Keresés

Részletes keresés

Takoca_ Creative Commons License 2008.12.09 0 0 48
FPP oldalon a fórumban van egy showcase rész, ott érdemes körül nézni!
Előzmény: pal007 (47)
pal007 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 47
Ajjjj de elegáns!! Erre hogyan akadtál rá?
Előzmény: Takoca_ (46)
Takoca_ Creative Commons License 2008.12.06 0 0 46
csak hogy legyen egy kis élet itt:

egy baromi szépen megcsinált FPP project:
http://www.zdjecia-panoramiczne.pl/vt/opole/

érdemes tanulmányozni az xml érdekes megoldások vannak
pal007 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 45
Semmi gond, de sajnálom nekem sincs lövésem se a válaszról, se olyan ami közelebb vinne téged az ügyedben. Sok sikert azért!
Előzmény: henci47 (44)
henci47 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 44

Igazad van, semmi, de nem találtam jobbat, és gondoltam talán tudtok segíteni! Kösz a helyreigazítást, meg hogy szántál rám időt!

Előzmény: Takoca_ (43)
Takoca_ Creative Commons License 2008.11.30 0 0 43
ennek mi köze ehhez a topikhoz???

egyébként én se találom
+ helyesen: "Don't Let Me Be Misunderstood"
Előzmény: henci47 (42)
henci47 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 42

Sziasztok!

 

Teljesen analfabéta vagyok és segítséget szerernék kérni! Szeretnék megkeresni egy rövidfilmet, videot, de nem találom. Annyit tudok, hogy pár éve ment az Animal Planeten műsorközi szünetekben az Animals együttes Dont let me be missudenstrood számára gyönyörű képekkel és farkasokkal. Voltam a BBC, a Discoveri és az AP honlapján, de nemlétező angol tudásom miatt eligazodni sem igazán tudtam. Az AP archivuához megtagadta a hozzáférést, nem volt hozzá jogosultságom.

 

Nagyon örülnék, ha valaki meg tudná mondani hol keressek még

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Takoca_ Creative Commons License 2008.11.21 0 0 41
van skypod? írj nekem egy mailt ide: takoca@mpp.hu (1 napot él ez a cím mostantól)
Előzmény: Takoca_ (40)
Takoca_ Creative Commons License 2008.11.21 0 0 40
igen, az alapot szerencsére a Flashificator -ral raktam össze és az úgy látszik hogy egy módosított plugint használ ( a neve is más)
Előzmény: pal007 (39)
pal007 Creative Commons License 2008.11.21 0 0 39
No ezt legyakorlom majd mert egy kicsit magas : ) Még vissza térnék erre a témára majd , de most valami égetőbb kérdésem lenne hozzád.
A tooltips plugin-nal kapcsolatban nem értem, hogy nekem miért nem fogad el ékezetes betűket, ráadásul torzítja őket.
Nálad a repcsis panón olyan szépen kiírja a dolgokat. Te valami másik félét használsz?
Előzmény: Takoca_ (38)
Takoca_ Creative Commons License 2008.11.21 0 0 38
Kezdem a végéről:
"Ráadásul nekem nem tünteti el az egyik kép a másikat mikor rákattintok."

ezt nekem is meg kellet fejtenem:
pl:

<box id="fuel" url="files/images/fuel.png" (itt volt az pan scale rész)

onClick="openMe()" openme="hidePic(); global.hidePic=fuel.closeMe; goUp(); onClick=closeMe;"
closeMe="global.hidePic=; goDown(); pan=11.83,700; tilt=-39.97,700; scaleX=0.14,700; scaleY=0.11,700; rotationX=17.47,700; rotationY=-35.67,700; rotationZ=3.27,700; onClick=openMe;" alt="Fuel" />

a lényeg itt van : global.hidePic=fuel.closeMe;

szóval feljön, és ha ráklikkelsz akkor az openme ben a global.hidePic=fuel.closeMe; rész tünteni el a képet (szóval: így kell box id=valami ..... global.hidePic=valami.closeMe;)

...
Szerintem jól gondolkozol a megfejtés ügyében.
...
"Bár biztosan lehet majd még itt-ott finomítani," ezzel én is így vagyok :)

"lencse effekt a napból" próbáltam de nem tetszett, valahogy a képet is elszínezte, de lehet hogy én cseszerintettem el és valami paraméter még kellett volna.



Előzmény: pal007 (37)
pal007 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 37

Szia,
először is gratulálok, mert nagyon jó lett! Bár biztosan lehet majd még itt-ott finomítani, én speciál olyan vagyok, hogy mindig tudok valamit javítani magamnál. De nekem most nem jut eszembe egyéb. Bár egy lencse effekt a napból lehet hogy jól nézne ki?
Csak úgy finoman, mondjuk a ' radience="0.1" ' meg a ' blendmode="overlay" ' és akkor valami nem túl erős finom hatást kapunk. Mindenesetre egy próbát lehet, hogy megér. Az a tipp megoldás az nagy ötlet megjegyzem magamnak!


A feladványoddal kapcsolatban:

Hu....érthetően írtad, de azért feladta a leckét, mert én eddig ahogyan te is gondolom csak lemásoltam valakiről ezt a parancssort és alkalmaztam magamnál. Nagyjából értettem, hogy mi mire való de pontosan ami neked is ködös azon én eddig túlsiklottam. Gondoltam a papir elbírja így minek hagynám ki.
De kicsit kisérleteztem és nézelődtem:

Ez van a tutorials-ban, és ez szerintem pont ide vág:

<global onClick="visible=0" >
<spot id="pic1" url="picture1.jpg" pan="10" />
(this spot has no onClick so when you click it, the function global.onClick() fires with scope of pic1. I.e. visible=0 means pic1.visible=0. It makes the spot invisible).
<spot id="pic2" url="picture2.jpg" pan="20" />
<spot id="pic3" url="picture3.jpg" pan="30" onClick="" /> (this spot has onClick function (do nothing) and doesn't call global onClick)
</global>

Ezt én úgy értelmezem, hogy: A <global> tag -ban kihírdettük, hogy az 'onClick' parancs milyen funkciókkal bírjon. Például: <global onClick="valami történjen"
Az itteni funkciókat csak akkor tudjuk érvényesíteni, ha például a következőket írjuk lentebb majd -->
<spot id="valami" url="valami.jpg" pan="" tilt="" onOver="" onOut="" onClick="global.onClick()" />

Vagyis onClick és onClick funkciót különböztet meg és mivel a <global> tag közé van zárva ezért minden utána következő tagra érvényes az ott kihírdetett parancs.

Remélem tudsz követni, bár teljesen NEM biztos hogy jól gondolkozom. De ha az fentiekből indulunk ki tárgyunkkal kapcsolatban, akkor a 'hidePic' parancsnak a <global> tagban kell kihírdetve lennie.
És valószínű, hogy anno nem másoltad ki magadnak a hidePic() -ot a <global> -ból.
Végül még annyit, hogy én nekem sincs ilyen a <global> tagomban, de fogtam és töröltem a 'global.hidePic' -ból a 'global.' részt és semmi változás nem történt, ergo valami parancs hiányzik amit én is elfelejtettem anno kimásolni.
Ráadásul nekem nem tünteti el az egyik kép a másikat mikor rákattintok.

...nos kedves Takoca remélem most én adtam fől a leckét neked : ) Nincs kizárva, hogy egy csomó zöldséget hordtam itt össze, de azért próbáljuk már megfejteni, mert nagyon idegesítő, hogy nem értjük pedig biztos, hogy megoldható hiszen az egész a logikán, hatásokon-visszahatásokon alapszik.



Előzmény: Takoca_ (35)
Takoca_ Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36
na most már kb úgy működik ahogy szertném (még magyar feliratok majd bekerülnek):

http://album.reality.hu/OLD/panos/repnap/mig29_inst/

mindenféle észrevételt, kritikát, ötlete szívesen látok!
Takoca_ Creative Commons License 2008.11.18 0 0 35
rá se ránts :)
egyébként volt más is aki "megvédett", ill volt aki félig ide félig oda voksolt!


más:

van az kód:
<box
id="fuel" url="files/images/pic1.jpg" pan="12.18" tilt="-39.72" distance="0.76"
rotationX="14.89" rotationY="-47.06" rotationZ="1.67" depth="10" caleX="0.10"
scaleY="0.07" alpha="0"
onClick="openMe()"
openme="hidePic();
global.hidePic=pic1.closeMe;
goUp();
onClick=closeMe;"


closeMe="global.hidePic=;
goDown();
pan=12.18,700;
tilt=-39.72,700;
scaleX=0.10,700;
scaleY=0.07,700;
rotationX=14.89,700;
rotationY=-47.06,700;
rotationZ=1.67,700;
onClick=openMe;"
alt="Fuel" />

Ez ugye azt csinálja, hogy a panorámában lévő hotspot kép feugrik, és ha rá, vagy egy másik hotspotra klikkelek vissza megy a helyére.
Amit nem értek asszem az a hidePic() rész... ezt most hogyan kell értelmezni?

onClick="openMe()" ha ráklikkelek akkor meghívja az openme funkciót, amit utána rögtön definiálunkis:

openme="hidePic();
global.hidePic=pic1.closeMe;
goUp();
onClick=closeMe;" ebben viszont van a hidePic(). Ez hol van definiálva? illetve mi ez a global.hidepic rész? Sejtem, hogy ez a rész felelős azért hogy ha másik képre klikkel bezáródjon az amit meg van nyitva, de nem vagyok benne biztos: szóval itt a globális hidePic megkapja a pic1.closeMe; értéket, és amikor egy másik képet megnyitok akkor ezzel zárja be a openme="hidePic(); ???

remélem érthető voltam :))
Előzmény: pal007 (34)
pal007 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 34
Ez most komoly? ...biztos azt hitték hogy szuperebbnél szuperebb megoldásokról folyt köztünk az eszmecsere és megakarjuk tartani magunknak a tudást. : )
...vagy megijedtek, hogy valamiféle rontásról szólhat az üzenet. - Hallottam egyszer, hogy anno mikor alapultak a nagy Hollywood-i filmgyárak a tulajdonosaik nem egyszer magyar származásuk voltak. És valószínű hogy általuk jött az ötlet hogyha egy filmben a téma valami varázsszavak mormolása volt azok magyar nyelven történtek, mivel az amerikaiaknak ez a nyelv hangzásra olyan túlviláginak hat. : ) Így értem, hogy "valamiféle rontásról szól az üzenet"

De a lényeg, hogy kiálltál magunkért...az is biztos, hogy azért többet nem írok oda magyarul.
Előzmény: Takoca_ (33)
Takoca_ Creative Commons License 2008.11.17 0 0 33
na szép!
Le lettünk cseszve, hogy hogyan mertünk nem angol nyelven levelezni egy nemzetközi listán!
Már írtam választ a srácnak, hogy szerintem ezen a nemzetközi listán vannak olyanok is akik nem beszélnek angolul...

Előzmény: pal007 (31)
Takoca_ Creative Commons License 2008.11.15 0 0 32
Köszönöm! minden észrevételenek, ötletnek nagyon örülök!

Még dolgozom rajta:
a képkeret jó ötlet, én is gondokodtam, rajta hogy valami kéne.
Nincs mindenről képem, szóval van ahol csak felirat marad, szóval useHandCursor="0" tök jó ötlet, kipróbálom

most csinálok egy olyat egyébként, hogy egy TIP gomb megnyomására megmutaja hogy hol van fotó és hol van infó a képen.

Dehogy okoskodsz!! több szem többet lát!

Repülős pano az oldalamon van már egy csomó, és már van egy felkérésem szóval lesz még nagyon sok!
Előzmény: pal007 (31)
pal007 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 31
Nagyon bejön... jó az a kép ami 'onStart' megjelenik az elején. Két észre vételt, ha megengedsz. Az egyik, hogy az előhívott képek köré szerintem hogyha egy fehér keretet photoshopolnál (mint a polaroid képek) akkor nem olvadnának be a háttérbe kicsit sem.
Másik, hogy vannak olyan ketyerék amikre nincs előjövő kép, hanem csak szövegbuborék - bár lehet hogy oda még szándékozol képet berakni? - de ha nem fogsz akkor szerintem egy ' useHandCursor="0" ' parancs jól jönne mert akkor nem váltana át nyílról kézre csak azért mert az objektum felé kerül a mutató.

De nagyon állat és elnézést ha ez a koncepciód és én itt okoskodok mégis! rakj fől még több ilyen repülős panot! : )
Előzmény: Takoca_ (29)
pal007 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 30
De szuper! és milyen jó ötlet......... még ma szánok rá időt, hogy felfedezgessem a hotspot dolgokat!
Előzmény: Takoca_ (29)
Takoca_ Creative Commons License 2008.11.11 0 0 29
amin most dolgozok ahhoz megcsináltam az alapot FPP -vel a többit meg az editor plugin segítségével.

itt van egyébként: MIG-29 Cockpit

Egyenlőre a műszerek 99%-án működik a hotspot, és folyamatosan rakom fel a felugró képeket a műszerekre.

minden kritikának örülök szóval ha találtok hibát, vagy van ötletetek/valami nem tetszik mondjátok!

Előzmény: pal007 (28)
pal007 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 28
Értem... addigra meg gondolom te is úgy kigyúrod az xml írást, hogy meg már azért se lesz rá szükség. Nem?
Előzmény: Takoca_ (27)
Takoca_ Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27
Magyarítás még nincs... sőt...

megvettem a motyót és egyenlőre egy nagy csalódás. Ez még egy erősen béta állapotban lévő progi, nagyon jó lesz egyszer, de most csak az alap dolgokat tudja megcsinálni. Szerintem még legalább fél év mire ez tényleg megéri a pénzét
Előzmény: pal007 (26)
pal007 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 26
Most már a Google-nál is lehet ingyen honlapot csinálni úgy láttam.
...
szia Takoca! mi újság az új Flashificatorral? Már magyarul is elérhető a jóvoltodból?
Előzmény: benike07 (23)
Takoca_ Creative Commons License 2008.10.30 0 0 25
Fizetned akkor "kell" ha nem akarsz reklám csíkot az oldal tetején
Előzmény: benike07 (23)
scarabaeus Creative Commons License 2008.10.30 0 0 24
Nekem 2000 óta van egy szimpla oldalam az extrán, sohasem éreztem szükségét, hogy fizessek nekik.
Előzmény: benike07 (23)
benike07 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 23
Köszi Takoca, de én valami konkrét oldalra gondoltam, ahol tudjátok, hogy biztosan ingyenes......... Már regeltem anno az Extra.hu meg valami másikra, de most vagy én voltam-vagyok teljesen hülye, de nem tudtam működtetni, vagy -ahogy nekem a benyomásom volt- fizetni kellett érte.

De azért végig nyálazom azt az oldalt : )
Előzmény: Takoca_ (22)
Takoca_ Creative Commons License 2008.10.30 0 0 22
http://ingyenweb.lap.hu/
Előzmény: benike07 (21)
benike07 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 21
Ez az!.................. nagybetűs köszönöm neked, működik! Ha volna lehetőségem megmutatnám. Nem tudod véletlenül, hogy hol van ilyen ingyen tárhelyes oldal, ahol felrakhatnám a panót?
Előzmény: pal007 (20)
pal007 Creative Commons License 2008.10.25 0 0 20
Elnézést, hogy így magatokra hagytalak bennetek.......csak hát a munka meg a család! De biztosan tudjátok, h van ez : )

Benike07 a válasz a kérdésedre ( a képek hogy repülnek az asztalról föl meg vissza) :


<global goUp="pano.qualityStatic=low;
saturation=0,1000; depth=15; static=1; scaleable=0; staticX=0,1000; staticY=0,1000; scale=1,700; distance=1,2100,elastic;
rotationX=0,2100,elastic; rotationY=0,2100,elastic; rotationZ=0,2100,elastic; global.timer=1,2100,-,restoreQuality;"
goDown="pano.qualityStatic=low; saturation=-0.5,1000; depth=10; static=0; scaleable=1; scale=0.5,500; distance=1,600;
rotationX=0,600; rotationY=0,600; global.timer=1,700,-,restoreQuality;" restoreQuality="pano.qualityStatic=medium" >


<box id="kép" linked="images/nappali" url="images/picture.jpg" saturation="-0.5" pan="-49" tilt="-30" scale="0.5" orientation="down" rotationZ="-20" onClick="openMe()" openMe="hidePic(); global.hidePic=pic2.closeMe; goUp(); onClick=closeMe;" closeMe="global.hidePic=; goDown(); pan=-49,700; tilt=-30,700; rotationZ=-20,700; onClick=openMe;" />

Remélem nem gépeltem el, de nézd meg és a persze a változtatni valókat azokról ne feledkezzél meg. : )
Előzmény: benike07 (19)
benike07 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 19
Persze ismerem az editort, de azzal nem lehet ilyen effekteket készíteni mint amilyenekről az előbb kérdezetem. A showcase tippet köszi megnéztem, majd próbálok mazsolázni, csak tudod az english nem az erősségem és vannak ott mások is akik ugyan így vannak ezzel és hát azok írásait meg végkép nem értem. : )
De próbálok kihozni valamit belőle és ha rájövök valamire megosztom veletek.


A Flashificatorral lehet majd amúgy ilyen effekteket szerkeszteni? Mennyire használ ki a GUI abból amit ez a FPP tud?






Előzmény: Takoca_ (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!