Keresés

Részletes keresés

DMA Creative Commons License 2008.11.10 0 0 18
Az azért zavar, gondolom, mert a 3cm-es 3000Hz-től 3200Hz-ig (nem 3 hanem 6dB között) átvivő valamin szól.
Én mikor "hifi"-t mentem venni, vittem egy opera CD-t. Elképesztő, hogy a minden által dicsért cucc mennyire tucc-tucc centrikus volt. KItartott hangnál meg összeroskadt a táp és szépen hallhatóan tortyogva torzított.
Borzasztó! Igazán nem is tudom mit kéne venni már...
Hol vannak a mérnökök akik nem a marketingesre hallgattak anno...

Szóval függ ez a zenétől is, a tömörítéstől, az eszköztől. Ahogy van cd lejátszó 5000-ért és 300ezerért is...
Előzmény: Törölt nick (17)
DMA Creative Commons License 2008.11.10 0 0 16
Ó, Te a feelingről beszélsz :-) Az utolérhetetlen volt. Azóta is Kossuth csak középhullámon...
Előzmény: Törölt nick (15)
Qqberci Creative Commons License 2008.11.06 0 0 14
Radiostanyica Zvjezda van (csehszlovák, hosszúhullámú)...

Van egy ruháskosárnyi régi szalagom, át kell majd egyszer válogatni...
Előzmény: zizi (10)
Qqberci Creative Commons License 2008.11.06 0 0 13
Nekem meg pauszpapír, tuskihúzó, éjjel kettõkor...
Előzmény: troppauer (12)
troppauer Creative Commons License 2008.11.06 0 0 12
erről meg egy kis teakonyha ugrik be, hajnali fél 5, gázon a kannában már mozgolódik a víz, ilyesmik:) Nagyon feelinges dolog ez szvsz
Előzmény: Qqberci (7)
troppauer Creative Commons License 2008.11.06 0 0 11
az alacsony bitrátájú mp3-ak "hullámzanak" valóban, ha ugyanarra gondolunk.. De hát normális tömörítéssel már nem jellemző ez a probléma.

én bugyborékolásnak hívtam ezt a jelenséget..
Előzmény: Törölt nick (2)
zizi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 10
wowwww :-)))

Radio Novisad nincs? vagy egy kis 49 m-es rövidhullám? :-)
Előzmény: Qqberci (7)
_Fefe__ Creative Commons License 2008.11.06 0 0 9
> Ok: a kocsiban van egy kh vételére is alkalmas rádió. Meg van egy urh transmitterrel egybeépített mp3 lejátszó. Hangszórók ugyanazok. Tippelj melyik szól jobban?

Wowww. Ha még egy FM modulálás-demodulálás is bekerül a láncba... egymillió fiktív buznyákba lefogadom, hogy a KH szól jobban :)

Előzmény: DMA (4)
_Fefe__ Creative Commons License 2008.11.06 0 0 8
Ha egy jó tunert akár középhullámon használva összevetünk egy kierősített kis hordozható MP3-lejátszóval, azt hiszem, előbbi ripityára alázza az utóbbit :) Akkor is, ha sávhatárolt. Mert a másik meg teljes sávban szar.

Persze ha egy jó digitális eszközzel játszunk le egy nem túltömörített MP3-at (ha már a hifi tunerhez hasonlítjuk, ugye), az valószínűleg még az FM-nél is jobb lesz, merthogy manapság már az FM is tömörítettből szól. Az a helyzet, hogy audiofül létemre van, amit eredetiben nem tudnék/nem érné meg beszerezi, így szégyenszemre néha meghallgatom MP3-ból. A lelkem mélyén igazán megbékélni még nem tudtam vele, de van, amelyik teljesen kellemesen szól. Persze az eredeti mindig jobb, már ahol eddig volt lehetőségem összehasonlítani.

Hogy a Sokol vs. hordozható MP3 versenyben ki győzne? Azt hiszem, ez már egyéni ízlés kérdése :) Nekem inkább szóljon a Sokol, az legalább retrófíling, nem újgagyi :)

Előzmény: locsemege (5)
Qqberci Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7
Mondjuk a középhullámnak van egy feelingje :-)

Hát igen...
Előzmény: DMA (3)
locsemege Creative Commons License 2008.11.05 0 0 6
A legtöbb MP3 lejátszó frekvenciája ugyanúgy hullámzik mint anno amikor zavarták a Szabd Európát.

Miért tenné?

A hangminőséget akkor van értelme összehasonlítani, ha a úgy hasonlítjuk össze, hogy egyikünk fején sincs fülhallgató.

Miért? Egyébként műszeres összehasonlításnak van értelme, ha valamennyire is objektívek akarunk lenni. De mi a bajod a fejhallgatókkal, fülhallgatókkel?
locsemege Creative Commons License 2008.11.05 0 0 5
Rendben van, egy HiFi tuner-t hallgass meg középhullámon, illetve erősítsd ki egy MP3 lejátszó hangját.
DMA Creative Commons License 2008.11.05 0 0 4
Ok: a kocsiban van egy kh vételére is alkalmas rádió. Meg van egy urh transmitterrel egybeépített mp3 lejátszó. Hangszórók ugyanazok. Tippelj melyik szól jobban?
DMA Creative Commons License 2008.11.05 0 0 3
Ez teljesen jó. Mondjuk a középhullámnak van egy feelingje :-)
Előzmény: locsemege (1)
locsemege Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1
Hangminőségben semmi különbség? Biztos, hogy értesz te ehhez? A középhullámú sávban 9 kHz sávszélességet enged meg a szabvány, de a két oldalsáv miatt ez csak 4.5 kHz átvihető tartomány. Ugyanakkor a sávszűrőink nem végtelen meredekségűek, így ez a gyakorlatban még kisebb. Alig jobb a hangminőség egy G711-es telefonos átvitelnél, ott 8 kHz mintavétel mellett 300 Hz - 3.4 kHz az átvitt alapsávi jel frekvenciatartománya.

Az MP3 ugyan veszteséges tömörítés, de a veszteség egyfelől függ a tömörítési rátától, másfelől nem kizárólag sávkorlátozásban jelenik meg. Az MP3 lényegesen jobb minőség, mint a Sokol rádió. Az MP3 hangminősége gyakorlatilag Hi-Fi, természetesen fej- vagy fülhallgatón kell hallgatni, nem pedig 3 cm átmérőjű hangszórón kihangosítva. De ez utóbbi esetben nem a technológia szab a minőségnek határt, hanem a felhasználó idiótasága.
Előzmény: Törölt nick (-)
locsemege Creative Commons License 2008.11.05 0 0 0
Nem 0.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 topiknyitó
Régen legalább volt szolnoki rádió, az Erdős Péter mamájáról szóló meg dalt akkor sem hallgathattam, meg ma sem tölthetem le. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!