Keresés

Részletes keresés

zann Creative Commons License 2018.03.20 0 0 48

Én (is) most járok itt legelőször. Eddig fel sem tűnt, hogy ilyen topic is létezik.

Előzmény: Crazyhorse1978 (47)
Crazyhorse1978 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 47

Jár még ide valaki? ha igen, legyen szíves írjon valamit.

apiszok! Creative Commons License 2011.01.13 0 0 46

apiszok! Creative Commons License 2010.12.20 0 0 45

Félúton az írás, a rajz vagy a festészet között, jelentésként és ugyanakkor a  jelentés hordozójaként is a kalligráfia világtörténelmünkből örökölt művészet. Egyre gyakrabban jelenik meg körülöttünk jelenlegi kommunikációs eszközeink sokoldalúságán keresztül is, tipográfiában, jelekben, vonásokban…
A kalligrafikus  küldeményművészettel új életre kel a levélváltás, és ismét betölti utazása végén, a címzettnél, az alkotás és kifejezés átadásának örömteli szerepét.

A „Mail Art Across the World” projekt 2005-ben született az első frankofón kalligráfia-fórumon belül, különböző nemzetiségű kalligráfusok találkozásából. Azóta minden második esztendőben megújulva kel útra.

Ugyanerről a helyről épül tehát 2011-ben ismét az a híd, amely összeköti az egész világon a kalligráfia szerelmeseit, hogy újra felfedeztesse mindenkivel ezt a fantasztikus művészetet.

 

Hogyan lehet részt venni és beküldeni a kalligrafált borítékot?

 

A Mail-Art Across the World kalligrafikus borítékok nemzetközi vándorkiállítás-projektje. A projekt mindeki számára nyitott, földrajzi kötöttség nélkül. A beérkező borítékok a határidő lejártával nemzetközi vándorkiállításra indulnak.

Feladat: küldjenek 2011 április 1-ig egy, vagy több, analóg kalligráfiával kidolgozott, postai bélyegzővel ellátott borítékot, egy, vagy több címre az alábbiak közül:

 

Mail art across the world
Atelier-Calligraphie
24 avenue Jean Jaurès
24750 Trélissac
FRANCE

 

Mail art across the world
Plumes et Calames
47 rue Montgomery
7540 Tournai
BELGIUM

 

Mail art across the world
Kalligráfia Baráti Kör
Szalai & Buzogány
1171 Budapest, Porzó u. 13.
HUNGARY

Mail-Art Across the World
Manuscriptum, Igor Stepanov
4 apt, 7 Belorusskaya st.,
04050 KIEV
UKRAINA

 

Határidő: 2011. április 1.
Formátum: maximum A4
Téma: szabadon választott, kalligráfia

 

 

A borítékban kérjük az alábbi nyilatkozatot és mellékletet megküldeni:

 

Nyilatkozat: „Ezen boríték és tartalma a Mail Art Across the World kiállításra készült. Hozzájárulok, hogy az általam megadott adatok szerepeljenek a kiállítások anyagában. A kiállítássorozatról tájékoztatást kapok legkésőbb 15 nappal az első megnyitó előtt a honlapon. Tudomásul veszem, hogy az érintett postai szolgáltatók hibájából a borítékokban bekövetkező károk, késések, vagy a küldemény elvesztése tekintetében a címzetteket felelősség nem terheli. Tudomásul veszem, hogy a mű nem kerül visszapostázásra.
Tudomásul veszem, hogy a borítékok publikációk tárgyát képezhetik az adatok feltüntetésével. Természetesen a mű értékesítésre nem kerül.

Dátum, hely, aláírás.

 

Melléklet:

Kérjük, töltse ki az alábbi adatlapot:

Vezetéknév*:
Utónév*:
Cím:
Ország*:
E-mail**, honlap, vagy telefonszám:
Kalligráfia típusa, vagy alkalmazott technika:

** a megadott e-mail cím, ill. telefonszám nem lesz közzétéve, illetve nem kerül publikálásra.

 

Minden résztvevő mű szkennelve megtekinthető a virtuális galériában:http://maaw.atelier-calligraphie.com/fr/albums.php

Reméljük, hogy a korábbiakhoz hasonló lelkesedéssel kapcsolódik be mindenki a határok nélküli kalligráfia ezen mozgalmába, és érdeklődéssel várjuk a műveket.

 

Kalligrafikus üdvözlettel:

 

A Mail Art Across the World csapata

 

apiszok! Creative Commons License 2010.12.20 0 0 44

FELHÍVÁS!!! MAIL ART ACROSS THE WORLD 2011

 

Félúton az írás, a rajz vagy a festészet között, jelentésként és ugyanakkor a  jelentés hordozójaként is a kalligráfia világtörténelmünkből örökölt művészet. Egyre gyakrabban jelenik meg körülöttünk jelenlegi kommunikációs eszközeink sokoldalúságán keresztül is, tipográfiában, jelekben, vonásokban…
A kalligrafikus  küldeményművészettel új életre kel a levélváltás, és ismét betölti utazása végén, a címzettnél, az alkotás és kifejezés átadásának örömteli szerepét.

A „Mail Art Across the World” projekt 2005-ben született az első frankofón kalligráfia-fórumon belül, különböző nemzetiségű kalligráfusok találkozásából. Azóta minden második esztendőben megújulva kel útra.

Ugyanerről a helyről épül tehát 2011-ben ismét az a híd, amely összeköti az egész világon a kalligráfia szerelmeseit, hogy újra felfedeztesse mindenkivel ezt a fantasztikus művészetet.

Hogyan lehet részt venni és beküldeni a kalligrafált borítékot?

A Mail-Art Across the World kalligrafikus borítékok nemzetközi vándorkiállítás-projektje. A projekt mindeki számára nyitott, földrajzi kötöttség nélkül. A beérkező borítékok a határidő lejártával nemzetközi vándorkiállításra indulnak.

Feladat: küldjenek 2011 április 1-ig egy, vagy több, analóg kalligráfiával kidolgozott, postai bélyegzővel ellátott borítékot, egy, vagy több címre az alábbiak közül:

Mail art across the world
Atelier-Calligraphie
24 avenue Jean Jaurès
24750 Trélissac
FRANCE

Mail art across the world
Plumes et Calames
47 rue Montgomery
7540 Tournai
BELGIUM

Mail art across the world
Kalligráfia Baráti Kör
Szalai & Buzogány
1171 Budapest, Porzó u. 13.
HUNGARY

Mail-Art Across the World
Manuscriptum, Igor Stepanov
4 apt, 7 Belorusskaya st.,
04050 KIEV
UKRAINA

Határidő: 2011. április 1.
Formátum: maximum A4
Téma: szabadon választott, kalligráfia

A borítékban kérjük az alábbi nyilatkozatot és mellékletet megküldeni:

Nyilatkozat: „Ezen boríték és tartalma a Mail Art Across the World kiállításra készült. Hozzájárulok, hogy az általam megadott adatok szerepeljenek a kiállítások anyagában. A kiállítássorozatról tájékoztatást kapok legkésőbb 15 nappal az első megnyitó előtt a honlapon. Tudomásul veszem, hogy az érintett postai szolgáltatók hibájából a borítékokban bekövetkező károk, késések, vagy a küldemény elvesztése tekintetében a címzetteket felelősség nem terheli. Tudomásul veszem, hogy a mű nem kerül visszapostázásra.
Tudomásul veszem, hogy a borítékok publikációk tárgyát képezhetik az adatok feltüntetésével. Természetesen a mű értékesítésre nem kerül.

Dátum, hely, aláírás.

Melléklet:

Kérjük, töltse ki az alábbi adatlapot:

Vezetéknév*:
Utónév*:
Cím:
Ország*:
E-mail**, honlap, vagy telefonszám:
Kalligráfia típusa, vagy alkalmazott technika:

** a megadott e-mail cím, ill. telefonszám nem lesz közzétéve, illetve nem kerül publikálásra.

Minden résztvevő mű szkennelve megtekinthető a virtuális galériában:http://maaw.atelier-calligraphie.com/fr/albums.php

Reméljük, hogy a korábbiakhoz hasonló lelkesedéssel kapcsolódik be mindenki a határok nélküli kalligráfia ezen mozgalmába, és érdeklődéssel várjuk a műveket.

Kalligrafikus üdvözlettel:

A Mail Art Across the World csapata

 

apiszok! Creative Commons License 2010.02.20 0 0 43


III. WORKSHOP INFÓ

Doboltatik minden elvetemült tollforgató részére:

A MÁRCIUS 13-i közös randevú helyszíne:

Rákóczi Kert Civil és Közösségi Ház
1212 Budapest, (XXI ker, Csepel), Rákóczi tér 34.

Link: http://www.3d.hu/csmk/rakoczi

Megközelítés: 151 busz, Rákóczi tér megálló (a ház előtt tesz le)
Autóval az Áruház térnél kell ráfordulni a Széchenyi utcára, és egyenesen menni, amíg bal oldalon ott nem lesz a linken levő épület.

A bérelt KISTEREM képe a honlapjuk "Helyiségek leírása" linkjén van.

Picinykét szűkebben leszünk, mint a művház aulájában, de legalább rengeteg ablak van, jó világos. Asztalt/széket igény szerint tudunk betenni.

Ellátás: alapvetően kosaras bál jellegű, azaz ki mit hoz, azt kapja...

N.B. Ha valakinek olyan elvetemült gondolata támad, hogy elhozza kedvenc sörét, vagy meg akarja főzni kedvenc teáját, teakonyha, hűtő, stb van...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FIGYELEM!!! Az esti program következtében délelőtt tíztől délután négyig (10-16) tudják a helyiséget rendelkezésünkre bocsátani. Ez "mindössze" 6 óra, és eddig mindkét találkánk alkalmával az derült ki, hogy ez nem is olyan sok idő!. Várható tehát, hogy a program sűrű lesz, mert szeretném, ha az írással is minél többet tudnánk foglalkozni. Ergo, minél pontosabban tudunk kezdeni, annál több időnk lesz. Négykor kivágnak bennünket, mert öttől más program van, és még fel kell készülniük arra is.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bérleti díj (alku után) 1500 Ft / óra, azaz 9000 Ft összes. A bérleti szerződés aláírásakor ezt én előfinanszírozom. Értelemszerűen, minél többen leszünk, annál kisebb lesz a részösszeg (én a lányommal, Mónikával, eleve kettőnek számítok).

Bármennyien leszünk viszont, a korábban említett hozzájárulást tartom, tehát akkor sem lesz több 1200-nál, ha a kis létszám miatt elvileg többre jönne ki (nem lenne korrekt a jelenlévőket a megígértnél nagyobb mértékben terhelni). De talán csak összejövünk legalább annyian, mint a múltkor :D.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 42
Köszönjük, majd kap az eszközök mellé egy url-t is ide, és a Baráti Körre :D

köszi az útmutatást :)


ps: az utolsó bejegyzésemet visszaolvastam és rettenet helyesirási hibák vannak benne. szánom bánom őket, bizonyára ittas voltam
Előzmény: apiszok! (41)
apiszok! Creative Commons License 2009.12.14 0 0 41
Gratulálok!:)

Metszéssel, használattal, segítséggel kapcsolatban állok rendelkezésetekre:D

És ajánlom a Baráti Kör portálját:D
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 40
Na elmentem a Nagymező utcai művészboltba, vettem tollszárat, 3 hegyet és egy kis tust. igy volt a legegyszerűbb, na meg olcsón tud majd hozzá tust, további hegyeket vásárolni.

és volt nádtoll! vettem azt is 50 Ft. Majd aztán metszik magának később végülis az is a szépsége a dolognak.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 39
a tintára korlátozást úgy érted hogy pl ehhez a Bruynzeel készlethez csak hasonló márkájú tinta(patron) jó?
nem baj, ha könnyen hozzá lehet jutni.

a készlethez meg csak szekszárdon keresztül. azzal nincs gond végülis.
Előzmény: apiszok! (38)
apiszok! Creative Commons License 2009.12.11 0 0 38
Tökéletesen megfelelő készlet, én is írtam alább a Bruynzeel-t. Később meg attól függően, hogy merre akar irányulni, továbbmehet.

Én máig is 300 ft-os tollhegyekkel és tollszárakkal dolgozom (600 Ft / db). Ezeket majd az lesz az előnye, hogy bármit játszhat a színekkel, mert nem lesz tintára korlátozva.

Én is venni akarok ilyent:)
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 37
fú nagyon szép ez a készlet! lehelletnyit drága, de vállalható

http://www.muveszwebshop.hu/index.php?productID=8694
ez nem lenne jó? olcsóbb, cserébe nem túl dekorativ kiszerelés, viszont ha jó a minősége és használható..


Igazából arra gondolok, hogy a latin betűs kalligráfiára kéne ráállni. az talán egy magyar kezdő számára ismerősebb terep. annak szerintem jöbban örülne.

Barátnőm nem csinált még egyáltalán ilyesmit, viszont tudom, hogy grafomán és mikor voltunk egy papirmalom&múzeumban a shopban látszott hogy nagyon nézegeti ezeket a készleteket és teljesen odavan értük.
Előzmény: apiszok! (34)
apiszok! Creative Commons License 2009.12.11 0 0 36
Egyetlen fontos dolgot kell figyelembe venni:


Arab kalligráfiához a toll hegye NEM 90°-BAN VAN csiszolva, hanem balra 30°-ban. Ide tűzök egy linket, ahol vannak képek az iszlám kalligráfia eszközeiről.

FONTOS! Nádtollat nem lehet kapni, azt mindenki magának metszi.

Iszlám kalligráfia eszközei (angol)
apiszok! Creative Commons License 2009.12.11 0 0 35

És egy zseniális, hiperjól működő toll, még ha nem is a legdekoratívabb ajándék.

Többféle szélességben lehet venni.


http://bolthely.hu/tollakboltja/id/00265_Autopen_kalligrafia_toll
Előzmény: apiszok! (34)
apiszok! Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34
Addig is, itt egy készlet:


http://www.muveszwebshop.hu/index.php?productID=10416
Előzmény: Törölt nick (31)
apiszok! Creative Commons License 2009.12.11 0 0 33
Én sem keleti kalligráfiával foglalkozom:D A latin betűs, ún. nyugati kalligráfiát művelem, csak a közös portálunk összehozta a kalligráfiához tartozó összes ágat:)

Értesz esetleg angolul? betűznék néhány linket az iszlám kalligráfia eszközeiről, aztán ha letisztul, hogy mi lenne a legjobb, megnézzük, hogyan lehet hozzájutni.

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 32
látom a másik topikba is irtál, nem akarom teleszemetelni a fórumot szóval ide válaszolok arra is.

Igen törökül tanul és iszlám kalligráfiához kéne :) de szerintem legalább ugyanúgy érdekli az európai kultúrkör (gondolom beszélhetünk kalligráfia esetében európai vonalról is).
Egyedül japán felé nem nagyon vonzódik.
Előzmény: apiszok! (30)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 31
Szia!

köszönöm a reagálást:)
Barátnőmnek karácsonyra lesz, tehát dec 24 előtt meg kéne vennem Pesten.
Hivtam a budai művészellátót, ott nem volt.. meg egy másikat ahol visszakérdeztek, hogy a kalligráfia készlet az mi.. :D :(

hát szóval tényleg egy kezdő kis készlet kéne ami nem japán kultúrkörből származik.
pl olvastam az Ann Bowen féle kiadványról de az is elfogyott már mindenütt..

Előzmény: apiszok! (30)
apiszok! Creative Commons License 2009.12.11 0 0 30
Fellah (Abdul Yusuf) festi a kalligráfiáit.

Az íráshoz többségében kézzel szoktak nádtollat faragni, (én is használok a nagyobb betűs latin kalligráfiához), vagy balkezeseknek készülő kalligráfia készletet.

Töltőtollban mehet a ROTRING ART PEN, vagy BRUYNZEEL, csak a hegyet át kell csiszolni más szögbe.

Mikorra kell infó?


Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.09 0 0 29
Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem, a sors (google) ide irányitott.

Barátnőm rendkivül lelkes és nagyon szeretne kalligráfiával foglalkozni.
Mivel közeledik a karácsony teljesen egyértelmű, hogy egy készletet fog tőlem kapni.

Nagyon kérlek benneteket hogy mondjatok nekem egy boltot ahol kaphatok számára megfelelő (kezdő, nem japánt - törökül tanul) jó minőségű készletet.

Nagyon köszönöm. Én sajnos egyáltalán nem értek hozzá és nem tudom mi milyen hol miért mennyiért..


Ps: Abdullah Yusuf munkáit megnéztem, hát még a végén engem is elkezd érdekelni.. :D baromi jók!!
apiszok! Creative Commons License 2009.12.01 0 0 28
Ismerem, regisztrált tagja a Kalligráfia Baráti Körnek:D
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 27
apiszok! Creative Commons License 2009.02.27 0 0 26
Egyébként kalligráfiával kapcsolatban ajánlom a Kalligráfia Baráti Kört:


Kalligráfia Baráti Kör
Előzmény: karas (24)
apiszok! Creative Commons License 2009.02.26 0 0 25
A legtöbb jó minőségű tollhegy nem rozsdázik (ha így lenne, a tintát sem bírná). Én speciel mártogatós hegyekkel dolgozom, hogy ne csak tintát, hanem festékeket is tudjak használni (arany, ezüst, fehér, stb). Minden további nélkül mosom vízzel, sőt esetenként fogkefével is, főleg, ha színes után fehérrel akarok dolgozni, vagy olyan festéket használtam, amelyik korrodálhatja a fémet, ha rajta marad.

Amennyiben a kalligráfia készlet tőltőtollverzió, érdemes lenne megnézned a "Töltőtoll, golyóstoll, ceruza" topikot, biztosan találsz tisztításra tanácsot, nagyon jó töltőtoll szakértők vannak ott...:)
Előzmény: karas (24)
karas Creative Commons License 2009.02.26 0 0 24
sziasztok!

egyszer már találtam egy nagyobb, tollakkal foglalkozó topicot de most sajnos nincs meg. a kérdésem az lenne, hogy vettem egy 10 euro értékű kalligrafikus tollkészletet, ez volt a legolcsóbb használható. mostanában rajzolok vele, és utána vízzel szoktam elmosni a csap alatt. így a fejek feketék maradnak, de ami nagyobb probléma, hogy félek hogy berozsdásodnak.
ti mivel szoktátok mosni? ettől nem kell félni?
köszönöm: karas
apiszok! Creative Commons License 2009.01.23 0 0 23
Valami hasonlót lehet pl.

merített papír, kalligráfia, meghívó, borítésk, ültetőkártya, kézírás
Előzmény: apiszok! (22)
apiszok! Creative Commons License 2009.01.06 0 0 22
apiszok! Creative Commons License 2009.01.06 0 0 21
Egy kis íráspróba merített papíron... Meglepően jól viselkedett...
apiszok! Creative Commons License 2008.10.07 0 0 20
A frakturral is próbálok szót érteni...


idézet, fraktur, gótikus, kalligráfia, meghívó, boríték, ültetőkártya
apiszok! Creative Commons License 2008.09.30 0 0 19
viaskodásom az angol folyóírással...

copperplate, meghívó, boríték, ültetőkártya, esküvő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!