A jegybank megemelte az alapkamatot 8,5%-ról 11,5%-ra! Ez nagymértékben drágítja a hiteleket! Ha már kaptak a devizahitelesek is védelmet, kapjanak a forinthitelesek is!
Vizsgálják felül a szerződéseket!
Persze, ebben igazad van. Csak egy gyerek keresőképessé válhat, haláleset lehet egy csalában, válás, másik gyerek jön, munka elvesztése, nyugdíjbavonulás, külföldi munkavállalás, költözés stb....
Arról nem is beszélve, hogy a magyar olyan fajta, hogy én már a 70-es évekből ismertem olyan házaspárt, aki vmilyen hitelügylet miatt elváltak, mert úgy jobban jártak.....
kukucs, de itt az allamilag tamogatott hitelekrol van szo, nem pedig a "devizaban veszem mert olcsobb, de ha szar az arfolyam az allam tamogat" hitelekrol ...
Szerintem egyről beszélünk. Ha a megkeresett pénzemnek legalább a nagyobbik fele nálam marad, nincs szükségem támogatásra. A kevesebb adóból pedig sokkal kevesebb jut a nem dolgozó, de munkaképes rétegre és a kamu rokkantnyugdíjasok is szívesebben dolgoznának ha egy felülvizsgálatkor kivágnák őket mint a macskát...
Hülyeségeket beszél ez a Veres. Nyilván azért, mert gyakorlatilag megoldhatatlan, nyilván ezért működik olyan jól a dolog Franciaországban meg Skandináviában.
Persze, hogy a bankoknak is volt, sőt, nagyon nagy. Ezért is írtam, amit a második bekezdésben írtam. De pontjaidhoz: Az elsőről nem a bank tehet, hanem az államvezetés. Az ő politikájuktól függ (áttételesen) az állampapírok kamatja. Attól meg minden az adott valutában felvett hitel. most +3%. A másodikról sem "a bank tehet", mármint az árfolyamingadozásról. Azonkívül normális ember normális országban lehet, hogy stabilitásban bízik, de normáli ember Magyarországon rég tudja, hogy nem egy normális, hanem egy elkúrt országban él, hála politikusainknak (mindnek, nem csak kormány). És számol azzal, hogy előbb utóbb külföldön is észreveszik, hogy el van kúrva. Amúgy stabil politika mellett is lehet kiszámíthatatlan a devizaárfolyam. Argentina még-még mondható nem túl stabilnak, de Izland _politikailag_ fullstabil volt. A harmadik pont, a bankok tukmálása, igaz. Ezért írtam második bekezdésem a devizahitelezés szabályzásáról, korlátozásáról. De a bankok csak azt csinálják, amit szabad. Persze, hogy jobb nekik így eladni a hitelt, mint forintban, és maguk vállalva a rizikót devizában refinanszírozni.
A forinthitelesek szívnak a devizahitelesek miatt, nem keveset. Ki téríti meg a 2004 óta felvett forint hitelesek immár elképesztően magas kárait??????????
nem tudom, hogy mi a bonyolult. A házastárssal már most is össze kell tudniuk kapcsolni, hiszen a lakáshitel adókedvezmény igénybevétele így is "közös".
A gyerekek után meg jár a családi pótlék, ergó tudják, hogy ki a gyerekem.
Addig lehetne figyelembe venni az eltartottaknál, amíg nem rendelkeznek jövedelemmel=nincs az adószámukhoz kapcsolódó adóbevallás.
ÁVH-t a forinthiteleseknek! A devizahiteleseknek meg KGB-t!
De lehet választani a lejárati idő meghosszabbítását is, ami gyakorlatilag a 13. havi törlesztörészlegnek felel meg, ahogy itt korábban egy olvtárs nagyon helyesen írta.
Igazad van abban amit fejtegetsz, de családi adózás szerintem sosem lesz. A napokban nyilatkozott a Veres egy ilyen kérdésre, és elmondta, hogy a családok állapotának rögzítése és a változások nyomonkövetése olyan bonyolult, hogy gyakorlatilag megoldhatatlan a dolog. Ne vezessen félre a fidesznyikek erről szóló szövege, szart sem ér amit mondanak....
Már akkor is sejtettem hogy ócska provokátor vagy, amikor a devizahitelesek állami megsegítéséért ordítoztál a másik topikodban. De most már tök egyértelmű. Mindenesetre ügyesen csinálod, el kell ismerni. Ha itt is leírod legalább 547x ugyanazt a demagóg maszlagot, a sok hülye olv.társ meg itt is bukik majd rá, mint gyöngytyúk a takonyra, és ez a kiváló topik is megér sok száz hozzászólást, akkor lehet, hogy valami idetévedő illetékes elvtárs majd ezt az ötletedet is beépíti El Kúró legújabb válságmenedzselő programjába. Szóval, hajrá mindenkinek.
1. annó amikor felvettük a hitelt, akkor még évi 240kHUF volt a lakáscélú hitel törlesztési adókedvezmény (vagy minek hívták). Aztán 2 lépésben elérték, hogy kiestünk a pixisből, mert az én jövedelmem fehér, asszony GYED-en. Nekem nem jár, ő meg nem kap annyit, hogy vissza tudtuk volna igényelni a teljes akkor már csak 120kHUF-ot, ráadásul csak az első 5 évben. (annó, amikor az üzleti tervet készítettük még sem időben, sem keresetben nem volt korlátozva)
2. ne támogassunk, de vegyék figyelembe az eltartottak számát, ergo családi adózást kérek. Különben igen hamar elérünk oda, hogy elfogyunk, mert a franc fog gyereket vállalni, ugyanis a kisgyerekes anyukát nem csípik a munkáltatók érthető okokból (gyerek gyakran beteg, nem túlórázik az anyuka, mert a gyerekért menni kell az oviba; bölcsire nem lehet játszani, mert alig van, stb.)
Szóval azért az emberek nem biztos, hogy túlvállalták magukat, egyszerűen sokak alól kihúzták a sámlit a t. kormányok. Azt is meg kellene nézni, hogy miért vették fel az emberek a lakáshitelt! Egyszerűen azért, mert a törlesztőrészlet nagyjából megegyezett, vagy alkalmasint olcsóbb, mint az albérlet díja. Ebben az esetben pedig nem túlvállalás, hanem racionális döntés volt a hitelfelvétel.
Szerződést meg nem lehet csak úgy módosítani, mert sajnos a bank diktál. (Esetünkben a hitelről szóló kiadmányt az aláíráskor láttuk először.) Utánunk pár hónappal lépett a PSZÁF a bankok tökére, hogy jó lenne, ha előre kiadnák az "apróbetűt".
Ne törjünk rögtön pálcát a többiek feje felett, hogy mind hülye, élősködő!
"1. Ha növeljük, mondjuk egy 10 milliós, 20 éves lejáratú svájci frank hitel futamidejét 30 évre, akkor a összetölesztés 9 MILLIÓ FORINTTAL megnövekszik. Majdnem a teljes hitel összegével."
Bögyöpösödött provinciális gondolkodásmód.
"3. Ha már valaki olyan helyzetbe kerül, hogy nem tudja fizetni, eszébe ne jusson csak kamatot fizetni vagy semmit sem, mert azzal nagyon megdrágítja a hitelt. Akkor inkább adja el, amit hitelért vett."
Ez már elgondolkodtatóbb. "Cserélje kisebbre" sok helyen működhet. Csak az a baj, hogy ahol nem tudnak fizetni, az árfolyamgyengülés miatt már annyit sem ér az ingatlan, hogy a hitelt és netán az új lakás vásárlásához fizetendő illetéket fedezni tudja, nemhogy önerőre maradna.
Így van ahogy mondod. Egyik megoldást sem szabad választani.
1.
Ha növeljük, mondjuk egy 10 milliós, 20 éves lejáratú svájci frank hitel futamidejét 30 évre, akkor a összetölesztés 9 MILLIÓ FORINTTAL megnövekszik. Majdnem a teljes hitel összegével.
2.
Áttérjünk forinthitelre? Isten őrizz. Mi a múlt hónapban 52ezer forintot fizettünk, ebben a hónapban 60ezer forintot, ha ez forinthitel lenne, akkor minden hónapban 80ezer forintot kellene fizetni (ez most várhatóan nőni fog).
3. Ha már valaki olyan helyzetbe kerül, hogy nem tudja fizetni, eszébe ne jusson csak kamatot fizetni vagy semmit sem, mert azzal nagyon megdrágítja a hitelt. Akkor inkább adja el, amit hitelért vett.
Szerintem meg ne támogassunk semmit! A hócipőm tele van már ezzel. Szerződést bármelyik módosíthat, megfizeti az árát és kész. Mindig mindenki az én keresetemből akar megélni, gyereket nevelni, törleszteni és nyaralni menni. Hagyják csak nálam a pénzem és fizetem a fizetni valóimat! Ha valaki túlvállalta magát, így járt!