Keresés

Részletes keresés

Rhaenys Creative Commons License 2008.10.28 0 0 2
"A tündér halála"

Unta már az egészet.
Szépséget szeretett volna látni, harmóniát. Nem csak akkor, amikor elmegy kirándulni a zöldbe, hanem a nagyváros berkein belül is. Erre tessék, vegyél nike-t, egyél lipótit, zabálj reklámot, mert az jó.
Szerette a szépséget. Ezt ( mint például: http://appeal1.atw.hu/ ) nem.
Csúf.
Nem őszinte.
Mondjuk ki, ronda.
Egy szép nap napalmmal kelek fel és felgyújtom az egészet, morogta, aztán visszatemetkezett a reggel vásárolt pletykalapba.

Jolimama Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1
Jó lenne, ha jönnétek, és sokan mesélnétek. Jó ötlet. Ha már van vers, legyen mese is.
HaWer Creative Commons License 2008.10.28 0 0 topiknyitó
- De igenis hidd el, hogy ők teljesen jó emberek - győzködte Mamócát Kisztihand a házitündér, majd durcásan hátat is fordított.

Mamóca arca megenyhült és keze automatikusan elindult Kisztihand egyik rakoncátlan fürtjének megigazítására, de aztán fél úton meg is állt, mert Kisztihand sebesen visszafordult.

- Láttam mit akartál csinálni, - mondta szemrehányóan Kisztihand. - Ki akartál oktatni. Meg akartad mondani mit csinálok rosszul. - s ezzel két karját keresztbe fonta maga előtt és durcásan felemelte fejét. - Meg is mutatom Neked.

- Hát jó - egyezett bele Mamóca inkább lemondóan, mint mély meggyőződéssel a hangjában.

Kisztihand arcán hatalmas diadalittas mosoly terült el és izgatottan varázsgömbjéhez nyúlt...


Lehel Zoltán az első emelet 4-ből a gangon ácsorgott és rendkívül elfoglaltan éppen az orra belsejéből próbált eltávolítani valami oda nem illő anyagot. Hosszas próbálkozás után, úgy, hogy még a szája is nyitva maradt, hirtelen sikerült neki. Ujját feltartva szemlélte a betolakodót, majd hanyagul átpöckölte a marslakót a korláton. Olyan sikerrel állapította meg röppályáját, hogy az pont Gizi néni fodrásznál frissen dauerolt hajába pottyant. Gizi néni a földszint 2-ből azt hitte egy alattomos tetű hullott hajkoronájába, s lesöpörte, s olyan ügyesen, hogy éppen be tudott esni Géza néniék szobaablakán a földszint 6-ba, ahol egyenesen az akváriumba pottyant. Gedeon az aranyhal a csemegére gyorsan lecsapott.

- Tudjátok - kezdte Gedeon jóllakottan, a nyaralás nem jó dolog.

- Ajjaj - mondta a két guppi és hozta a párnáját, mert ismervén Gedeont már tudták, hogy hosszabb, és felettébb unalmas délutánra kell felkészülni és ilyenkor nagyon jókat lehet aludni. Amúgy is hallottak már minden történetet 342,5-szer. Azért az öttized, mert egyszer akváriumtisztítás miatt külön rakták őket, s Gedeon legnagyobb megkönnyebbülésükre nem folytatta a takarítás után a történetet.

- Szóval a nyaralás nem jó dolog - állapította meg Gedeon ismét, mire a két guppi azonnal mintegy vezényszóra hangos horkolásba kezdett. - Először is meg kell tervezni, ezzel rengeteg értékes idő megy el. Másodszor szállást kell keresni, amivel meg sok pénz. Amikor mindennel készen van az ember, akkor kezdődik a vásárlás. Ez a második pénzköltési szakasz, amikor csupa olyon dolgot vesz meg mindenki, amit máskülönben nem, de "úgyis szükség lenne rá" mondja, s ezzel a pénzkidobást legalizálja. Vesz papucsokat, fürdőnadrágot, törülközőket, fürdőlepedőket, napszemüveget, hálóruhát, nadrágot, felsőt, meg még mindegyikből egyet, amiben bemegy majd a városba. Mire összeadja a végösszeget, kiderül, hogy körülbelül 3 hónapig meg tudna élni abból a pénzből, amit a most tényleg jutányosan foglalható nyaraláson megspórol. És akkor ott van még az élelmiszer, meg sör is. S ne feledkezzünk meg az előre megfőzött pörköltalapra fordított időről. Amikor minden készen van és elindulnak, kiderül az első sarok után, hogy valami otthon maradt. Természetesen az utazást éjszakára halasztják, így legalább spórolnak egy éjszakát és az első napot is ki tudják használni. Mire megérkeznek már alig látnak a fáradtságtól, az úton körülbelül tizenötször vesztek össze és harmincnégyszer tervezték a válóper beadását. Már az első napon leég a bőrük és utána egy hétig csak az árnyékban ücsörögnek. Az utolsó néhány napban aztán kimerészkednek a napra, hogy valami színnel térjenek haza. Az utat megint késő estére fejezik be, s megint alig látnak a fáradtságtól, mire ágyba kerülnek. Másnap munka és mintha el sem indultak volna szabadságra, ott a heti mosatlan, főzni kell és minden izmuk fáj. Szóval a nyaralás nem jó dolog. Én mondom. - S azzal Gedeon az asztalra csap, amitől a két guppi hirtelen felébred és zavartan úszik körbe-körbe. Gedeon megvetése jeléül köp egyet, ami a vízben meglehetősen erőtlen próbálkozás, s hamar elvegyül a közeggel.

- Jó, jó - mondta Mamóca, de még nem bizonyítottál semmit sem.

- Mondtam, hogy kérek egy kis időt - szólt idegesen Kisztihand és visszafordult a varázsgömbjéhez, hogy csavarjon rajta egyet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!