Keresés

Részletes keresés

gsmcoder Creative Commons License 2008.09.11 0 0 2

Hát eddig nem sokat érdekel:(

Kerestem a neten, de csak olyan sentinel indexeket találni, ahol elemzéseket vgy híreket dolgoznak fel és publikálják mint hangulati index. Vagy egyes brókercégeket szondáznak meg, azt is éves, vagy negyedéves időtávra. Napi hangulatot web2.0 alapon még nem láttam. pedig statisztikai alapon, a reflexivitást (önbeteljesítő jóslat) figyelembe véve korrelálnioa kellene.

Csinálok egy próba poll-t, és itt a topicba belinkelem majd....Hátha lesz elég adat egy korrel analizishez.  Mondjuk a sok "kibic" (nem tradel ill.  soha sem tradelt,csak érdeklődik), szavazó félrehúzhatja az eredményt. Ezt ki lehetne szűrni mondjuk fizetőssé tétellel??:)))

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1
Nem t'om, hogy korrelálna-e, de engem érdekelne.
Előzmény: gsmcoder (-)
bindera Creative Commons License 2008.09.08 0 0 0
0
gsmcoder Creative Commons License 2008.09.08 0 0 topiknyitó

Minden piaci szereplőben van egy előzetes szándék (long vagy short) mielőtt végrehajt egy tranzakciót az adott napon. Ezt a szándékot egy ürlapon összegyüjtve, átlagolva az az adott instrumentumra és időszakra, egy piaci sentiment index trendet kapunk még a kereskedési időszak előtt.

Érdekelheti ez a rendszersen kereskedőket? Az így számolt sentiment korrelálna a valódi árfolyammal?

vélemény?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!