Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 30
Nagyon közeleg az új választás és az új ünnepről szó sincs.
Orbán 4 éve alatt 2-őt is adott, ne legyen már ez a kormány kevesebbet nyújtó.
Mi lenne olyan fontos a mai magyaroknak, amit érdemesnek tartanának megünnepelni?
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 29
Na, te sem ünnepelsz többé áprilisban.:-)
Előzmény: originalqszi (18)
M63 010 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 28
Sógoréknál mindössze 2 állami ünnep van. Nálunk 4 ( III.15., V.1., VIII.20., X.23.) van, a többi egyházi, de mivel augusztus 20 félig egyházi, ezért ca. 3,5 állami van nálunk, a többi egyházi. De máshol sincs szerintem több állami, ha nem szocialista jellegű országról van szó.
Ha új ünnepet akarnánk, az pl. Nagyboldogasszony (aug. 15.), ami kötelező ünnep, azaz templomba kell menni. És ott van még pl. Úrnapja. Vagy december 24., ami szabadnap, csak le kell dolgozni előre.

Előzmény: telefani (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 27
gyurcs0tány bukásának napja megfelelő lenne még nemzeti ünnepnek is.
porperos Creative Commons License 2008.10.25 0 0 26
Legyen Ferenc napkor. Csak nem tudom mikor van, talán decemberben?
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 25
De szép tőled, hogy gondolsz az ifjakra:))
Ez nemzeti gondolkodásra vall.
Előzmény: freyya (24)
freyya Creative Commons License 2008.10.25 0 0 24
Nem szabadságról volt szó, hanem nyári szünetről. Tudod, amikor június közepétől szeptember elejéig nem dolgozol. Bár már dolgozom, és nem is közalkalmazott vagyok, nem sikerült leszoknom róla.:)
Előzmény: Törölt nick (19)
mac.m Creative Commons License 2008.10.25 0 0 23
Inkább a koronázása napját.
Persze ehhez a befagyott Dunára van szükség...
Előzmény: originalqszi (18)
originalqszi Creative Commons License 2008.10.25 0 0 21
Akkor előrehozott választásokat kell tartani:)))))))
Előzmény: telefani (20)
telefani Creative Commons License 2008.10.25 0 0 20
Annál hamarabb szeretném. Már jövőre.
Előzmény: originalqszi (18)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 19
Nem vész el a szabadság , hozzáadódik.
Előzmény: freyya (17)
originalqszi Creative Commons License 2008.10.25 0 0 18
Amikor Orbán győz:))))))) Tehát 2010 április valamelyik napja:))))))
Előzmény: telefani (-)
freyya Creative Commons License 2008.10.25 0 0 17
Mi értelme a nyári szünet kellős közepére munkaszüneti napot tenni???:)
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 16
Az évben februárban és júliusban biztos nincs ünnep, az összes többi hónapban általában van. (Április és június Húsvét- és Pünkösdfüggő.)

Júliusba be lehetne rakni egy mindig péntekre eső ünnepet. Nincs valami alkalom, amihez hozzá lehetne kapcsolni?
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 15
Lehetne ápr 4, és akkor is van dal: Április 4ről szóljon az ének. Csak a többi részét kell átkölteni 1 kicsit.
orpheline Creative Commons License 2008.10.25 0 0 14
kontra Bergendy - "...Ez a nap már tönkrement..."
Előzmény: telefani (13)
telefani Creative Commons License 2008.10.25 0 0 13
Nem tudom mi a bajotok a Szabadság Napjával. Mindjárt lehetne dal is hozzá.
Éljen a magyar szabadság éljen a haza!
de Saint Preux Creative Commons License 2008.10.25 0 0 12
FELÁLLÁS NAPJA ? MI VAN ? AZ ASSZONY MELLETTED ÁLL ÉS SIMIZI ????
Előzmény: Törölt nick (6)
de Saint Preux Creative Commons License 2008.10.25 0 0 11
Mire gondolsz derek elvtárs a régi szép május elsejékre Szegeden , a ligetben amikor a prolik agyonhányták ott magukat ?
Előzmény: Derek (3)
Markszengelksz Creative Commons License 2008.10.25 0 0 10
Nem. Ez egy vegytiszta, vallástól és politikától mentes ünnep lenen. A neve pedig:Nagy-,kis-,jobb-és baloldali-,csütörtök és péntek. :o)
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 9
A 8-as neked szólt a szabad péntekre reagálva.
Előzmény: freyya (7)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 8
Ha maradt volna a szocializmus már itt tartanánk. Nem is lenne munkanélküliség.
freyya Creative Commons License 2008.10.25 0 0 7
Jobb ötletem van. 9 éves voltam, amikor bevezették a szabad szombatot. Most tegyük hozzá a szabad pénteket is. Végül is a gyerekdalban is úgy van, hogy "szabad péntek, szabad szombat, szabad szappanozni", tehát nem légből kapott ötlet. Amúgy is teljesen aránytalan ez az öt nap munka, két nap pihenés. Így közelebb lennénk a fele-fele arányhoz. Cserébe hajlandó vagyok lemondani minden egyes tüntetésekkel tarkított nemzeti ünnepről.:)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 6

Jó !

 

Legyen új ünnep pld a FELÁLLÁS NAPJA ! :O)

 

 

 

 

....mer most mindenki leült.......:))))

mac.m Creative Commons License 2008.10.25 0 0 4
Dehogynem, olyan jól jön ez a négy nap, összeszedni az avart a kertben, pecázni egy jót...
Előzmény: Derek (3)
Derek Creative Commons License 2008.10.25 0 0 3
Minek, hiszen a mostaniakat sem tudjak sokan rendesen megunnepelni
Markszengelksz Creative Commons License 2008.10.25 0 0 2
Legyen. De csakis nyáron, mindig csüt-pént. .. :o)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 1
J0k0r!
Előzmény: telefani (-)
Mbazsika Creative Commons License 2008.10.25 0 0 0
L0futty0t
Előzmény: telefani (-)
telefani Creative Commons License 2008.10.25 0 0 topiknyitó
Állítólag úgyis kevés az ünnep nálunk, és azok is jórészt vallási ünnepek, vagy megemlékezések.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!