Keresés

Részletes keresés

szegus Creative Commons License 2009.11.10 0 0 17

A masik meg: Parizs-Brusszel viszonylatban eleg akadozva tudnatok csak menni, Parizs -Strasbourg kozott is. Miota TGV van, a franciak ezen a szakaszon inkabb azzal jarnak. Augusztusban meg inkabb nyaralni mennek, csaladdal- szoval akinek nagyobb kocsija van az szvsz a hata mogott cipeli a gyerekeket az asszonnyal az oldalan...

Maximum arra szamithattok hogy talalkoztok nehany kalandvagyo fiatallal aki felvesz benneteket es elvisz egy darabon...

Előzmény: Bucicimaci (-)
szegus Creative Commons License 2009.11.10 0 0 16

Franciaorszagban az autopalyan felejtsetek el a stoppolast. Azonnal ott lesz a gendarmerie es lezavar benneteket a palyarol. Az egyeduli hely ahol tudnatok stoppolni, azok a benzinkutak, illetve az autos pihenok, de ketlem hogy valaki vallalna a rizikot es felvenne 3 stoppost a kocsijaba... egyet meg csak-csak, de harmat.... marcsak azert sem, mert ha barmi baj tortenne, ahol ti megserulnetek, akkor a biztositas miatt nem vallalna a rizikot. A tobbi orszagot nem tudom.

 

Egyebkent, tudom, hogy a kaland meg minden de en nem josolok ennek a stoppos dolognak tul nagy jovot- Parizs-Bp Eurolines-sal (autobusz) 19 euro... de kivanom, hogy sikeruljon. Sok szerencset.

Előzmény: Bucicimaci (-)
thor80 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 15
Európa térkép autópályákkal. Év eleji kiadás, de használható
Bucicimaci Creative Commons License 2008.09.08 0 0 14
Nah ez tök jó! előre tudjuk hova akarunk szal ez fasza! Hát az az igazság h 18 évesek leszünk egyikünk csak 17 akkorra egyikünknek se lesz kocsija! szállásra meg így se fogunk költeni valószínű vagy csak nagyon keveset campingbe mert az egyházunk elintézi nekünk kapcsolatokkal hogy ottani emberek fogadjanak be minket! és igen én a vonatban nem látok rizikót az biztos :D akkro inkább bicikli!
Előzmény: imrus33 (13)
imrus33 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 13

Van egy oldal, ahol előre lehet "stoppolni" , nézzétek meg itt! Persze ez csak akkor érvényes, ha előre tudod, hogy hová szeretnél menni....

Viszont előre megismerheted, hogy kivel mész.

Bucicimaci Creative Commons License 2008.09.08 0 0 10
hát lehetséges! de amúgy ha 2-en ülnek a kocsiba akkor is beférünk! sőt nem csak 5 személyes kocsik léteznek! én pozitívan állok hozzá a dolgokhoz! max szívunk:D
Előzmény: Catella (9)
Catella Creative Commons License 2008.09.07 0 0 9

"ha nem férünk be nem szállunk be várunk tovább" Akkor lehet, hogy Prágáig sem juttok el egy hónap alatt:) Gondolj bele: olyan autó kell, amiben csak a sofőr ül, + akarjon is felvenni. A sofőr szempontjából nem túl nagy biztonság, ha 3 emberrel áll szemben.

Én addig vettem fel stopposokat, amíg az a két 14 éves lány halálra nem rugdalt egy taxi sofőt (talán Fehérváron). Azóta senkit.

Előzmény: Bucicimaci (8)
Bucicimaci Creative Commons License 2008.09.07 0 0 8
Hát igazából ha nem férünk be nem szállunk be várunk tovább :D A vonatos után utána néztünk és drága nagyon de nem is az mert lenne annyi pénzünk de nicns benne akkora kaland!
a blogot meg olvasgatom akkor majd! köszi nektek is a hsz-t meg midnen eddíginek várom a többit is és azokat is előre köcce :D
Előzmény: Törölt nick (5)
freyya Creative Commons License 2008.09.07 0 0 7
Ha ennyire fiatalok vagytok, érdemesebb kiváltani InterRail igazolványt, nektek még kedvezményes, és 1 hónapig vonatozhattok vele bárhová bármennyit Európában.
Előzmény: Bucicimaci (4)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 6

Szia!

 

Olvasgasd ezt a blogot. Ők nagy stopposok. http://www.adab.hu/blog/?p=129

 

Előzmény: Bucicimaci (-)
Bucicimaci Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4
Hát összesen 3-an lennénk + a csomagok! és kocsink egyikünknek sincsen jövőre töltjük be a 18-at :D hát nem tudom jó bulinek tűnik! lehet h azért nem látsz stopposokat mert felvették őket :D
Előzmény: Törölt nick (3)
Bucicimaci Creative Commons License 2008.09.07 0 0 2
Jah meg az is érdekelne hogy hogy illik az ilyet csinálni! Illik beszállni a benzin költségbe? vagy hogy? amúgy korombeliek mondták hogy szoktak ilyet csinálni szal müxik majd kiderül! 3 hét mulva is hegyeshalomnál állunk akkor nem működött :D
Via Galvani Creative Commons License 2008.09.07 0 0 1
Nincs már az, hogy létezik stopos szövetség igazolvánnyal, egész minimális tagsági díjjal?
Előzmény: Bucicimaci (-)
az én titkos nikkem Creative Commons License 2008.09.07 0 0 0
St0ppal? Bátor vállalkozás... attól is, aki beül egy vadidegen autójába, de attól is, aki hajlandó egy ismeretlent felszedni...
Nem mondom, húsz éve még rendben volt, na de manapság...
Előzmény: Bucicimaci (-)
Bucicimaci Creative Commons License 2008.09.07 0 0 topiknyitó
Haverokkal elhatároztuk hogy jövő nyáron elmegyünk és beutazzuk Nyugat-Európát stoppal! Így terveztük:
Oda: Hegyeshalom=>Saltzburg=>München=>Stuttgart=>Metz=>Reims=>Paris=>Brüssel=>
=>Amsterdam
Vissza: Amsterdam=>Hannover=>Berlin=>Dresda=>Praga=>Budapest

Kérdéseim lennének:
- Mennyibőlk jönne ez ki kb szállással meg egyébbel?
- Hogy érdemes leginkább csinálni a szállást?(sátor; szálloda...)
- Kb hol mennyi lenne a szállás és a kaja?
- Hol mire kell vigyázni mert még soha nem mentünk sehova stoppal! teáht mire vigyázzunk hol mire számítsunk mennyire vesznek fel minket és mennyire lesznek vendég szeretőek?
- Mennyire veszélyes?

Most így ennyi jut eszembe de biztos lesz még sokat segítenétek ha ezt is megtudnátok válaszolni! 3-an mennénk jövő augusztusban! 1 hónapot szánnánk rá! előre is köcce!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!