Keresés

Részletes keresés

alminar Creative Commons License 2009.02.06 0 0 241
Okés, annak is örülni fogok :)
Előzmény: fodrika (240)
fodrika Creative Commons License 2009.02.05 0 0 240
Gondoltam rád, látod:))) Egyébként még lesz ott fent neked meglepi.

A litvánokról csináltam néhány képet, de nekem annyira nem tetszenek (a képek), úgyhogy szerintem majd mailbe küldök néhányat, jó?
Előzmény: alminar (239)
alminar Creative Commons License 2009.02.05 0 0 239

Nagy köszi a képért, amin John Kerr és Platov beszélgetnek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

 

PS: Esetleg a litvánokról is csináltál pár képet?, szerintem nagyon jók voltak, előbb kellett volna végezniük...

Előzmény: fodrika (236)
fodrika Creative Commons License 2009.02.04 0 0 238
Örülök neki, hogy tetszik:)
Előzmény: Jaska (237)
Jaska Creative Commons License 2009.02.03 0 0 237
Fodri, ezért a képért: http://picasaweb.google.hu/fodrika/2009012026EurosHelsinki#5298321016624730418 imába foglalom a neved... :))))

Írok majd élmény-toplistát is, de addig is itt a helsinki cikkeim listája, ha esetleg valakit érdekel... http://asztalfiok.wordpress.com/helsinki-2009/
Előzmény: fodrika (236)
fodrika Creative Commons License 2009.02.02 0 0 236
Tömören és röviden: nagyon-nagyon jól éreztük magunkat! Köszönet Ágiéknak a vendégszeretetükért!!!:))) Egy kicsit csalódottak voltunk, hogy magyar szempontból nem sikerült jól ez az EB.

A képek egy részét feltöltöttem már, itt meg is lehet nézni őket: http://picasaweb.google.hu/fodrika/2009012026EurosHelsinki#

Lesz még sokkal több is, csak lassan haladok a válogatással... Mindig előjönnek az emlékek, mintha újraélném az egészet!:)))
Előzmény: alminar (235)
alminar Creative Commons License 2009.01.30 0 0 235

Helsinki vándormadarak! :)))

 

Én kíváncsi lennék rá, hogy élőben mik voltak az eb fénypontjai és mélypontjai szerintetek, ha van kedvetek, írjátok meg. :) Köszi! :)

zinaida Creative Commons License 2009.01.27 0 0 234
Köszönöm a Merci csokit :-) Nagyon nagyon örültem neki, de igazán nem kellett volna..
Előzmény: oceanflower (228)
Jaska Creative Commons License 2009.01.17 0 0 233
Kösz az időjárási infókat!
Én hétfőn utazom, egyelőre még tiszta furcsa, hogy ez már gyakorlatilag holnapután van...
fodrika Creative Commons License 2009.01.17 0 0 232
Nem fogom elfelejteni, egy helyen van a magyar zászlómmal.

Ma este repülünk Dórival, Marie-Cat és Oceanflower holnap este. Remélem, izgalmas verseny lesz és sok szép programot fogunk látni:)))
Előzmény: alminar (231)
alminar Creative Commons License 2009.01.17 0 0 231

Mikor utaztok?? De jó lesz nektek!! :))

PS: Ne felejtsd a zászlót :)

Előzmény: fodrika (230)
fodrika Creative Commons License 2009.01.17 0 0 230
Köszi szépen minden segítséget és infot!:))) Nagyon melegen öltözünk.
Előzmény: zinaida (229)
zinaida Creative Commons License 2009.01.16 0 0 229

Ma nagyon hideg lett -10 fok van és most az az igazi undorító hideg ..

Öltözetek fel rendesen !

Jó utat !

oceanflower Creative Commons License 2009.01.15 0 0 228
nagyon köszönöm:) majd kint valamikor úgyis talizunk.
zinaida Creative Commons License 2009.01.15 0 0 227

Na szóval..

Nem igen leszek mostanság talán még holnap, de szombaton biztos, hogy nem..

Néhány utolsó "talán" hasznos tanács:

 

Megkérdeztem a kártyát. Azt mondták a külföldi mastercard-ot elfogadják, csakugy mint a  VISA-t. Na nekünk az van, egy helyett tudok ahol nem fogadnak el kártyát az pedig a busz, ha felszálláskor veszel jegyet. De pl. a vonaton már lehet fizetni kártyával.

Néhány SOS telcsiszám:

112: az EU országokhoz hasonlóan itt is a segélyhívó a 112. Mentők, rendőrség,  tűzoltók. Beszélnek angolul.

Betegség esetén hívjátok a a (09)10023 számot, ha valaki rosszul lesz ott kap tanácsokat, illetve segítenek orvost, gyógyszertárat stb..találni.

Konzuli ügyelet: (00)-(358)-40-820-9569

Néhány kifejezés finnül:

szia- moi, hei

köszönöm - kiitos

éhes vagyok : minulla on nälkä

hol van a... Missä on .. ?

Ritának ha talizol Ari-Pekkával: Rakastan sinua.

 

 

zinaida Creative Commons License 2009.01.14 0 0 226

Biztosra sajnos nem tudom, nekünk VISA van, de kártya problémánk még soha nem volt Finnországban, nem úgy mint Németországban ahol sok helyen nem fogadtak el kártyát..

Tervezem, hogy bemegyek holnap a turista irodába majd megkérdezem.

Sajnos most nagyon drágán lehet eurot venni, remélem vetettek előre..

Rita : ma megvettem a matracot és kicsi :-(((( olyan mérges voltam.. Remélem sikerül újat kapni szombatig.

Ja nem igen működik az e-mailem, bocs ha nem válaszolok.

Előzmény: oceanflower (225)
oceanflower Creative Commons License 2009.01.14 0 0 225

sziasztok, figyi akkor biztos hogy lehet mastercard bankkártyával is bárhol Helsinkiben fizetni?

 

köszi:)

zinaida Creative Commons License 2009.01.12 0 0 224
Ma 6 fok volt, elolvadt az összes hó :-(
Előzmény: oceanflower (223)
oceanflower Creative Commons License 2009.01.11 0 0 223

szió, figyi most Helsinkiben nagy a hó? szerinted milyen lábbelit érdemes vinni? csizmát vagy azért a sportcipő sem vészes?

 

köszi:)

Előzmény: zinaida (222)
zinaida Creative Commons License 2009.01.09 0 0 222

Ok, ha 10-kor taliztok akkor én kimaradok a buliból mert 9-re bent kell lennem a suliba.

 

Akkor küldöm Ritával a jegyeket.

Előzmény: oceanflower (221)
oceanflower Creative Commons License 2009.01.09 0 0 221

Áh, dehogy mennék reggel, hiszen vasárnap este 10 után landol a gép Helsinkiben, meg ki tudja mire érünk a hostelbe.

Így hétfőn legkorábban is szerintem 10 körül mennénk, talán, már ha nem leszek túl álmos, meg persze ez Marie-Cat-től is függ.

De az nagyon jó lenne tényleg, hogy ha küldenél te is sms-t, hogy mi a helyzet, meg mikor érdemes kimenni:)köszike

 

(Ja, én nem is gondoltam az edző csarnokra, nem olyan fontos. Hiszen a main rink-en is lesz practice)

 

:))

 

Előzmény: fodrika (218)
fodrika Creative Commons License 2009.01.09 0 0 220
Ez a hivatalos verzió, ez persze egyáltalán nem jelenti azt, hogy próbálkozni nem lehet:DDD
2004-be a Finlandián, az első napot teljesen ingyen néztük végig, mert előbb mentünk hogy lássuk az edzés részét is és utána nem vetetett velünk senki jegyet:DDD Persze teljesen simán bemehettünk azon az ajtón, ahol a versenyzők senki az égvilágon nem kérdezett tőlünk semmit:)
Előzmény: zinaida (219)
zinaida Creative Commons License 2009.01.09 0 0 219

Na ezt már megint jól megbonyolították..

Mi szinkronversenyek edzésére szoktunk belógni, mert minden kapu zárva, csak az nem amelyiken a versenyzők mennek be.. Volt olyan, hogy megkérdezték mit keresünk itt, mondtuk, hogy edzést szeretnénk nézni, kérték a jegyet és beengedtek, de volt olyan is, hogy kutyát nem érdekelte mit keresünk ott :-)

Előzmény: fodrika (218)
fodrika Creative Commons License 2009.01.09 0 0 218
Szerintem hétfőre ne beszéljünk meg előre semmi konkrétat, megnézzük vasárnap, hogy kb. kik lesznek ott és megírom neked smsbe, hogy mi a helyzet, jó? Mert nem hiszem, hogy aki vasárnap érkezik, az másnap reggel 6:30-ra edzésre kész állapotba tud kerülni. Jó így?
Egyelőre sajnos úgy tudom, hogy az edző csarnokba itt sem lehet bemenni csak akkreditációval, de ha jól emlékszem az is a Hartwall Arenában lesz.
Előzmény: oceanflower (215)
zinaida Creative Commons License 2009.01.09 0 0 217

Persze odaadom majd Ritáéknak. De szerintem hétfőn Ritáékkal megyek reggel, hogy megmutassam, merre kell menni. De majd még megbeszéljük. HA bármi gáz van nyugodtan csörögj rám, ha jól emlékszem megadtam a telcsi számomat.

 

Az idő az most borzalamas. Kb. igy nézett ki a hét: Hétfő: -10 fok, kedd +1 fok és havazás, szerda -12 fok, csütörtök -2 fok és havazás, ma pedig +4 fok van..  remélem nem vagytok érzékenyek az időjárás változásra..

Ajánlom, hogy legyen nálatok meleg ruha a szállásra is, nálunk 20 fok körül van a szobában és ez itt teljesen átlagos. Nem hiszem, hogy a Hostelben sokkal melegebb lenne :-(

 

Előzmény: oceanflower (216)
oceanflower Creative Commons License 2009.01.09 0 0 216

Szió, figyi Zinaida akkor megkérhetlek,hogy a jegyemet odaadnád Fodrikának, és ő elhozná az arénába. (Mert lehet hogy már délelőtt kimennénk az edzésekre)

Köszönöm mégegyszer. (Azért majd összefuthatunk)

 

:)

 

Ja, milyen most az időjárás Helsinkiben? Nagyon hideg van? Kb hány fok? Esik a hó?

(Mert itt Mo.-on szőrnyen hideg van, este pl. -18, -20 fok)

oceanflower Creative Commons License 2009.01.09 0 0 215

Szia, hát még én sem tudom, még Marie-Cat-tel is beszélnem kell. De figyi addig még úgyis írok, meg vasárnap lehet hogy küldök akkor sms-t, hogy akkor tényleg mikor találkozzunk, ha addig nem tudunk dönteni.

 

Meg akkor kérlek majd hétfőn hozd magaddal a jegyet. Köszi előre is.

 

:)))

 

Előzmény: fodrika (214)
fodrika Creative Commons License 2009.01.08 0 0 214
Ezt még pontosan nem tudom, azért ez nagyban függ majd a csoport beosztástól is. Vasárnap mindenképpen ki szeretnénk menni, hogy azért kb. felmérjük a terepet, hogy kik lehetnek már ott a finneken kívül és az alapján eldőlhet, hogy hányra érdemes hétfőn menni. Ezt gondoltam ki.
Ti mikorra tervezitek?
Előzmény: oceanflower (213)
oceanflower Creative Commons License 2009.01.08 0 0 213

jaj, köszi szépen:)

majd még úgyis írok, a hétfővel kapcsolatban, hogy akkor mikor találkozzunk.

egyébként már tudjátok, hogy hétfőn mikor mentek ki az arénához?

(majd akkor egyeztetünk)

Előzmény: fodrika (212)
fodrika Creative Commons License 2009.01.07 0 0 212
Felkerült az ISU honlapjára az EB hivatalos programja edzés beosztással, végre:
http://www.isufs.org/events/ec09_timeschedule.pdf

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!