Keresés

Részletes keresés

pro55 Creative Commons License 26 órája 0 0 42366

Sziasztok!

Ha valakinek van tapasztalata az ügyben, hogy nem túl régi társasházban, ahol zárt égésterű turbó kazánok üzemelnek, és némelyek már lecserélnék a kazánjukat kondenzációsra, mi a teendő a kéménnyel?

Én úgy gondoltam, hogy a hasonló felépítés miatt simán cserélhető, de állítólag kell a saválló béléscső behúzása (azt gondoltam, hogy a turbósoknál is van legalább alu), meg kisebb átalakítások.

A közös képviselő valami küszöbön álló eu-s pályázati lehetőséget emleget az átalakítás részbeni fedezésére. Én annyira nem rajongok az átalakításért tizenéves kazánoknak még bírni kéne, vagy biztos javíthatók.

Üdv.. Péter

k.tsabi Creative Commons License 1 napja 0 0 42365

Üdv! 
Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Bosch 2500w kazán amihez kellene vízszintes kivezető, az indító idom megvan hozzá viszont a könyök és a cső nincs. Bármilyen méretazonos könyökkel és csővel megoldható, vagy megkell venni a gyárit? 

Unicalfan Creative Commons License 1 napja 0 0 42364

A "buhogoast" vajon mi idezheti elő?   Nagy eséllyel ,részleges rendszer dugulás,azaz nincs meg a megfelelő térfogatáram (szivattyú) a hmv termelés alatt,a kazán kb max teljesítményén.Kb forralja a vizet a hőcserélőben (buhog),ezért leáll majd keringet,hogy visszahűtse...Nézd meg a beépített szűrőt a szivattyú előtt...ha szerencséd van akkor csak itt van a kosz ami ezt okozza ,ha nincs szerencséd akkor a Giannoni féle hőcserélő valamelyik párhuzamos köre kezd elszállni (rossz hír ,hogy nem tudod tisztítani...csak csere!-ami gazdasági totálkár)

Előzmény: vampywiz17 (42360)
attila0325 Creative Commons License 2 napja 0 0 42363

Szerintem mindenképp. Mosás fernox F3 adalékkal, majd mehet leeresztés/feltöltés után bele a Fernox F1 inhibitor. Fernox TF1 szűrő több, mint ajánlott, más típusban nagyon ne is gondolkozz.

Általában csomagban is árulják, fernox tf1 + filter/protector fluid, vagy F1. Talán előbbi típust adják a dobozban. Ára 37K huf körül mozog nagyságrendileg

Előzmény: benceolah (42362)
benceolah Creative Commons License 2 napja 0 0 42362

Sziasztok!

Kazáncsere előtt állunk és az új rendszerben 2 kör lesz kialakítva(kis kör a szekrényben, és nagy körön a fütőtestek) hőcserélővel + keringető szivattyúval. 

Ilyenkor van értelme rendszer mosást kérni? 3 szerelőből 2 azt mondta igen, 1 azt hogy nem.

Köszönöm

Bence

Zoli1985! Creative Commons License 2 napja 0 0 42361

Sziasztok!

Helló keresek ARISTON BS 24 FF turbós kombi gázkazánt.

Lehetőség szerint olyat ami nem volt felszerelve és használva.

Akinek esetleg lenne kérem jelezze.

Köszönöm.

vampywiz17 Creative Commons License 3 napja 0 0 42360

Sziasztok!

WESTEN Boyler Condens+ 24 (Elektronikailag lenyegeben BAXI Nuvola Duo-Tec+ 24, ha igy valakinek ismerosebb) kazánom van. 

Rendszeresen produkálja az alábbi hibajelenséget (az esetek 90%-aban HMV fűtése alatt). 

"Buhogo" hangot ad ki a kazan, majd a 78-as hiba kezd villogni rajta. Ezt magatol abbahagyja, egy kicsit keringet, majd ujra gyujtja a lángot és akkor már jó szokott lenni (pár napig)

Tavaj a kazános cserélt benne gázszelepet, de az nem segitett (csak legombolt rólam kb 30e forintot....)

A 78 -as hiba elv: "minimális gázszelepáram hiba."

Itt visszaolvasva ezt találtam (még 2012-ből)

"az E78 azt jelenti, hogy túl alacsony a gázszelepet vezérlő feszültség értéke. Ha E79 lenne, az meg túl magas feszültséget jelentene. Ezek már nincsenek benne a felhasználói kézikönyvben, de azért a "szerelő szakinak" illene tudni. Én mindenek előtt az elektronika és a gázszelep közötti vezetéket és csatlakozóit nézném meg. De ellenőrizni kell az ionizációs elektróda pozícióját, működőképességét, vezetékének épségét, EPH-t, hálózati  feszültséget, csatlakozási gáznyomást. Gyanakodni lehet a frisslevegő oldalon füstgáz visszaáramlásra, tehát oxigén és szénmonoxid értéket kell műszerrel mérni a frisslevegő mérőponton. Ha minden mást kizártunk, és a hiba továbbra is fennáll, csak akkor marad az elektronika csere, ez nagyon ritka ennél a Bertelli panelnél, de már előfordult."

Most ma volt kint egy  masik szaki, de nem ismerte ezt a hibakodot, azt mondta, a szervizt megkérdi...

Nektek van valami ötletetek? A "buhogoast" vajon mi idezheti elő?

C20NE Creative Commons License 3 napja 0 0 42359

Nekem 45 fokon megy, az érzékelő a felső harmadban van, a teteje felmegy kb. 50 fokig ahogy rétegződik. Heti egyszer a termosztát lefuttat egy legionella programot és kifertőtleníti.

Előzmény: taps1 (42358)
taps1 Creative Commons License 4 napja 0 0 42358

Sziasztok! Indirekt tároló esetén mekkora HMV hőmérsékletet célszerű beállítani? 50, 55 esetleg 60C? Fogyasztás, legionella esetleg más szempontok figyelembevételével. 

kormos* Creative Commons License 4 napja 0 0 42357

60/100-as vízszintes füstelvezetésnél.

Indító idom+ 90 fokos könyök+1 m toldócső

A fenti esetben kell a tisztító nyílásos könyököt venni???

https://www.webkazan.hu/fustgazelvezetes-ellenorzo-tisztito-kondenzacios-gazkazanhoz/1836-immergas-60-100-mm-konyok-idom-nyithato-vizsgalo-nyilassal-kond-kazanhoz

Firgabá58 Creative Commons License 5 napja 0 0 42356

Ha előszőr tájékozódok akkor nem kérdeztem volna butaságot sem.

Ez idáig fogalmam nem volt róla, hogy belül milyen részei vannak.  

https://valenteshop.ru/hu/ustanovka-rasshiritelnogo-baka-membrannogo-tipa-dlya-otopleniya-pravilnoe/

Előzmény: Firgabá58 (42355)
Firgabá58 Creative Commons License 5 napja 0 0 42355

Köszi!

Elnézést amiért ilyen értetlen voltam, vagyok. )

Az a probléma a kazánnál, hogy még a szelephez sem férni hozzá így beszerelt állapotban ellenőrzési célból. Baloldalába van beszerelve állítva. Kiszerelni nem nehéz mert fölül a rögzítő sin, alul pedig a cső bekötés tartja. Csak bízni tudok benne, hogy csere után jó lesz. 

Előzmény: Unicalfan (42354)
Unicalfan Creative Commons License 5 napja 0 0 42354

Előzmény: Firgabá58 (42352)
Unicalfan Creative Commons License 5 napja 0 0 42353

A formája tök mindegy az elv az ugyanez!

Előzmény: Firgabá58 (42352)
Firgabá58 Creative Commons License 6 napja 0 0 42352

Köszi! 

Értelek de ebbe a baxiba ez a tipusú https://www.fokabt.hu/BAXI-tagulasi-tartaly-8-l-JJJ005662620 tágulási tartály van aminek a felső részén ez a kis szelep csonk van. Ebbe hol van membrán ami esetleg lyukas lehet ami miatt elengedné átengedné a levegőt? 

Előzmény: Sony Black (42333)
Dante001 Creative Commons License 2021.09.15 0 0 42351

Nem tudom, nem az enyém ;)

Fűteni muszáj mert baba van a családban, így ha nem kapcsol be 55-nél, nyilván feljebb veszik. Mennyinek kéne lennie?

Előzmény: D.Tibor (42348)
Taki30 Creative Commons License 2021.09.15 -1 0 42350

Sziasztok.

Az idén szeretném kitisztítani az ariston genus premium evo system 24 kazánomat, kérdezném azokat a tulajokat, akik már tisztították a hőcserélőt, hol szokták lebontani az égőt a hőcserélőről?

Esetleg mire kell jobban odafigyelni szerelés közben? Bejelöltem az alábbi képen, hogy hol gondolom szétszedni.

Dunit2 Creative Commons License 2021.09.15 -1 0 42349

"Mondjuk kondis kazánnal miért is kell 55 fokos előremenő?"

pl.  kevés a radiátor felület és  hideg marad a lakás. 

Ja hogy az akkor már nem kondis üzem  !

Előzmény: D.Tibor (42348)
D.Tibor Creative Commons License 2021.09.15 0 0 42348

Reseteld a kazánt. Utána újra be kell állítani a beállításokat.

Mondjuk kondis kazánnal miért is kell 55 fokos előremenő? 

Előzmény: Dante001 (42346)
Dunit2 Creative Commons License 2021.09.15 0 0 42347

" A garanciális szerelő nem tud vele mit kezdeni," 

Nem ismeri az elektronikát, vagy alulképzett.

Előzmény: Dante001 (42346)
Dante001 Creative Commons License 2021.09.15 0 0 42346

Üdv!

Van egy Ariston Genus One System 24 kazán. 

A tavalyi fűtési időszakban rendben működött, most az a szitu, hogy 55 fokos fűtési vízre véve "Fűtési szivattyú utókeringetés" üzenetet dob fel, és az istennek nem akar fűteni.

Ha 65 fokra van véve, úgy ment tegnap, de akkor meg egy "égő fagymentesítő funkcióban" üzenet jött fel. A garanciális szerelő nem tud vele mit kezdeni, szerinte a kazán jól műküdik...ötlet?

D.Tibor Creative Commons License 2021.09.15 0 0 42345

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150917014&t=9182044

Elérkeztem én is a cseréig.

Elvileg már "dolgozik" a tisztító lötyi a rendszerben, hétvége körül nagytakarítás...

Hát... van különbség a fernox és a flamco között.... https://www.youtube.com/watch?v=m7J9klw7zww

Nem mellesleg a hidrociklonos leválasztást itt is használják.

A flamco nevetséges mágnesét két böszme mágnessel turbóztam fel, ennek ellenére nagyon minimális volt a szenny amikor átöblítettem. 

D.Tibor Creative Commons License 2021.09.15 0 0 42344

Köszi! Már találtam videót is  róla. Kicsit túl-misztifikáltnak érzem.

Azért nem öntöm ki, inkább be. :-D

Előzmény: Unicalfan (42343)
Unicalfan Creative Commons License 2021.09.14 0 0 42343

Az F1+protector tartalmaz plusszban tisztito adalekot is mely véglegesen a rendszerben marad,vannak benne olyan összetevők amik képesek lebegtetni a koszokat,ezaltal a szüröhöz szállitják.Persze ez nem helyettesiti a rendszerátmosást csak a már átmosott rendszert segit folyamatosan tisztán tartani

Előzmény: D.Tibor (42341)
einohyl Creative Commons License 2021.09.14 0 0 42342

Érdekes !

Egy átlagos méretű magyar családi házban a kazáncsere, kéménybéleléssel együtt akár 850 ezer - 1 millió forint is lehet.  "  

Nem most de már kettő és féléve is ennyi volt az egyik szomszédnál.

A tételek :  kazán,  kémény be való    koncentrikus   füst elvező , kémény  lépegető  és még ami kell.

Úgy hogy az előre látó  gondoskodik pót - fűtésről.

Előzmény: D.Tibor (42339)
D.Tibor Creative Commons License 2021.09.14 0 0 42341

Ha már TF1....

mi a különbség az F1 és a F1 +protector között?

Utóbbival "akciózzák" a szűrőt, és alapból drágább.

D.Tibor Creative Commons License 2021.09.14 0 0 42340

Lehet, hogy érdemes lenne a kazánt megvenned még most.

Nem lehet tudni meddig játszák az előadást (Válságban a világ címmel) persze előtte egy gépész tervezés kell, hogy milyen lehetőségeid vannak.

Előzmény: ezüstkárász (42336)
D.Tibor Creative Commons License 2021.09.14 0 0 42339
Előzmény: Sony Black (42337)
Palási Creative Commons License 2021.09.14 0 0 42338

" Egyenlőre megjavítjuk a gázkonvektort... :-(  :-(   :-("

Így szeptember közepén mi más lenne a helyes !

A konvektorokat egyébkén hosszú ideig lehet használni. Az más persze , hogy nem komfortos  és nem gazdaságos.

Előzmény: ezüstkárász (42336)
Sony Black Creative Commons License 2021.09.14 0 1 42337

Olyan hírt kaptam több kiskerből, hogy az Ariston nem tudja kiszolgálni a piacot, gyakorlatilag nem nagyon van gyártás alapanyag hiány miatt. Ez drasztikusan meg fogja emelni a kazánok árát. Én azt gondolom nem csak az Ariston-ét... Már most is tapasztalható a kazánok tekintetében áremelés, de még nem jelentős.

Aki teheti szerintem minél előbb vegye meg a kiválasztott kazánt magának!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!