Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 28 órája -3 1 35235

Ma is vehettem volna 7%-os fixet, ha akartam volna. 6.5%-osbol meg dunat lehet rekeszteni

Előzmény: Sp_X (35232)
t.lantos Creative Commons License 28 órája -2 2 35234

Hagyjad, hulye troll ez is. Penze sincs.

De mintha a fizetett kretenek eltuntek volna

Előzmény: sef_bacsi (35233)
sef_bacsi Creative Commons License 29 órája 0 0 35233

öööö. hová teszed ? állampapírba ?

Előzmény: Clarinda (35231)
Sp_X Creative Commons License 1 napja -1 2 35232

Sajnos teljesült amit lentebb írtam anno. Lett Fixmáp 6% sajnos. Nem öröm ez!! Rohadtul nem.!

 

Nem sokáig volt 6,5 még kamatokat se lett idő beleforgatni, majd csak 6-osba megy.

 

Így viszont most már sokkal egyértelműbb lett, hogy a Bmáp 29N-t tartom. Jövőre 2,5% lesz a prém...ennyi

Fix 7-be lockolva/ maxolva amennyire lehetett még AKKOR...

 

Ennek az új Bmáp-nak már nincs is létjogosultsága, ahogy már 0,75-ösnek sem volt. 

Clarinda Creative Commons License 1 napja -7 1 35231

10 milliót nem teszek a bankrendszerbe se forinr se eurót se készpénzt

Előzmény: t.lantos (35208)
joc_ Creative Commons License 1 napja 0 2 35230

Pedig a kamatbázis is erősen csökkenőben van. Az az e hónap végén forduló BMÁP-ok esetén is csak az 5,5-5,6%-os sávban lesz szerintem. (Az alábbi ábrában már a mai aukció eredménye is benne van.)

 

Előzmény: mzsombi (35228)
joc_ Creative Commons License 1 napja 0 2 35229

Rossz naptárat néztem.

Júni. 12. 14:00-tól vásárolhatók az új sorozatok.

Előzmény: joc_ (35227)
mzsombi Creative Commons License 1 napja 0 1 35228

Jön az új BMÁP, itt is lecsapnak fél százalékot a prémiumból... 0,75-1% helyett 0,25-0,5% lesz a prémium.

joc_ Creative Commons License 1 napja 0 2 35227

2031/Q3, 2031/M3 -at lezárják, új sorozatok jönnek, fél százalékkal kisebb kamattal.

Nem éltek hosszú ideig.

Az új sorozatok vásárolhatók június 14. 16:00-tól.

t.lantos Creative Commons License 1 napja -1 1 35226

Nekem ra ne irjak franciaul :)

Előzmény: FOMA (35225)
FOMA Creative Commons License 1 napja -1 1 35225

Reméljük, hogy már nem aktuális.:-)

 

Bár szívem szerint inkább svájci kantonokként látnám szívesen a magyar megyéket, és az lehetne ráírva az euróra, hogy franken, francs, franchi.:-) 

Előzmény: t.lantos (35223)
VénSzaky Creative Commons License 1 napja 0 1 35224

2026. májusban a fogyasztói árak átlagosan 1,8%-kal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Áprilishoz képest átlagosan nem változtak az árak.

t.lantos Creative Commons License 2 napja -7 2 35223

“Magyarok! Lesz Eurótok. Az lesz ráírva: Rubel” :)

Előzmény: kbn (35222)
kbn Creative Commons License 2 napja 0 1 35222

HUF-ban visszaadják kamatokkal együtt, ez 100%-ig biztos

 

Izgalmasabb kérdés, hogy a visszakapott tőke és kamat mennyit fog érni a boltban. Mivel az új kormány programjának egyik lényges pontja az EUR bevezetése, a régivel ellentétben, a drasztikus reál értékvesztés esélye szerintem lényegesen lecsökkent. De mások szerint is, ezért tudtak vágni a kamaton.

 

2031-ben, mikor lejár a Fix, ha nem is lesz EUR (ez a legoptimistább forgatókönyv), de rögzített árfolyam simán reális. Gyakorlatilag EUR-t kapsz vissza, csak HUF lesz ráírva.

Előzmény: dokiki (35215)
General Specific Creative Commons License 2 napja -1 3 35221

80+ éves ismerősöm hív ápr 13-án hétfőn, hogy akkor most vegye ki az állampapírjait KP-ba, mert M.P. le fogja nyúlni...?!?

Most erre mit mondjak? Sírjak vagy nevessek? Sajnáljam, vagy haragudjak az ilyenre?

(Amúgy meggyőztem, hogy ne vegye ki :)

aptohu Creative Commons License 2 napja 0 1 35220

Ő nem attól retteg, hogy menet közben megváltoztatják a kamatot, hanem abban kért megerősítést, hogy elveszik úgy ahogy van.

Előzmény: joc_ (35219)
joc_ Creative Commons License 2 napja -1 3 35219

Csatlakozom, akik unják a rettegőket. (Látszik, hogy meglett az eredménye az általánosan rettegésbe taszító propagandának.)


De hogy kapj választ a kérdésedre: Ha már megvásárolsz egy állampapírt, annak a lejáratig nem változhatnak a feltételei (pl. kamatozás, adózás).

Előzmény: dokiki (35215)
GFU-880 Creative Commons License 2 napja -8 1 35218

inkabb arra gondolj hogy elobb vagy utobb meg fogjak adoztatni a hozamot aztan ha meggondolod magad es kivenned tözsdezni? akkor megint csak fizetsz!! 

 

Előzmény: dokiki (35215)
FOMA Creative Commons License 2 napja 0 3 35217

Új vezetése van az ÁKK-nak? De amúgy meg teljesen mindegy, miért lenne ettől veszélyben a pénzünk?

Előzmény: dokiki (35215)
aptohu Creative Commons License 2 napja 0 3 35216

Olvass vissza. 2 havonta van egy hozzád hasonló, aki ettől retteg.

Gondolom, attól a választól megnyugszol, hogy igen.

Menj tőzsdézni.

Előzmény: dokiki (35215)
dokiki Creative Commons License 2 napja -14 0 35215

Sziasztok,ki mit tud/gondol,lesz-e változás az állampapírokkal. kb 40M-t akarok betenni valami fixbe.Van-e rá esély hogy az új vezetés miatt elbukja az ember?

Sp_X Creative Commons License 2026.06.01 0 1 35214

Ehhez, illetve a Bmáp-hoz mint tudjuk üveggömb/ jósgömb kellene.:)

"Előrejelzés" helyett a prognózisom az hogy lejjeb fog menni hosszabb- rövidebb távon, így a 1% és 1,25%-osokat én pl. mindenképp cseréltem még időben fix 7%-re.

DE! A 28/P vagy 29N 1,5%-osokat én még semmiképp sem dobnám! (Főleg nem mostani 6,5 fix-ért...) Ezek még szerintem kb 7 körül fognak telejsíteni.

29N ->jövőre 2,5 -el még nagyon alacsony DKJ- ra is jó lehet.

 

Ha konkrétabb jelzésre vagy kívácsi, azt nyilatkozta a kormány a kamatokkal kapcsolatban. """Mivel az intéményi államkötvények kamata 5,...körül van , akkor miért adjanak a lakossági állampapírok többet...?" Pedig a kettő EGÉSZEN más liga.

Újabb kamatvágást jósolnak, de még ezzel is óvatosan akarnak bánni Varga Mihályék.....

Előzmény: Passzív befektető (35213)
Passzív befektető Creative Commons License 2026.06.01 -3 0 35213

Milyen az előrejelzésed a DKJ átlaghozamok kapcsán?

Előzmény: Sp_X (35211)
t.lantos Creative Commons License 2026.05.30 -4 1 35212

Az meg soka lesz.

Ha keves a nyugdijad, akkor csak negyedevente nem halsz ehen :)

Előzmény: mzsombi (35209)
Sp_X Creative Commons License 2026.05.29 -1 1 35211

Passzív jövedelemnek/ bevételnek és akár nyugdíjkiegészítésre IS tökéletes a 3 havi Fix cash flow.

 

Azt mindenképpen kiemelném amit te is írál hogy : Értelemes tőkével!!-> tökéletes opció, viszont hogy a tőke ne inflálódjon, a kamat nagy részét érdemes visszaforgatni még értelemes papírba, amennyi kell meg kiutalgatni.

 

A jelenlegi 6,5% is teljesen vállalható még így adómentesen! Mondjuk azért kíváncsi leszek meddig lesz ennyi, és meddig vágják majd év végéig pl. 6% körül lehet lesz, lehet nem. Még az is el megy....5,75 körül már gáz lenne. 
Lényeg a Fix 7-et kellett zsákolni amíg lehetett..!! 

Azért a 29N Bmáp-ot változó lábnak én tartottam kis aránnyal, JÓ lehet az jövőre 2,5% prémiummal fut, de prognózisom nem túl jó a DKJ átlaghozamokat illetően..:/ Lehet majd azt is cserélni kell!! Ez még elválik.

Előzmény: mzsombi (35209)
thx.1138 Creative Commons License 2026.05.29 0 0 35210

Értem.

Köszönöm a válaszokat.

Előzmény: joc_ (35207)
mzsombi Creative Commons License 2026.05.29 0 1 35209

Nyugdíjkiegészítésre pl tökéletes a fix. Ha van értelmes tőkéd, negyesévente fizet neked járadékot. 

Előzmény: t.lantos (35208)
t.lantos Creative Commons License 2026.05.29 -1 1 35208

10M folott esetleg van ertelmes negyedeves kamat. Akinek pont az kell, annak meg nincs 10M-ja

Amugy most szamoltam, hogy a 41A all nyeresre az ugyanakkor (3,5 eve) megvett pmap majd fixbe atforgatassal szemben.

Előzmény: joc_ (35207)
joc_ Creative Commons License 2026.05.28 0 4 35207

Igen, abban az esetben ugye, ha nem akarsz belőle semmit (pl. a kamatokat) kivenni.

Ha ki akarsz venni, akkor még az is számíthat, hogy elég-e az aktuális kamat (pl. negyedéves a fix esetében), vagy annál többet akarsz kivenni. Tudod-e időzíteni a nagyobb kivéteket a máp+ -nál az éves kamatfordulóhoz.

Szóval, van pár nüansz körülmény ami adhat további érvet ide vagy oda, az azért érzékelhető, hogy nem ég és föld egyik vagy másik választás. Nem nyersz vagy veszítesz nagyon sokat ha egyiket vagy másikat választod.

Előzmény: jazzcool1,2 (35206)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2026.05.28 0 0 35206

joc úgy számolta, hogy ha végig megtartod a máp+ papírt, annak valamivel nagyobb lesz a hozama, mint a fixnek, ha csak nem ugranak meg a hozamok. (bocs joc ha nem pontosan idéztelek volna) 

Előzmény: thx.1138 (35203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!