Keresés

Részletes keresés

Hagyományok Háza Creative Commons License 2009.02.27 0 0 7
„Dúdoltam én…” – Sebő Ferenc Hagyományok Háza, március 6., 19 óra

 

Folytatódik a Hagyományok Háza „Dúdoltam én…” sorozata. Kallós Zoltán, Fábián Éva és Berecz András után az idei évad utolsó előadója március 6-án este Sebő Ferenc.

Sebő építészként kezdte pályáját, majd némi módosulással zenészként, zeneszerzőként tevékenykedett, s eközben lett a hazai táncházmozgalom egyik elindítója. Az énekelt verseket népdalok tarkították műsoraiban, amíg maga is rá nem döbbent, hogy ezek a régi énekelt vers túlélői. Színház, film, klubszervezés, táncházmozgalom, Hagyományok Háza szegélyezik a pályát, melyet Orbán Ottó a következő ironikus történettel illusztrált 1994-ben:

Gyűjtőkörútján Furfangos Sebő, minthogy épp ott estvéledett rá, megállott a Magyar Tudományos Akadémia előtt. Benyit, hát, uramfia, ott ül peckesen mind a százhúsz Akadémikusz, mint a verebek a sürgönydróton.

– Aztán azt tudják-e kendtek – kérdi tőlük Furfangos Sebő –, hogy miben egyezik a jó asszony meg a jó csizma?

Nem tudta biz azt egyikük se.

– Hát abban, hogy se szűk, se bő – mond Furfangos Sebő –, hanem épp passzentos.

No támadt erre haddelhadd, de még milyen! Ahány Akadémikusz, mind egymás szavába prelegált, deklamált, kandidált, doktorált, delegált.

– Akkor hát… izé… ez egy igazi… egy hamisítatlan… népi… na, minek is mondják?

Észre sem vették, hogy Furfangos Sebő fürgén kipattan az útra és indul tovább.

Ment a zsákjába csillagfényt gyűjteni.”

Az eddigi életpályát bemutató est folyamán állandó zenésztársain, a Sebő-együttes volt és jelenlegi tagjain (Barvich Iván, Nagy Albert, Perger László) kívül a szokásos módon színpadra lép a Magyar Állami Népi Együttes zenekara, a tanítványokat pedig Török Tilla képviseli.

 

Jegyinformáció:

Hagyományok Háza (1011 Bp., Corvin tér 8..)

225-6056, jegy@hagyomanyokhaza.hu

Kaláka Zenebolt Creative Commons License 2009.01.02 0 0 6

Sebő koncert január 25-én a MOM-ban.

 

 

Vaszon Vaszonovna Creative Commons License 2008.10.02 0 0 5
Remek, köszönöm. Ha már így alakult :-)), lehet ide Sebő Ferenccel/a Sebő együttessel kapcsolatos mndenfélét felpakolászni. Ez nem neked, hanem úgy általában szól mindenknek.
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 4
Vaszon Vaszonovna Creative Commons License 2008.10.02 0 0 3
Ha már le kell menni érte a pincébe, hozd fel, kérlek, a többi Sebőt is :-))))
Megvárom.
Előzmény: Waratah (2)
Waratah Creative Commons License 2008.10.02 0 0 2
le kell mennem a pincébe, ott van egy láda LP, és többrendbéli Sebő benne, lehet hogy ez is van. De ez nem kis projekt, cca 2 hét múlva tudok belevágni.
Előzmény: Vaszon Vaszonovna (-)
Vaszon Vaszonovna Creative Commons License 2008.10.02 0 0 1
nahát, köszönöm :-))
Előzmény: bindera (0)
bindera Creative Commons License 2008.10.02 0 0 0
S0k sikert
Vaszon Vaszonovna Creative Commons License 2008.10.02 0 0 topiknyitó
Sebő Ferenc Énekelt versek című lemezét keresem (akár digitalizált változatban, akár LP)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!