Keresés

Részletes keresés

Juju55 Creative Commons License 25 órája 0 0 24814

Kedves "rmlj"!Azóta már megtörtént a másodfokú felülvizsgálatom .Melyben 10%-al több egészségkárosodást állapítottak meg, mint első fokon.Itt is C2-es,63% és37%.Tehát az állapotom egyre rosszabb.   Az ellátásom ugyan olyan kevés, 47000 -ft.Rendesek voltak velem.Már ott is mondták, hogy a mostani törvény szerinti maximumot kaptam.Nem láttam értelmét még a munkaügyibírósághoz fordulni.Bízom abban , hogy hamarosan megváltoztatják ezt a rossz törvényt.Még elfelejtem,hogy az elsőfokú papiralapú ,és a másodfokú személyes vizsgálat között 10% a különbség.Nagyon felületesen nézték meg a papírjaimat .Üdv .JUJU 55!

Előzmény: rmlj (24804)
rmlj Creative Commons License 28 órája 0 0 24813

Először jó volna megvárni, milyen határozatot kapsz. Rokkantsági ellátás felülvizsgálata is több esélyes. Ezután lehetne gondolkodni a továbbiakról. 

(A törvény eltérően rendelkezik a munkajövedelem korlát túllépéséről rokkantak esetében  (megszüntetik a rokiellátást), míg rehabellátottaknál csak felfüggesztésről van szó, mely a rehabilitációs ellátásra való jogosultság időtartamába beleszámít.)

Amennyiben rokkantellátás lesz (ez több évre szól) semmiféleképpen nem tenném kockára a jövedelem túllépésével, hogy megszüntessék, egy 3 hónapos ideiglenes munka miatt. 

Előzmény: csippentyű (24812)
csippentyű Creative Commons License 29 órája 0 0 24812

Kedves rmlj!

Köszönöm válaszod. Rokkant ellátás felülvizsgálatáról van szó. Szóval ha felvesznek a munkahelyre akkor ne is menjek el a felülvizsgálatra? De mi lesz velem, ha mégsem bírom a munkát? Nem kéne inkább elmennem, megállapítják az ellátást X évre. Megpróbálom a munkát, ha megy akkor megszűnik a rokkant ellátás jövedelem túllépés miatt, de ha nem akkor már van egy megállapító határozatom.. vagy rosszul gondolom?

Előzmény: rmlj (24810)
rmlj Creative Commons License 29 órája 0 0 24811

Köszönöm hozzászólásod.

Előzmény: mrkovács (24806)
rmlj Creative Commons License 29 órája 0 1 24810

1. Ellátást megállapító határozat típusától függ (rokkant, vagy rehabilitációs ellátás) 

A rehabilitációs ellátásban részesülőnek a keresőtevékenység megkezdését és megszűnését is be kell jelentenie, nem csak azt, ha jövedelme 3 egymást követőe hónapon keresztül meghaladná a minimálbér másfélszeresét!

2011. évi CXCI. törvény

7. § (1) *  A rehabilitációs ellátás a megállapítására irányuló elsőfokú közigazgatási hatósági eljárást lezáró érdemi döntés keltét követő naptól a rehabilitációhoz szükséges időtartamra állapítható meg. A rehabilitációhoz szükséges időtartamot legfeljebb 36 hónapban lehet meghatározni.

(4) *  Ha rehabilitációs ellátásban részesülő a 6. § (2) és (3) bekezdésében meghatározott együttműködési vagy a rehabilitációs tervben foglalt kötelezettségét neki felróható okból nem teljesíti, a rehabilitációs pénzbeli ellátás folyósítását a kötelezettségszegésről való tudomásszerzés hónapját követő második hónap első napjától 3 hónap időtartamra - de legfeljebb a rehabilitációs ellátás megszűnéséig hátralevő időtartamra - fel kell függeszteni.

(4a) *  A folyósítás felfüggesztésének időtartama a rehabilitációs ellátásra való jogosultság időtartamába beleszámít.

(4b) *  A folyósítás felfüggesztése időtartamának lejártát követően a megváltozott munkaképességű személyek ellátásait folyósító szerv hivatalból intézkedik a rehabilitációs pénzbeli ellátás ismételt folyósításáról.

(4c) *  A folyósítás felfüggesztésének időtartamára folyósított rehabilitációs pénzbeli ellátást a felfüggesztés időtartamának lejártát követően folyósított ellátásból le kell vonni, vagy azt a rehabilitációs ellátás megszűnése, illetve megszüntetése esetén vissza kell követelni. A levonás legfeljebb a rehabilitációs pénzbeli ellátás 50%-áig terjedhet.

A rokkantsági ellátásban részesülőnek NEM kell bejelentenie a keresőtevékenység megkezdését vagy megszűnését, csak azt, ha jövedelme 3 egymást köbető naptári hónapon keresztül meghaladná a minimálbér másfélszeresét.

"...mindenképpen értesíteni kell a kormányhivatalt, a hatóságot, hogy túllépted a keresetkorlátot, és hivatalból megszüntetik a rokkantsági ellátást. Ha csak felfüggeszteni szeretnéd az ellátást, az nem lehetséges. Amíg minden hónapban magasabb a fizetésed, addig nincs rokkantsági ellátás: nem lehet felfüggeszteni, hanem megszűnik. "

Előzmény: csippentyű (24809)
csippentyű Creative Commons License 1 napja 0 0 24809

Felülvizsgálatom lesz, de úgy néz ki hogy sikerül elhelyezkednem, de csak pár hónapra. Ha több lesz a fizetésem tudom, hogy megszűnik az ellátásom. De ha már nem lesz munkám, -vagy nem bírom-akkor a jövőbeni határozatban foglalt ideig "feléled"  majd az ellátásom, már amennyiben a felülvizsgálatkor továbbra is megállapítják azt ? Remélem érthetően fogalmaztam.

rmlj Creative Commons License 1 napja 0 1 24808

Kedves Mithogyan!

Úgy olvastam régebben -  de javíts ki, ha nem jól tudom -,  hogy a rehabilitációs járadékos státuszba  viszonylag kevesen (talán harmincezren ?)  kerültek és róluk eléggé "elfeledkeztek" a jogalkotók. Őket relatíve fiatalnak tartották és várták a munkaerőpiacra történő kikerülésüket a járadék letelte után. Vajon hová lettek besorolva a későbbiekben? Milyen kategóriát és ellátást kaptak?

A rehabilitációs ellátottaknál is azért kell beadni legalább 2 hónappal az állapotrosszabbodást a határidő letelte előtt, nehogy ellátás nélkül maradjon a kérelmező. Kis pénz és ha nem jutnak hozzá időben, katasztrófa-helyzet állhat elő. 

Nem mindenkinek maradt a korábbiakban megállapított besorolása. 2012. után új viszonyok jöttek létre! A kevesebb pénz lehetett tíz-húszezer forint, de lehetett jóval több is, annak ellenére, hogy nem lettünk jobban, csak szigorodott a szempontrendszer.

Differenciáltan kellene kárpótolni! Számítson, ki mennyit tett le munkavégzés terén években, felelősségteljes munkában az asztalra. Jelenleg nem számítanak az összes ledolgozott évek és a valamikori jövedelmek. Aki rehabilitációs ellátást kapott, búcsút inthetett  mindezeknek, beszorították egy minimál-életbe, csak a legszükségesebbekre, vagy arra se jut, ha nincs támogató rokonsága, vagy nem tud mellette dolgozni.

Lenne mit helyrehozni,  de valószínűleg, javítják,  kompenzálható. Ez a későbbiekben "leszázalékolásra" kerülő beteg emberek érdeke is, hogy ne álljon elő hasonló igazságtalan, indokolatlanul a perifériára sodró helyzet.

Szurkolok, hogy a MEOSZ javaslatait vegyék figyelembe! Abban is jó a MEOSZ javaslata, hogy:

"...azok a rokkantsági ellátásban részesülők, akik 2011. december 31-én rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra voltak jogosultak, az öregségi nyugdíjkorhatáruk betöltésekor választhassák rokkantsági ellátásuk öregségi nyugdíjjá történő átminősítését akkor is, ha 1955- ben vagy azt követően születtek."

Egoista világunkban kevés ember képes szolidaritást vállalni társaival,  ezért nagyon köszönöm együttérző soraid! 

Előzmény: mithogyan (24807)
mithogyan Creative Commons License 1 napja 0 0 24807

Annyira haragszom erre a törvényre, mióta bevezették. Komolyan nem akartam elhinni, hogy ez lehetséges, így elbánni a beteg emberekkel. Pedig én még "szerencsésnek" mondhatom magam, mert amikor leszázalékoltak, először rehabilitációs járadékos lettem, amit a rokkantsági nyugdíj törvény szerint számoltak ki, sőt felbruttósították azzal az összeggel, amennyi nyugdíjjárulékot vontak belőle. Aztán mire lejárt volna a 2 év beadtam állapotrosszabbodásra. Mivel anno december 30-án szűnt meg a munkaviszonyom, a következő felülvizsgálat után 2011. dec. 31-től rokkantsági nyugdíjas lettem, de ugyebár 2012. január 1-től már az új törvény lépett életbe, sem határozatot, sem ellátást nem kaptam 3 hónapig. Hiába telefonálgattam, hogy könyörgöm, az én ellátásomat csak "át kell fordítani", amíg a nyilatkozat szerint az új felülvizsgálat meg nem történik, az ügyintéző azt hajtogatta, hogy csak 1 napra tud nekem rokkantsági nyugdíjat folyósítani. (Mint megtudtam, meg számítógépes programjuk sem volt ennek kezeléséhez, mert ugye kb. dec. 27-én fogadtak el lóhalálában az Mmtv-t.) Végső elkeseredésemben hívtam a helyi (tb) vezetőt, hogy legalább előleget utaljanak, azt sem lehetett, mert határozatom sem volt még. Na akkor írtam e-mailt a Nyufig kb. 4 "tótumfaktonának" és láss csodát, 2 nap múlva előleg, ugyanazon héten határozat, majd pár nap múlva a teljes elmaradt összeg utalása megtörtént... és amiért "szerencsésnek" mondhatom magam az az, hogy az ellátásom összegéhez nem nyúltak C2-be is ugyanaz maradt, mert a törvény szerint nem lehetett kevesebb. Megéldegélek az ellátásomból, de rettenetesen sajnálom azokat a sorstársaimat, akiknek betegségük miatt még az anyagi hátrányokat is el kell szenvedniük. 

Előzmény: rmlj (24800)
mrkovács Creative Commons License 1 napja 0 0 24806

Nem kell igényelni ha a feltételek adottak akkor küldik.

Előzmény: rmlj (24805)
rmlj Creative Commons License 2 napja 0 0 24805

"80 %-os leszázalékolt vagyok és az élettársam szintén. A helyi autóbusszal juthatunk el nagy nehezen orvosi rendelőbe, ami oda-vissza sokba kerül. Hol és hogyan kell igényelni 80 %-os létünkre kedvezményt helyi vagy akár távolsági autóbuszra?"

"Az ellátottak utazási kedvezményére vonatkozólag a 85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet tartalmaz megállapításokat. Eszerint: 

4. § (1) Az „Ellátottak utazási utalványa” alapján évente 16 alkalommal az 1. mellékletben meghatározott kedvezményes menetjegy igénybevételére jogosult a 65. életévét be nem töltött:

a) személy, aki

aa) a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény 4. § f) pontja alapján saját jogú nyugellátásban, valamint azzal azonos elbírálás alá eső ellátásban részesül,

ab) a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 6. § (2) bekezdése szerinti hozzátartozói nyugellátásban részesül,

ac) 2011. december 31-ig 57. életévét betöltötte és 2011. december 31-én korhatár előtti öregségi nyugdíjban [a korhatár előtti öregségi nyugdíjak megszüntetéséről, a korhatár előtti ellátásról és a szolgálati járandóságról szóló 2011. évi CLXVII. törvény 1. § c) pontjában meghatározott ellátások] részesült,

ad) rokkantsági ellátásban részesül, és 2011. december 31-én I., illetve II. csoportos rokkantsági nyugdíjra volt jogosult, vagy akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 30%-os vagy kisebb mértékű,

ae) rokkantsági ellátásban részesül, amennyiben 2011. december 31-ig 57. életévét betöltötte és 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági nyugdíjra vagy rendszeres szociális járadékra volt jogosult,

af) rokkantsági járadékban, nemzeti gondozási díjban, nemzeti helytállási pótlékban részesül,

b) külföldről hazatelepült magyar állampolgár, aki külföldről részesül nyugellátásban,

c) nyugdíjsegélyben részesülő egyházi személy,

d) gyám és gyámolt személy, gondnok és gondnokolt személy.

(2) A kedvezményre jogosult választása szerint két 50%-os kedvezményes utazási lehetőség összevonásával 90%-os magasabb kedvezményt is igénybe vehet.

(3) Az „Ellátottak utazási utalványa” 16 kedvezményének felhasználását követően az (1) bekezdésben meghatározott személy még két alkalommal jogosult 90%-os kedvezménnyel utazni.

Az „Ellátottak utazási utalványa" minden év január 1-jétől a követő év március 31-éig érvényes. Felhasználható vasúton, HÉV-en, helyközi és elővárosi autóbuszon, kompon és réven történő közlekedésre. 

Az utazási kedvezmény hatálya a Magyarország területén belföldi forgalomban a helyi és helyközi menetrendszerinti személyszállítási szolgáltatásokra terjed ki.

Mivel csak részleges információim vannak az ellátását illetően (nem derül ki a számomra, hogy teljesülnek-e az "ad" pontban részletezett feltételek), ezért kérem, a fentiek tükrében értékelje, hogy Ön jogosult-e az utazási kedvezményre" 

rmlj Creative Commons License 2 napja 0 0 24804

"2005-óta vagyok leszázalékolva. 2015-óta rehabilitációs ellátásom volt, 62000Ft. Most volt a papír alapú felülvizsgálatom decemberben. Most c2-st állapítottak meg ,45000Ft a rokkant ellátásom. 59 éves leszek májusban. Ez az egész olyan borzasztó. Persze az egészségem sokkal rosszabb mint 3éve. Annyi papírt küldtem be látszik, hogy párat átnéztek és ez alapján hozták meg a döntést. Dolgozni már nem tudok, SPA -s vagyok és erős fájdalmaim vannak. Fellebbezzek-e másodfokra. Van remény, hogy ott mást állapítanak meg? Ha van, mire hivatkozzak a fellebbezésnél?"

"Amennyiben nem ért egyet az első fokon született határozattal, lehetősége van ügyét tovább vinni. 

Az elsőfokú határozat ellen a határozatot meghozó hatóságnál fellebbezés nyújtható be. A fellebbezést indokolni kell, és abban csak olyan új tényre lehet hivatkozni, amelyről az elsőfokú eljárásban nem volt tudomása, vagy arra önhibáján kívül eső ok miatt nem hivatkozott. 

A fellebbezés elbírálására a másodfokon eljáró rehabilitációs hatóság jogosult. Másodfokon a fővárosi és megyei kormányhivatal jár el: a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival kapcsolatos eljárási szabályokról szóló 327/2011. (XII.29.) Korm. rendelet 5. melléklete- külső honlap tartalmazza a másodfokon rehabilitációs hatóságként, rehabilitációs szakértői szervként eljáró fővárosi és megyei kormányhivatalok illetékességi területét és felsorolását. 

A másodfokú határozat ellen a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon lehet jogorvoslati eljárást kezdeményezni."

yaris49 Creative Commons License 2 napja 0 0 24803

Köszönöm a tájékoztatást...

Előzmény: mithogyan (24797)
rmlj Creative Commons License 3 napja 0 0 24802

"Nagyon jók a javaslatok,remélem célt érnek." Egyetértek. 

Előzmény: Vaktolteny (24796)
otthonülő Creative Commons License 3 napja 0 1 24801

Kedves Mithogyan! Szívből örülök, hogy számodra megfelelő határozat született. Igaz a várakozás jócskán megcincálja az ember idegrendszerét.:(:( Utólag.. minden jó, ha a vége jó!

rmlj Creative Commons License 3 napja 0 1 24800

Kedves Mithogyan!

Örülök, hogy észrevetted ezt a tévedést, átsiklottam felette! Tömegével keverik a tömegtájékoztató csatornák munkatársai is a kifejezéseket, ezek szerint nincsenek egyedül. Ennyire "képben" vannak, a sorsunkat illetően még azok is, akiknek illene naprakészen lenni a jogszabályokkal, változásokkal. Ma, ha tájékozódni szeretnénk tárgyilagosan, akkor legalább 3-5, vagy több (egymással akár teljesen ellentétes) oldalt is össze kell vetni, hogy eligazodni lehessen az útvesztőkben.

"Persze azért drukkolok, hogy legyen már valami normális, a régihez legalább közelítő (pl. szolgálati idő-életkor függő) változás." Úgy legyen!

Neked is köszönöm figyelmes, együttérző véleményed!

Előzmény: mithogyan (24799)
mithogyan Creative Commons License 3 napja 0 2 24799

"Szekeres Pál, a fogyatékos emberek társadalmi integrációjával kapcsolatos feladatok ellátásáért felelős miniszteri biztos arról tájékoztatott, hogy a rokkantsági nyugdíjrendszer átalakítása napirenden van, de egyelőre még nincs egységes kormányzati álláspont."

De miféle rokkantsági nyugdíjrendszer átalakítása van napirenden, ha az már nem is létezik?

Bocs', költői volt a kérdés és nem ellened irányult rmlj, hiszen annyit segítesz nekünk, csak belémbújt a kisördög. Szerintem a miniszteri biztosnak fogalma sincs, hogy két különböző törvényről van szó. A rokkantsági nyugdíjat a 1997. évi nyugellátási törvényből kivették és megalkották ezt a rettenetet, amit Megváltozott munkaképességűek törvényének hívnak. 

Persze azért drukkolok, hogy legyen már valami normális, a régihez legalább közelítő (pl. szolgálati idő-életkor függő) változás. Bár már rég' késő, akik 2012. óta elszenvedői voltak a változásnak.

Előzmény: rmlj (24794)
mithogyan Creative Commons License 3 napja 0 3 24798

...és még annyit, hogy egyáltalán nem "kemény", legalábbis én csak pozitív tapasztalattal rendelkezem az orvosokról. 4-szer voltam a közel 10 év alatt, de mindig nagyon emberségesen bántak velem. (Hozzáteszem, tök véletlen, hogy ebből 3x ugyanaz az orvos volt, de nyilván nem emlékezhetett rám a 3 évenkénti felülvizsgálatnál.)

Előzmény: mithogyan (24797)
mithogyan Creative Commons License 3 napja 0 2 24797

2018. október helyett decemberben voltam. 1-2 hónap csúszás most is van szerintem, mert még a behívóm dátumát is módosították későbbre telefonon.

Előzmény: yaris49 (24788)
Vaktolteny Creative Commons License 3 napja 0 1 24796

Köszönöm!Nagyon jók a javaslatok,remélem célt érnek.

Előzmény: rmlj (24794)
rmlj Creative Commons License 3 napja 0 2 24795

Kedves Hagyma boly!

Köszönöm, hogy  leírtad pozitív tapasztalatod.

Többnyire a felülvizsgálat előtti, alatti, utáni helyzet is rendkívül stresszes és ha egy Sorstársunk (itt most éppen Te) elégedett az eredménnyel, a másik is bizakodhat. 

Előzmény: hagyma boly (24792)
rmlj Creative Commons License 3 napja 0 3 24794

Kedves Vaktöltény!

Figyeljük  a híreket és reménykedünk, a legutóbbi infó a MEOSZ-tól:

"Kormányzati szintű egyeztetés a MEOSZ székházában a korábbi rokkantsági nyugdíjrendszer felülvizsgálatáról

Az érdekképviseleti szervezetek törvénymódosítást célzó javaslatai messze túlmutatnak az Alkotmánybíróság döntésén.

...elsőként definiálni kell az Mmtv-ben az állapotjavulás fogalmát oly módon, miszerint az az orvosszakma szabályai alapján az érintett egészségi állapotában végbemenő olyan pozitív változás, ami egyidejűleg a komplex minősítési rendszerben minősítési kategória változását is eredményezi.  Továbbá, hivatalból felül kell vizsgálni mindazok ügyét, akiknek a komplex felülvizsgálatot követően az állapotváltozás rögzítése mellett rokkantsági ellátást, vagy rehabilitációs ellátást állapítottak meg, és ennek következtében csökkent a jövedelmük. (A javaslataink az AB rendelkezését kibővítve azt is célozzák, hogy ezen rendelkezések vonatkozzanak a rehabilitációs ellátásra is) Tisztázni kell, hogy történt-e az érintett esetében tényleges fizikai állapotjavulás, vagy sem. Ha nem volt tényleges állapotjavulás az így újraértékelt esetekben, akkor kötelezően korrigálják a besorolást. Az újabb, hivatalból elvégzett felülvizsgálat eredményeképpen az érintettek ellátásának összegeit is felül kell vizsgálni visszamenőleges hatállyal. 

A jelenlegi szabályozás folytán a megváltozott munkaképességűvé vált személy ellátás nélkül maradhat, ha nem rendelkezik elegendő biztosítotti idővel. A megoldást az jelentené, ha az Mmtv. a szükséges biztosításban töltött időt a megváltozott munkaképességűvé válás időpontjában betöltött életkor alapján, differenciáltan állapítaná meg, majd az elbírálás során nem csak az igénybejelentést megelőző időszakban elért, hanem az érintett által bármikor megszerzett biztosításban töltött idő figyelembe vehető lenne.

A javaslatok között szerepel az is, hogy azok a rokkantsági ellátásban részesülők, akik 2011. december 31-én rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra voltak jogosultak, az öregségi nyugdíjkorhatáruk betöltésekor választhassák rokkantsági ellátásuk öregségi nyugdíjjá történő átminősítését akkor is, ha 1955- ben vagy azt követően születtek.

Szekeres Pál, a fogyatékos emberek társadalmi integrációjával kapcsolatos feladatok ellátásáért felelős miniszteri biztos arról tájékoztatott, hogy a rokkantsági nyugdíjrendszer átalakítása napirenden van, de egyelőre még nincs egységes kormányzati álláspont.

A MEOSZ képviselői a megbeszélésen jelezték: várják az egyeztetés folytatását, s jelezték, hogy abban aktívan részt kívánnak venni."

Budapest, 2019. február 26.

Együttérzünk Veled is és minden érintettel! Drukkolunk, hogy kompenzálják az okozott aránytalan, igazságtalan  veszteségeket és érdemi megoldás szülessen! :=)

Előzmény: Vaktolteny (24791)
hagyma boly Creative Commons License 3 napja 0 1 24793

Olvass vissza légyszíves és  megtalálod !!

Előzmény: Vaktolteny (24791)
hagyma boly Creative Commons License 3 napja 0 2 24792

Én másod fokon voltam Székesfehérváron ,az nem volt, kemény , egy doktornő volt alapos és rendes, számomra kedvező döntést hozott.

Vaktolteny Creative Commons License 3 napja 0 1 24791

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy valakinek van-e infója az új rokkant törvényről.Állitólag március 31-ig kész kell legyen.

yaris49 Creative Commons License 3 napja 0 2 24790

Köszönöm...

Előzmény: Andi58 (24789)
Andi58 Creative Commons License 4 napja 0 1 24789

Fejér megyéből vagyok, nem tudom mennyi a csúszás, de addig örülj, amíg nem hívnak. Állítólag nagyon kemény!

yaris49 Creative Commons License 4 napja 0 1 24788

Szép jó estét mindenkinek...

Nagyon régen voltam az oldalon illetve régen írtam... Azt szettném meg tudni fejér megyéből van e valaki? Mennyi a csuszás már kellet volna mennem felül vizsgálatra.. Előre is köszönőm...

rmlj Creative Commons License 4 napja 0 1 24787

2018.07.01-jén egyszer már ismertetted ezt a videó-részletet.

Megismétlem:

"Ékes példája annak, amiről előzőleg írtam, hogy nem lehet kiragadni egy mondatot a teljes szövegkörnyezetéből, mert félreérthetővé válik.

Rokkantakról, magatehetetlen emberekről egy árva szó sincs a beszédben, a kommentelő is rosszul értelmezte." 

Előzmény: sz16 (24785)
rmlj Creative Commons License 4 napja 0 1 24786

"Kitért az európai demográfiai válságra is, amelyről szerinte az "európai politikai gondolkodást béklyóba szorító politikai korrektség" miatt nem lehet "kellő kendőzetlenséggel" beszélni.

Álláspontja szerint az a közösség, amely biológiailag nem képes fenntartani magát, nem méltó arra, hogy létezzen, márpedig Európának ez jelenleg nem megy, ám többségben vannak az erre a helyzetre adott rossz válaszok, mint például a bevándorlás politikája, amit a kormányfő rossz dolognak, kockázatosnak, nehézségeket hozónak tart.

Az "erkölcsileg helyes magatartás" ehelyett a családpolitika alkalmazása, valamint az, hogy ha kevés a munkaerő, akkor meg kell nézni, hogy az adott közösségeken belül hol vannak rejtett munkaerő-tartalékok, akik nem elég képzettek. Az európai cigányság tekintélyes része ilyen - jegyezte meg, hangsúlyozva, hogy inkább az ő képzésükkel, munkaerő-piaci bevonásukkal kellene foglalkozni.""

Nem lehet kiragadni néhány  mondatot a teljes szövegkörnyezetéből, mert félreérthetővé válik! Az Idősügyi Tanács 2014-es ülésén hangzott el, teljesen más kontextusban, értelmezésben, mint ahogy a cím sugallta.

A kiragadott mondat közösségként Európára, a népességfogyásra utal (ha elfogy a népesség, akkor nem tudja magát fenntartani, megszűnik létezni) 

és az arra adandó jó  (családpolitika) és rossz (bevándorlás) válaszokra.

Előzmény: sz16 (24785)
sz16 Creative Commons License 4 napja 0 0 24785

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!