Keresés

Részletes keresés

kozma555 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 8
Múgy=Amúgy
Előzmény: kozma555 (7)
kozma555 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 7
Nagyatádon 10m-re van kétszintes családi ház a sínek mellett.Múgy két utca is közel épült,itt is 10-20 m-re vannak a házak.
educator Creative Commons License 2009.01.09 0 0 6
Alapesetben, ha a vasút 50 méteres védősávjában akarsz építkezni, szükség van egy szakhatósági állásfoglalásra.
A szakhatóságit a Nemzeti Közlekedési Hatóság illetékes regionális igazgatósága adja ki, az építési engedélyezési eljárás keretében, az engedélyező (építés)hatóság megkeresésére. Az állásfoglalaláshoz szükséges egy részletes helyszínrajz, amely tartalmazza a leendő épület vasúti pályától mért távolságát, és az ahhoz képesti elhelyezkedését. Ezen kívül szükség van a vasút üzemeltetőjének állásfoglalására is.

A magasságról: A vasúti pályától számított 9 méteren belül semmi nem építhető. 9 méternél 5 méter magas építmény építhető; ezen kívül a védőtávolságot 5,0 m feletti magasság értékével növelni kell. (Vagyis: 6 méter magas építmény legalább 10 méterre kell, hogy kerüljön a vasúti pályától, és így tovább.)

103/2003 (XII. 27.) GKM rendelet a hagyományos vasúti rendszerek kölcsönös átjárhatóságáról, 4. sz. melléklet: Országos Vasúti Szabályzat, I. kötet.



Előzmény: Steve the Great (5)
Steve the Great Creative Commons License 2008.10.12 0 0 5
Kösz mindenkinek...

A telek privát, tehát nem a vasútvonal üzemeltetőjéé, a cél üzemlétesítés. Amit a lent idézett rendelkezésekben találtam, az egy 50 (ill. néhol 100) méteres védősáv. Viszont találtam olyan hirdetést is a neten, amelyben hasonló esetben szakhatósági engedéllyel 25m-től beépíthető a terület.
cecilke Creative Commons License 2008.10.12 0 0 4
Alapvetően az a kérdés, kié a terület. Tehát a vasútvonal üzemeltetőjéé, vagy saját telked? Azután, hogy milyen rendeltetésű lenne az épület, üzemi vagy mondjuk lakás? Belterületen, saját telkeden még előjön a rendezési terve a környezetnek, ezt az önkormányzat határozza meg és a települési építési szabályzat.
Előzmény: Steve the Great (-)
rg7 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 3
Innen tallózz:

http://www.nkh.hu/content/view/3311/5316/

Előzmény: Steve the Great (-)
alex_86 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 2

Nullázni sem árt :)

De ezt a kérdést topicnyitás nélkül is feltehetted volna.

Előzmény: Steve the Great (1)
Steve the Great Creative Commons License 2008.10.12 0 0 1
köszi a konstruktív hozzáállást... :)
Előzmény: alex_86 (0)
alex_86 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 0

Nem tud0m :-))

Steve the Great Creative Commons License 2008.10.12 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Filóztam, hogy itt vagy az építkezéses fórumon kérdezzem meg, de aztán itt maradtam..
Az lenne a kérdésem, hogy milyen szabályozás vonatkozik a MÁV részéről a vasútvonalak melletti építkezésre? Vagyis a pályától milyen messze, milyen magas épületet lehet építeni?
Illetve hogy ez mennyire egyöntetűen van szabályozva vagy eetleg megyék/régiók között vannak eltérések?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!