Keresés

Részletes keresés

kisfo Creative Commons License 1,5 órája 0 1 16695

persze nem kell vakon elhinni semmit, en is ellenöriztem pl. ezt:

mint lathato, korrekt a megadott hozam, arfolyambol - amiben minden költseg benne van - ez jön ki.

esetleg akinek van 3-4-5 eve, az meg tudja erösiteni: eddig X-et fizetett bele es most Y-t ér, abbol lathato ugy is a tenyleges hozam

kiszamolo oldalan is van kalkulator, akit erdekel össze is tudja allitani

kisfo Creative Commons License 2 órája 0 1 16694

de ezek a "levonasok" benne vannak a költségekben, meglehetösen transzparens a rendszer.

a netto hozamokban ez benne van, pl.: https://www.mnb.hu/letoltes/hozamratak-2018.pdf   nyilvan a "levonasok" költsegek (amik szinten nyiltak, pl.: https://www.mnb.hu/letoltes/dijterheles-osszefoglalo.pdf   de mashol is utananézhetö) nelkül ez magasabb lenne, ha pl. valaki olcsobban ugyanazt a portfoliot tartana.  ezt mindneki maganak tudja kiszamolni, hogy az elmult 10-15 evben ehhez kepest önmaga mit ert el, mennyire bizik a rendszerben stb.

javaslom a nem zsigeri reflex reakciokat, hanem a gondolatokat, objektiv elemzest !  mindenkinek elsösorban a sajat erdekeben ...persze a forum ertelmehez is az jarul hozza.

a hozamokon tul meg lehet nezni a görbeket is, arfolyamadatokat letölteni egyeb jellemzök szamitasahoz stb.

szerintem nem olyan rossz alternativa egy ÖNYUP, adovisszateritest is figyelembe véve az elérhetö hozam vs. kockázat mutató is ertekelhetö szerintem jó.

(önyup penztarüzemeltetök utalhatnak :-)))))

blackbile Creative Commons License 3 órája -2 1 16693

De lényege tényleg a kevesebb pénz nálunk, még ha kicsit félreérthetően írta...

Előzmény: vazo11 (16692)

vazo11 Creative Commons License 15 órája 0 3 16692

ez tévedés. Adójóváírásból semmit nem vonnak le. Saját befizetésből vannak sávos levonások. 

Előzmény: net91 (16691)
net91 Creative Commons License 15 órája -4 2 16691

....és azt se felejtsétek el, hogy a 750 ezer forint után járó 150 ezer forint valójában csak 120-125 ezer forint, mert a pénz befizetésekor a pénztár levon magának az 5-6 %-ot .  

kisfo Creative Commons License 16 órája 0 0 16690

köszi a tartalmi, érdemi, politikai indulatmentes hsz.-ast ! (..ilyenek segitenek, vilagitanak, lenne rajuk szükseg)

en hasonloan értem mint Te (szerintem :-)

a hozamot en is ugy szamolnam mint Te irtad.

viszont a minimalis/nulla költsegü - esetleg csak fiktiven elerhetö !? - "egyéb" befektetéshez viszonyitom, ahogy értem viszonyithato, viszonyitják.

eler a kiválasztott ÖNYUP X hozamot egy Y portfolioval.

Felteve (esetleg meg nem engedve), hogy ugyanazon portfoliot nélkülük sikerülne összerakni (mondjuk igen alacsony diju ETF-ekböl), akkor az ÖNYUP költségével kell szamolni azokhoz kepest.

nyilvan sokmindenen mulik, hogy ÖNYUP-hoz kepest az "egyéb, alternativ" portfolio mit 

sokféle befektetésem van (ETF-ek is, alapok is, stb.) ezért is érdekes, hogy mihez viszonyitsuk ÖNYUP altali hozamot.

szerintem is ugy van ertelme, ahogy Te irod:

83%=750e evi befizu  + 17%=150e adovisszatérítés - es ezt a belepestöl szamitva minden evre.

...esetleg aki szerint jo a kivalasztott ÖNYUP-ja hozama es megbizhato az tehet ra többet is - szerintem.

Előzmény: tozsdetulok (16689)
tozsdetulok Creative Commons License 16 órája 0 5 16689

Úgy látom mindenki szeme jön az autópályán,vagy  én ülök fordítva a lovon.

Szerintem legtöbben hibásan látják az adójóváírás jelentőségét. Nem azt kell nézni, hogy a most megkapott jóváírás mondjuk 20 év múlva milyen részarányát képviseli a teljes megtakarításnak. Ha minden évben kimaxoljuk a jóváírást, akkor az elért portfólió hozamot a tényleges befizetésre vonatkoztatva (83% saját tényleges befizetés + 17% adójóváírás, "ingyen pénz") kell kiszámolni. Ha tehát pl. az ÖNYUP portfólió hosszú évesített hozamátlaga 7%, akkor az "ingyen pénz" hozamát hozzá kell adni a tényleges befizetéséhez: 7%/83%=8,4% évesített hozam. Ehhez kell még hozzáadni a nyúlfarknyinak gondolt adóvisszatérítés (150eFt évente) évesített hozamra visszaszámolt súlyát. Legyen ez 1 v. 2% (élethelyzetenként más és más érték), akkor az ÖNYUP évesített hozama már 10%  körül van. Ez nagyon komoly többlet, amikor hosszú távon tizedszászalékokért megy a küzdelem, ami az életpálya végén igenis komoly tételt jelent.

Előzmény: kisfo (16680)
Veszpremi Creative Commons License 19 órája -3 6 16688

Az állam nem tesz hozzá semmit, hanem a TE ADÓD-ból vesz el kevesebbet! Nem kell bedőlni efféle dumáknak. Az állam nem amerika nagybácsi.

Előzmény: oveipreib (16687)
oveipreib Creative Commons License 21 órája 0 1 16687

Sem a manyup, sem a Quaestor nem hasonlítható az Önyuphoz.

Előbbinél az állam adta (vette el a fizetésedből) a befizetett tagdíjat, majd később a hozamok nélkül visszavette az O. kormány. Most erről lehet vitatkozni, hogy átkerült-e magántulajdonba a pénz, vagy sem. (Sztem igen és ezért volt lopás)

Önyupnál te fizeted a tagdíjat és az állam hozzátesz. Tehát neki jogos követelése max az adójóváírás erejéig lehet. A hozamokat és a befizetéseidet nem veheti el, különben megszűnt a jogállam M.o-n.

A Questor pedig egy szélsőséges eset. Tönkrement egy pilótajátékot űző magáncég.

Ennek elkerülésére olyan intézménynél kell számlát nyitni, aminek van múltja és háttere.

Előzmény: Fekete Volga (16685)
60korulisszex Creative Commons License 21 órája -2 0 16686

Napi 3,5% kamattal indul.

Fekete Volga Creative Commons License 22 órája -5 1 16685

Nemcsak a MANYUP, hanem a Quaestor is az ÖNYUP ellen szól.

Ott megmutatták hogyan tehető tönkre egy alap vagy piramis,

Szakértők kezelik: az értékesebb papírt megtartják maguknak, az értéktelent meg adják az ÖNYUP-számlatulajdonosoknak.

Nekem nincs semmi befektetési alapom és csodálkoznék, ha korona idején majd lenne (nem lesz).

Nincs még vége az évnek és vajon melyik fizetőeszköz marad meg évtizedek múlva is?

Az Euró övezet csak egy Európai adósságunió. Semmi több.

Előzmény: oveipreib (16683)
Zárlakatos Creative Commons License 22 órája -8 1 16684

Te választod ki a portfóliót a kockázattűrésednek megfelelően.

A közvélemény-kutatások rendre azt hozzák ki, tisztában vagyunk azzal, hogy nem lesz elég az állami nyugdíj, mégsem teszünk ellene. Pedig, a biztonság előteremtése nem kíván óriási áldozatot, kiváló megtakarítási formák állnak rendelkezésre. Cikkünkben az önkéntes nyugdíjpénztárakat vesszük górcső alá, és bebizonyítjuk, hogy nagyon is olcsónak számítanak. Ennek fényében kár lenne elvesztegetni az állami ingyen forintokat, melyek értéke egy évben a 150 ezret is elérheti.

Ne hagyjuk elveszni az állami támogatást

Az év vége felé haladva, aki teheti, egyre többet gondol arra, hogy a szabadon megmaradó összegeit, milyen megoldásban fektesse be. Világos, hogy először vésztartalékot kell képezni, hogy váratlan események esetén se legyünk kiszolgáltatva. Ezt követően viszont a céljainkhoz leginkább illeszkedő lehetőségeket érdemes megkeresni. Bár sokszor elfeledkezünk róla, nem vehetjük félvállról a nyugdíj kérdését sem, mert tudva levő, hogy csak saját erőből egészíthetjük ki az egyre kevésbé elegendő állami nyugdíjat.

Több formában is takarékoskodhatunk a nyugdíjunkra. Már több alkalommal bebizonyítottuk, hogy a többség igényeit maximálisan kielégítik az önkéntes nyugdíjpénztárak. Legnagyobb előnye, hogy a befizetéseinket az állam adó-visszatérítéssel támogatja, méghozzá minden forintunkhoz 20 fillért tesz hozzá. Az éves keret 150 000 forint, vagyis ha évente 750 000 forintnál nem fizetünk be többet, akkor a 20%-os pluszt élvezhetjük.

Nyugdíj: hihetetlenül olcsón juthatsz hozzá az ingyen milliókhoz (bankmonitor.hu)

oveipreib Creative Commons License 22 órája -2 1 16683

Igen. Az adójóváírás itt is csak a csali szerepét tölti be, mint a néhai lakástakarékpt-nál. Mindenki elolvadt a 30% tól, évesítve pedig legjobb esetben kb. 10% hozam jött ki, de akkor mindenképp lakás célra kellett költeni.

Igazából az nagyon tetszik az Önyupban, hogy "szakértők" vásárolgatják a befektetési termékeket benne. Nekem egyszerűen nincs időm erre. Nem tudom azt sem megoldani, hogy egy ilyen c-vírus okozta tartós lejtő idején gép és net közelébe kerüljek és bevásároljak. Azt sem tudom megítélni, hogy lehet-e már venni, vagy még lesz lejjebb. Nincs is hozzá kellő hidegvérem. Szórakoztam én már befektetési jegyekkel, de olyan igazi hozamot nem értem el vele.

Egy dolog tart vissza, a kifizetés okozta nehézségek.

Lehet, hogy egy vagyonkezelő céggel jobban járnék, de ott meg felmerül a bizalom kérdése, ugye.

Zárlakatos Creative Commons License 23 órája -4 1 16682

A 20% adójóváírással kapcsolatban van egy tény, amiről csak nagyon kevesen beszélnek: Nem is akkora durranás a 20% adójóváírás!

Nézd csak meg az alábbi táblázatot, és mindjárt látni fogod, hogy miért

Nem mindenre kiterjedő a tájékoztatás.(Ki tudja miért?)

A 10 évet követően, háromévente adómentesen felvehető hozamok után járó, további 20%-os adókedvezménnyel, nem kalkulálnak, talán nem véletlenül. Sőt, a kedvezményes kamatozású, tagi kölcsön lehetőségét, meg sem említik.

Fekete Volga Creative Commons License 23 órája -2 1 16681

Nem volt elég tanulság a MANYUP megvédése?

kisfo Creative Commons License 25 órája 0 0 16680

"Én komolyan elgondolkodtam egy ÖNYUP számla nyitásán"

en is.   fontos ennek értékeléséhez, hogy mennyi idö van még nyugdíjig, mert az adokedvezmeny hatása idövel egyre kisebb lesz (es a költseggel versenyeznie kell) !

szerintem ez egy eleg jo oldal hozza (egyebkent nem szeretem a stilusat, kicsit nyumolos, stb.): 

https://szendreiadam.hu/nyugdij/onkentes-nyugdijpenztar/

"A 20% adójóváírással kapcsolatban van egy tény, amiről csak nagyon kevesen beszélnek: Nem is akkora durranás a 20% adójóváírás!

Nézd csak meg az alábbi táblázatot, és mindjárt látni fogod, hogy miért:

..

minél több idő áll a rendelkezésedre megtakarítani, annál kisebb lesz a jelentősége a 20% adójóváírásnak. Ennek az az oka, hogy mindig az adott évi befizetésedre kapod meg a 20% adójóváírást, nem pedig a már bent lévő teljes tőkédre

Amennyiben 20+ év áll a rendelkezésedre megtakarítani nyugdíjcélra, nem feltétlenül érdemes elköteleződnöd a 20% adójóváírás miatt. Érdemes megismerkedned a TBSZ számlával is, amely egy sokkal rugalmasabb megtakarítási lehetőséget jelent. Itt találsz róla információt: TBSZ számla működése

Ha 10-15 éved van a  nyugdíjig, akkor érdemes lehet arra törekedned, hogy minél jobban kihasználd az adójóváírás lehetőségét, hiszen éves szinten 2% körüli, vagy afeletti plusz hozamot jelenthet a számodra."

illetve a fenti megfontolasa utan ez esetleg erdekes lehet: https://kiszamolo.hu/otp-nyugdijpenztar-akcio-ujra/ 

(ez uton kerem a jutalekaimat, az epitö jellegü kritikaert is !  ..de ne fekete volgat ! :-))) 

Előzmény: oveipreib (16669)
chieng Creative Commons License 26 órája 0 0 16679

:-)

Előzmény: twohandedtweener_ (16678)
twohandedtweener_ Creative Commons License 1 napja 0 5 16678

nagyon úgy tűnik, hisz még a zárlakatosok is fekete volgával járnak .....

Előzmény: chieng (16673)
Zárlakatos Creative Commons License 1 napja -4 2 16677

A hétvégi munkáért jár pótlék?

A Munkaszerződésben nem szabályozott kérdésekben a Munka Törvénykönyve rendelkezéseit kell alkalmazni.

Veszpremi Creative Commons License 1 napja 0 8 16676

Pontosítsunk! A befizetett adóból jár vissza 20%. Az állam nem ad semmit ebben a vonatkozásban. E

Előzmény: Házibarát voltam (16670)
VénSzaky Creative Commons License 1 napja 0 0 16675

Már mint az adójóváírást.

Előzmény: oveipreib (16671)
Fekete Volga Creative Commons License 1 napja -4 0 16674

Ezt inkább a főnöködtől vagy előljáródtól kérdezd meg.

Válaszom egy határozott "talán".

chieng Creative Commons License 1 napja 0 5 16673

A hétvégi munkáért jár pótlék?

Előzmény: Zárlakatos (16672)
Zárlakatos Creative Commons License 1 napja -6 2 16672

NYESZ számla, ahol szabadon, Te állítod össze a portfóliót, ráadásul 20%-ot ad hozzá az állam. Kell ennél jobb?

Nekem bevált.

oveipreib Creative Commons License 2 napja -1 4 16671

Nem kell ujjonganod ez sem Fidesz találmány. Nem lennék meglepve, ha megjelenne egy nyugdijkötv és ezzel együtt a NYESZ-t és Önyupot is megszüntetnék.

Házibarát voltam Creative Commons License 2 napja -5 2 16670

Valahogy diverzifikálni kellene a megtakarításaimat

NYESZ számla, ahol szabadon, Te állítod össze a portfóliót, ráadásul 20%-ot ad hozzá az állam. Kell ennél jobb?

Előzmény: oveipreib (16669)
oveipreib Creative Commons License 2 napja -1 4 16669

Biizik  a ló.fszt...

Az nem bizalom, hanem kényszer. Nincs más alternatíva, mert gondosan kinyírtak mindent a befektetési piacon.

Én komolyan elgondolkodtam egy ÖNYUP számla nyitásán.

Valahogy diverzifikálni kellene a megtakarításaimat, mert elég borúsan látom a jövőt. Ha ez a tetű, nárcisztikus barom elk.r valamit, én már nem tudok újra felkelni a padlóról.

Előzmény: Házibarát voltam (16665)
Házibarát voltam Creative Commons License 2 napja -7 3 16668

Szerencsére azért érdemi hozzászólások is vannak.

Csak úgy záporoznak az érdeminél érdemibb hozzászólások.

Előzmény: tanárnéni kedvence (16666)
net91 Creative Commons License 4 napja -1 2 16667

.........én meg abban, hogy lottó ötösöm lesz.

tanárnéni kedvence Creative Commons License 4 napja -2 3 16666

Szerencsére azért érdemi hozzászólások is vannak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!