Keresés

Részletes keresés

Kelemen Szabolcs Creative Commons License 2 órája 0 1 26511

Miért nem tartod hitelesnek ? nyugdijguru.hu  ott is levan írva részletesen ! Illetve jómagam személyesen voltam bent , és bizony aki 10 éven belül van a rendes Nyugdíjkorhatárig , azoknak már nem kell menni ! 

Előzmény: Foxx1965 (26493)
Kelemen Szabolcs Creative Commons License 4 órája 0 1 26510

Tisztelt Fórumtársak❗Sok komment van az ominózus 10 évvel kapcsolatban❗Szeretnék megnyugtatni mindenkit , hogy aki bent van az idővallumban , azoknak már nem kell felülvizsgálatra menniük❗Én 1962 es születésü vagyok , és saját megnyugtatásomra elmentem az Ügyintézőmhöz és részletes tájékoztatásban elmondta , hogy az Új Törvény végett már nem vizsgálnak❗A soros felülvizsgálat 2020 Áprilisban lenne , de így csak egy HATÁROZATOT küldenek ki , hogy a folyósítás megy tovább❗Amúgy a Nyugdíjguru honlapján is levan írva minden❗Üdv:Kelemen Szabolcs 

yaris49 Creative Commons License 7 órája 0 0 26509

Én is ebben a cipőbe járok, annyi különbséggel tavaly márciusba kellet volna mennem 1962 vagyok.

Előzmény: Tomy63 (26498)
Gzotya1 Creative Commons License 7 órája 0 0 26508

Szivesen.

Hívd fel a hölgyet, ebben szerintem csak ő tud segíteni!

Előzmény: zotyi7711 (26507)
zotyi7711 Creative Commons License 8 órája 0 0 26507

Szia Gzotya01!Nekem is az!Ezért is fordultam ide!De keresgetek még válaszokat.Köszi a linket!

Előzmény: Gzotya1 (26506)
Gzotya1 Creative Commons License 8 órája 0 1 26506

Ez elég zavaros.

Nem szokták elmondani, hogy mit adnak.

Az meg, hogy nem kellett menni B2-nél foglalkozási meg szociális beszélgetésre, az is fura. De gondolom amiatt a 3 hónap ideiglenes miatt.

De javaslom vedd fel a kapcsolatot Bernáthné Székely Julianna szakértővel.

Nagyon segítőkész, kedves hölgy.

Itt a honlapja és az elérhetősége

http://www.versenykepesseg.eu/

Előzmény: zotyi7711 (26499)
gurigaCeghei Creative Commons License 9 órája 0 1 26505

Mint látod,nem számit,hogy 2 éve lett volna felülvizsgálat.A törvény azt mondja,hogy amig nem hívnak,addig folyósitják az ellátásod.Tehát esetedben nagy valószinűséggel életed végéig.Persze ha nem változnak a törvények.De,amit ők hoztak törvényeket nem szokták módosítani.Ha jól bele gondolsz,akkor ha számitana a felül vizsgálat időpontja,akkor már 2 éve nem kapnál ellátást.De mivel tudom hogy kapod,akkor ezután sem fog számitani,hogy mikor hívnak,vagy nem hívnak.

Előzmény: Tomy63 (26503)
beteg62 Creative Commons License 10 órája 0 1 26504

Mivel 63 születésű vagy és 10 éven belül vagy öregségi nyugdíj korhatárig , így már biztosan nem fognak hívni . De határozatot kell, hogy kapjál az is biztos . Kapod tovább ellátásodat továbbra is rendesen .

Tomy63 Creative Commons License 10 órája 0 0 26503

Köszönöm a válaszod. Még új vagyok a fórumon, most kezdtem elkeresgélni,hogy mások miket írnak, szóval nyugodjak meg? Küldik a pénzt rendesen , csak hogy már 2 éve lett volna a felülvizsgálat s azért kérdeztem.

Előzmény: gurigaCeghei (26502)
gurigaCeghei Creative Commons License 11 órája 0 0 26502

Mint itt már többször leirtuk az a 2018 nem azt jelenti,hogy akkor hívnak is.Arra számithatsz,hogy tovább kapod rendesen a havi pénzedet,semmi tenni valód nincs.Talán annyi,hogy nyugodj meg.Ha követed itt és más fórumonkon a bejegyzéseket,akkor láthatod,hogy az is előfordulhat,hogy már nem hívnak.

zotyi7711 Creative Commons License 11 órája 0 0 26501

Köszönöm a gyors választ takianyu!

A munkahellyel,határozati kipostázásával,felmondással kapcsolatban esetleg valami tapasztalati információ lenne?

Előzmény: takianyu (26500)
takianyu Creative Commons License 12 órája -3 1 26500
Előzmény: zotyi7711 (26499)
zotyi7711 Creative Commons License 12 órája 0 0 26499

Üdvözlök Mindenkit!

Tanácsot,segítséget szeretnék kérni!43 éves vagyok,folyamatosan dolgoztam ,fizikai munkáztam.

2019.08.12-én műtöttek másodjára gerincsérvvel,előtte már volt egy műtétem 2013 -ban ami jól sikerült,most viszont tavaly március óta vagyok táppénzen.Jelenleg minden kezelésen,therápián túl vagyok,de hajolni,űlni,guggolni nem tudok,járkálni is csak napi max 3 km.

Február 24.én voltam komplex vizsgálaton,mert az 1 év táppénzem lejár március 10-én.Az orvos ott szóban közölte hogy sima B2 ,és megelőlegezi 3 hónapra,és aztán végleg rehabilitálnak,de kell egy MRI amit 3 hónapon belül vigyek vissza.Nem volt rehab elbeszélgetés sem.

Viszont a munkahelyemen csak március 10-ig tudnak fizetni táppénzt aztán nem tudják mi lesz.Az a baj hogy én sem tudok semmit mert a határozat nem tudom mikor jön meg,mi lesz benne.

Szerintetek mikorra várható határozat,mit mondjak a munkahelyemnek?

Mondjak fel talán 03.10-el,mert ugye az ellátáshoz fel kell mondnom,ahogy olvasgattam a jogi háttérben.

Illetve mit tudok tenni,teljes a káosz most nekem,viszont máról holnapra élek így is.

És ha felmondok,mehetek-e munkanélkülire amíg nincs határozat?Mennyit jelenthet ez az ellátás nekem havonta,dolgozhatok.e mellette?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Tomy63 Creative Commons License 12 órája 0 0 26498

Tisztelt fórumozók! Nekem 2018. februárban lett volna a következő felülvizsgálat, de még mindig nem hívtak be nem tudom miért. C2- kategóriában vagyok. 63-ban születtem, vagyok nem tudom mire számíthatok.

Stephan11 Creative Commons License 13 órája 0 0 26497

Köszönöm

Előzmény: Bibis86 (26495)
Bibis86 Creative Commons License 26 órája 0 0 26496

Elírtam: 2024. decemberig szól a komplex minősítésem, (nem 2014-ig)

Előzmény: Bibis86 (26495)
Bibis86 Creative Commons License 26 órája 0 0 26495

Minden orvosi dokumentumot össze kell szedni, ezek igazolják az állapot rosszabbodást. Én novemberben adtam be először,  nálam 2019-ben áttét, kemoterápia, utána sugárterápia volt . Decemberben megkaptam a határozatot, be sem hívtak, az orvosi dokumentumok alapján döntöttek. Már az ügyintéző is mondta a beadáskor, hogy ilyen diagnózissal és ennyi papírral lehet, hogy be sem leszek hívva.

D kategóriát kaptam, 80 %-os egészségkárosodással. Felülvizsgálat 2014-ben lenne, de 56 éves vagyok. 

A D kategória összege valamivel több, mint a C2 , de közgyógy. és utazási kedvezmény is jár hozzá. 

Itt van, hogy kb. mire lehet számítani: 

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1200007.nem

Előzmény: Stephan11 (26494)
Stephan11 Creative Commons License 1 napja 0 0 26494

Tisztelt Fórumtársak.

Az alábbi ügyben szeretnék tanácsot kérni:

2019-ben leszázalékoltak (43%) C 2-es kategória, felülvizsgálatom nem javasolt. Rokkantsági ellátásban részesülök. Rehabilitációm nem javasolt. Nem dolgozom. Sajnos az idén áttétes daganatot állapítottak meg nálam (nem az alapbetegséggel összefüggő). Kemo-és sugárterápiára kell járnom. Nagyon leromlott az állapotom. A háziorvosom javasolta, hogy nyújtsak be állapotváltozás bejelentést az illetékes szervhez.

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy milyen egyéb dokumentumokat (kezelőorvosi, onkológus, stb.....) kell még csatolnom a kérelemhez?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Stephan11

Foxx1965 Creative Commons License 2 napja -3 2 26493

Elnézést kérek, de ezt a 'beszámolót" nem tartom hitelesnek.

Előzmény: Kati Pásztor (26490)
bandolesa Creative Commons License 2 napja 0 3 26492

Szegény EGYT-sek, őket nem piszkálják, rájuk nem vonatkozik.

Elég büntetés nekünk a havi 27070 ft-ellátásból megélni!

Előzmény: Balage-81 (26489)
Foxx1965 Creative Commons License 2 napja -1 0 26491

Mikor lett volna a felülvizsgálatod?

Előzmény: Kati Pásztor (26490)
Kati Pásztor Creative Commons License 3 napja -1 3 26490

Nem kellett mennem vizsgálatra, csak kűldték a határozatot. 

Előzmény: beteg62 (26488)
Balage-81 Creative Commons License 3 napja 0 0 26489

Ez az EGYT-sekre nem vonatkozik, ugye? Mert hogy ők nem adóznak a 27 ezres járandóságukból.

Előzmény: bandolesa (26485)
beteg62 Creative Commons License 3 napja 0 2 26488

Üdvözöllek !  Be hívtak vizsgálatra ? Vagy automatikusan csak küldték határozatot , hogy nem kell többet menned ? 

Előzmény: Kati Pásztor (26487)
Kati Pásztor Creative Commons License 3 napja -1 2 26487

Ma megjött a határozatom 62 ben születtem C2 minősítés már nem kell mennem többet felűlvizsgálatra. További szép napot mindenkinek. 

9000 Creative Commons License 3 napja 0 1 26486
Előzmény: bandolesa (26485)
bandolesa Creative Commons License 3 napja 0 1 26485

Tudja valaki a betegségek listája hol található meg ehhez?

Adókedvezményt vehetnek igénybe a krónikus betegek.

A vonatkozó kormányrendelet 18 csoportban mintegy 700 betegséget sorol fel.

Csaknem 100 ezer forint adókedvezményt kaphatnak idén a krónikus betegségekben szenvedők - hívta fel a figyelmet Bajusz Dániel ügyvéd az M1 aktuális csatornán vasárnap.

A szakértő elmondta: kormányrendelet sorol fel 18 betegségcsoportban mintegy 700 betegséget, amelyek igazolt megléte esetén a betegek a minimálbér 5 százalékának megfelelő összeget vehetnek igénybe havonta; idén ez 8050 forint, éves szinten 96 600 forint.

Bibis86 Creative Commons License 4 napja 0 0 26484

Ki jogosult a közgyógyellátásra alanyi jogon?

a) rokkantsági ellátásban részesül és az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján nem haladja meg a 30%-os mértéket,

http://www.kormanyhivatal.hu/hu/budapest/jarasok/kozgyogyellatas-megallapitasanak-kerelmezes

http://www.neak.gov.hu/felso_menu/lakossagnak/ellatas_magyarorszagon/kozgyogyellatas/Kozgyogyellatasi_igazolvany

http://www.neak.gov.hu/felso_menu/lakossagnak/ellatas_magyarorszagon/kozgyogyellatas/Kozgyogyellatasi_igazolvany_felhasznalasa

A GYÓGYSZERKERET a  rendszeres gyógyszerszükséglet támogatását szolgáló EGYÉNI GYÓGYSZERKERETBŐL, és az akut megbetegedésből eredő gyógyszerszükséglet támogatását szolgáló ESETI KERETBŐL TEVŐDIK ÖSSZE.

• AZ EGYÉNI GYÓGYSZERKERET összege a jogosult havi rendszeres gyógyszerköltsége, melynek összege 2020. évben legfeljebb 12.000 Ft/ hó lehet. (Ez éves szinten 144.000 Ft). (Ha valaki ezt igénybe akarja venni, akkor ehhez kell a házi orvos igazolása is).
  • AZ ESETI KERET minden ellátottra egyaránt vonatkozó átalány összeg, mely az esetenként felmerülő gyógyszerszükséglethez jelent hozzájárulást. Éves összege 2020. évben 6000 Ft. (Ehhez nem kell a háziorvosi igazolás)

Érdemes lenne megérdeklődni, hogy a helyi önkormányzat milyen támogatásokat tud még adni (esetit vagy rendszerest).

Előzmény: matyko78 (26482)
gurigaCeghei Creative Commons License 4 napja 0 2 26483

Amit biztosan tudok,hogy közgyógy jár,egyéni elbírálás után.Utazási szintén jár.Ha valamelyik gyógyszert kiveszik a támogatásból,akkor általában van helyette másik,ugyan olyan ható anyagú.Csak az orvost nem érdekli,külön kérni kell őket,hogy azt irja.Ha megvan a közgyógy,járj  utána a pelenka,és a betét kérdésnek.Nem tudni mi jár,és mint a gyógyszereknél állandóan változtatják.Ezért fordul elő,hogy van a közgyógyon pénz,de mégis fizetni kell.Azt tanácsolom amit magam is csinálok,hogy recept irás előtt tájékozódom a neten,és már úgy mondom az orvosnak,hogy mit irjon.Az egyéni problémád sajnos sok embert érint,de sem itt,sem máshol nem tanácsos panaszkodni,mert sok beteg társunk még a panaszkodot teszi felelőssé.Azt hiszem ezt láthattad a közel múltban.Mi magyarok hajlamosak vagyunk arra,hogy a más bajának örüljünk,és azzal nagyobbitsuk magunkat.Sok szerencsét,de segitséget ne várj ettől a társadalomtól.

Előzmény: matyko78 (26482)
matyko78 Creative Commons License 4 napja 0 1 26482

Sziasztok!

Mozgásszervire milyen kedvezmények járnak?Nekem D csoport 73%os van!Veleszülettett nyitott gerinc rendellenesség van!Közgyógy megjárna alanyi jogon?Nekem!Az urologus által felirt kedvezményt is kivették a 90%-os támogatottság közül!Nekem legfontossabbakat a betéteket/Pelenkát!Ez van!Ezért is fizethetek jó sokat!Ha nem támogatnának/Családom/ nem tudnák fizetni a gyógyszertárban!Vagy ennék,vagy gyógyszerek,vagy közmüdijjak befizetése lenne csak elég!!!A rokkantsági ellátásom!Választhatnák!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!