Keresés

Részletes keresés

libapék Creative Commons License 2008.11.04 0 0 67
Végülis megírtam a GAMBAS2-ben már vagy 1200 sort, működik is az adatbevitel MYSQL szerverrel (localhost).

Elég jól elboldogultam, eddig az elég szegényes dokumentáció mellett is.
Néhány "kész" widgetet újra kellett implementálnom elemi alkotókból a hiányzó event-ek miatt, valamint a bugos table control dataentry miatt is újfajta adatbevitelt kreálnom, de most nagyon hiányzik egy event, hogy ne csak tákolmánynak tűnjön a programom. (databrowser.gridview nem ad eventet, ha kijelölök egy rekordot, pedig nagyon kéne, hogy updatelni tudjam az általam "kézzel" kapcsolt table controlokat. érdekes, hogy a databrowser saját kapcsolt combói és mezői frissülnek klikkre...)
...
valami ötlet esetleg?
gamohunter Creative Commons License 2008.10.12 0 0 66
Nézd meg az UniPaas-t, látsz csodát. Kicsit egyéni a koncepció, de már több mint 20 éve tartja magát.
Előzmény: midnight coder (60)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 65
Mi "kaptuk" a stuffot, igazából passz, hogy mivel készült, de látszott rajta, hogy generált kód... Mindegy, régen volt, azóta tán ezek a cuccok is okosodtak.
Előzmény: midnight coder (64)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.12 0 0 64
Én igazából csak a M$ query generátorát ismerem. Az nem sokat önállóskodik, azt generálja amit megtervezel. Persze van pár dolog amit nem tud megcsinálni, azt bizony kézzel kell.
Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 63
Nem a formok forrásán kéziztünk, hanem nagynevű nagytudású cég querydegenerátoránank produktumán.
Előzmény: midnight coder (62)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.12 0 0 62
A query generátor centire olyan query-t generál amit grafikusan megtervezel vele (már legalábbis a normálisak). Ha nem tudod hogy mi mit csinál benne az persze más kérdés. Ugyanez igaz az elterjedtebb form designerekre is (Visual Studió, Delphi). De még ha szart csinálna is - egy szarul legenerált form kód akár 1 mikroszekundumot is lassít a rendszereden. Ezért aztán megéri fél napot kézimunkázni egy-két formon :-)
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 61
Ahogy a query-tervezők is bírnak (tisztelet a kivételnek) gyalázatos kódot kiböffenteni magukból, úgy a felhasználói felület vizuális összelapátolására készült eszközök sem minden esetben az optimált kód mintapéldáit generálják le. Gyakorlatilag mindkettő egy struktúrából generál forráskódot, és ez a kódgenerátor rész az, amivel kapcsolatban vannak kellemetlen tapasztalataim.
Előzmény: midnight coder (60)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.11 0 0 60
A programot soha nem fogja megírni helyetted. Query-t segíthet tervezni, esetleg osztálystruktúrát és függvényeket is (akár ORM tetején akár csak sima class diagram szerkesztőként), és persze felületet, reportokat. Ami közte van azt bizony neked kell megcsinálni.
Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 59
Egy RAD eszköz nem csak felület összedobálására való, legalábbis szerintem...
Előzmény: midnight coder (58)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.10 0 0 58
Mióta generál egy form designer queryket ? A query designer pedig (Pl. a Visual Studióban) olyan query-t generál amilyet mondasz neki. Azt nem mondom hogy utána nem kell hozzányúlni az SQL-hez, de legalább nem kell a táblákból az összes mezőnevet kézzel bepötyögni.
Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 57
Azért nem ilyen egyszerű a dolog... Láttam ilyen "összekattingatott" sz@rt (alkalmazásnak nem nevezném...), amit alá kellett vetni némi kézi gatyába rázásnak, hogy hozza az elvárt performaciát, mert alaphelyzetben gyalázatosan tré query-ket (de)generált az eszköz...
Előzmény: midnight coder (56)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.10 0 0 56
Na most, nem holtmindegy hogy milyen az a kód amit a cucc gyárt ? Nem neked kell nézni hanem a fordítóprogramnak, annak meg nincsenek esztétikai fenntartásai.
Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 55
Nem arra készült, ez az egyik. A másik, hogy a sok önjelölt zseni Java-ban hegeszti, ezért kell neki Java futtatókörnyezet. Ilyen összerángatós fosch-okat láttam párat... A nem szép, de csúnya tipikus esete a kód, amit kiböffentenek magukból, úgyhogy maradtam a kézi kódhegggggggesztésnél TOAD-dal...
Előzmény: midnight coder (54)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.10 0 0 54
Alapjaiban rossz az egész. Kezdve azzal hogy nem tusz normális formokat csinálni benne, hogy van vagy 8 féle komponens, se tree, se tabbed notebook, stb. A report generátor vagy nagyon primitív (én erre tippelek) vagy nagyon antiintuitív, de a legprimitívebb lekérdezéseken kívül nem tudom hogy hogyan lehet csinálni vele bármit is (Pl. csoportonkénti összesítések és más alap feature-ök amik egy reportgenerátorban benne vannak). Az egész alatt pedig bézik.
Ja, és mi a búbánatnak ehhez JRE ?

Szvsz nézz meg egy normális fejlesztői környezetet (Delphi, Visual Studio, stb) és akkor nem kérdezel olyat hogy hogy miért szar ez.
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 53
Láttam, azért kérdem, hogy milyen feature request-et kellene megereszteni a fejlesztők felé (vagy akár te is megírhatod a neked hiányzó részeket...).
Előzmény: midnight coder (52)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.08 0 0 52
Láttad már ? Persze ha a házi DVD-id nyilvántartását kell megcsinálni arra tökéletes. De ha ügyviteli szoftvert kellene fejlesztenem benne akkor a kardomba dőlnék.
Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 51
Mi a problémád az OOo Base-zel?
Előzmény: midnight coder (11)
libapék Creative Commons License 2008.10.08 0 0 50
Köszi mindenkinek a segítőkész hozzászólását. A Gambas2-t választottam.
libapék Creative Commons License 2008.10.08 0 0 49
A Kexi ezeket nem/sem tudja (nem lehet adatot bevinni pl. csak táblánként). Ezen az alapon fikázom. Szerintem jogosan.
Előzmény: libapék (48)
libapék Creative Commons License 2008.10.08 0 0 48
Így van. megnézem azt is. Ami nekem kell: child form (table control) egy formon, kaszkádolt törlés és frissítés. lehetőleg nem nulláról, mert akkor ugye azt akármilyen programnyelven meg lehet írni...
Előzmény: dj (43)
NevemTeve Creative Commons License 2008.10.08 0 0 47
Hát, szerintem hagyjuk ennyiben, nem hiszem, hogy ebben egyet tudnánk érteni...

PS. Mindenesetre jár neked a pont: megtetted, amit a (45)-ben kértem.
Előzmény: midnight coder (46)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 46
Pl. wikipedia: A magas szintű elnevezés sokkal inkább arra utal, hogy a nagyobb mértékű az elvonatkoztatotás (absztrakció) a gépi kódtól.

Na most, a pointerezgetés a gépi kód (illetve az assemly) egyik kulcseleme.
Előzmény: NevemTeve (45)
NevemTeve Creative Commons License 2008.10.07 0 0 45
> Nem, a C nem ettől alacsony(abb) szintű. Hanem attól hogy egy átlag C-s progiban minden harmadik sorban pointerezel.

Nem bánnám, ha hoznál valami webes referenciát arról, hogy vannak mások is, akik szerint ez lenne az alacsony/magas szintű programozási nyelv definíciója...
Előzmény: midnight coder (40)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 44
Ez igaz. Végül is, miért ne szívjon más is ;-)
Előzmény: dj (43)
dj Creative Commons License 2008.10.07 0 0 43
Értem, hogy te nem tartod annak, de ugye te nem a topiknyitó vagy? Akkor hagyni kéne, hogy ő döntse el. Szerintem.
Előzmény: midnight coder (42)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 42
Kérdés hogy mit értesz access-pótlón ? Szvsz a topicnyitó valami könnyen tanulható és használható programozási környeztet keresett linuxra, mint windowson az access. Nos, a pgaccess-t én nem nevezném ilyennek.
Előzmény: dj (41)
dj Creative Commons License 2008.10.07 0 0 41
Nem az a baj, hogy nem értem, hogy te miért tartod rossznak. Nyilván én sem fejlesztenék pgaccess-ben, de a topiknyitó keresett egy access pótlót linuxon. Ha neki ez a mániája és hajlandó a TCL-t megtanulni és használni az ügy érdekében, akkor miért zárod ki feltétlenül? Nekem csak ennyi a bajom ezzel a hozzáállással. De már baromira nem érdekel, hogy mit fog használni a topiknyitó, csak mint elméleti problémát vetettem fel :D
Előzmény: midnight coder (38)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 40
Nem, a C nem ettől alacsony(abb) szintű. Hanem attól hogy egy átlag C-s progiban minden harmadik sorban pointerezel. Pl. azért mert nincs string típusod. És a C nagyon támogatja is a pointerekkel való játékot, nekem legalábbis sokkal inkább kézreáll mint anno Pascal-ban, pedig végül is abban is meg lehetett oldani minden ilyesmit, de a C egyenesen erre termett. De valójában nincs annyira éles átmenet, gépi kód -> assembly->makrók->C->C++->java vagy C# között. Meg lehet húzni különböző helyeken a határt hogy innentől kezdve magas szintű a dolog, de valójában ez elég képlékeny.
Előzmény: NevemTeve (35)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 39
Mielőtt valaki belekötne: én is látom, hülyén fogalmaztam. Nem azt akartam mondani hogy az assemblyvel jobban haladsz mint a sima C-vel :-)
Előzmény: midnight coder (38)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 38
Nos, a magasszintű dolog nem feltétlenül definíciója a használhatóságnak. Tény hogy lehet kurva jó magas szintű dolgokat csinálni amivel sokkal jobban haladhatsz mint egy C++-szal vagy egy assemblyvel (a sima C-ről nem is szólva) de pont a TCL az a nyelv ami nagyon bizonyíték erre. Sokkal nehézkesebb mint akár a mezei C. Nem véletlen hogy a pgaccess-en kívül csak néhány alkalmazás van rá linuxon (valami Visual TCL-re emlékszem meg pár TCL/TK-s toolra még a korai redhatokban).

Utálni persze bármit lehet. Én a Qt-t nem utálom, csak nem tartom megfelelőnek az ár/érték arányt. De ha a Nokia ingyen utánavágná az embernek és pont olyan feladatom lenne amihez ez az ideális akkor vidáman használnám. De az az igazság hogy amire a Qt jó arra jó a wxWidgets is, és az legalább ingyen van.
Előzmény: dj (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!