IMF fanok ide!!:-)
Szeretném megköszönni az IMF-nek, hogy nem ad hitelt 13. havi nyugdíjra. Jó tudni, hogy van aki még tud jó döntéseket hozni helyettünk.
A Cseh Nemzeti Bank alelnöke az osztrák Der Standardnak (2010.4.1) adott interjúban megvádolta az IMF-t, hogy manipulált a közép és kelet Európai gazdasági adatokkal, hogy olyan szituációt hozzon létre, hogy ezek az országok IMF segélyt kérjenek.
Ez szerintem brutális, mert egy olyan ország bankszakembere mondja ezt, akiknek valóban nem kellett IMF segély.
Index | 2009. 01. 26., 13:38 | Frissítve: 7 órája Az adókulcsok jelentős módosítását és az adónemek egymás közötti arányainak érdemi megváltoztatását takarhatja a kormány adóreform-terve, legalábbis ezt sugallta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök. Közben aláírtunk az Európai Beruházási Bankkal egy hitelszerződést.
Azzal nem jutunk semmire, ha egy-egy százalékokat ide-oda tologatunk az adókulcsoknál - jelentette ki Gyurcsány Ferenc kormányfő közgazdászokkal folytatott megbeszélése után, még mindig csak körvonalakban felvillantva a kabinet terveit az adórendszer átalakításáról. Az adó- és járulékrendszer átszabásának meg kell változtatnia a szereplők magatartását, ezért az adó-, járulék- és foglalkoztatási reformnak érdeminek kell lennie - fűzte hozzá a kormányfő. (A tanácskozáson részt vett mások mellett Vértes András a GKI-tól, Palócz Éva a Kopint-Tárkitól és Oszkó Péter a Deloitte-tól.)
Változásokra, reformokra és intézkedésekre lesz szükség a következő hónapokban - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök azt követően, hogy tárgyalt Dominique Strauss-Kahnnal, a Nemzetközi Valutaalap (IMF)
"A lehető legjobban haladnak a dolgok, de további lépéseket kell tenni" - mondta az IMF vezérigazgatója, hozzátéve: a magyar kormánynak kell döntenie arról, hogy milyen további gazdasági lépéseket hoz, s ha ez megfelel az IMF-nek, akkor finanszírozni fogja.
(MTI)
Hurrá, reformokat hoz nekünk az IMF és felpörgeti a gazdaságot!!!
Mond, voltál te már lóversenyen? Nem? Akkor miért írsz ilyeneket? Én ott keresem, tisztességes fogadásokkal, a jövedelmem zömét. Jó, az igaz, hogy értek a lovakhoz.
Meg a hajtókhoz és a zsokékhoz is. Próbáld meg, bele lehet tanulni.
ha az imf-nek egy csöpp esze van, olyan befektetésekre szánták a hitelt, ami a jövőre nézve javulást hoz a 13. havi nyugdíj minden, csak nem befektetés a jövőbe
ebből az adósságcsapdából sose fogunk már kiszállni, mert egyszerűen nincs ebben az országban semmi ami pénzt termelne :/ évről évre egyre magasabb és magasabb lesz a kamat.
minek örülsz? rajtad/rajtunk fogják leverni amit ezek a szarrágók elbasztak :/ az a baj hogy a hülye nép ezt érdemli.. amikor 2002ben a sok madár megyóra szavazott mert ő szépen beígért minden jót, akkor az iq bajnokok nem fogták fel hogy a "jólétet" csak hitelből lehet megteremteni amit aztán kamatostól vissza kell fizetni.
Elég lenne a regionális önkormányzatok vagy körjegyzőség! Sok száz milliárd takarítható meg. Nem kellenek kiskakasok a szemétdombokra, sokszázezres havi fizetésekkel, sofőrrel, 10 millás autóval, kiszolgálószemélyzettel, rezsivel.
Szegjenek akár törvényt is, a haza érdekében! Szánalmas, hogy a nép eccerű gyermekeitől akarják megvonni a 13. havit, miközben az állami vezetők havi több milliót visznek haza, miközben a gazdaság lanyha, ez az ő teljesítményük.
100 állami vezető fizetése-jutalma-prémiuma-béren kívűli juttatása több 10 milliárdot is kitesz havonta!
Azok miért tabuk? - nem tabuk, hanem egyszerűen az ilyen gazdasági orientált szervezeteknek, mint vallási szervezetek, pártok, van pénze, s ennek révén egyéb eszköze - érzelmekkel alattomosan visszaélő miséző papok és ""nyilatkozó" politikurvák - befolyásolni a társadalmat :-(((
Az egyházakkal nem lehet mit csinálni, a Vatikánnal szerződés van. A pártfinanszírozásnak már többször nekimentek (most is tárgyban van), de nem lesz belőle senki. A törvény eleve rossz, képviselőnként 1 millió Ft van engedélyezve, ami eleve betarthatatlan.
Eccerű félreértés lehetett. A kettes klisé helyett (Orbán a hibás) a hetes klisét értette (Szövegértésből elégtelen). Azt hogy most gondolkodna, azt kétlem. Még az életében nem csinált olyat.
Igen, rá kéne beszélni a fideszt, hogy az önkormányzatokat össze kéne vonni, ez óriási pénzpocsékolás. De nem hajlandók, féltik az ottani embereiket és szarnak az ország érdekeire.....
Pedig egyszerű lenne, Romániában pl. törvény szerint 3000 fő alatti helységnek nem lehet saját önkormányzata.
"Az összeg nagysága magyarázatot nyújthat arra, hogy miért hatott megnyugtatóan az IMF-fel való megállapodás bejelentése. A magyarországi tartalék 17 milliárd euró, az EKB által nyújtott segítség ötmilliárd euró – ha ehhez az IMF valóban hozzájárul egy 10 milliárd eurós tétellel, akkor a 32 milliárd eurós teljes összeg már teljes egészében fedezni tudja a következő 12 hónap folyamán lejáró hiteleket. Kissé erősebben beverték a falba azt a szöget, amelyre Damoklész kardját akasztották."
Pedig akarhogy csüröm csavarom nekem ez azt jelenti hogy csere egy hosszab tavura.
Biztos, a HVG egyik hírlevelében közölték, de most hadd ne keressem meg. Elvileg ez jobb, mit bármilyen hiteltartozásunk, persze nyilván nem azért kapjuk, hogy meglévőket lecseréljük.