Keresés

Részletes keresés

Zézé Creative Commons License 2008.10.21 0 0 40

itt a folytatas:

http://nol.hu/belfold/tartozas_miatt_akartak_lebontani_egy_epuletet_szegeden

 

Mintegy 150 vállalkozó sorakozott föl ma reggel Szegeden a Körtöltés utcában, hogy lebontsák Fehér Tibor vállalkozó A Fehér T. és Társa Kft. tulajdonosának irodáját és házát.

...

Az épületet a szegedi rendőrök sorfala védelmezte a sisakban, csákányokkal, feszítővasakkal megjelent építési vállalkozókkal szemben.

...

Éliás arra hivatkozott, hogy a Polgári Törvénykönyv szerint a vállalkozók által beépített, általuk kifizetett anyagok az ő tulajdonukat képezik. A szegedi rendőrök nem engedték a kerítés közelébe a vállalkozókat.

...

A rendőrség parancsnoka közölte a demonstrálókkal: folytathatják tiltakozásukat, ha lerakják kezükből a csákányokat, feszítővasakat, amelyek alkalmasak lehetnek arra, hogy embereknek sérülést okozzanak. Hozzátette: amennyiben nem teszik le egy kupacba a veszélyesnek ítélt szerszámokat, akkor a rendőrség feloszlatja a megmozdulást.

 

hoppaaa Creative Commons License 2008.09.26 0 0 39
És közbeszerzésen is kizáró ok lehetne a tartozás...
Előzmény: Törölt nick (38)
hoppaaa Creative Commons License 2008.09.26 0 0 37

Már most kitettük...

ha gyorsabb lenne, és lenne egyáltalán igazságszolgáltatás, nem lenne ki nem fizetett számla.

Ez az eset nagyon egyformának jön át nekem az áramot-vezetek-a-kerítésbe-a-tolvajok-ellen akciókhoz, mert nincs aki megvédjen. és tisztesség is alig :(((

Előzmény: Zézé (31)
Kamukáze Creative Commons License 2008.09.26 0 0 36
Minek? Vannak nagyon egyszeru es vilagos torvenyeink, amit a birok leszarnak. Evek ota huzodo per van nalunk is a tarsashaz, es a szolgaltato kozott, mert a fomero utan ossze van zagyvalva a halozat, es elkepzelheto, hogy az osidokben az epites soran sikerult atkotni a szomszed lepcsohazba is a vizet, ami miatt a tarsashaz nem akar fizetni a szolgaltatonak. A per pedig 10 percig kene, hogy tartson: Hiteles a fomero? Igen. Akkor tessek szepen fizetni, es kinyomozni, hogy a tarsashaz halozataban hova tunik a viz!
Előzmény: Törölt nick (26)
BENTA Creative Commons License 2008.09.26 0 0 35

Igazad van. Ami itt igazságszolgáltatás címén ma zajlik, az egyszerűen katasztrófa.

 

Előbb-utóbb megindul a rendcsinálás más területeken is, ha az állam, illetve a rendőrség impotens.

Hát normális dolog az, hogy szabad széthordani egy komplett parasztportát, csak a napi lenyúlás ne haladja meg a 20.000 Ft-ot?

Hát normális dolog az, hogy gyerekkorúak rabolnak, fosztogatnak büntetlenül, és még a szülőket sem éri retorzió?

Hát normális dolog az, hogy egy bűnügyben 3 évig ül valaki, és még vádemelésig sem jut a dolog?

Hát normális az, hogy minket  vétleneket januárban széttaposott egy kamion, és még tárgyalási szakaszban sincs az ügy?

Normális dolog az, hogy az eddigi tanárveréseknél egy esetben sem szabtak ki letöltendőt?

 

Igazad van. Ez így nem mehet sokáig tovább. Vagy az állam lép, vagy a lakosság. Én jobban szeretném, ha az állam csinálna végre valamit.

Előzmény: Zézé (34)
Zézé Creative Commons License 2008.09.26 0 0 34
nem tudom, neha az az erzesem, hogy a XVI. szazad elejen vagyunk, a partok marakodasat elnezve, csak ott lehetunk ...

tessek mondani Mohacs mar megvolt, a torok szetverte Budavarat, a kiraly meghalt, a kormany szetbomlott?? mert akkor szokott ilyen tortenni, hogy valaki fog egy csapat csakanyost, es lebontja a szomszed varat ... es nincs kozponti hatalom, amelyik erre reagalhatna ...
Előzmény: BENTA (33)
BENTA Creative Commons License 2008.09.26 0 0 33

'nekiallnak feltorni egy kaput ... hat mi van itt kerem?!?!?'

 

Alvállalkozói kárminimalizálás.

Előzmény: Zézé (31)
Zézé Creative Commons License 2008.09.26 0 0 31
a keritesen belul vagyok ... amire te is rajohettel volna, ha figyelmesen olvasol.

en nem allok a fovallakozo partjan, sot! viszont csakannyal erdekkepviselni?!? hova vezet ez? tudom, hogy a per elhuzodik, addig tonkremengy bele egy csalad - ezt is irtam - de most akkor mi legyen? tegyuk ki a jogallam meghalt tablat? ezentul mindenki lebont valamit, ha valami baja van?

sot ezt az esetet azert tartom sulyosabbnak a Magyar Gardanal is, mert ott egyszeru vonulgatasrol, volt szo, felhivtak a figyelmet valamira, vitathato modon, de megtortent. hirtelen ott termett az egesz media, hakkniztak egyet egy kis chartazassal egybekotve

itt viszont, fegyvernek nem csak latszo, de eleg jol alkalmazhato targyakkal vonulgatott vagy 50 ember az utcan?!?! es sehol a rendorseg, az ombussman (C) Zézé (kisebbsegi ombudsman :) )

nekiallnak feltorni egy kaput ... hat mi van itt kerem?!?!?
Előzmény: fityisz (12)
BENTA Creative Commons License 2008.09.26 0 0 29
Vagy mondjuk a vakbélműtétért nem fizető beteg esetén?:))
BENTA Creative Commons License 2008.09.26 0 0 28
Még mindig nem hagy nyugodni a mellnagyobbításért nem fizető celeb esete?:))) Ott mi történik?
BENTA Creative Commons License 2008.09.26 0 0 27
Na és? Úgysem tudják eladni a lakásokat.
Előzmény: pert1 (25)
pert1 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 25
Ha mindenki visszabontaná a nem fizető, vagy nem teljesítő építőipari vállalkozók házát, akkor csődbe jutna a lakásépítés, mert az összes vállalkozó a saját háza helyreállításával foglalkozna:-)
Előzmény: Törölt nick (20)
BENTA Creative Commons License 2008.09.26 0 0 23
Akkor lenne önbíráskodás, ha a csákányt a fővállalkozóra emelnék.
Előzmény: Törölt nick (20)
BENTA Creative Commons License 2008.09.26 0 0 22
Nem önbíráskodás, csak kárminimalizálás.
Előzmény: Törölt nick (20)
BENTA Creative Commons License 2008.09.26 0 0 21

Nem az alvállalkozót, hanem a szemétláda fővállalkozót.

 

Előzmény: Gósztrájder (19)
Gósztrájder Creative Commons License 2008.09.26 0 0 19

"az az alvállakozó, aki legyárt pl 20millióért 200 ablakot saját költségén, és leszállítja és beépíti, és a fővállalkozó meg nem fizeti ki, az nem csak egy kis házbontás érdemel, hanem szerintem 10 év börtönt is!"


Ezt nem értem. Az alvállalkozót ezért miért kellene börtönbe zárni?

Előzmény: fityisz (12)
originalqszi Creative Commons License 2008.09.26 0 0 18
Tudom hát!!!!!:(((((( De qrvaországban csak az önbíráskodás ad legalább lelki kárpótlást:))))) Én helyeslem a csákányos GÁRDA ( a GÁRDA ezentúl mindig vastagon írandó!!!) tetteit!!!!!:)))))) Nőjön ki országos méretűvé:)))))
Előzmény: BENTA (16)
originalqszi Creative Commons License 2008.09.26 0 0 17

Akkor is lehetett Alt+132, vagy Alt+162őzni:))))))) Külföldi a gyerek, akárcsak geszthi:(((((((

Előzmény: Kamukáze (14)
BENTA Creative Commons License 2008.09.26 0 0 16
Tudod vannak olyan helyzetek, amikor még a megveretést is kockáztatod, mert annál sokkal többet veszetettél. Esetleg másokat is magaddal rántasz, vétleneket, akik benned bíztak.
Előzmény: originalqszi (13)
BENTA Creative Commons License 2008.09.26 0 0 15

Igazad van. Minket 92-ben szivattak meg úgy, hogy majdnem a házunk is ráment. Aztán megnyertük a pert, de valahogy a siófoki behajtó nem találta a két utcával odébb lakó házát, így sajnos nem is tudta behajtani a pénzt. Persze előbb tőlünk elvette a 40.000-t a melóra.

Végül a pasi Ámerikába távozott, itt hagyva egy százmillás adósságot. Mi meg, károsultak csoportosan ütögethettük bottal a nyomát.

Előzmény: fityisz (12)
Kamukáze Creative Commons License 2008.09.26 0 0 14
Figyelj, Sherlock! En is Magyarorszagrol irok, es nem haszanlok ekezeteket. Regi szokas abbol az idobol, mikor meg nem volt "divat" a magyar billentyuzet.
Előzmény: fityisz (12)
originalqszi Creative Commons License 2008.09.26 0 0 13
Ja, és a szemüveges, szakálas csávó csak simogatta a csákányival a faborítású vaskaput, nem lett kaputt:DDDDDD Látszott, hogy azért nem tudja felemelni a csákányt, mert tele van a nadrágja:DDDDDDDDDDDDD Tudja ő jól, hogy a tulaj megvereti őt cigányokkal, fiatalokkal, mert azokat nem lehet büntizni:(((((((((
Előzmény: Zézé (-)
fityisz Creative Commons License 2008.09.26 0 0 12
Te kedves Zézé!

Ékezeteid hiányából sejthető, hogy nem mo-on élsz...akkor meg miből gondolod, hogy alapja van sekélyes véleményednek?

De neked, mint a kerítésen kívülről bekiabálónak, elmagyarázom a helyzetet, hogy megkövethesd az általad oly hirtelen elítélteket:

Akiket átver a fővállalkozó, és nem fizet, az perelhet, de:

- az ilyen bírósági perek alsó hangon is 5 évig tartanak!
- mire behajtásra kerülne az ügy, már nincs mit behajtani, mert a megbízó megszünt
- mo-on az a divat, hogy a kft-t, amelyiknek tartozása van, egyszerűen megszüntetik (pl csődeljárás)...ezért semmilyen büntetés nem jár!!!


namost: az az alvállakozó, aki legyárt pl 20millióért 200 ablakot saját költségén, és leszállítja és beépíti, és a fővállalkozó meg nem fizeti ki, az nem csak egy kis házbontás érdemel, hanem szerintem 10 év börtönt is!

Látjuk, hogy te a fővállalkozó pártján állsz! Más lenne a véleményed, ha neked is elvinné a kis vagyonkádat egy hasonló bűnszövetkezet!

Legalább megtanulnád, hogy szar az élet, ha a törvény a rabló-csalókat támogatja és nem az igazságot!
Előzmény: Zézé (-)
originalqszi Creative Commons License 2008.09.26 0 0 11

IGEN!!!!!! Csákánnyal nekik:)))))) Majd el menne a kedvük a kapitalytól!!!!!! Erről szól ugyanis az egész itteni kapitaly játék:(((((( Dolgozz, fektess be, én meg nem fizetek, avagy adóval elveszem:(((((((( Végre meg kéne már látni, hogy mire megy itten a kapitaly játék!!!!!!!!

SZAVAZZATOK A FIDESZRE!!!!!!!!!

Előzmény: Zézé (-)
BENTA Creative Commons License 2008.09.26 0 0 10

Még mindig jobb, és eredményesebb, mint amikor nemrég Pécs határában félpályán lezárta a vállalkozó, mert a szegedi cég nem fizette ki. Már akkor sem értettem, mit akar ezzel elérni. Úgy tűnik ő is átgondolta, és más utat választott.

 

De azért kíváncsi leszek, hogy ha mondjuk egy fogtechnikust, vagy egy mellnagyobbítást nem fizet ki valaki, akkor mi lesz:))

Előzmény: Zézé (-)
pert1 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 9
A leggyorsabban célravezető megoldás egy ellencsákányos brigád létrehozása, ami visszabontja a Vállalkozók Országos Érdekvédelmi Szervezetét.

A hosszabb út a bírósági.


Egyébkét ez egy meglehetősen fű alatt működő szervezet lehet, mert a google is csak 4 csákányos hírt talál róluk összesen, egyáltalán létező és bejegyzett izé, vagy pedig csak egy vállakozók közötti maffiaháború terméke?


Előzmény: Zézé (-)
én12 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 8
Az meg az igazság másik oldala, hogy az akció után egyből fizetett a fővállalkozó, tehát nem a pénz, hanem az akarat hiányzott.
Előzmény: Zézé (3)
én12 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 7
Bontsad! Megérdemlik.
Július közepén egy hatósági ügyben a fellebbezésemet elfogadták, így a fellebbezési díj visszajár. Ezt az APEH intézi, mióta bekebelezték az illetékhivatalt is. Azóta a 30 nap már kétszer lejárt. De ha én 12-e helyett 13-án utalnám a hatféle ezt-azt, egyből jönnének a csekkek a késedelmi kamatról.
Nem nagy összeggel tartoznak, de ha a bevételnél ennyire háklisok a határidőre, akkor a fizetéskor is illene...
Előzmény: Zézé (-)
Zézé Creative Commons License 2008.09.26 0 0 5
http://www.szon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/csakanyos-adossag-behajtok/cn/haon-news-charlotteInform-20080925-0558583981
Előzmény: Törölt nick (2)
Zézé Creative Commons License 2008.09.26 0 0 4
na ezaz!!!
Előzmény: Törölt nick (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!