Gore

Előzmény: pernahajder (41)
break Creative Commons License 2008.11.11 0 0 45
J Street's Full-Page Ad in The New York Times

Obama idezet:

"As president, I will work to help Israel achieve the goal of two states, a Jewish state of Israel and a Palestinian state, living side by side in peace and security. And I won't wait until the waning days of my presidency. I will take an active role, and make a personal commitment to do all I can to advance the cause of peace from the start of my administration."
geszthi Creative Commons License 2008.11.09 0 0 43
Kit is valasztott Obama az ottani "MEH" vezetojenek?

Vegulis ilyennel mar lovas istvan is beegett az udvozoljuk Bush Elnok Ur orulunk a gyozelmenek cikkevel :-))


Rahm Israel Emanuel

Rahm Israel Emanuel (Hebrew: רם ישראל עמנואל‎) was born in Chicago, Illinois. His first name, Rahm, means "high" or "lofty" in Hebrew,while his last name, Emanuel, means "God is with us." According to his father, his son is the namesake of Rahamim, a Lehi paramilitary group combatant who was killed.Rahm’s surname was adopted by his family in 1933, after Rahm’s paternal uncle, Emanuel Auerbach, was killed in a skirmish with Arabs in Jerusalem.

Emanuel's father, the Jerusalem-born Benjamin M. Emanuel, is a pediatrician and former member of the Jewish militia Irgun, which operated from 1931 to 1948 during the British Mandate of Palestine, before the founding of Israel and was regarded as a terrorist group by the British authorities.



Rahm Emanuel elfogadta a kabinetfőnöki felkérést


Rahm Emanuel, Illinois állam demokrata párti kongresszusi képviselője elfogadta Barack Obama megválasztott amerikai elnök felkérését a Fehér Ház kabinetfőnöki posztjára, jelentette a CNN. Ez az első olyan poszt a majdani Obama-kormányban, amelyről - két nappal az elnökválasztás után - ismertté vált, hogy ki tölti be.

Rahm Emanuel a leendő elnök közeli barátja Chicagóból. A Fehér Ház kabinetfőnöki posztját sokan a második legerősebb kormányzati posztnak tartják Washingtonban. Szerepe sokrétű, ő irányítja az elnöki tanácsadók több száz fős csapatát, ő az adminisztráció tévés arca, és ő a fő kapcsolattartó a Capitolium felé.
Előzmény: ZSOTYESZ (-)
pernahajder Creative Commons License 2008.11.08 0 0 41

Kösz, de itt a 17.-ben már leírtam szinte ugyanezt.

 

Hogy mégis érdemes vitázni, vagy legalább beszélgetni róla, azt meg fenntartom. A hangsúlyok ugyanis változni fognak. Akinek a három neve közül az egyik Husszein, az szerintem pl. nem teheti meg, hogy szimpla fenyegetőzések helyett ne tárgyaljon Iránnal.

 

Amúgy pedig ez a csapat egy másik csapat, nem a hiperagresszív neokon olajosok.

Előzmény: Törölt nick (36)
Derek Creative Commons License 2008.11.07 0 0 35

Nem frusztraltak voltak azok hanem lustak es  sunyik . 

Előzmény: pernahajder (34)
pernahajder Creative Commons License 2008.11.07 0 0 34

Nekem csak magyar hallgatóim voltak... hiába, én csak közjogtörténetet és politikatudományt tanítottam, ezek pedig, mint tudjuk, jóval kevésbé internacionálisak. :-)))

 

Viszont én jártam ott! Tehát nem a frusztrált idegenbe-szakadtakkal találkoztam. :-)))

Előzmény: Derek (33)
Derek Creative Commons License 2008.11.07 0 0 33
Jol van, en meg tanitottam palesztinokat az egyetemen,az close encounter of the third kind.
Előzmény: pernahajder (32)
pernahajder Creative Commons License 2008.11.07 0 0 32

Őszintén szólva, Derek, mi a túróért kéne ennek előfordulnia?

 

Jártam elég sokat muszlim államokban, nemrégiben muszlim nagykövet volt a vendégem, soha nem éreztem semmiféle fenyegetettséget sem tőlük. Ahogy pl. kínai utazásaim során sem tapasztaltam a legkisebb fenyegetettséget sem, bármit is írjon a Lonely Planet pl. Jünnanról.

 

Minden egyes ősi kultúrának megvan a maga szépsége, a maga tisztessége és a befogadó-készsége.

 

Azerbajdzsánnak mondjuk éppúgy, mint Mongóliának. És nem szeretném, ha a világ olyan hülye egysíkúvá válna, hogy mondjuk Kínának, vagy Indiának ugyanazok legyenek a kulturális értékei, mint Romániának vagy Magyarországnak. (Hál' Istennek, a globalizációnak ezt a fokát már nem érem meg. Remélem, a gyermekeim sem.)

 

Előzmény: Derek (30)
Derek Creative Commons License 2008.11.07 0 0 30
Elofordulhat eZ is de majd csak akkor a a vezeto mozlim allamok tuzzel vassal kiirtjak a terrorizmust sajat koreikbol es a palesztinok a sajat teruleteiken iskolakat es vizvezeteket akarnak epiteni es ehhez ki is vonulnak csakannyal lapattal es leadjak a Kalasnyikovokat valami kozli ontodenek es a kertjeikben bukfenc helyett mondjuk kukoricat vetnek vagy narancsfat ultetnek
Előzmény: Törölt nick (29)
pernahajder Creative Commons License 2008.11.07 0 0 28

Látom, reakció semmi.

 

Szóval: Hókáj, bődületes marhaságokat ne dumálj, te is pontosan tudod, hogy Izrael a segélyek visszatartásával bármikor tud a palesztin területeken éhinséget előidézni, ahogy ez történt nemrégiben is. Maradhatsz te tökös zsidó gyerek akkor is, ha nem hazudol.

 

Ahogy pedig tudatlan keresztény-párti se vitázzon veled, ha fingja nincs mondjuk pl. Luther Márton életéről. Mert aki weimari Lutherről ír, az meg nem tökös keresztény, de még csak nem is tökös keresztyén.

 

Szerintem az összes Obama-topik között ez az egyetlen, amiről - a címe alapján - érdemes lenne normálisan vitázni. A kérdés-felvetés jó.

 

No, félre lehet tenni az előítéleteket?

Tafkó Birgut Creative Commons License 2008.11.07 0 0 27
Amennyiben  tényleg azt hiszed, hogy egy megvalósuló önálló palesztin állam esetén valóban megnyugodnának és békében élnének tovább a mohamedánok, akkor két eset lehetséges: vagy naív vagy, vagy czinikus...
Előzmény: Törölt nick (15)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2008.11.07 0 0 26

Kár...

Előzmény: Törölt nick (15)
RobUr Creative Commons License 2008.11.07 0 0 25

http://en.wikipedia.org/wiki/Rahm_Emanuel

 

Izrael a legmagasabb fokon tartja befolyasat az USA kormanyaban, ezzel a szemellyel.

 

pernahajder Creative Commons License 2008.11.07 0 0 24

Ki volt az a weimari Luther?

 

Én kettőről tudok: az egyik a wittenbergi, a másik a háromnevű amerikai fekete polgári jogi harcos.

 

Tudom, buta és tájékozatlan vagyok, kérlek segíts.

Előzmény: originalqszi (21)
kábelbúvár Creative Commons License 2008.11.07 0 0 23
Majd az UD Zrt. segít...
Előzmény: geszthi (19)
Gósztrájder Creative Commons License 2008.11.07 0 0 22
Vagy Kennedy-re. :)
Előzmény: originalqszi (21)
originalqszi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 21

Izrael most is mindent, keményen megtorol:((((((PPPPP Nem kell félteni őket!!!!!!

Obamát leszarom, de az a tény, hogy Izrael nem örült megválasztásának, vagy legalábbis kampányának, jelzésértékű!!!!!:)))))) Persze Obama beadja majd a derekát, ha emlékeztetik Lutherre!!!!!! Nem a weimarira:DDDDDDDDDD

Előzmény: Törölt nick (10)
ZSOTYESZ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 20

Béke akkor jön létre, ha az mindkét fél számára hasznos.

Külföldi politikusok ezt úgy segíthetik elő, hogy mindkét féllel tárgyalnak.

Hol itt a szélkakasság?

Előzmény: geszthi (19)
geszthi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 19
Orban kulfoldon is szelkakas?!

Orbán: Izrael számíthat a Fideszre a térség stabilizációjában
2005.03.02 19:12 MTI

Orbán Viktor hangsúlyozta: a beszélgetésből számára "az tűnt ki", hogy reális a remény egy olyan rendezés és változás létrejöttének a Közel-Keleten, amely egyszerre szolgálja Izrael biztonságát, és képes stabilizálni az egész térséget. Hozzátette: a Izrael ebben mindig partnerként számíthat a Fideszre, amely éppen Izrael biztonságát tekinti az egyik legfontosabb kérdésnek a térség biztonságához vezető úton.
Előzmény: kábelbúvár (1)
ZSOTYESZ Creative Commons License 2008.11.07 0 0 18

A kérdés az, megteheti-e a világ vezető hatalma, hogy két fél / itt a zsidók és palesztinok / konfliktusába úgy avatkozzon be, hogy elfogult az egyik fél irányába?

 

 

index.hu/video/2008/11/04/amerika_es_a_zsidok/?=0
Előzmény: pernahajder (17)
pernahajder Creative Commons License 2008.11.06 0 0 17

A topikcímre: nem. Áttörés a Közel-Keleten, pláne a palesztínok számára kedvezően, szerintem nem lesz. Miért is lenne?

 

Izrael Állam expanzív politikája tán némiképp korlátozódik, de ez nem jelentheti Obama külpolitikájában sem azt, hogy a létét tagadó pánarab törekvések az Egyesült Államoktól bármiféle esélyt kapjanak.

 

Én így gondolom.

Gósztrájder Creative Commons License 2008.11.06 0 0 16

Olaszliszkán mióta vannak palesztinok?

Előzmény: neménvagyok (14)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.06 0 0 15
Beleolvastam, de nem jött le, legalábbis abból amit elolvastam, miért ajánlottad olvasásra nekem...
Előzmény: Tafkó Birgut (13)
neménvagyok Creative Commons License 2008.11.06 0 0 14
nemtom, szerintem olaszliszkáról beszélt
Előzmény: Gósztrájder (11)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2008.11.06 0 0 13
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.06 0 0 12

Nekik a jelenlegi állapot az ideális

 

Magam is elküldeném olyan "ideális állapotok" közé ezt a cinikus gazembert egy időre! :(

Előzmény: Gósztrájder (11)
Gósztrájder Creative Commons License 2008.11.06 0 0 11

"Nekik a jelenlegi állapot az ideális: sajnáltatják magukat, dőlnek a segélyek"


Nem ártana neked egy tanulmányi kirándulás oda!

Szerinted a segélyeket az arra rászorulók kapják?

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.06 0 0 10
Az a gáz az egésszel, és ez Obamától független dolog, hogy mindenki szeretne egy önálló és független palesztinai arab államot, kivéve a palesztinai arabok. Nekik a jelenlegi állapot az ideális: sajnáltatják magukat, dőlnek a segélyek, elvannak a zavarosban. Ha lenne országuk, onnantól kezdve ha csak átfinganak is az izraeli határon, az már nemzetközi konfliktus! Akkor már nem a "szegény menekültek" csínytevése egy bohókás rakétatámadás vagy iskolabusz-robbantás, hanem egy országok közötti incidens, ami keményen megtorolható, és Izrael biztosan meg is torolná.

A palesztinai arabok végtelenül elbaszott gondolkodásán az új amerikai elnök se, de más se tud változtatni, csak ha egyszer lesz valami saját normálisabb vezetőjük, az esetleg.
neménvagyok Creative Commons License 2008.11.06 0 0 9
hát, teremthetne, de az nem lenne pc...
Előzmény: ZSOTYESZ (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!