Keresés

Részletes keresés

T.Tanácsos Creative Commons License 2012.12.01 0 0 849

Próbáljuk megkeresni azokat, akik részben okozói, részben áldozatai voltak az áramütésnek. Az elhunyt Veres Zoltán veje, Irhás Iván egy kis házban él az egyik faluszéli utcában, de szomszédai azt mondják, napok óta nem látták, talán rokonoknál lehet. Takács Richárd előzetes letartóztatásban, börtönben ül: ő a gyanú szerint egyike lehetett annak a négy támadónak, akik idén januárban úgy megvertek egy nyolcvankét éves idős asszonyt Kesznyétenben, hogy később belehalt sérüléseibe.

http://nol.hu/belfold/20121201-krumpli_az_egbol_

MrJones Creative Commons License 2011.04.16 0 0 848

"Miért?"

Mégegyszer, csakittcsakmostcsakneked megismétlem a lényeget:

"Minden rossz..."

Előzmény: NattyDread (847)
NattyDread Creative Commons License 2011.04.13 0 0 847

"A "minden rosszban" ugyanis az is benne van, hogy az ismeretlen rosszindulatú és bármit teszek is, ő GYŐZ!"

Miért? Nem következik egyik a másikból. Attól hogy rosszindulatú, még nem legyőzhetetlen "hiró".

Előzmény: MrJones (828)
MrJones Creative Commons License 2011.04.13 0 0 846

"Ezzel az erővel azt is csinálhatod, hogy lefekszel valakivel, majd készítesz magadon pár kék foltot, majd feljelented erőszakért. Vagy odaadod egy járókelőnek a mobiltelefonod, majd feljelented lopásért..."

Persze. Tökugyanaz. Szoktak is ilyesmit elkövetni.
Csak tudod nagyon nem mindegy, hogy úgy élek vissza a joggal, hogy abból valakinek "ügye lesz", esetleg sittre megy, vagy meghal.

Előzmény: Törölt nick (839)
MrJones Creative Commons License 2011.04.13 0 0 845

"A saját lakásomban csak saját magamat veszélyeztetem."

Meg a szomszédot, meg a családod, meg aki csak beteszi oda a lábát az óraleolvasótól kezdve az Amway/Jehovatanúja-ügynökökig (bár az speciális eset - enyhítő körülmény SzVSz :) ).
(Ócska kis példa, az otthon lőszerrel/gázzal babráló félhülyék esete.)

"Miért veszélyeztetek egy zárt magánterületen egy illetéktelen behatolót? :)"

Talán dédelgetni szándékszol? :)

"Tényleg jogász kell ehhez, vagy értelmes törvények."

Egyetértek, de leginkább józan ész.

"Dackorszakos kiskorúak se másszanak be a kertembe kúrálni egymást, kúrálják a kertem kerítésének dőlve odakünn."

Nno, ők pont azok, akik azt fogják csinálni, amit te mondasz nekik. Elvégre azért dackorszakosok. :)

"De ha értékarányosan védem, akkor a végeredmény ugyanaz: ellopja."

Hát, akkor ennyit ér a gyümölcsösöd.
(Mellesleg régen feltalálták a megfelelő védelmet: csősznek hívják.)

"A legnagyobb gond, hogy a rendőrség nem véd meg (nem jön ki, leszarja ha ellopnak valamit), a börtön nem rettent el (jó buli, büszkeség a családban, úgyis bent van sok barátom). "

Ez viszont valóban gond: a húszezres értékhatár és a rendőrség profitorientáltsága (hatékonyság-fetisizmus) SzVSz nagyon elbaszta a dolgokat.
(Persze ehhez még hozzájön a tanúhiány is.)
Ezekkel valóban kéne valamit kezdeni.

"És mégjobb, hogy ha egy (a példa kedvéért csak) tökföldön járnak a zsiványok, akkor két tököt elbírnak, a maradékot pedig összetapossák, szétrúgdossák.
Nem emberi, de nem is állati viselkedés ez."

Életszerű példa.
Ez például simán lehetne minősítő (súlyosító) körülmény. Csak törvényhozói akarat kérdése (lenne) az egész.

Előzmény: DartagnanX (837)
MrJones Creative Commons License 2011.04.13 0 0 844

"Te egyébként futsz mint a nyúl, ha valaki pl. el akar lopni tőled valamit?"

Nem, de nem is én verem magam itten habzó szájjal. :)

"Mert ha igan, akkor milyen autód van? Lehet hogy kellene nekem, tem meg majd futsz mint a nyúl :oDDDDDDDD"

Ha el bírod vinni, az összes autóm a tied! :D
(Komoly pénzt fizetnék, ha egyetlen autómat is el tudnád vinni...)

Előzmény: NattyDread (835)
MrJones Creative Commons License 2011.04.13 0 0 843

"Ha én bármit teszek, ő soha nem győz, ebben biztos lehetsz :oDD"

Jahhh... tele van a fórum ilyen hírókkal. :p
BtW nem terólad szólt a példa.

Előzmény: NattyDread (834)
MrJones Creative Commons License 2011.04.13 0 0 842

"Ezt mondd el a gárdátólrettegőknek is...! :-))))"

Szerintem tudják.
Ezért nem lett még elpicsázva a gárda.

Előzmény: Berlusz Móni (832)
MrJones Creative Commons License 2011.04.13 0 0 841

"Azzal hogy betörő lett, kiírta magát a jogból."

Ez egy marhaság, de a hecc kedvéért fogjuk rá, hogy így van.
Ebben az esetben ugye...
1. ő büntetlenül meg is ölhet téged, hiszen rá nem vonatkozik a törvényi korlátozás.
2. terád még mindig vonatkozik a törvény (nem te "írtad ki" magad), tehát te nem disznólkodhatsz kényed-kedved szerint, mert kóter.

Öngólnak mindenesetre szép.

Előzmény: Törölt nick (830)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.04.06 0 0 840

Az attól függ hogy afrikai vagy európai a fecske......

Előzmény: DartagnanX (837)
DartagnanX Creative Commons License 2011.04.06 0 0 837

A saját lakásomban csak saját magamat veszélyeztetem. Miért veszélyeztetek egy zárt magánterületen egy illetéktelen behatolót? :)

Tényleg jogász kell ehhez, vagy értelmes törvények.

Dackorszakos kiskorúak se másszanak be a kertembe kúrálni egymást, kúrálják a kertem kerítésének dőlve odakünn. 

Korábbi hozzászólásodhoz:

Hogy lehet a gyümölcsösödet értékarányosan védeni? Olyan szögesdrótot teszek ki, ami csak kicsit sérti fel a lábát? De ha értékarányosan védem, akkor a végeredmény ugyanaz: ellopja. Mert nem elég elrettentő számára a védelem.

A legnagyobb gond, hogy a rendőrség nem véd meg (nem jön ki, leszarja ha ellopnak valamit), a börtön nem rettent el (jó buli, büszkeség a családban, úgyis bent van sok barátom). 

Vidéken nagyon sok helyen azért nem vetnek semmit, mert mások aratják. Ki akar pénzt költeni, dolgozni úgy, hogy mások élvezik annak gyümölcsét?

És mégjobb, hogy ha egy (a példa kedvéért csak) tökföldön járnak a zsiványok, akkor két tököt elbírnak, a maradékot pedig összetapossák, szétrúgdossák.

Nem emberi, de nem is állati viselkedés ez. 

Előzmény: MrJones (824)
NattyDread Creative Commons License 2011.04.06 0 0 835

Te egyébként futsz mint a nyúl, ha valaki pl. el akar lopni tőled valamit? Mert ha igan, akkor milyen autód van? Lehet hogy kellene nekem, tem meg majd futsz mint a nyúl :oDDDDDDDD

NattyDread Creative Commons License 2011.04.06 0 0 834

Ha én bármit teszek, ő soha nem győz, ebben biztos lehetsz :oDD

Rest In Pieces!

Berlusz Móni Creative Commons License 2011.04.06 0 0 832

ha valaki minden rosszat feltételez egy ismeretlenről, az miért nem fut el egyszerűen, mint a nyúl?

Ezt mondd el a gárdátólrettegőknek is...! :-))))

MrJones Creative Commons License 2011.04.06 0 0 831

Öööö.... adhatok neked egy gyufaszálat? (Majd azt mondom, hogy elvetted.) :)

És ha ő kiírta magát a jogból, akkor büntetlenül meg is ölhet téged?

Előzmény: Törölt nick (830)
MrJones Creative Commons License 2011.04.06 0 0 828

"Ha valaki éjjel más kerítésén belül találtatik, arról minden rosszat feltételezni KELL, mert csak akkor van esély a túlélésre."

Ez a fosás a maximumra túráztatva.

De kérdem én: ha valaki minden rosszat feltételez egy ismeretlenről, az miért nem fut el egyszerűen, mint a nyúl?

A "minden rosszban" ugyanis az is benne van, hogy az ismeretlen rosszindulatú és bármit teszek is, ő GYŐZ!

Előzmény: NattyDread (827)
NattyDread Creative Commons License 2011.04.06 0 0 827

Pár kiló uborka? Nem mintha "leckéztetni" mentek volna az öregeket? Ha valaki éjjel más kerítésén belül találtatik, arról minden rosszat feltételezni KELL, mert csak akkor van esély a túlélésre.

Előzmény: MrJones (790)
MrJones Creative Commons License 2011.04.06 0 0 826

"Nem tudod eltörni a betörő kezét lábát, mert sosem vagy ott(hon) amikor a betörés megtörténik. Így hordja el egyenként az összes értékedet."

Kamera (mielőtt belekötnél: rejtett kamera, észrevehetetlen, hozzáférhetetlen, ellophatatlan, elronthatatlan helyen).

"A másik, hogy nem egyedül jön, hanem ötödmagával, s mindegyik betörő +100-as (kg)."

Az már ugye... csoportosan elkövetett rablás lesz, amire mozdulnak a röndérek is.

"Az áram meg akkor csapja meg, amikor a számítógéped zsinórját a agresszívan tépi ki az ajzatból. Mész a sittre."

És mellik jogszabály alapján? :)

Nézd, bármilyen extrém, elméleti fasságon is elvitatkozhatunk, de attól még az eredeti felállás nemigen fog változni.

Előzmény: Törölt nick (825)
MrJones Creative Commons License 2011.04.06 0 0 824

"Normális emberek éjjelente nem másznak be más kertjébe."

Meglepődnél, ha tudnád mi mindent tesznek "normális" emberek. Különösen dackorszakos (esetleg bulizós) fiatalkorúak.

Kellene neked száz év sitt, mert mondjuk egy tinipárocska megsütötte magát kúrás közben a kertedben?

"Mi lett volna, ha pusztán az emésztőgödör fedelét hagyja nyitva, és abba hullanak bele a kertben sétálgató átlagos állampolgárok? "

Szar lett volna nekik. :)

"Tulajdonképpen számomra az a kérdéses, hogy ha én egy nap villanyt szerelek, de nem tudom estig befejezni, ezért a vezetékeket csupaszon elöl hagyom - hiszen egyedül vagyok otthon és reggel folytatni szeretném a munkát -, majd betörnek hozzám, és agyonvágja őket az áram, akkor megrovást kapok vagy börtönbe kerülök, mert a saját lakásomban meghalt egy betörő, aki nem tudta, hogy én félbehagytam a villanyszerelést?"

SzVSz(!) ez simán foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés.

(Birkózógépet nem hagyunk magára, ennyi az egész. Ilyenkor automata leó.)

De mint mondom, ez csak SzVSz, szóval egy jogészt kellene megkérdezni.

Előzmény: DartagnanX (819)
MrJones Creative Commons License 2011.04.06 0 0 823

"Ezen az alapon ha hozzad betörnek es a betörö belenyul a konektorba akkor teged el kell itelni minimum gondatlansag mert nem raktal bele vedö dugot."

Legfeljebb ha a betörő kiskorú.

Előzmény: csakhallgattam (817)
MrJones Creative Commons License 2011.04.06 0 0 822

"Szerinted hány kiló uborka ér meg egy emberéletet?"

Sehány.

Deeee visszakérdeznék:

Hány kiló uborkát kell neked adnom, hogy utána szabadon (értsd:jogi következmények nélkül)  megölhesselek?

"Meddig kell tűrnie valakinek, hogy naponta meglopják?"

Semeddig.

Az értékeit mindenki nyugodtan védje/védheti csak értékarányosan (vö.: nem minden áron).

"Ha a lakásodból az értékeidet egyesével hordom el, akkor ugye nem haragszol rám??"

Dehogynem. Sőt, kezed-lábad eltöröm, ha megpróbálod.... és ezt veheted fenyegetésnek is. :)

Ellenberger - ha nem fegyverrel jössz - meg sem próbállak megölni.

Előzmény: Törölt nick (810)
MrJones Creative Commons License 2011.04.06 0 0 821

"Az ágy a legveszélyesebb használati tárgya az emberiségnek. Ágyban hal meg az emberek döntô többsége. :))"

A kórház is egy ilyen veszélyes hely, különösen az intenzív osztály! :)

Előzmény: Törölt nick (806)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.04.04 0 0 820

A kiccsalád meg ehetné a kefét, hogy nem lehet perelni az EON-t. :-D

Előzmény: Törölt nick (815)
DartagnanX Creative Commons License 2011.04.04 0 0 819

"... egy vétlen"

Igen, egy vétlen, aki éjjel véletlenül átmászik egy kerítésen, hogy utána egy idegen kertben bóklásszon. 

Valószínű.

Normális emberek éjjelente nem másznak be más kertjébe. Van csengő kint is szerintem. 

Mi lett volna, ha pusztán az emésztőgödör fedelét hagyja nyitva, és abba hullanak bele a kertben sétálgató átlagos állampolgárok? 

Tulajdonképpen számomra az a kérdéses, hogy ha én egy nap villanyt szerelek, de nem tudom estig befejezni, ezért a vezetékeket csupaszon elöl hagyom - hiszen egyedül vagyok otthon és reggel folytatni szeretném a munkát -, majd betörnek hozzám, és agyonvágja őket az áram, akkor megrovást kapok vagy börtönbe kerülök, mert a saját lakásomban meghalt egy betörő, aki nem tudta, hogy én félbehagytam a villanyszerelést?

Előzmény: MrJones (798)
csakhallgattam Creative Commons License 2011.04.04 0 0 817

A bacsinak igaza van es meg a megrovas is tul szikoru.Nem a keritesbe volt az aram hanem olyan helyen ahova 3 keritesen kellett atmaszni es tudtak is mert megmondta.

Ezen az alapon ha hozzad betörnek es a betörö belenyul a konektorba akkor teged el kell itelni minimum gondatlansag mert nem raktal bele vedö dugot.

Előzmény: MrJones (791)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.04 0 0 816

Ha azt érted tudatlanság alatt, hogy mást értek néhány köznapi értelemben is használt szón, mint te vagy egy-egy bíró, akkor vállalom.

Tudod, a kiló is 1024-et jelent az egyiknek, ezret a másiknak, százat a harmadiknak. Esetleg érveléssel megpróbálkozhatnál minősítés helyett. Felteszem, nem okoz gondot, ha ennyire tisztában vagy mindennel.

Előzmény: Törölt nick (807)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.04.04 0 0 814

ilyen IQ-kaliberű élőlényeknek, mint az áldozat, tkp. tökmind1....

Áram alatti hálózatról akart kábelt levágni egy tolvaj Nyíregyházán

Előzmény: Törölt nick (813)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.04.04 0 0 812

Na látod! Barna bácsi ezt előzékenyen átengedte a kettőhúsznak. :-)

Előzmény: Törölt nick (811)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 805

Ha jól tudom, az öngyilkosságban való khmm... segédkezés is büntetendő.

Előzmény: evil1023 (801)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.02 0 0 804

Én valami olyat hallottam, hogy megleckéztetni mentek az orkok az öreget. Az amúgy sem tűnik életszerűnek, hogy segílykeünnepen, miután berúgtak, megkívánták az uborkát, és csak azért mentek.

Meg aztán én elég nagy különbséget látok aközött, hogy a bolt előtt hagyott biciklit ellopja valaki, mint ha a kertbe ugrik be érte. Az utóbbi közelebb áll az erőszakos bűncselekményekhez, mivel a károkozáson kívül meg is félemlíti az áldozatot, aki a saját házában sem érezheti magát biztonságban - ki tudja, ha kimegy a kertbe éjszaka, kit zavar meg és miben? Drákói jogalkalmazással kell visszaszorítani a megfélemlítő jellegű bűncselekményeket, szerintem a törvényekkel nincs különösebb baj, csak nem jól alkalmazzák.

Aki a betörőt agyonüti, azt a társadalomra veszélyesség hiányában kellene felmenteni, hiszen jogkövető emberekre nem veszélyes, ha el is harapódzik ez a gyakorlat, sőt. Aki elővesz egy kést és fenyegetőleg lép fel vele, azt emberölés előkészülete miatt kellene elítélni, ld. az egyetemistát megtámadó előembereket. Ha legalább hárman vannak, az egyúttal bűnszövetség is. Nem értem, ezek a minősítő körülmények miért nem szoktak felmerülni, és hogy lesz csoportos garázdaság egy brutális támadásból.

Előzmény: evil1023 (802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!